0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #500 -: Юни 14, 2012, 14:08:23 pm »
Vesta,не се тревожи изобщо за килограмите съвсем нормално е в този ранен етап да не качваш.Ще видиш накрая какво става:)Бебето си взима всичко от теб,гледай да си хапваш плодчета,месце и млечни продукти,то в жегите не се яде много.Аз до 5 несец почти нищо не качих,а сега си лепвам по кило на седмица :oops:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #501 -: Юни 14, 2012, 14:44:23 pm »
Здравейте момичета! Присетих се за jolie16...Днес не се е отчитала...Дали нямаме още едно бебе вече  :ask: :crossfingers:

Anuk_Anuk мисля, че утре - 15.06.2012г. беше насрочена срещата ти с бебко. Пожелавам ти успех, кураж и много усмивки от щастие като гушнеш мъничето.
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 14:49:22 pm от Marmoranka »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #502 -: Юни 14, 2012, 15:33:56 pm »
Марморанка,благодаря ти ,че ме мислиш миличка :) , но още съм тук .. :lol: 8)
Крия се от жегата ,че краката ми направо ще се пръснат  :lol:

Анук , много стиснати палчета и от мен миличка!


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #503 -: Юни 14, 2012, 16:26:19 pm »
Жоли,Анук,стискам палци .Леко раждане .
Жоли,ти си чакаш ,бебчето май не му се излиза :).
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #504 -: Юни 14, 2012, 16:39:27 pm »
На фона на толкова бъдещи мами с големи коремчета да похваля със скромния първи ден на 11 седмица. Днес за първи път видях "бебе". До сега се тормозех в матката ли е, има ли сърчице, виждаше се една по-голяма точка, а днес си беше истинско-бебе:) с две ръце, две крачета и завидните 9 см. Просто не мога да повярвам:)
Иначе малко се чудя-имам си коремче, не е ли малко рано? Не е като да ме гони някакъв страшен апетит или нещо да се е променило, но коремчето го има. Вчера четох, че при повечето момичета се оформяло в края на 4м, или 5м, а някои чак в 6 заформяли. Направо се чудя ако расте с тези темпове..:)))
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #505 -: Юни 14, 2012, 16:49:34 pm »
Стиснати палци и от мен на Анук и Джоли  :D Леко и безпроблемно раждане.
Имел, на мен корема ми щръкна 2 седмици след като разбрах, че съм бременна и от тогава не спираше да расте, до към преди 3 седмици. Сега вече явно не може да расте напред и расте настрани. Скоро очаквам да ми личи, че съм бременна и от към гърба  :lol:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #506 -: Юни 14, 2012, 17:56:22 pm »
Имел, повечето имаме коремчета още от стимулацията :)) Аз стартирах от 4ти месец, хаха :)))

Момичета, имам питане. Когато си записах на ЖК, но искаш да си вземеш напралвение за някакви кръвни изследвания, които се поемат от ЗК, от ЖК ли трябва да взема направление или от личния?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #507 -: Юни 14, 2012, 18:16:55 pm »
Имел, повечето имаме коремчета още от стимулацията :)) Аз стартирах от 4ти месец, хаха :)))

Момичета, имам питане. Когато си записах на ЖК, но искаш да си вземеш напралвение за някакви кръвни изследвания, които се поемат от ЗК, от ЖК ли трябва да взема направление или от личния?


На ЖК има само определен брой изследвания ,които ти се полагат по здравна каса.На мен ми пуснаха още със записването кръвна група, урина и ПКК ( трябва и ХИВ и хепатит ,но аз си ги имах от ин-витрото и ги отказах)- тези са задължителни в началото.Най-добре попитай лекаря ,който ти е на ЖК или ако някое момиче е по-запознато да напише  :)
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #508 -: Юни 14, 2012, 18:22:13 pm »
Мисълта ми е ако съм записана на ЖК мога ли пак да ходя при личния за направление?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #509 -: Юни 14, 2012, 18:25:11 pm »
На мен изследвания ми пускаше само следящият АГ по каса. Правих кръвни и урина абсолютно всеки месец безплатно + микробиология платена от мен /по мое желание/. Понеже отдавна е следена бременността може би няма да е от полза, споделям го защото има начин да се пускат изследвания по каса всеки месец.
Кодовете многоплодна бременност и бременност след инвитро, преполагам позволяват по-често следене.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #510 -: Юни 14, 2012, 20:05:08 pm »
Здравейте! Най-после и аз да се престраша да пиша тук.
Днес бях на първа ЖК - изследванията ми ги пуснаха от там. Засега не съм заплащала нищо. Имам една информационна брошура за всички бъдещи майки, където са описани изследванията, които се полагат и се заплащат от НЗОК. Но просто не знам как мога да я публикувам  тук. А е дълго за преписване. Брошурата е в pdf формат. Ако някой ми каже как да я публикувам би могла да ви бъде полезна.
Намерих я в сайта на НЗОК. Ето линк към нея: http://www.nhif.bg/c/ext/publications/get_file?p_l_id=58538&folderId=11833&name=PBFE-109.pdf
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 20:17:10 pm от tanita68 »

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #511 -: Юни 14, 2012, 20:53:31 pm »
Добре дошла tanita68!Брошурата е много интересна,има неща,за които не знаех  :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #512 -: Юни 14, 2012, 20:59:56 pm »
Мимка, можеш да си ходиш спокойно при личния ако става въпрос за нещо различно от тези, които ти се пускат на ЖК. Аз през цялата бременност си вземах от личния направления за ендокринолог.
По въпроса за кърменето - явно всичко си е индивидуално. Не е гаранция, че ще има коластра веднага, за мляко пък да не говорим. Коластрата при мен дойде на 5-и ден, преди това нямаше нито капка! През цялото време в болницата слагах бебето на гърда, помпах с помпата и пак нищо.
Леки оставащи месеци на всички!
jolie, Anuk, леко раждане, момичета :D!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #513 -: Юни 14, 2012, 21:08:45 pm »
Момичета незнам дали тук е мястото да попитам,но надявам се някой да ми даде съвет,защото вече се притеснявам.Така:бременна съм в 9г.с.и от няколко дни поред всеки ден ми тече кръв от носа по различно време на деня,вчера беше вкчерта,днес след обяд,не съм била навън стоях си вкъщи и. винаги ми тече от една и съща ноздра.това свързано ли е с бременността и трябва ли да се притеснявам и да кажа на гинеколожката?пия аспирин протект за тромбофилии това може ли да е причината?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #514 -: Юни 14, 2012, 21:27:13 pm »
На едната ми приятелка и течеше така кръв от носа и без да пие Аспирин,бяха и казали,че е нормално при бременни и се случвало често.

Мимс - на мен лекарката от ЖК ми пуска всеки месец кръв и урина по каса ,а този ми пуска и ГТТ(обременяването с глюкоза за гестационен диабет).

За кърменето - с баткото не се справих,въпреки огромното ми желание,сега се надявам да успея и ще чета от сега.
Аз родих секцио,но кърма имах на 4-тият ден чак,а коластра от 3-тият.Преди това абсолютно нищо.Дадоха ми в болницата електрическа помпа и ми казаха да се "цедя" на всеки 2 часа по 20 мин. ,като редувах гърдите.Отделно на това слагах и бебето на гърда,но то милото яко ревеше ,като нищо не пускаше.Та чак на 3-тият ден взе нещо изобщо да изтича с помпането -коластрата.После се наложи да вземат бебето в кувьоз и беше с много ниска кръвна захар и силна жълтеница.Като ни изписаха  не послях да сме само на кърма,защото ми правиха пробно кърмене преди да си тръгна и не беше добре работата.Слагах го първо на гърда и после давах и АМ.Цедих се и ръчна помпа и тази кърма също давах.Пие разни чайчета ,разни гранулки разтварях,хапвах специални супи за кърмачки,но с триста зора беше на смесено хранене само 3 месеца.А детето така обичаше да е на гърда и рани не ми е правил.Даже много след като вече нямаше кърма ,съм го слагала на нея,защото като реве много.така се успокояваше.
<br />
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #515 -: Юни 14, 2012, 21:54:09 pm »
Я като говорите за кърменето, да ви питам, при мен има коластра от 4-ти месец. Става все повече и повече, та въпроса ми е това гаранция ли е, че при раждането тя ще продължи да се стича, или самото раждане може да прецака нещата и да спре?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #516 -: Юни 14, 2012, 22:06:24 pm »
Марморанка,благодаря ти ,че ме мислиш миличка :) , но още съм тук .. :lol: 8)
Крия се от жегата ,че краката ми направо ще се пръснат  :lol:

Анук , много стиснати палчета и от мен миличка!


Джоленце много успех мила, дано да родиш много леко, като му дойде времето :)
Анук - успех и на теб, стискам палци.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #517 -: Юни 14, 2012, 22:58:55 pm »
Мерси Яничка :)  :bighug:
Благодаря ви з пожеланията,дано наистина е леко :)

Вале,и при мен имаше неколкократно кръвотечение някъде до началото на 5-ти месец,оттогава само два пъти май  :) ,но все пак го сподели със гинеколога си :D

Днес беше по-хладничко  :wink: , дано да може да се спи  :lol:


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #518 -: Юни 14, 2012, 23:13:43 pm »
Мимка направления мажеш да вземаш и от от ЖК и от личния. Аз от ЖК взех за ПКК, урина, рубеола, токсоплазмоза /СПИН,Васерман и хепатите си ги имах - ще ги пускам по-късно/. Понеже имам проблем с ТСХ поисках направление и за това - не можаха да го изпишат и казаха ако искам да ми дадат направление за ендокринолог. Но аз го взех от личния. Личния също ми е давал тези дни направление за кожен и за съдов хирург. Така, че ги комбинирам и двете места, важното е да точим касата  :lol: - така де малко ли пари сме дали за осигуровки .  :x


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #519 -: Юни 14, 2012, 23:22:27 pm »
Благодаря ви за пожеланият момичета. :bighug: