0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #240 -: Май 28, 2012, 23:14:43 pm »
Мимка , точно някоя пикличка си усетила според мен  :D Първоначалното усещане е точно като трептене на корема, или пърхане :) До няколко дни вече ще си сигурна, че се обаждат пиклите :D
За мазане, много силно препоръчвам Bio Oil, когато аз бях бременна, в БГ се продаваше в един сайт само,но незнам дали мога да  напиша името на сайта, да не се сметне за реклама.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #241 -: Май 28, 2012, 23:45:59 pm »
Мимс, моите ги усетих някъде към 16 та седмица. Ако си с плацента по задна стена, то по-раничко се усещат бебетата. Аз ги усетих ниско долу, макар коремът ми вече да беше понаедрял.
И за да бях сигурна дали са бебетата си задържах ръката минутка и тогава се разритваха. Хем е като играене на око, хем усещаш че отвътре е атаката, не е просто мускул. Много е гъделичкащо :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #242 -: Май 28, 2012, 23:55:16 pm »
galadriel_6 честито малък палавник Стоян нека много да те радва
Красиfile:///
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #243 -: Май 29, 2012, 07:15:48 am »
Мили момичета на 24.05.2012 се роди моя син Стоян

Честито!Да ти е жив и здрав и много да ви радва!

За списъчето - термин 30.11.2012.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #244 -: Май 29, 2012, 07:39:08 am »
Аз усетих бебчето в 15 г.с. Лекарката ми каза, че е прекалено рано, но аз зная какво почувствах - едно лекичко бълбукане в корема. Повтори се наскоро - сравнително рядко е все още.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #245 -: Май 29, 2012, 08:04:17 am »
Прекарахме цялата вечер ухилени до ушите и се надявам близките дни да го усетя пак. Доста често напоследък ми тупти корема, но това беше някакси по-различно. Има ли отношение числеността на змийското гнездо към това кога усещаш бебето за първи път или няма значение от бройката?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #246 -: Май 29, 2012, 08:50:44 am »
Мимко, моите близнаци имат две години разлика
и няма как да ти отговоря, но те прегръщам заедно с красавиците!

Момичета, знам че тук четат и вече родилите.
Имам питане каква е цената на раждането в МД София?
Избор на екип, неонаталогични грижи....всичко!
Трябва ми информация от последните 6 месеца!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #247 -: Май 29, 2012, 09:18:39 am »
Мимко, моите близнаци имат две години разлика
и няма как да ти отговоря, но те прегръщам заедно с красавиците!

Момичета, знам че тук четат и вече родилите.
Имам питане каква е цената на раждането в МД София?
Избор на екип, неонаталогични грижи....всичко!
Трябва ми информация от последните 6 месеца!


Предстои ми да раждам , но не в МД . Там обаче ходих да питам на място колко ще ми струва , ако реша .Избор на екип е 850 лв . Това ми казаха .
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #248 -: Май 29, 2012, 09:44:18 am »
k.s.stoyanova, добре дошла в темата  :welcome: много се радвам!

ти си в Германия, нали, пренаталната диагностика, мисля че вкл. специфични измервания на плода  и Биохимичен скрининг. Не ги ли правят задължително при вас?
silvianik а в България правят ли ги,че ще си идвам в отпуск а точно тогава ми се пада да съм в Бг и съм притеснена дали ще мога да направя прегледа  в Бг.

milena8 , разбира се че ги правят, само не се покриват от ЗК...


Андреа Селесте
, честито ти розово щъркелче!


galadriel_6 да сте живи и здрави, ти и твоят син Стоян!!!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #249 -: Май 29, 2012, 09:52:05 am »
Миме, коремът ти тупти, защото се кръвоснабдява... :)Нарастващата матка го опъва и става по-видимо Колкото до това, дали броя определя по-ранното усещане, аз по-скоро съм за големината и дали плацентата е с предно или задно прилежание... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #250 -: Май 29, 2012, 10:00:01 am »
Боги, повечето от нас са имали зацапване в начална бременност. Обикновено не е нищо страшно и отшумява...Но не мога да разбера при теб как е- хем не е кръв, хем не е и кафеникаво...? 8O
При всички случаи най-добре е да се обадиш в клиниката. Тези отживелици за вагиналния ехограф, насадени в женското съзнание от знайни и незнайни "компетентни" източници, няма да ги коментирам- НЕ Е от него. :)

Ами, не е кръв, леко жълтеникаво стоеше. Но още вчера спря, та съм спокойна.
А това за "отживелиците за вагиналния ехограф" - не са ми насадени такива  :lol:. Просто аз самата усещам, че всичко е по-чувствително, дори и когато си слагам утрогестана и затова попитах дали е възможно според вас.

Никой нищо не каза за болката в таза отзад?! Усещането ми е, че е по-скоро интракостална, но не мога да си обясня от какво е. Появява се отвреме навреме и то само отляво. Малко ми е странно.


Галандриел, да ти е жив и здрав юнака! Добре си се справила! Я какъв голям си го отгледала!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #251 -: Май 29, 2012, 10:52:10 am »
Момичета от няколко дни едва ходя
не знам от таз ли е какво е, но ужасно ме боли между краката
като се раздвижа бива, но като седя и стана или съм легнала и стана
едва стъпвам, а от време на време и кръста почна да ме боли
Имам чувството, че до 29-ти.06 няма да устискам по-скоро до 9-ти
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #252 -: Май 29, 2012, 11:12:12 am »


Ами, не е кръв, леко жълтеникаво стоеше. Но още вчера спря, та съм спокойна.
А това за "отживелиците за вагиналния ехограф" - не са ми насадени такива  :lol:. Просто аз самата усещам, че всичко е по-чувствително, дори и когато си слагам утрогестана и затова попитах дали е възможно според вас.

Никой нищо не каза за болката в таза отзад?! Усещането ми е, че е по-скоро интракостална, но не мога да си обясня от какво е. Появява се отвреме навреме и то само отляво. Малко ми е странно.


Галандриел, да ти е жив и здрав юнака! Добре си се справила! Я какъв голям си го отгледала!

Много се радвам, че е отшумяло  :)Сигурна ли си, че не е от Утрогестан-а и аз имах нещо жълтеникаво по едно време и май си беше от него...Че си станала по-чувствителна- не се съмнявай, лигавиците набъбват /още повече от прогестероните, които приемаме/ и стават по-чувствителни... :)За болката в таза...може би е, защото се разширява, ако започне да те притеснява - обади се в клиниката.

Анук, защо не се консултираш с док?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #253 -: Май 29, 2012, 11:34:05 am »
Галандриел,честито ,нека ви е здрав и послушен малкия мъж!На мама бързо възстановяване!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #254 -: Май 29, 2012, 11:51:20 am »
Anuk аз съм така от месец...от време на време по слаби болки,от време на време направо ми се плаче..но на бебка не й се излиза още  :D
Точно таза...не мога да се обърна докато съм в леглото , а докато стана е ужас..


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #255 -: Май 29, 2012, 12:00:24 pm »
 jolie16, ти си 2 седмици пред мен , значи това ме чака :)
да стискаме крачета до термина или поне максимално дълго

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #256 -: Май 29, 2012, 12:59:51 pm »
Ехх Йоли не остана скъпа, а като че ли вчера се радвахме на теста ти. Даже и ЧХГ-то ти помня  :lol:
Между другото много се радвам, че почти всяка една от нас рано или късно сбъдва мечтата си , само като не се отказва. Ето тук от темата за инсеминациите /от както и аз съм записана там/ сме се преместили даста момичета и ми е едно такова хубаво . Йоли, Анук, Стоянова, Дидони, Имел  :bighug: :grouphug2:


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #257 -: Май 29, 2012, 13:48:54 pm »
И на мен ми е трудно ставането от леглото. Обикновено ставам на една страна за да не напъвам коремните мускули. Повдигам леко единия крак за засилка и ме заболяват жилите между краката , точно като мускулна треска. И като се изправя отдолу ме наболява докато се пораздвижа. Обикновено това се случва по време на нощните посещения до WC-то, а през деня не толкова осезаемо.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #258 -: Май 29, 2012, 14:51:47 pm »
Jolie, Anuk добре дошли в моя клуб. Аз съм така от един месец вече насам.
точния израз който мога да използвам е - боли ме чатала, колкото и смешно да звучи. Не мога да стана понякога от болки м/у краката :) док каза, че е нормално - това било разширение като подготовка за раждането.
Не знам за вас и особено за теб Jolie, че сме на едно, ама моя корем вече е паднал и то забележимо много, както казва една приятелка - все едно ще се изсипе след малко :)
Утре съм на преглед за разкритие - така че стискайте палци :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #259 -: Май 29, 2012, 15:16:48 pm »
Предстои ми да раждам , но не в МД . Там обаче ходих да питам на място колко ще ми струва , ако реша .Избор на екип е 850 лв . Това ми казаха .

 :thankyousign: Дидомира
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)