0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #860 -: Юли 11, 2012, 16:58:27 pm »
Аз да ви кажа продължавам да заспивам на страни и да се събуждам по гръб. Но се чувствам добре, не усещам задух или дискомфорт. На тоновете също лежа по гръб и няма проблем с тях. Стискайте палци бебка да се организира тия дни и да реши да излезе, че иначе вървим към секцио  :(
Как се справяте с паниката преди раждането? Аз доста съм се притеснила, и то най-вече дали всичко ще е наред с бебчето като се роди.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #861 -: Юли 11, 2012, 17:42:52 pm »
Радвайте се , че можете да спите. :D Аз съм жив таласъм.
Джинджер май вървим заедно. И мен ме гони параноята дали всичко ще е наред с бебето.В петък съм на преглед. Надявах се за нормално, но още преди две седмици док. ми записа ден за секцио. За всеки случай. За сега е седалищно. Има много малко време да се обърне. И доста едричко върви.Радвам се , че устисках до сега , че док. беше в отпуск. Притеснява ме и пустото кръвно. Изписа ми Допегит за него , но пак си е височко. Е не знам дали е толкова страшно - горното все е около 140, 145. Рядко над 150.
И ми омръзна да слушам , че трябва да се разхождам. Как да се мотам из улиците с това кръвно. А и само докато изляза и се оглеждам за тоалетна. И корема ми един болезнено-твърд става. :( Аман от професори. Знам , че ми мислят доброто, ама аз си действам според това как се чувствам.
За справка нашият младеж в
35гс 5д - 3.136кг.
33гс 5д - 2.418кг.
29гс 5д - 1.590кг.
25гс 5д - 0.826кг.
и т.н.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #862 -: Юли 11, 2012, 17:55:17 pm »
ginger, нормално е да се притесняваш. Все пак ти е за пръв път. Ще видиш, че ти най-добре ще знаеш от какво има бебето. Ще се научиш полека-лека.
А защо са те насочили към секцио, ако досега си била за нормално раждане?  :ask:

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #863 -: Юли 11, 2012, 18:09:27 pm »
Blue_sky , притесняват се заради "колосалните" ми размери. Доста съм дребна и с малък таз,затова лекарката е убедена, че бебето ако стане 3500 и нагоре няма да може да излезе. Има и проблем с калцифициране на плацентата, утре ще решаваме как ще процедираме. Много ми се иска да е нормално, та живот и здраве скоро да се класираме и за втори опит, защото времето напредва, но ако се налага секцио, така ще бъде. Най-важното е малката да е добре. Сигурно много ще ми се смеете, ама мен повече ме е страх от секцио, отколкото от нормално раждане  :oops:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #864 -: Юли 11, 2012, 18:42:07 pm »

И ми омръзна да слушам , че трябва да се разхождам. Как да се мотам из улиците с това кръвно. А и само докато изляза и се оглеждам за тоалетна. И корема ми един болезнено-твърд става. :( Аман от професори. Знам , че ми мислят доброто, ама аз си действам според това как се чувствам.
Въобще не ги слушай професорите! Аз смятам, че всеки знае сам за себе си кое е най-добре за него! В тия жеги трябва да си ненормална да излезеш навън! Вечер или сутрин ако ти се разхожда-разхождай се, ако не- имаш време и това да правиш като родиш. И на мен все ми опяват - днес предобрих разходката малко и резултата е глезени като тупани! Е много полезна разхозка, няма що!
Като гледам при мамите писали до тука, нещо са объркали при Кармен - не може бебока да е 2 кила  :)И моя малко изпреварва /около седмица/ но е по-голям с около стотина грама, не цяло кило  :D
ginger не се притеснявай, притеснението е нормално  :D :D По важното е, че му се вижда края, а ние всички ще ви стискаме палци!  :bighug:
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 18:43:53 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #865 -: Юли 11, 2012, 19:17:15 pm »
Влизам да ви пожелая леко раждане на всички които им предстои скоро,чета ви с интерес,надявам се успешно да стигна до вашите седмици.При нас всичко засега е добре,днес бяхме на преглед ,но бебчто е доста швъкливо и не видяхме муна ли има или друго пак..))  :D,за нас няма значение важното да е живо и здраво..))) Ужасна жега е и тук,но след неделя го дават вече добре,дано познаят..)))   ginger,кураж всичко ще е наред,до срещата ти с бебка остава малко ..)))    iiivanova ,младежа ви добре надава,браво това е супер..)))Мен пък ме е страх от нормалното раждане,аз така или иначе ще раждам секцио(живот и здраве)заради операцийте,не сме коментирали още дали може нормално...рано е да мислим ,всичко с времето си..)))
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #866 -: Юли 11, 2012, 21:12:15 pm »
ginger, едва ли си по-дребна от две мои приятелки, които родиха нормално - едната - едно, а другата - две деца. По 1,50 и 1,55 м са и около 40 кг. Бебетата бяха по около 3100-3300 гр по мой спомен.
Не че те агитирам. Просто ти казвам, че не би била първата.
« Последна редакция: Юли 11, 2012, 21:17:37 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #867 -: Юли 11, 2012, 22:10:15 pm »
Да blue_sky, права си, едно време никой не би повдигнал въпроса, но както се изрази лекарката ми  - избягват да поемат излишни рискове. Знам, че не парите са причината да настоява за секциото, защото цената на нормално и секцио е еднаква. Все се надявам да се размина с операцията, но ако лекарката настоява не бих тръгнала да сменям клиниката и лекаря на този етап. Най-важното е и аз и бебето накрая да сме добре.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #868 -: Юли 12, 2012, 08:51:53 am »
извинете, че се намесвам в темата, но днешните гинеколози нямат нищо общо с тези от "едно време", защото сега са гинеколози, а не акушер-гинеколози за съжаление. страхуват се и предпочитат да заложат на по-сигурното, а именно секциото.
и още нещо, това че след секцио не можеш да забременяваш 2г. е мит, тук има много момичета забременели 7-8м. след първо секцио и родили отново секцио без проблем. аз също забременях 1.7г. след първото секцио, така че не го мисли, важното е ти и детето да сте добре :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #869 -: Юли 12, 2012, 10:07:37 am »
Някой писал ли е на д-р Михова по мейл? Даде ми мейла си да и пусна изследванията от БСХ и я питах до кога да продъжлавам с Клексана. Нямам отговор вече цяла седмица. Като цяло не че е спешно, за това и не и звъня по телефон, но прегледът ми е след 20 дни и малко се притеснявам с този Клексан вече 3 месец без никакви изследвания. Не знам на какво влияе и дали няма да извадя очи вместо да изпиша вежди.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #870 -: Юли 12, 2012, 10:29:17 am »
Имел ,ако толкова се притесняваш по-добре и звънни по телефона.Ако е заета ще ти се обади по-късно,поне при мен беше така.Иначе за клексана-при мен никакви изследвания не са ми правени през цялата терапия до сега.Съветвах се с генетик и започнах разреждането на инжекцийките и до 35 г.с трябва да ги спра.Успех !
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #871 -: Юли 12, 2012, 10:45:38 am »
ginger, и аз съм висока 155 см и родих бебе 3490г нормално. Явно при теб се притесняват и от други неща и за по-сигурно искат да си секцио. И аз познавам жени родили 1 г. след секцио, така че забременяването и износването след това не е проблем в днешни дни.


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #872 -: Юли 12, 2012, 10:49:58 am »
По принцип за това дали е тесен или не таза, може да се каже в последния момент, защото "отварянето" на таза става до последно и то е вътрешно, а не външно. Отделно зависи и колко е голям диаметъра на главата на бебето. Според това се преценя дали може да се роди нормално или се налага секцио.

мод: редактирано по молба на mimi26
« Последна редакция: Юли 12, 2012, 13:44:49 pm от Елфи »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #873 -: Юли 12, 2012, 11:09:12 am »
От до тук проченето от по-горните постове стигам до извода, че секциото е по-малко рисково от нормалното раждане - така ли ?  :ask: Ами нали секциото е една от най - кръвните коремни операции. Там няма ли риск нещо да се обърка  :ask: ? За момента мен ме е страх от секциото - може би защото не знам какво да очаквам при нито един от случаите.
А аз да ви се оплача вчера видях, че гърдите ми са започнали да се цепят  8O , а аз смятах сега да започна да се мажа. Не са наедряли кой знае колко, ноо... Може ли да се е получило от това, че тази седмица съм си в къщи и не нося сутиен ?


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #874 -: Юли 12, 2012, 11:17:56 am »
Ами не е точно така, никой не е казал, че е по-малко рисково, просто има случаи и то само по медицински показания при които е по-малко рисково в сравнение с нормалното раждане. Така че, в никакъв случай не може да се обобщава кое е по-малко или повече рисково, всичко е въпрос на преценка от страна на лекаря и показания при конкретния случай :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #875 -: Юли 12, 2012, 11:35:07 am »
След моето раждане със секцио ме предупредиха да не правя никакви опити за бременност 2 години. Съгласна съм, че има много момичета, които са забременели скоро след секцион, не са имали проблеми и т.н., но лично мое мнение е, че след такава операция е по-добре матката да се възстанови напълно.
Няма как една операция (теоретично) да е по-добра от нормално раждане, при мен секциото се наложи в хода на самото раждане, нямах медицински показания, но е факт, че не е страшно, не е толкова болезнено, възстановяването е индивидуално, и повечето се възстановяват бързо.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #876 -: Юли 12, 2012, 12:09:14 pm »
StefiZ, Ra4ko много ви благодаря за коментарите :bighug: . Засега ще чакаме другата седмица, и ако до тогава не се появи принцесата пак ще го мислим. Лошото е, че съм си навила на пръста да имаме три дечица живот и здраве, и ако тръгне още първото със секцио вероятно и следващите ще са така, а три операции вече са си притеснителна цифра. За съжаление няма как да чакам по 4-5 години между децата, та да има достатъчно време за възстановяване и следващо нормално раждане.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #877 -: Юли 12, 2012, 12:31:17 pm »
Някой писал ли е на д-р Михова по мейл? Даде ми мейла си да и пусна изследванията от БСХ и я питах до кога да продъжлавам с Клексана. Нямам отговор вече цяла седмица. Като цяло не че е спешно, за това и не и звъня по телефон, но прегледът ми е след 20 дни и малко се притеснявам с този Клексан вече 3 месец без никакви изследвания. Не знам на какво влияе и дали няма да извадя очи вместо да изпиша вежди.
Имел, от изследването за БХС гледат хорионо- не помня какъв протеин, който излиза с БХС и ако е добре, спират клексана. При мен беше така, та ако искаш се обади и питай, за да не се бодеш напразно.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #878 -: Юли 12, 2012, 14:29:44 pm »
А аз да ви се оплача вчера видях, че гърдите ми са започнали да се цепят  8O , а аз смятах сега да започна да се мажа. Не са наедряли кой знае колко, ноо... Може ли да се е получило от това, че тази седмица съм си в къщи и не нося сутиен ?

Започвай да се мажеш,щом ги хващаш в началото ,положението е поправимо.Не вярвам причината да е сутиена - аз също не нося много-много ,когато съм вкъщи, а иначе нося безшевен сутиен- по-удобен ми е и не ми стяга.Не ми се е появило нищо по гърдите ,но аз се мажа с бебешко олио още от 7-8 г.с. и с лосион за тяло против стрии.За по-напреднала бременност ще използвам масло и лосион на Palmer`s. - по препоръка на една моя приятелка.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #879 -: Юли 12, 2012, 16:35:24 pm »
Е аз се обзаведох със стриите. :D
В края на юни и така се разревах. После си ударих два шамара, че се сетих , че миналия юни отложихме ин витрото и пак ревах. :D
Примирих се. Не спирам да се мажа и те не спират да се появяват.
Но целта оправдава средствата. :D