0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #300 -: Май 31, 2012, 17:07:22 pm »
Здравейте в този дъждовен следобед и от мен  :)
Аз съм на прага на 45-дневния болничен /от 02.06/ и дето се вика "не остана" :)
Честито на новодошлите с добрите вести. Досега четох вълненията ви и си спомних,че и при мен беше така в началото.. явно при всички е едно и също. :oops:
И аз си мислех,само да стане пък .. а след положителния тест станах непоносима,нервна ,мнителна ,параноична ..абе - горкия ми мъж и всички около мен. :D Имах и зацапвания/на датата на цикъла първите три месеца/ и болки и жълтеникаво течение, умирах от притеснение всеки ден .Само броях дните и седмиците и по сто пъти четях какво се случва в съответната седмица.Единствените моменти на радост бяха след прегледите /ФМ/ и то за кратко. Хиляди въпроси, после кога ще мръдне, дали мръдна ,защо не го усещам ,после защо рита толкова много ,сигурно не му е добре нещо ...и така докрая няма спокойствие. Казват ,че и след ,като се роди пак няма ,така че трябва да свикваме.  :wink:
Относно Утрогестана,ако толкова няма никъде наистина може да питате дали не става да се замени ,поне временно с Дуфастон. Доколкото знам основната съставка е една и съща.
За ЖК наистина е проблем да си намериш доктор ,особено пък добър и загрижен.А пък ако дава и болнични ще е голям късмет.Незнам защо ,но масово ги водят през пръсти тия ЖК и се цупят и се държат с бременните все едно са виновни нещо.Много познати бременни около мен се оплакват. Изобщо ,като цяло никъде не ги "жалят" бременните - това установих аз с моя осем месечен опит досега. :?
Ако не ходех допълнително при надежден специалист да ми следи бременността е абсурд да разчитам само на тази ЖК.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #301 -: Май 31, 2012, 17:34:59 pm »
Стефи, wish, благодаря!;-)
Аз ще си ходя да ме проследяват в клиниката в която забременях, но нали трябвало и ЖК...;-)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #302 -: Май 31, 2012, 17:46:31 pm »
Извинявам се, но какво е ЖК :oops:?
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #303 -: Май 31, 2012, 17:48:03 pm »
Извинявам се, но какво е ЖК :oops:?

Женска консултация :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #304 -: Май 31, 2012, 17:53:34 pm »
Стефи, wish, благодаря!;-)
Аз ще си ходя да ме проследяват в клиниката в която забременях, но нали трябвало и ЖК...;-)

Кой ти каза такова нещо? аз не ходя и не мисля, че трябва...Гинеколога от клиниката си е напълно в правото да издава всички видове болнични, изследвания и прочие...той е АГ специалист, с единствената разлика, че не работи в държавна институция... :)

wish все едно мен описа....по-спокойно е да знам, че не съм единствената луда!  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #305 -: Май 31, 2012, 18:10:26 pm »
Бубулина трябва ЖК, за да ти пускат изследвания по здравната каса :) , безплатни..иначе трябваше да плащам за Васерман,кръвни изследвания,урина,цитонамазка и прочие...
Нали и от ЖК взимаш обменната карта за родилното..


*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #306 -: Май 31, 2012, 18:20:40 pm »
Бубулина трябва ЖК, за да ти пускат изследвания по здравната каса :) , безплатни..иначе трябваше да плащам за Васерман,кръвни изследвания,урина,цитонамазка и прочие...
Нали и от ЖК взимаш обменната карта за родилното..

В този случай да, но аз я разбрах, както и при мен, че си плаща за изследванията и не се възползва от здравната каса. Колкото до обменната карта, ако е решила в тази клиника и да ражда, също не и трябва... :) Ако не е там, не смятам, че клиниката, в която си е водила бременността, ще и откаже картата...
« Последна редакция: Май 31, 2012, 18:22:17 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #307 -: Май 31, 2012, 19:17:53 pm »
Аз ходя само и единствено в Щерев. Там си следя бременността, единствено ходих на ФМ при Марков. Не знам какви изследвания има по ЗК, но откакто си платих пакета не съм плащала за нищо, освен БХС-то. От клиниката ми дадоха болничен, когато се наложи, и ми предложиха болничен за целия период, ако искам. Специално съм питала трябва ли да нося някакви документи от личния или да ходя на ЖК в държавна болница, и ми казаха, че щом се следя при тях,те издават абсолютно всичко.
Честно казано, като се замисля колко време сме го чакали това бебе и колко усилия ни е струвало, не съм си и помисляла да ходя в държавна болница, за да си спестя 100 лева примерно.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #308 -: Май 31, 2012, 19:26:53 pm »
Аз ходя на ЖК при лекаря при които беше ин витрото. На частно. Плащам си изследванията всеки месец - 9.50лв. Имам картон на които отбелязва какво и що. Предпочетох да давам всеки месец по 60лв. допълнително отколкото да ходя на ЖК при един и на ултразвук при друг. И ако не дай си боже единия каже различно от другия да се чудя на какво да вярвам. На моя имам доверие. Не сме коментирали къде ще раждам и какви документи са ми необходими. Той още към 15г.с ми каза какви са цените за раждането в клиниката , явно за да си направим сметка по от рано.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #309 -: Май 31, 2012, 19:38:41 pm »
Аз ходя само и единствено в Щерев. Там си следя бременността, единствено ходих на ФМ при Марков. Не знам какви изследвания има по ЗК, но откакто си платих пакета не съм плащала за нищо, освен БХС-то. От клиниката ми дадоха болничен, когато се наложи, и ми предложиха болничен за целия период, ако искам. Специално съм питала трябва ли да нося някакви документи от личния или да ходя на ЖК в държавна болница, и ми казаха, че щом се следя при тях,те издават абсолютно всичко.
Честно казано, като се замисля колко време сме го чакали това бебе и колко усилия ни е струвало, не съм си и помисляла да ходя в държавна болница, за да си спестя 100 лева примерно.
И аз изхождам от абсолютно същите нагласи...а и също се следя в Щерев.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #310 -: Май 31, 2012, 20:14:07 pm »
Днес бях на ранен скрийнинг. Доктора много не говори само гледа там, но накрая каза всичко му е аред на бебето. Така, че незнам никакви параметри. И както се очакваше ще бия клексан до края на бременността  :(. Изписа ми и аспирин протект. Има ли някоя от вас, която да бие Клексан и да пие аспирин протект едновременно. Ако да моля ви кажете ми кога си слагате инжекцията и кога пиете хапчето? Има ли някакво значение всъщност?


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #311 -: Май 31, 2012, 22:57:19 pm »
аз от днес съм на клексан, че направих някакъв спазъм неврологичен...
но ще трябва да го бия в ръката
корема така ми е опънат, че абсурд да го стисна за гънка
само в ръката
Веста - казаха ми, че е на 24 часа тоест утре пак в 21:30 - както днес
и ми изписаха и още едно лекарство за пиене

В понеделник ми е консултацията с кардиолога в Щерев - задължителната - та ако той прецени от днешните изследвания в света Екатерина при кардиолога и при невролога в един мед. център ще ме пращат за раждането в Майчин дом :( - от което съм много обезпокоена...
не ми се ражда при някого дето нито го знам нито нищо...
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #312 -: Май 31, 2012, 23:10:44 pm »
Здравейте в този дъждовен следобед и от мен  :)
Аз съм на прага на 45-дневния болничен /от 02.06/ и дето се вика "не остана" :)
Честито на новодошлите с добрите вести. Досега четох вълненията ви и си спомних,че и при мен беше така в началото.. явно при всички е едно и също. :oops:
И аз си мислех,само да стане пък .. а след положителния тест станах непоносима,нервна ,мнителна ,параноична ..абе - горкия ми мъж и всички около мен. :D Имах и зацапвания/на датата на цикъла първите три месеца/ и болки и жълтеникаво течение, умирах от притеснение всеки ден .Само броях дните и седмиците и по сто пъти четях какво се случва в съответната седмица.Единствените моменти на радост бяха след прегледите /ФМ/ и то за кратко. Хиляди въпроси, после кога ще мръдне, дали мръдна ,защо не го усещам ,после защо рита толкова много ,сигурно не му е добре нещо ...и така докрая няма спокойствие. Казват ,че и след ,като се роди пак няма ,така че трябва да свикваме.  :wink:
Относно Утрогестана,ако толкова няма никъде наистина може да питате дали не става да се замени ,поне временно с Дуфастон. Доколкото знам основната съставка е една и съща.
За ЖК наистина е проблем да си намериш доктор ,особено пък добър и загрижен.А пък ако дава и болнични ще е голям късмет.Незнам защо ,но масово ги водят през пръсти тия ЖК и се цупят и се държат с бременните все едно са виновни нещо.Много познати бременни около мен се оплакват. Изобщо ,като цяло никъде не ги "жалят" бременните - това установих аз с моя осем месечен опит досега. :?
Ако не ходех допълнително при надежден специалист да ми следи бременността е абсурд да разчитам само на тази ЖК.
[/quote
 Моят болничен също се пада от 02.06 :)).Все още незнам как ще раждам, но другата седмица май вече ще решим. Времето мина много бързо, а вълненията наистина са с пълна сила и при всички :). А скоро една приятелка ми каза "няма да има спокойствие поне до абитюрентската" :))), нооо какво пък нали това сме чакали..
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #313 -: Юни 01, 2012, 07:24:59 am »
Аз лично много съм доволна от моята лекарка на ЖК - много е внимателна,обръща ми много внимание,издава ми необходимите документи и най-вече има публика на прегледите ( таткото или бабата)и настава голяма радост като започне да шава бебо и да намаха,да броим пръстчета,да гледаме гръбначета.Казвам бебо ,защото другия дребосък спеше и въобще не ни обърна внимание  :D. Също така ,защото очаквам близнаци моите прегледи са по-чести и ме следи по-сериозно,въпреки че все още съм в началото на бременността.Но честно казано аз нямах и голям избор , защото клиниката,в която забременях е на повече от 500 км от моя град и щеше да си е голям кошмар да пътувам постоянно до там и така си избрах АГ специалиста ,при който си ходех преди това от моя град.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #314 -: Юни 01, 2012, 08:45:59 am »
Днес бях на ранен скрийнинг. Доктора много не говори само гледа там, но накрая каза всичко му е аред на бебето. Така, че незнам никакви параметри. И както се очакваше ще бия клексан до края на бременността  :(. Изписа ми и аспирин протект. Има ли някоя от вас, която да бие Клексан и да пие аспирин протект едновременно. Ако да моля ви кажете ми кога си слагате инжекцията и кога пиете хапчето? Има ли някакво значение всъщност?

Веста, аз бях на Аспирин протект и Фраксипарин до преди няколко дни. Слагам инжекцията сутрин, долу горе по едно и също време, а Аспирина се пие задължително вечер преди лягане. Аспирина се пие до 32 седмица включително, а Фраксирапина ще го слагам и 10 дни след раждането.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #315 -: Юни 01, 2012, 09:03:05 am »
Аз пък съм малко възмутена. Свекърите от добри намерения ми подариха книга - Аз съм бременна. Изглежда много добре и аз в първия момент се зарадвах, и без това исках. С отварянето попадам на глава - За и против раждането у дома....  :ask: "За" - бяха повече дори.... Отворих към края и има глава "Заклинания по време на бременност и раждане"...Съвсем се изумих. Реших, че книгата е от 80-та година, но се оказа, че е от 2007, автори В. Фадеева и Р. Самусев, издателство Компас...Какви са тези глупости - домашно раждане и заклинания, в съвременна книга за бременни...? Не минават ли през медицински редактор нещо.. (ако има такава длъжност изобщо) тези книги???  :ask:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #316 -: Юни 01, 2012, 09:45:14 am »
Мимка,не се учудвай напоследък е много"модерно "да раждаш у дома това било най-естественото нещо?!За мен е несериозно,опасно и глупаво,ама хора разни с разни идеали:)Аз този път прочетох само Азбука на кърменето,препоръчвам я.От другите книги за бременни се въздържах,защото има предостатъчно информация в нета и мога да търся точно това ,което ме вълнува,а не да чета нечии бръщолевения за заклинания и магии:)))
Аз току що се претеглих и ми призля...качила съм килограм за малко повече от седмица..не знам какво става,не съм променила начина си на хранене,даже наблягам яко на диня и череши,а килцата се трупат.Имам още много до края ,ако я карам така не ми се мисли :oops:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #317 -: Юни 01, 2012, 09:53:18 am »
Вчера бях на ЖК и се оказа, че съм вдигнала кръвното 140/90 :( и моята докторка иска да влизам в болница за наблюдение. Споделете мнения ако някоя от вас се е сблъсквала с такъв проблем. Усмихнат ден на всички
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #318 -: Юни 01, 2012, 10:01:33 am »


Веста, аз бях на Аспирин протект и Фраксипарин до преди няколко дни. Слагам инжекцията сутрин, долу горе по едно и също време, а Аспирина се пие задължително вечер преди лягане. Аспирина се пие до 32 седмица включително, а Фраксирапина ще го слагам и 10 дни след раждането.
Ами сега аз бия клексана вечер и аспиирина ли да го пия вечер  :ask: май ще се обаждам на доктора.


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #319 -: Юни 01, 2012, 10:19:27 am »
Аз малко се притеснявам като вече не си слагам утрогестан. Имах зацапвания и с него някак се чувствах спокойна. Като увелича дозата и всичко се оправяше. Та сега без него всяко ходене до тоалетната е със страх. Надявам се скоро тези притеснения да отшумят