0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #420 -: Юни 07, 2012, 17:31:46 pm »
Теди - да ви е жива и здрава принцесата, много да ви радва и слуша :)


Момичета, аз утре или в понеделник трябва да мина на ЯМР
:(((
ужасно ми е притеснено, едно че е ме облъчват - макар, че пише, че
ЯМР не се прави до 15г.с а след това няма проблем, но
вече се притеснявам и какво ми е
такъв рев му ударих, не че ми мина след това :(

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #421 -: Юни 07, 2012, 18:04:07 pm »
ginger , благодаря ти!

Anuk,стискам палци всичко да е наред.За съжаление,не съм запозната с процедурата ,която ти предстои ,но си мисля ,че не биха те облъчили ако е опасно за бебето.Късмет и ще чакам да се похвалиш,че притесненията са били излишни  :bighug:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #422 -: Юни 07, 2012, 20:19:41 pm »
Момичета, аз утре или в понеделник трябва да мина на ЯМР
:(((
ужасно ми е притеснено, едно че е ме облъчват - макар, че пише, че
ЯМР не се прави до 15г.с а след това няма проблем, но
вече се притеснявам и какво ми е
такъв рев му ударих, не че ми мина след това :(
Anuk_Anuk, не се притеснявай от ЯМР. Надявам се да не страдаш само от клаустрофобия - лично аз правя по две такива изследвания всяка година, а поради спецификата на изследвания орган се налага да използваме задължително и контрастно вещество. Вярно е, че не е особено приятно преживяване, но е много по-щадящо за теб от скенера. Ако имаш нужда от допълнителни подробност или у теб възникнат някакви въпроси, пиши ми на лични.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #423 -: Юни 07, 2012, 20:59:31 pm »
Anuk_Anuk, всичко ще бъде наред мила, стискаме ти палци!  :bighug: :bighug: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #424 -: Юни 08, 2012, 10:51:15 am »
Съжалявам за флууда, ама ми е притеснено! Вчера бях на преглед, всичко според док върви ок, бебето продължава да изпреварва с 1 седмица- кръвотоци добри, бе нормално изглежда всичко. И изведнъж - плацента 1 степен!  8O Тогава не обърнах внимание, тъй като тя не изглеждаше притеснена, а и нищо не ми каза...Обаче попрочетох из нета, тая първа степен трябва чак в началото на 7-ми месец да стане....И се притесних много! :( :( :(
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #425 -: Юни 08, 2012, 23:42:31 pm »
Бубулинка,дано всичко е наред,щом лекарката не е била притеснена,явно не е толкова страшно,иначе нещо щеше да препоръча.

Моята пък плацента не е мръднала и все още е мноого ниско долу и покрива шийката,дано се вдигне все пак,че като натежи бебо ще трябва да се лежи иначе.И аз разглеждах из нета ,че се води превия такава плацента,че може да има кръвоизливи,раждане по-рано и т.н.,но не бързам да се панирам и за сега съм спокойна.Казаха ми нищо тежко да не вдигам и да почивам повече.
<br />
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #426 -: Юни 09, 2012, 06:39:42 am »
Бубулинка,дано всичко е наред,щом лекарката не е била притеснена,явно не е толкова страшно,иначе нещо щеше да препоръча.

Моята пък плацента не е мръднала и все още е мноого ниско долу и покрива шийката,дано се вдигне все пак,че като натежи бебо ще трябва да се лежи иначе.И аз разглеждах из нета ,че се води превия такава плацента,че може да има кръвоизливи,раждане по-рано и т.н.,но не бързам да се панирам и за сега съм спокойна.Казаха ми нищо тежко да не вдигам и да почивам повече.

Аз се поразтърсих още и се оказа, че тази първа степен всъщност може да степен на ниска плацента, а не на зрялост. И вероятно това имаше предвид, защото коментираше, че била нисичка моята, ама се вдигала...Не видях някъде да има зряла плацента толкова рано и се поуспокоих малко...В крайна сметка, съмнявам се, че би ми спестила нещо неприятно...НА мен също ми каза, че плацентата принципно се вдига до към 28 седмица, пожелавам и на теб да се случи.  :bighug: :bighug:
http://www.birthsafe.com/40301.html
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #427 -: Юни 09, 2012, 09:34:39 am »
И аз съм тук,само че от снощи съм в лошо настроение...
Докато хапвахме видях комар и веднага тръгнах да ставам да го убия,та от зор си ударих корема в ръба на масата  8O 8O , леко се позачерви мястото,като ожулено е,нямам болки отвътре ..но бебка веднага започна да протестира..
Вкъщи ме успокояват,че не съм я ударила сериозно и дано е така... :(

Приятна гореща събота момичеата :)
Бубулина, отворих си изследването от феталната , била съм 30 седмица и пише 1-ва степен на зрялост, а докторката беше много доволна от плацентата :) така че няма проблем :)


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #428 -: Юни 09, 2012, 15:58:32 pm »
Здравейте коремчета,
аз вчера бях на ЯМР във военна болница.
Резултата от него е добър - няма ми нищо така, че
причината за кризата явно ще се окаже друга и ще я търсим след като родя.
Живот и здраве на 15 е нашата дата.
От както излезе резултата съм се видяла в чудо - някак си преди това не смеех да мисля за раждането, а сега съм в чуденка за какво ли не.
Дълги ли бодита, къси ли, изобщо дали бодита или ританки и камизолки.
Дълги, къси ръкави - Боже колко по-лесно е да е зима :)
Удома е много топло от сега, нямаме климатик в нито една стая и не знам как ще се охлаждаме.
Не мога да повярвам, че минаха 9 месеца.
jolie16 - споко всичко ще е на ред
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #429 -: Юни 09, 2012, 16:44:36 pm »
Момичета,може ли да споделите ,че аз мисля,че помня,но да питам все пак -за бременна приятелка:
-доктора й изписал магнерот ,пие и желязо ,но не й дал указания .
Видях я да гълта двете едновременно ,но нали трябваше между приема на двете да има 2ч интервал ? Имаше и нещо за прием на млечни  продукти -но интервал спрямо кое беше-желязото или магнерот?

Благодаря ви и желая на всички леко бременеене и щастлив финал!


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #430 -: Юни 09, 2012, 16:59:38 pm »
Момичета,може ли да споделите ,че аз мисля,че помня,но да питам все пак -за бременна приятелка:
-доктора й изписал магнерот ,пие и желязо ,но не й дал указания .
Видях я да гълта двете едновременно ,но нали трябваше между приема на двете да има 2ч интервал ? Имаше и нещо за прием на млечни  продукти -но интервал спрямо кое беше-желязото или магнерот?

Благодаря ви и желая на всички леко бременеене и щастлив финал!
Привет! На листовката на Магнерот-а ми пише, че тъй като магнезия нарушава усвояването на желязо, при приема на двете трябва да има интервал от 2-3 часа. Ако не се лъжа, млякото и млечните продукти действат сходно на желязото. Дано съм ти била полезна!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #431 -: Юни 09, 2012, 21:44:32 pm »
Благодаря,Бубулинче.Ще й обърна внимание да прочете листовката, но май купила само един блистер и може да са й го дали без листовка.Ще пита и доктора си.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #432 -: Юни 10, 2012, 10:07:06 am »
Тъй като са лекарства основно нужни на бременни, ще напиша и директно тук в темата  :)

Подарявам:
Аспирин протект - кутия и два блистера
Гинепрал - един блистер
Тотема ампули - 7 броя
Феро-фолгама - 5 блистера
Сорбифер дуролес - 20-тина хапчета
и Магнерот половин блистер
Всичко е по-малко и най на сметка ще бъде ако на някой от Варна му трябва нещо от тези лекарства  :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #433 -: Юни 10, 2012, 19:03:58 pm »
Къде сте бе момичета никой не пише,опустя ни темичката в тази жега къде сте се скрили?Спокойна и прохладна вечер от мен!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #434 -: Юни 10, 2012, 20:55:24 pm »
Добра вечер коремчета,
искам да попитам вече родилите мами какво е мнението им за
Еднократни гащи за след раждане - има ли смисъл да се купува от тях
и за лохии-те какво е по-добре лиглини или превръзки.
Четох една мама да пише, че ползвала по много и от двете.
Също съм в чуденка за сутиен за кърмене какъв да си взема.
Ще се радвам да чуя и вашите съвети и препоръки.

Хубава вечер

И да се оплача - така са ми отекли краката, че почти нищо не мога да обуя
все едно са ми с по 2 номера по-малки
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #435 -: Юни 10, 2012, 21:30:16 pm »
Аз се сдобих с едни бабешки гащи и си ползвах тях също нощни превръзки в началото и после обикновени. Върти ми се нещо, че при мен не беше май много обилно  osi_10 , само в клиниката ми даваха нещо като лигнин
За сутиена, аз си купих един евтин, който и при пълни гърди с кърма пак ми беше леко голям, а уж най-малкия номер. :D Като цяло обаче не съм ползвала сутиени, носих къси потничета, което май не е много правилно, ама аз така  :oops:


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #436 -: Юни 10, 2012, 23:03:11 pm »
След секцио е нормално лохиите да са по-малко, защото докторът изчиства матката.
Аз имах еднократни гащи, ползвах и превръзки. В началото ми даваха едни огромни от болницата, а после си бях купила, но вече не помня точно от кои. Другото с лигнина или памук не ми се струва удобно. Това беше преди 20 г., когато превръзките бяха кът. Помня, че майка ми ме пращаше до аптеката, а там се извиваха огромни опашки (не се чакаше само за хляб и мляко, ами и за превръзки). Бях в пубертета и ужасно ме беше срам. Изчервявах се триста пъти, докато кажа какво искам, въпреки че беше ясно за какво се редя.  :lol:

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #437 -: Юни 10, 2012, 23:21:00 pm »
Anuk_Anuk, не знам твоето раждане как ще е, но моето беше секцио. За реанимацията след раждането си бях взела лигнин и памперс за възрастни - аптекарката ме беше посъветвала, че с памперсите ще е по-удобно в сравнение с гащите, понеже последните се налага да се обуват, а предвид лежащото състояние, това ще е доста трудно. Памперсите играха ролята на голяма превръзка.
След като ме раздвижиха и се прибрах в стаята, ползвах по-дълбоки бикини и превръзки от най-дебелите, ако не се лъжа бяха  нощните на Либрес. Както е казала Блу, лигнина е неудобна и остаряла работа. :) Сега има такова разнообразие на превръзки, че няма нужда от такива ретроизпълнения.

Сутиен в началото си взех обикновен, като си мислех, че ще отбия номера с него. При едно редовно кърмене, обаче, много по-удобен е специалния сутиен за кърмене. 
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #438 -: Юни 10, 2012, 23:38:58 pm »
Момичета, много ви Благодаря. Наложи се да съм секцио колкото и да не искам.
Беше ми много чудно това с лиглина, защото има толко много превръзки на пазара.
По принцип съм фен на либрес и ще си взема от техните нощни тогава, както и гащи и сутиен.
Благодаря ви
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #439 -: Юни 11, 2012, 00:04:03 am »
Има си превръзки за родилки, по-удобни са. За реанимация си слагат баш лигнин, колкото и ретро да е и там не се ползват гащи. После, когато ви приведат в нормална стая може еднократни, бабешки-каквито са ви удобни.