0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #520 -: Юни 14, 2012, 23:30:01 pm »
White, изчела съм де що статии има за кърменето още преди да родя, защото имах огромно желание да кърмя и благодарение на желанието и упоритостта си кърмих сина си 8 месеца.

Много добре съм наясно какво е коластра, каква е на цвят и колко голяма е полезността й и именно заради това ден след секциото започнах да се стимулирам с помпата. Слагах детето на гърда, след което пак с помпата, е нищо не потичаше. Кехлибареният цвят се появи на 3-я ден. На 4-я ден гърдите ми се напълниха.

Никога не генерализирам нещата, но от прочетеното във форума и споделеното от приятелки, в повечето случаи истинското кърмене след секцио става факт след 3-я ден.

Теди, писах ти защото при мен кърменето беше на път да стане фикс идея. От началото имах проблеми, бебето не сучеше, не успявах да поддържам лактацията. От многото прочетени статии за ползите от кърменето и как майките трябва да кърмят, изпаднах в депресия, че не съм добра майка, тъй като видите ли не давам на бебето си достатъчно кърма и че съм на път да спра да го кърмя. Тогава майка ми ме успокои и ми каза, това, което аз казах на теб - важно е бебето да е здраво, да се храни и да наддава добре. Според мен кърменето не трябва да е мъчение и не трябва да е на всяка цена.
Пожелавам ти леко раждане и успешно кърмене  :)





« Последна редакция: Юни 14, 2012, 23:31:41 pm от Мецани »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #521 -: Юни 15, 2012, 09:43:21 am »
Мецани, далеч съм от мисълта, че всички, които са имали проблеми с кърменето, не са чели достатъчно.  :D
Личните ми наблюдения са, че в повечето случаи става въпрос за неинформираност + липса на подкрепа от мед. лица в болницата. Затова и давам съвет именно в тази тема, където момичетата имат още време да улеснят процеса.
Съгласна съм, че кърменето не трябва да е на всяка цена, но като си наясно с процеса и възможните проблеми и решения, е много по-вероятно да ти се получат нещата. Иначе лесно може да се поддадеш на хилядите "доброжелатели".


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #522 -: Юни 15, 2012, 12:46:47 pm »
Момичета , да питам тия ,които са родили секцио. Колко време след това ви се оправи ходенето до тоалетна   :oops:? В  болницата ни даваха рициново масло и си ходех , но сега у нас имам проблем ?

Вие кога се оправихте ?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #523 -: Юни 15, 2012, 13:58:16 pm »
Още в болницата и двата пъти. Рициново масло отказах да пия.
Опитай с разхлабващи храни, но внимавай, ако кърмиш.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #524 -: Юни 15, 2012, 14:16:28 pm »
И аз още в болницата без рициново масло :oops:

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #525 -: Юни 15, 2012, 19:53:56 pm »
Момичета да попитам и тук,предстои ми биохимичен скрининг,в 12 г.с. съм,някой знае ли на каква цена е,доколкото разбрах от клиника Малинов ще ме изпратят в Майчин дом да дам кръв,незнам нищо повече,нито цени,нито каква е прцедурата,моля ако някой знае да ми обясни  :)
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #526 -: Юни 15, 2012, 19:59:35 pm »
Отиваш в Майчин Дом,мисля беше на 13-ти етаж :)  вземат кръв, нищо страшно, резултатите може да си ги видиш после през интернет.Цената беше 45 лева май :)

От Малинов дадоха ли ти бланка ,на която пише данните за бебето като нухална гънка,диаметър на главичка и т.н.?


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #527 -: Юни 15, 2012, 20:08:58 pm »
Благодаря зя бързия отговор,от Малинов не са ми дали нищо,прегледа ми е идната седмица. :D













*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #528 -: Юни 16, 2012, 08:47:40 am »
Дали вчера отбора на малките бебоци не се е увеличил и Анук не е станала горда мама?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #529 -: Юни 16, 2012, 09:37:47 am »
Чакаме с нетърпение новини от Анук :)
Аз днес съм на преглед ...стискайте палци  :D


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #530 -: Юни 16, 2012, 10:05:24 am »
стискам палциии :D :D :D


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #531 -: Юни 16, 2012, 10:17:53 am »
Добро утро момичета!
Жули, стискам палци, имам чувството, че от прегледа направо в залата ще отидеш. Пожелавам ти всичко да е наред!
Новини от Анук...?
Тези топлини ме побъркват-много ми е отпаднало, не мога да се вдигна от леглото  :lol:
Имам въпросче относно обезкосмяването на триъгълника. Преди да забременея ходих на кола-маска, но сега е налага да се бръсна. Вие как се поддържате? Мислех да ходя па на кола, но нещо хигиената....и болката (не е голяма) да не предизвика контракции.
 
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #532 -: Юни 16, 2012, 11:08:46 am »
Мисля, че отсъствието на Анук е достатъчно красноречиво и скоро ще научим добрата вест!
jolie16 стискаме ти всички палци, ти си една от малкото майки- героини тук, устискали до термин! Не е нуждо да се измъчваш повече!  :)

Кармен, на мен също ми е много отпаднало, като дреб се чувствам...В останалата част, не мога да те посъветвам- преди се бръснех, сега само се подстригвам.... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #533 -: Юни 16, 2012, 14:22:56 pm »
Е,момичета отчитам се с 3 см разкритие ,но нито една контракцийка днес и ме върнаха вкъщи :) , ще почакам още малко :)
Целувки


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #534 -: Юни 16, 2012, 22:23:35 pm »
Добро утро момичета!
Жули, стискам палци, имам чувството, че от прегледа направо в залата ще отидеш. Пожелавам ти всичко да е наред!
Новини от Анук...?
Тези топлини ме побъркват-много ми е отпаднало, не мога да се вдигна от леглото  :lol:
Имам въпросче относно обезкосмяването на триъгълника. Преди да забременея ходих на кола-маска, но сега е налага да се бръсна. Вие как се поддържате? Мислех да ходя па на кола, но нещо хигиената....и болката (не е голяма) да не предизвика контракции.
 

Аз май се бръснех горе долу с огледало доколкото мога. Обаче аз имах малък корем. При постъпването в клиниката да раждам, една сестра/ акушерка ме обръсна на магарето : oops


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #535 -: Юни 16, 2012, 22:29:55 pm »
Жули, в очакване съм да ти видя новата лентичка. Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и най-красиви първи мигове с бебо!
Момичета, благодаря за коментарите. При мен корема е голям. Вчера една стара позната, идеше ми да я цапардосам, ми вика " Ауууу, колко си голяма, да не са 2-3 бебетата, ама си станала дебела..."  :( :( :( Да е жива и здрава! Единствено ме интересува бебка да е жива и здрава.
При мен, алергията ми минава вече, скоро ще мога да се разхождам пак на слънце.
Прегръдки и лека бременност!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #536 -: Юни 17, 2012, 00:18:12 am »
Кармен, аз до ден днешен всеки ден си се бръсна. Не ползвам огледало, карам по памет, от време на време минавам с ръка да опипам за пропуски. По бавно става от преди, но няма как, вече даже съм забравила как изглежда това място  :oops:
Джоли стискам палци, скоро да се гушкате. Нека малкото човече не се престарава с престоя на топло в корема, а да предпочете да е на топло навън  :wink:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #537 -: Юни 17, 2012, 01:01:43 am »
Бръсненето последните седмици на бременността е много забавно. Аз някъде 32г.с. "загубих" видимост  :lol:

Това с бременността и качването на кг е индивидуално. Аз пък много ядях и все чувах, ама как си бременна с 2, нямаш корем и т.н.

jolie16, успех! Леко раждане!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #538 -: Юни 17, 2012, 01:46:42 am »
Здравейте,
минавам да ви видя какво правите  8)

Jolie16 И от мен успех мила! Стискам палци всичко да мине без никакви проблеми!!! Предстои ти най-прекрасният момент!

Колко бързо е минало времето и колко "порастнали" мами имаме вече :) Кармен ти вече си доста напреднала :) Не им обръщай внимание какво ти говорят, важно е бебето да е добре. На мен не ми личеше много, ама по-скоро защото бях бременна зимата и зимните дрехи повече прикриват. Сега като си облека някоя рокля още съм като в 5тия месец  :lol: Лошо ми става направо, ама още ме е страх да пазя диета, че нямам много мляко и ме е страх и това дето имам да не ми отиде :x
Ама навършиме ли 3ти месец минавам на диетка и това е...Ако спре - спре, поне 3 месеца ще съм кърмила, иначе и аз като Мецани много се упреквах как нямам достатъчно мляко и колко лоша майка съм, че я дохранвам.. 8O, ама вече не се впрягам толкова, важното е че малката расте и двете свикнахме добре на смесен режим на хранене  :wink:
« Последна редакция: Юни 17, 2012, 01:56:10 am от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #539 -: Юни 17, 2012, 11:02:05 am »
Jolie16 леко и успешно раждане мила :)