0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #640 -: Юни 24, 2012, 14:41:19 pm »
Ей Блу браво най-накрая момиченце! Много се радвам за вас, а с тате и трима батковци със сигурност ще е принцеса! Чудесна новина!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #641 -: Юни 24, 2012, 14:48:29 pm »
Четирима, Снеже. Трима големи и моят дребосък.  :lol:
И скоро и ти да пишеш в тази тема!

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #642 -: Юни 24, 2012, 15:05:04 pm »
 :oops: абе и аз за четирима батковци имах спомен, но после реших че са мното и написах трима  :oops: да са ви живи и здрави и батковците и малката госпожица.
А моята племенница с един батко и двама братовчеди сега е най-оправната в яслата - хапе, рита и раздава правосъдие на всички деца  :wink: А миналата седмица научи батковците си да се плюят! Голяма разбойничка се очертава!
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #643 -: Юни 24, 2012, 15:10:50 pm »
Блу, честити и от мен розови гащи.Ще имате малка принцеса :)

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #644 -: Юни 24, 2012, 16:36:59 pm »
Който предлага зет, да знае, че ще трябва да ми го прати в чужбина.  :lol:

Зори, при нас все не се виждаше нищо. А синът ми още в 17 седмица се разкри. Най-обичам, когато някой ми каже, че не било сигурно, докато не се роди. Можело и да се е объркал докторът. Или да ме пита дали не са две. Сигурно са ме треснали хормоните, ама се дразня от такива изказвания. То е ясно, че хората не разбират, ама нали затова устата може да стои и затворена.
Е не може ли снахата да си дойде2  :D :D
При мен сините гащи се видяха в 14 седмица. После на ФМ се потвърди, че е момче, обаче незнайно защо, в диагностичния лист със заключението от нея, докторката беше написала Пол:женски. Най-вероятно, защото бланката е стандартна и само променят данните...Най-смешното е, че точно предната вечер, бях сънувала, че му е объркан пола на бебешора... :) Всъщност, от тогава той не пожела да покаже момче ли е последно или момиче, все  се върти и суче...Даже док признава, че имала чувството, че нарочно се крие... :D За мен и мъжът ми, пола никога не е имал значение...какъвто ще да е. Най-важното е да е живо и здраво! :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #645 -: Юни 24, 2012, 22:12:55 pm »
Бубулина, не вярвам за някое момиче тук полът да е от значение. Просто искаме да имаме деца. Щастлива съм така. Щях да се радвам и на здраво момченце. Но най-щастлива съм, че станах майка. И това го дължа на "Зачатие".

По другия въпрос - не може. Аз тъща ли съм или лукова глава?!  :lol:
« Последна редакция: Юни 24, 2012, 22:26:25 pm от blue_sky »

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #646 -: Юни 25, 2012, 06:10:52 am »
Бубулина, не вярвам за някое момиче тук полът да е от значение. Просто искаме да имаме деца. Щастлива съм така. Щях да се радвам и на здраво момченце. Но най-щастлива съм, че станах майка. И това го дължа на "Зачатие".

По другия въпрос - не може. Аз тъща ли съм или лукова глава?!  :lol:
О, в никой случай не мисля, че някое момиче тук може да придиря за пол. Но за съжаление, срещала съм мнения за разочаровани "женски" татковци, което е меко казано смешно в наши дни... 8O Особено, като знам, как същите тия татковци, след време тичат с оплезен език след своенравните си щерки и дават мило и драго за тях  :)
Тц, не ми мязаш на лукова глава, Блу  :D Ще се мисли начин за опазване на свекървиния авторитет  :D :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #647 -: Юни 25, 2012, 09:27:26 am »
О, в никой случай не мисля, че някое момиче тук може да придиря за пол. Но за съжаление, срещала съм мнения за разочаровани "женски" татковци, което е меко казано смешно в наши дни... 8O

За съжаление има много "лукови" глави на този свят. Една роднина на съпруга ми се развежда с мъжа си, защото той не можел да приеме, че е родила момиче. В неговия род имало "традиция" първото да е момче  osi_7 А все пак говорим за българин, а не за човек от арабския свят  osi_12
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #648 -: Юни 25, 2012, 09:42:40 am »
И на мен предната седмица д-р Сигридов ми каза, че едното е момиче, а за второто каза, че май също е момиче, но ще ми каже със сигурност при следващия преглед.
Ще се радвам каквито и да са. Важното е да са живи и здрави.
Докторът ги мери дълго и продължително и каза, че всичко е наред. Показа ми сърчица, мозъци и всякакви други неща, дето много-много не ги разбрах. Мери им нухални костици, неврални тръби, крачета, ръчички и т.н. и каза, че всичко е в норма и наред.

Не знам дали съм разбрала правилно, та да ви попитам. При БХС се взема и кръв, за да се изследват хормони и т.н., но тъй като съм бременна с близнаци нямало смисъл и само ще се мерим.
Правилно ли съм разбрала?!
« Последна редакция: Юни 25, 2012, 09:44:22 am от Bogi »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #649 -: Юни 25, 2012, 09:47:37 am »
Аболютно правилно си разбрала Боги.При близнаци не се прави БХС, защото няма смисъл, само се мерите.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #650 -: Юни 25, 2012, 10:14:19 am »
Аболютно правилно си разбрала Боги.При близнаци не се прави БХС, защото няма смисъл, само се мерите.
Благодаря за бързия отговор!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #651 -: Юни 25, 2012, 10:53:35 am »
О, в никой случай не мисля, че някое момиче тук може да придиря за пол. Но за съжаление, срещала съм мнения за разочаровани "женски" татковци, което е меко казано смешно в наши дни... 8O

За съжаление има много "лукови" глави на този свят. Една роднина на съпруга ми се развежда с мъжа си, защото той не можел да приеме, че е родила момиче. В неговия род имало "традиция" първото да е момче  osi_7 А все пак говорим за българин, а не за човек от арабския свят  osi_12

E това не мога да го разбера! Тоя мъж не знае ли, че от него зависи какво ще е детето..... Все пак пола на детето се определя от сперматозоида, който е оплодил яйцеклетката.... Това е възможно най-тъпата причина за развод! Ами ако следващата му съпруга и тя роди първо момиче той и с нея ли ще се разведе? И така до безкрай.... Има много семейства, които си мечтаят за момиченце. Аз имам дъщеря и син, като дъщеря ми е по-голямата. А за това дете татко му е категоричен - важното е да го има, а не какво точно ще бъде. Аз съм на същото мнение - нямам никакви претенции за пола на детето си. Каквото и да е ще бъде радост за нас. :) Единствено съм малко любопитна може би за да знам към какви цветове на дрешките да се ориентирам(не че сина ми не носеше и розови гащиризончета от кака си :)) За съжаление апаратурата на моя гинеколог не е в първа младост и е малко съмнително да може да каже нещо със сигурност поне засега. Ще почакаме още....

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #652 -: Юни 25, 2012, 11:53:42 am »
Ето и обновения списък - Jolie 16 го повери на мен :)
Ако някой знае нещо за момичетата от юни да пише, за да знаем дали вече са в редиците на мамите.


2012

Юни
sunnynevi – 01.06.2012
tan4i4 – 13.06.2012
sulza – 18.06.2012
Elisun – 23.06.2012
roska01 – 25.06.2012
  Юли
Wish - 17.07.2012
Puhche - 19.07.2012
ginger - 26.07.2012
iiivanova – 28.07.2012
Август
TEDI 81 – 01.08.2012
tina799 – 03.08.2012
maya–30 – 08.08.2012
silvianik – 11.08.2012
ivetod – 25.08.2012
Септември
daninka80  -  10.09.2012
Karmen-Kosara - 24.09.2012
Rosefromstars –  26.09.2012
Октомври
Ноември
magarence_baby – 09.11.2012
 mimata_79 – 30.11.2012
Декември
Milena8  - 19.12.2012



« Последна редакция: Юни 25, 2012, 11:55:27 am от vesta »


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #653 -: Юни 25, 2012, 12:24:12 pm »
Напълно си права, Танита. Ама иди, че ги разбери някои мъже, пък и не само тях.
Имах навремето една приятелка. Бяха общо 4 момичета. Бащата зор да имат момче. Жената забременя пак, направи спонтанен аборт и се оказа, че пак е било момиченце.
Добре, че накрая се вразуми.

А за розовите гащеризончета - никакви претенции за цвета нямаме. Важното е да има кой да ги носи! :lol:
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #654 -: Юни 25, 2012, 12:39:40 pm »
Здравейте и от мен,гледам,че обсъждате пола,нашият татко се моли да е момиченце,много иска принцеска и да не я лишава от нищо,прави планове за нея от сега,аз нямам претенций,като знам колко дълго съм го чакала,колко години съм копняла да вида двете черти,само се моля да се роди живо и здраво..и всичко да мине наред...)))   vesta,този списък на термините ли е,моят е 13 декември..)))  На всички пожелавам прохладен ден днес!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #655 -: Юни 25, 2012, 13:02:19 pm »
На нас на БХС ни бе казано: момче. Да, ама на последната ЖК АГ каза, че ще имаме момиче. По реакцията на близките съдя, че всички,освен единият дядо, имат такива предпочитания, но само да е живо и здраво, ще го обичаме безрезервно без значение какво е.
Относно списъчето - моят термин е на 06.11.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #656 -: Юни 25, 2012, 13:42:00 pm »
Здравейте,момичета!
До скоро тайно нагничах в темичката с мечтата да вляза тук.
Днес видяхме сърцето на нащето бебче.

Ако не вярвате в чудеса вероятно сте забравили,че всеки от нас е чудо!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #657 -: Юни 25, 2012, 13:57:56 pm »
Керита радвам се да те видя в тази темичка . Пожелавам ти да останеш тук до края.


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #658 -: Юни 25, 2012, 16:22:48 pm »
Бях обещала да обясня за Клексана по Здравната каса.
Благодарение на Ivetod и аз успях. Значи първо се отива при личния лекар за направление за съдов хирург / ако се дърпа обяснете му по-настоятелно/. Диагнозата е с код i80.1 - Флебит и тромбофлебит на долни крайници. След това при съдовия хирург , той изготвя становище -гледайте да ви даде и амбулаторен лист,на който да пише диагноза и терапия, а не само становище, защото иначе личните лекари пак почват да се дърпат. При мен беше само становище и от там в Здравната каса - и те от пръв поглед "не неможе!" Как не може бе, тук има подписи, печати - нищо ли не значат и след обиколка из няколко стаи - най-накрая казаха ОК. Заверяват ти рецептурната книжка /която предварително трябва да сте си купили/, после пак при личния, той ти изписва Клексана и след това в аптеката :D. Доста е ходенето по институции, но когато трябва да се бие до края на бременността си заслужава.За месец 60лв поема Здравната каса /20лв за 10бр./
Дано да съм ви била полезна.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #659 -: Юни 25, 2012, 17:36:57 pm »
Момичета, има ли някой с проблеми със щитовидната жлеза?
Аз съм в 12 седмица, резултатите ми от днес са:

FT4   13.68     pmol/l   12.0-22.0   ECLIA
 
TSH   1.25     uIU/ml   0.27 - 4.2   ECLIA
 
Обадих се на Начев, каза, че ФТ4 е нисък и това може да доведе до "необратими последици".(без коментар) Утре ще отида за корекция на дозата, но се притеснявам, че ако ми увеличи дозата на Л-тироксина, ТСХ-то ще падне много.
Някой имал ли е подобрен резултат на ФТ4?