0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #600 -: Юни 22, 2012, 09:07:08 am »
Момичета, трябва да се запиша в ЖК. Живея в София в кв. Сухата река. Някакви предложения къде? Ще бъда благодарна за идеи.
Боги, имаш ли вече някакви идеи, че и аз съм като теб - чудя се къде. Аз ходих до поликлинката при личния за направление и той ми препоръча лекар там, но искам да събера малко мнения.

Всъщност за пръв път пиша в темата. Най-накрая се престраших  :oops:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #601 -: Юни 22, 2012, 09:31:58 am »
Благодаря на всички за топлото посрещане :D
Зори, Елма, Blue_Sky - особено ми е уютно да сме заедно тук :D Както казва психоложката при Стаменов - рецидивисти  :lol:

Зори, помисли за почивка, в тези жеги с обществения транспорт ...
Благодаря ти, Бени!







Re: Тема на бременните №81
« Отговор #602 -: Юни 22, 2012, 09:34:14 am »
Момичета какво мога да пия за високо кръвно?Главата ме боли ужасно,опитах  с Валидол,но не става.Обикновенно съм с много ниско кръвно 60/80,та сега при 90/120 съм много зле.Има ли нещо,което не е опасно за бебето?Ние сме на море и нямам лекар под ръка. 
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #603 -: Юни 22, 2012, 09:35:55 am »
Теди, айрян със сол май сваляше високо кръвно.
Фреши, ти си знаеш... Дано рецидивът е розов. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #604 -: Юни 22, 2012, 09:40:51 am »
White,айряна със сол ми го качва.Дали може от високото кръвно да ми се гади,нещо се притесних баш сега ли ще ми стане лошо,голям карък съм..
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #605 -: Юни 22, 2012, 09:47:00 am »
Айрян със сол най-бързо качва кръвното - не го сваля. Пробвай с чесън. Но ако имаш възможнжст се обади на доктора, защото съм чувала, че повишеното кръвно не е безобидно по време на бременност.
За клексана ще пиша, но по-късно, че сега съм на работа и ...


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #606 -: Юни 22, 2012, 09:51:01 am »
Мерси за поправката, момичета. :D Дано не се налага да я изпробвам.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #607 -: Юни 22, 2012, 10:02:58 am »
Теди, освен високото кръвно имаш ли главоболие и отоци по краката или ръцете?

Моят съвет е да се консултираш с лекар, независимо че си на море. Варна и Бургас не са ли ти наблизо? Не е за пренебрегване високото кръвно. Не искам да те плаша, а само да ти обърна внимание.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #608 -: Юни 22, 2012, 10:13:05 am »
момичета мога да препоръчам лекар за ЖК, но е в младост 3, 25 поликлиника :)
доктора е перфектен, изключително мил и внимателен, обяснявя всичко, всеки път гледа на ехограф без да се заплаща, пуска абсолютно всички излседвания които ви се полагат по каса, без да се налага вие да го подсещате. до сега който съм изпратила там няма оплаквания :wink:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #609 -: Юни 22, 2012, 10:50:42 am »
Меци,нямам отоци главата ме боли отзад ,както си боли от високо кръвно.Гади ми се.Говорих с лекар,препоръча да изпия една лъжичка мента ,глог и валериана,сваляло и ако това не помогне след час да взема половин таблетка Допегит,изписвал го на бременни ,не било опасно за бебка.Каза да лежа на хладно,то аз не че съм тръгналада се показвам навън,адска жега е и ти на северното черноморие,не ми се мисли какво е във вътрешността на страната...Пазете се,коремчета тези температури хич не са добре за нас.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #610 -: Юни 22, 2012, 11:12:19 am »
Мога да ви кажа, къде да НЕходите на ЖК-д-р Снежина Велева 17-та поликлиника.
Теди, ако доки ти е казал за Допегит, да изписвасе на бременни. Пия го, но след консултация с кардиолог и гинеколог. Ако док те е посъветвал вземи си половинка. Не се показвай на слънце и колкото се може по-скоро направи изследвания за белтък в урината. Ако имате още дни на морето, пишкай в стерилно контейнерче и го дай за изследване, то е елементарно изследване. И вече ако имаш белтък или следи от белтък се обаждаш на лекаря. Като цяло никакво слънце и разходка по жегите, следи кръвното и почивай. Обясниха ми, че са значимо покачване на кръвното при бременна се говори,ако долната и горната граница са скочили с над 20 единици от това, което е по принцип.
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 11:14:47 am от Шмати »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #611 -: Юни 22, 2012, 12:13:08 pm »
Теди 81 аз от началото на бре меноста съм на  Метил допа или така наречения допегит това лекарство се взима след консултасия с кардиолог и проследяване на кръвното 1 седмица при теб е висока само долната граница трябва да се внимава защото лекарството влияе и на двете  Високото кръвно трябва да се следи защото е опасно за плода и майката не е за падценяване


Красиfile:///
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #612 -: Юни 22, 2012, 12:42:47 pm »
Теди, и аз преди две седмици започнах да вдигам кръвно, въпреки че при изследванията ми всичко беше ОК. Отидох веднага при Александров и той доста се притесни като разбра. Веднага ми изписа Допегит 2х1 и след три дни ме извика отново да ме прегледа и да ми измерят кръвното и ми увеличи дозата на 3х1. Планувахме ако не успея да  го нормализирам да правим секцио на 12.06, но успяхме да го вкараме в релсите слава богу. Пробвай канела с мед (сутрин на гладно една лъжичка мед с канела 1/4 от лъжичката), сваля кръвното на мен ми действаше.

Между другото вече имам дата за операция на 25 юни понеделник живот и здраве  :D, стискайте палци, момичета!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #613 -: Юни 22, 2012, 12:53:20 pm »
Не е ли противопоказна канелата при бременност? Чувала съм, че предизвиква контракции и би трябвало да се избягва като подправка. Иначе я обожавам, но сега не смея да я употребявам.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #614 -: Юни 22, 2012, 13:23:06 pm »
Roska ще стискаме палци :)
Моето кръвно обратно - много е ниско 85/52 ... и на мен ми се гади днес и нещо нямам апетит...надявам се като е ниско да не пречи   :?
« Последна редакция: Юни 22, 2012, 14:30:10 pm от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #615 -: Юни 22, 2012, 13:48:25 pm »
Момичета,благодаря ви за отговорите!Аз още не съм пила хапчето,лежа и чакам да размине.Страх ме е да не ми го свали рязко и пка да припадна,което си ми е запазена марка:)Ако до 3 не падне,ще пийна една половинка.
Деня преди да тръгнем за морето пуснах урина,нямаше белтък всичко в норма.Сега седмица по късно не знам как е,но мисля че ако имаше щях да отека.Тръгваме си в понеделник,като се прибера веднага ще пусна пак изследвания.
Роска,кога дойде време да раждаме??!!Сякаш вчера се вълнувахме за трасфери,тестове и т.н.Като наближава времето и страховете ми нарастват,дано Господ да помага и да си родим всички здрави бебчета.А на 25 ще стискам силно палци за теб!Ти ще си раждаш при нашия Док,в сигурни ръце си:)
П.С.тук в Дружба,където съм има една църква,миналата година по време на процедурата се молих в нея да зачена,а тази година се помолих да мине всичко нормално и бебка да е добре.Който прави ин витро във Варна,да посети църквата,помага!Аз вярвам!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #616 -: Юни 22, 2012, 14:51:31 pm »
Момичета,благодаря ви за отговорите!Аз още не съм пила хапчето,лежа и чакам да размине.Страх ме е да не ми го свали рязко и пка да припадна,което си ми е запазена марка:)Ако до 3 не падне,ще пийна една половинка.
Деня преди да тръгнем за морето пуснах урина,нямаше белтък всичко в норма.Сега седмица по късно не знам как е,но мисля че ако имаше щях да отека.Тръгваме си в понеделник,като се прибера веднага ще пусна пак изследвания.
Роска,кога дойде време да раждаме??!!Сякаш вчера се вълнувахме за трасфери,тестове и т.н.Като наближава времето и страховете ми нарастват,дано Господ да помага и да си родим всички здрави бебчета.А на 25 ще стискам силно палци за теб!Ти ще си раждаш при нашия Док,в сигурни ръце си:)
П.С.тук в Дружба,където съм има една църква,миналата година по време на процедурата се молих в нея да зачена,а тази година се помолих да мине всичко нормално и бебка да е добре.Който прави ин витро във Варна,да посети църквата,помага!Аз вярвам!

Аз пиех Допегит особено накрая, три пъти по половинка, стигала съм и до цяло. Мерех кръвното редовно, най-добре си купи апарат.
Опс, сега видях лентичката ти, ми че то не останало бе! Айде успешно раждане.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #617 -: Юни 22, 2012, 14:52:25 pm »
Теди, рових за едни билки и попаднах на инфо, че чай от Маточина сваля кръвното.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #618 -: Юни 22, 2012, 15:06:04 pm »
Роска, стиснати палци и от мен за безпроблемно и успешно раждане.А Теди ,в тази църква и аз попаднах миналата година (ние харесваме плажа в този район и ходим там )и също се молих да се случи чудото и то стана  :)
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #619 -: Юни 22, 2012, 15:26:01 pm »
Теди, и аз се помолих в тази църква. Мястото е вълшебно, редовно си вземам от там светена вода. Всичко ще е ОК :wink: