0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #340 -: Юни 01, 2012, 19:17:10 pm »
Малко инфо за момичетата от София, на които им трябва утрогестан. Вече има в аптеката на клиника „Малинов”.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #341 -: Юни 01, 2012, 19:38:27 pm »
Момичета дайте съвети:
Вчера баща ми имаше рожден ден и бяхме поканени на гости за вечеря. Аз знаех, че той е болен (някаква настинка е хванал - хрема, кашлица и температура), но сглупих и отидох  :BangHead: :bonk:.
Днес резултата е налице -  :balk_137: - отпаднало ми е, имам хрема и ме боли гърлото. Наясно бях, че има голяма вероятност да ме зарази, но сърце не ми даде да откажа поканата. Днес цял ден съм на чайове, но май няма да стане така. Рецепти за болни бременни?  osi_1 И в тази връзка да попитам, дали хомеопатичните лекарства за простуда биха ми помогнали?

П.п. Змимка искрено се радвам заедно с теб на трепетите ти покрай твоята прекрасна "тройка".
Мърморанка можеш да пиеш парацетамол той е безвреден за бременни и е противовъзпалително можеш да го пиеш 3*2
Красиfile:///
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #342 -: Юни 01, 2012, 20:32:31 pm »
Щом се следите в Щерев и мислите да раждате там,наистина не ви трябва обменна карта,но тогава говорим за раждане в порядъка на около 2000 лв ,а може и да бъркам ..:ask:

А при Владимиров май няма родилно...мисля,че там  се следи Танита  :D

Змимка :)  :drunk: честити ритничета


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #343 -: Юни 01, 2012, 20:42:27 pm »
Марморанка,пробвай с пилешка супа,много витамин Ц и още чай с мед,аз съм взимала Оксилукокциум(хомеопатично) и таблетки за смучене пак такива.За 2-3 дни ми размина,но ако вдигнеш температура и стане по-зле,веднага на лекар.Понякога приема на лекарства е по-безопасен от последствията от нелекувани настинки или вируси.И занапред гледай да се предпазваш от контакти с болни,в твоето положение няма кой да ти се обиди,все пак сега е най-важно да си здрава в ранен етап на бременността си ,пази се много.Желая ти бързо оздравяване,дано ти размине с домашни илачи.
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 21:05:41 pm от TEDI 81 »
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #344 -: Юни 01, 2012, 20:59:32 pm »
Marmoranka,и аз скоро се борих с настинка.Пих чай с много мед и лимон.Понеже вдигнах и температура и гърлото доста ме болеше се обадих  в клиниката  да питам какво мога  да пия и ми казаха,че парацетамол може на 6-8 часа.За гърлото пих Ангин-Хил С,които са хомеопатични за около 3 дни отшумя всичко.Бързо оздравяване,дано бързо ти се размине.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #345 -: Юни 01, 2012, 21:54:45 pm »
Благодаря момичета!
Продължавам с чая с мед. Купих си и осцилококциум, хомеожен 9 и коризалия - всички са хомеопатични за смучене. Засега нямам температура.
Пазете се и вие и спокойна вечер!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #346 -: Юни 01, 2012, 22:20:20 pm »
ако сте здравно осигурени в Щерев цената е 1995,
ако не сте тази цена + доплащане на здравната пътека
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #347 -: Юни 02, 2012, 11:44:47 am »
Внимавайте с парацетамола, че се оказа не толкова безвреден, колкото разправят. От него получих жлъчни кризи преди 3-4 месеца. Ей така - настинка - 2 дни парацетамол, около 5 таблетки общо и вечерта не мога да си поема дъх от болка в жлъчката. Веднъж пих след около месец - същата работа. Спряла съм го напълно от употреба у нас.
Моя колежка, която на 3 месеца пуска пълни изследвания след прием на парацетамол е с повишени чернодробни показатели. Седмица след това в норма. Професорите и казали, че парацетамола се отлага в черния дроб. Тя е трансплантирана и следенето там на изследванията е много стриктно.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #348 -: Юни 02, 2012, 13:01:16 pm »
Ако не беше безвреден парацетамола , нямаше тук в Холандия да го дават от новородени до бременни и щеше да е с рецепта, както между другото е нош-па което бремените в ВГ вземат. При всяко едно лекарство ,може да се забележи повишени стойности, но това не означава, че е опасно просто трябва да се съобразява дозата.
Красиfile:///
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #349 -: Юни 02, 2012, 13:35:25 pm »
Да, всеизвестно е, че парацетамолът уврежда черния дроб, но при прекомерна и/или продължителна употреба.

Ако се внимава с дозите наистина, и не се прекалява, нищо няма да ви стане.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #350 -: Юни 02, 2012, 13:49:56 pm »
Танче, и аз съм чела листовката, но в случая нито съм имала прекомерна или продължителна употреба - за 48часа 5 таблетки. Написах го заради дозата 3х2, не е лошо все пак да се има едно на ум.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #351 -: Юни 02, 2012, 23:45:14 pm »
Момичета, дали ви е попадала някъде статистика
за това колко от ражданията годишно в Майчин дом
са секцио и колко нормално?

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #352 -: Юни 02, 2012, 23:55:21 pm »
От личен опит /лежала съм в предродилно в МД едната година 3 дни, другата - 2 дни/ - струва ми се, че родилките с естествено раждане бяха повече! Изключвам може би секциото по спешност, но не останах с впечатление, че държат да те "срежат"!

А какво всъщност те интересува по-точно?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #353 -: Юни 03, 2012, 08:55:58 am »
barbaron0708, утре ще се види дали ще ме пренасочат на там за раждане
понеже направих някаква криза ли
и ми казаха, че там напоследък гледат да минават всички по бързата процедура
А аз не искам секцио това ми е драмата.
Заключението от Света Екатерина е, че мога да си родя и нормално и секцио
стига да няма някаква акушерска пречка, а за сега такава няма.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #354 -: Юни 03, 2012, 09:17:51 am »
Анук, спокойно мила  :bighug: :bighug: Докторите доста убедително настояват, че предпочитат естественото раждане, съмнява ме, че някой би те "рязал" за спорта...Всичко ще бъде наред, ще видиш! :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #355 -: Юни 03, 2012, 19:40:02 pm »
Здравейте момичета!
Да се отчета: Наложи се да посетя болницата за 24 часа. В събота сутринта нещата станаха нетърпими - не можех да задържа никакви течности и храна, повръщах постоянно, появи се и разстройство. Отидох на преглед, докторката ми пусна изследвания на урина, като изрично ме предупреди, че при наличие на положителни кетони в урината, ме приемат в болница за вливане. Бях се дехидратирала. Така и стана. Пуснаха ми системи - деган, витамин С и но-шпа. Точно за 24 часа всичко се оправи. Днес изследванията вече бяха нормални и ме изписаха. Бебо е добре. Сега съм на лека храна - сухари, препечени филийки, бисквитки и така до утре.
Анук, всичко ще бъде наред!
Пазете се и спокойна вечер!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #356 -: Юни 03, 2012, 19:58:37 pm »
Здравейте,момичета искам да попитам тези ,които са по напред от мен дали имат болки?От два дни аз имам доста силни,които наподобяват менструални,снощи през нощта се будих от болки.Звънях на лекаря ми,каза няма страшно почивай,е днес почивам,ама пак ме боли.Пих Но шпа ама само веднъж,защото същия лекар ,каза че в напреднала бременност не препоръчва честа употреба.Корема ми е твърд и остър,въпреки че съм на Магнерич 3 по 2 на ден.Утре съм на последната морфология и не знам как ще пътувам до София,ако продължава да ме боли така...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #357 -: Юни 03, 2012, 21:37:52 pm »
Мила Теди, аз съм била с такива болки до 34г.с. и съм лежала всеки път когато не отшумяват с хапчета на системи в болница, иначе пиех 3х2 нош-па и 4х1 гинипрал. Но при мен тези болки бяха доказани контракции със запис и преглед, не знам как е при теб и дали е същото. Това което аз препоръчвам за твое успокоение е да идеш на лекар и да те прегледа. Така по телефона не може да се прецени поне според мен. Момичета на 30.05 бях на преглед - бебо е 2.900 вече, а аз съм се уредила с 3см разкритие и 1/3 скъсена матка - което май е нормално. Утре пак съм на преглед за кг и после генекологичен и според моя лекар, ако всичко е наред ще родя във вторник, затова моля всички да ми стискате палци :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #358 -: Юни 03, 2012, 21:43:30 pm »
Яна,стискам много силно палци и ти желая леко раждане,сигурна съм ,че всичко ще е наред!Утре съм на лекар ще видим какво ще кажат,дано не се налага да лежа в болница.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #359 -: Юни 03, 2012, 23:10:06 pm »
Anuk_Anuk, не съм останала с впечатление, че гледат по бързата процедура  :wink:
Там са много добри лекарите и отношението е на ниво! Е, винаги има по някое "зрънце", но..... това се забравя!
Първия път като раждах /близнаците бяха в 25г.с./, искаха да ме изродят нормално, но аз се разписах за секцио с убеждението, че е по-добре за децата! После се оказа, че не е така, но това е друга тема! Та свикаха комисия /понеже хемоглобина ми беше много нисък/, та се съвещаваха доста време, преди да вземат решение за секцио!
Година и 5 месеца след това раждане, родих малкия Златомир пак там, но естествено. Аз пожелах и те се съгласиха като имаха готовност за спешно секцио, предвид предишното раждане!
Та с тези подробности исках да ти кажа, че се съобразяват с желанието на родилката. Това всичко е било без избор на екип!

Дано съм била полезна с нещо!
Леко раждане и здраво бебе ти желая!