0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #580 -: Юни 20, 2012, 16:15:01 pm »
Темичката за поздрави към мама Jolie 16
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48275.msg943967


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #581 -: Юни 20, 2012, 17:30:46 pm »
ооо колко чудесни новини :)
честито на мамите да са живи и здрави малките :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #582 -: Юни 20, 2012, 18:22:09 pm »
Здравейте, Компанията :balk_64:

Присъединявам се към вас - втория път минахме по класиката от първия и ето ни сега, очакващи второ дете (радост, здравословни притеснения - както си му е редът :lol:)
Благодаря ти, Бени!







Re: Тема на бременните №81
« Отговор #583 -: Юни 20, 2012, 21:32:54 pm »
Малко време ме нямаше и взехте, че родихте  :lol: :lol: :lol:

Анук, да ти е жив и здрав младежа, да е щастливо и спокойно дете! Да ви радва и нека му се сбъднат мечтите! Бъдете щастливи!

Момичета, днес бях на разходка из града и сега имам чувството, че вървя и спя  :lol:, а малката госпожица така се мята, че имам чувството, че ме щипе  :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #584 -: Юни 20, 2012, 22:36:45 pm »
Здравейте, Компанията :balk_64:

Присъединявам се към вас - втория път минахме по класиката от първия и ето ни сега, очакващи второ дете (радост, здравословни притеснения - както си му е редът :lol:)

ехааа,много се радвам.Лека и безпроблемна бременност!
Честито на мамите,гушнали бебчета тези дни!

Голяма жега ,голямо чудо.Аз както пътувам по 50 мин. баш по обяд до работа,лошо ми става с тез раздрънкани тролейбуси.А на всичкото отгоре,тази седмица всички луди ще се изредят да ми скъсат нервите.За капак един доктор ми скъса нервите на здравна каса(работя в аптека),едва не се сби с друг пациент и накрая ми каза "кучките раждат кучета".То бива и бива простотия.
<br />
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #585 -: Юни 20, 2012, 23:04:29 pm »
Минавам пак да ви видя :) като ви чета ми става много носталгично, аз дето никакво търпение нямах да раждам :) Наслаждавайте се на всеки миг от бременността си и се отспивайте едно хубаво, че после спане няма  8)
андреа селесте ние сме добре, растем, времето бързо минава :) направо не мога да повярвам колко си напреднала и ти, усещаш ли бебето вече?
кармен и ти си с момиченце, супер  :D  ще видиш към края как ще те рита  :D :D
« Последна редакция: Юни 20, 2012, 23:06:10 pm от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #586 -: Юни 21, 2012, 06:45:58 am »
Момичета, трябва да се запиша в ЖК. Живея в София в кв. Сухата река. Някакви предложения къде? Ще бъда благодарна за идеи.
И второ питане. Който е ходил на училище за родители - в кой месец се записахте и къде?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #587 -: Юни 21, 2012, 06:52:15 am »
Боги, на училище за родители се запиши към края на бременността, няма смисъл по-рано, рискуваш да забравиш всичко.
Аз посещавах лекциите на списание 9 месеца. Програмата я има публикувана на сайта на списанието. На всяка сбирка присъства лекар специалист, който изнася лекция на определена тематика. На мен ми бяха много приятни.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #588 -: Юни 21, 2012, 07:29:37 am »
Фреши, честито! Лека бременност и по-малко тревоги ти желая!
Много се радвам, че ще си бременеем за втори път тук, заедно :)

Честито на мамите, които гушкат вече малките съкровища!
Леко раждане и здрави бебчета на всички, които тръпнат вече в очакване!
Хубав ден, момичета!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #589 -: Юни 21, 2012, 07:49:55 am »
Фрешчееееееееееееееее, ама ще направя циганско колело от радост, значи!
Браво, с теб съм до финала...прегръщам ви!
Мартушко ще е прекрасен батко!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #590 -: Юни 21, 2012, 07:59:40 am »
И аз ходих на училището организирано от списание 9м., но ходех в ранните месеци и накрая нищо не си спомнях. Много интересни и приятни са, водех си записки, ама като се роди бебето нямаше време за четене.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #591 -: Юни 21, 2012, 08:11:05 am »
Ах, каква прекрасна новина! Фреши - честито, леки оставащи месеци и здраво бебче около термин :)

Зори, вчера си мислех за теб докато се възмущавах в аптеката до офиса. Жената пред мен обясняваше за някакъв обрив на детето си (4г) и искаше мазило, хапчета - каквото и да е. Аптекарката се изприщи с нея, опитвайки се да и обясни, че е грешно да се разчита на фармацевт за диагноза и лечение, трябва да се посети доктор, но онази си знаеше. Нямало било смисъл да се разкарва до там, 'дай нещо, което го купуват най-често за обриви и да бягам...'
Н е мислиш ли да си оставаш вкъщи вече? Отпуска, болничен нещо? Контактът с такива изнервящи хора (голяма част от тях болнави) не ти ли вреди? :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #592 -: Юни 21, 2012, 08:38:25 am »
Зори, как съм те пропуснала... :oops:
Мимка, зоркото око...поправи този пропуск!
И има право, няма ли начин да се поосвободиш...и аз те мисля!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #593 -: Юни 21, 2012, 09:46:47 am »
Добро утро, аз сега се излюпих  :oops:  :lol: Нещо ме мързи днес.
Добре дошла на Фреши и лека и безпроблемнна бременност! Радвам се когато видя майка с 2 или три деца!
Криси, радвам се да те видя! Как сте? Оправихте ли проблема с кърменето? Как минава временето - кога роди, кога стана на 2 месеца....!
На мен взе да ми пада кръвното и хода като пияна и както го дават днес много горещо, май от банята няма да изляза  :lol:
Спокоен и прохладен ден мамчета!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #594 -: Юни 21, 2012, 10:25:40 am »
Отдавна не съм ви чела и затова много се зарадвах на хубавите новини , които текат в тази тема:)Поздравления за новите бременелки, особено се радвам на по-старият контингент борещи се дългогодини-Змимика,Боги, Врабчо и др, а много ме зарадвха и тези ,които се бориха за второто дете- Фреши, Зори и да ме извинят другите, които не цитирам, но в паметта ми през годините ми останаха точно историите на тези момичета.
Аз искам да ви питам какъв багаж да приготвя за болницата, тъй като срещата наближава  :)Сега съм 35 седмица и още нямам дата за секциото, но ме хвана шубето и искам да се приготвя с каквото мога поне.Засега мисля да раждам в Тина Киркова, заштото там и харесах д-ра:)
Успех на всички и лека бременност до края! yahoo_17

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #595 -: Юни 21, 2012, 10:38:09 am »
Ваня:) ето един примерен списък, а вече раждалите могат да се включат с коментари по него - какво е излишно и какво може да се допълни. Мисля, че ще е полезно за всички тук:

Списък за майката – на път за родилното:
Документи:
1. Лична и обменна карта
2. Направление за хоспитализация
2. Документи и изследвания, които са Ви правени

Принадлежности:
1. Тоалетна хартия
2. Сапун
3. Хавлиена кърпа
4. Мокри кърпички
5. Джапанки
6. Самобръсначка (освен ако не искате с техни да Ви правят тоалета, или си го направете предварително)
7. Бельо (проверете за еднократни гащи – може и да са Ви удобни)
8. Превръзки – силно абсорбиращи, нощни за препоръчване
9. Пластмасова чаша, виличка, лъжица (в повечето болници го искат)
10. Мобилен телефон
11.Четка за зъби и паста
12. Ластик за коса (ако имате нужда)
13. Лещи или очила (ако имате такива)

При посещението на таткотоСписък с нещата, които да Ви донесат на първото посещение:

За Вас:
1. Нощници – 2 броя с копчета (ако случайно кърмата Ви дойде още там)
2. Зарядно за телефона
3. Подплънки за кърма (ако Ви тръгне кърмата)
4. Сутиени за кърмачки – 2 броя
5. Помпа за цедене, ако решите да се опитате да стимулирате кърмата
6. Минерална вода
7. Чорапи за Вас
8. Халат или подобна връхна дреха
9. Химикалка, тефтерче
10. Дребни пари
11. Крем за подготовка на зърната Ви
12. Вашата козметика, която е добре да ползвате при изписването ;) За една красива щастлива мама поне малко червило и руж е добре да имате.
13. Отвара от смрадлика 1,5 литра (много полезно за подмиване, противовъзпалително)
14. От здравна каса Ви се полага и тоалет 2 пъти на ден, за мамите с разкъсвания и шевове! Поинтересувайте се. Има и обезболяващи спрейове (Бивацин – използва се максимум 2 пъти на ден!!!)
15. Акт за граждански брак, ако имате такъв с бащата на бебето (служи за издаване на акт за раждане на бебето).
16. Крем за уморени и отичащи крака
17. Кърпи за гърди
18. Чаршафи за еднократна употреба
–~~~~~~~~~~~~–

За бебето:

1. Мокри кърпи бебешки – 1 пакет, които ще Ви го вземат за да правят тоалета на бебето (не мият бебетата, а ги бършат за съжаление) и 1 пакет си оставете при Вас.
2. Памперси – 20 броя – също Ви ги взимат за тоалета (в някой болници искат неотпечатан пакет, така че вземете малък).
3. Оставете си при Вас да имате допълнително памперси, в случай, че бебето има нужда от тоалет. През нощта са много нелюбезни и е добре да имате с какво Вие да ги подмените. В противен случай се обричате на безсънна нощ в рев ;-) Сменят памперсите на 4-6 часа, и ако малко след като са го преповили се наака, ще си стои така до следващата, ако не го предвидите.
4. Крем за дупето на бебето – остава си във Вас – не го давате. Това е в случай, че се наложи да го преповивате Вие.
5. Ръкавички за бебето – обикновено се раждат с нокти и много се дерат. Ще си спестите неприятните драскотини по така нежната му кожичка
6. Лигавник – 1-2 броя, или техзухени кърпи за да го забърсвате – те често връщат и рискувате след току що направен тоалет да чакате 4 часа за да Ви го преоблекат, след като е върнало :(
7. Биберон залъгалка – 2 броя
8. Лепенки за пъпчето на бебето (не е задължително), но в някой болници искат да си носите. Не ги давайте, ако не Ви ги поискат!!!

Списък за изписване:За изписването

За бебето:
1. Одеяло, порт бебе или пелена (зависи какъв комплект сте си избрали)
2. Боди
3. Шапка
4. Чорапки или терлички
5. Ръкавички (според сезона все пак)
6. Гащеризон или ританки с блузка
7. Еднократна пелена
8. Кошница за бебето (тя може и в колата да стои) ;)

За Вас:
1. Дрехи – може и за бременни ;) (не очаквайте да сте се стопили и да Ви стават дънките от преди да забременеете ;) )
2. Обувки
3. Превръзки (ако са Ви свършили)
4. Не забравяйте да сложите малко грим
5. Сутиен, бикини
6. Връхна дреха за Вас – ако студено.


Иначе има две по-обстойни теми, но е хубаво да имаме нещо синтезирано.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=12669.msg333421#msg333421

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28027.0
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 10:59:16 am от Змимка »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #596 -: Юни 21, 2012, 16:08:24 pm »
Момичета искам да се похваля, че след доста ходене по мъките, преборихме бюрокарацията  и ми изписаха клексана по Здравна каса  :cheerleader:


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #597 -: Юни 21, 2012, 17:14:54 pm »
Момичета искам да се похваля, че след доста ходене по мъките, преборихме бюрокарацията  и ми изписаха клексана по Здравна каса  :cheerleader:

Ако нямам ново зацапване от 25 юни и аз пак почвам да си го бия. Ще се радвам да споделиш опит, за да мога и аз да преборя бюрокрацията.  :lol:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #598 -: Юни 21, 2012, 22:39:16 pm »
Лелее, Мимс, и аз съм го чела този списък,и много се чудих къде да го побера тоз багаж, ама не ми се наложи да го мисля. В Селена точно си носих само тоал. принадлежности, джапанки, и естествено гримовете да се правя на красива за изписването :lol:


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #599 -: Юни 22, 2012, 00:11:54 am »
Фреш бриз, много се радвам да те "видя" тук.  :D

веста, браво на теб!