0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #280 -: Май 30, 2012, 17:24:54 pm »
Зори, благодаря ти и тук;-)
Току що се обадих в Изпълнителната агенция по лекарствата.
Към момента 7 фирми са внесли утрогетсан. От седемте успях да запиша само 4:
Либра, Биомеда, Баримпекс, Глория.
Телефона :02 8903411
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #281 -: Май 30, 2012, 17:31:17 pm »
ами аз нали работя в аптека,всеки ден поръчваме и днес също ни казаха,че няма.Ама това не значи,че утре няма да има примерно,за това и ние всеки ден питаме.
Тази сутрин примерно уж нямаше инсулин (имаше проблем с няколко вида) и 2 часа по-късно ни се обадиха,че вече има. :lol:
<br />
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #282 -: Май 30, 2012, 17:36:56 pm »
Зори, Булгаристан, какво да се прави;-)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #283 -: Май 30, 2012, 18:04:45 pm »
Това пък не мога да го разбера бе, как може да спре внос на толкова важно лекарство  :? :o Утрогестан...някой по-нагоре спомена и Инсулин  8O В каква държава, направо не се побирам в кожата си!!
момичета, Дуфастон-а не е ли заместител? Какво казват докторите ви по въпроса? :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #284 -: Май 30, 2012, 19:35:45 pm »
Добре дошла Танита. :D
Много се радвам да те посрещнем в тази тема.
Без да се познаваме искрено се радвам за теб.
Много пъти съм чела твой постове, явно с повечко инат , много постоянство и доза късмет се случват нещата. :D
Успех до края. :D
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #285 -: Май 30, 2012, 20:18:33 pm »
Трябва да погледна дали не ми е останал Утрогестан....
Яничка - абе гледам се,карам и другите да ме загледат,но като че ли само една идея е паднал надолу корема..въпреки че днес бях на тонове и докторката каза,че определено се бил смъкнал малко,но тя моята хич не е в час :lol: :lol:

От около 3-4 дни имам малко по обилно течение ..единствената разлика е това..

Вестичка и аз много се радвам :) да не забравяме Катрин и Коалка :), които вече гушкат бебоците :)

Айде лека от мен,цуфки


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #286 -: Май 30, 2012, 20:32:06 pm »
От около 3-4 дни имам малко по обилно течение ..единствената разлика е това..
аз съм така от 2 дни  :?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #287 -: Май 30, 2012, 22:08:33 pm »
Bogi, ivetod, iiivanova, благодаря за топлото посрещане! :lol:
 :hug2:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #288 -: Май 30, 2012, 22:36:38 pm »
Танита, питах мъжа си и той каза, че обиколил поне десетина малки квартални аптеки и така успял да намери по някоя останала опаковка утрогестан.
Но щом вече са внесли, значи скоро ще има в аптечната мрежа.
Бубулина, аз въобще не се изненадвам, че липсват лекарства. Бащата на един от служителите ми е след химиотерапия и са му предписали лекарство, което обаче го няма. От заместителя човекът направи такава алергична реакция, че за малко да го изпуснат. А оригиналното лекарство го няма, тъй като фирмата, която го доставя била купена от друга, която решила, че то не й е рентабилно или нещо този сорт.
За съжаление цялата ни здравна система е такава. Тук-там някой слънчев лъч за разкош.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #289 -: Май 31, 2012, 09:24:20 am »
Боги, благодаря за инфото;-)
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #290 -: Май 31, 2012, 10:11:35 am »
Момичета,бях убедена,че ми е останал утрогестан,но нямам.. :(  !

 


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #291 -: Май 31, 2012, 10:39:45 am »
На мен доктора ми спря  утрогестана и ми предписа нутри-маг. Имам обаче голяма дилема относно витамините. Доктора от ЖК каза да си взема - vitamam или pregnacare, а ин-витро доктора пък ми предписа prenatal. Сега пада голяма чуденка, а май трябва вече да започвам да ги пия. Вие какви витамини пиете?

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #292 -: Май 31, 2012, 10:55:55 am »
На мен доктора ми спря  утрогестана и ми предписа нутри-маг. Имам обаче голяма дилема относно витамините. Доктора от ЖК каза да си взема - vitamam или pregnacare, а ин-витро доктора пък ми предписа prenatal. Сега пада голяма чуденка, а май трябва вече да започвам да ги пия. Вие какви витамини пиете?
Привет! На мен АГ-то ми предписа Прегнънкер плюс и съм доволна, не са скъпи, 2 блистера ми стигат за около месец. Преди тях бях на МамаВит, но по препоръка ги смених. Донякъде въпроса допира и до марката - повечето витамини за бременни съдържат едваки елементи и количество. Може предварително да се запознаеш със съдържанието им и така да решиш. Успех!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #293 -: Май 31, 2012, 11:56:20 am »
Аз пия Пренатал...главно, защото много ми се люпи кожата  :) Моята докторка не е фенка на изкуствените витамини, смята, че трябва да се набавят с храната. И като се замисля, колко витамини за бременни сега са забранени, сигурно е права...
Бебето си взема каквото му трябва от майката....една добре балансирана диета с повече кълнове, плодове и зеленчуци е напълно достатъчна, според мен.
Иначе Reevs, единственото, за което наистина трябва да внимаваш е в дневната доза на 1 таблетка, вит.А да НЕ надвишава повече от 5000 IU  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #294 -: Май 31, 2012, 12:23:26 pm »
Танита,и тук да те поздравя.Радвам се ,че сбъдна мечтата си.Леки оставащи месеци.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #295 -: Май 31, 2012, 12:38:25 pm »
Да ви кажа честно аз пих витамини за бременни само 1 месец. Като цяло и моята лекарка не им е фенка, единственото което постигнах с тях беше, че качвах килограми като бясна. Сега ми се налага да пия магнезий и желязо, други витамини не вземам, и с килограмите нещата се пооправиха.
Сега има всякакви плодове и зеленчуци и е много по-добре да се хапват те, отколкото да се тъпчем с допълнителни хапчета, според мен  :lol:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #296 -: Май 31, 2012, 13:17:51 pm »
Бих искала да променя датата на раждане от 21 на 19.12.12.Вчера бях на преглед,видяхме бебчето как рита и маха с ръчички,4.2 см. е и има дълги крачета като на тати.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #297 -: Май 31, 2012, 14:26:21 pm »
На мен доктора ми спря  утрогестана и ми предписа нутри-маг.
А аз още съм на Утрогестан...Александров каза до 14, 14,5 седмица, утре съм на преглед и се надявам да ги спирам вече...
Ох, още нямам лекар за ЖК...то много трудно се оказа да си намеря...все нямали място...та с връзки сега имам час при поредния лекар, дано той не ме върне  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #298 -: Май 31, 2012, 15:51:10 pm »
Момичета, къде се записвате за Ж.К - при GP-to или при АГ специалист трябва?
И кога?
Rouzi-anna, благодаря ти мила!;-)
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #299 -: Май 31, 2012, 16:01:06 pm »
При АГ специалист като ЛК ти дава направление :)