0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #820 -: Юли 08, 2012, 10:23:33 am »
За стриите очевидно си е до кожата. Аз не съм се мазила с нищо и нямам ни една.Честно казано аз нямам време и да се мажа веднъж на месец, камо ли всеки ден :lol: Ей, поне стриите ме подминавха  :lol:, че иначе почти всички лоши симптоми на бременността съм ги имала, но добре,че не съм имала време да им обръщам толкоз внимание :lol:
Ами аз мисля да си бия още 10 дена тоя фраксипарин и след раждането.Забравих да питам обаче защо се бие и след раждането?
хубав и лек ден и от нас!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #821 -: Юли 08, 2012, 10:50:55 am »
Драгони, честити розови гащи! Още една мома  :balk_102:

Питах АГ-то за препоръка за стриите и ми каза да си взема Прегнънкер крем против стрии, 100 мл за 18 лева  8O Чюдя се дали да не го взема, че корема ми ще стане като смачкан вестник  :D
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #822 -: Юли 08, 2012, 12:12:16 pm »
Кармен, не се лъжи и не давай пари за нищо! И по напред някой каза, стриите са въпрос на ген и на...късмет! Ако ще със злато да се мажеш- предразположена ли си, ще ти се появят. Вземи си нещо по-евтино, да не те е яд за грешните пари...някое бебешко олио примерно и толкоз.  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #823 -: Юли 08, 2012, 13:53:32 pm »
Като сте заговорили за стриите, не забравяйте да мажете и гърдите, особено когато спрете да кърмите! На мен ми се стори, че точно тогава ми излизат, въпреки че в момента нищо не се вижда от тях.
Аз пък се мажа с един крем от ДМ. Не знам дали е помогнал предния път (тогава се мажех с олиото, че нямаше още крем), но нямам стрии. И както казаха много хора, въпрос на късмет и ген. Ако ще сте по-спокойни, мажете се!

Лека бременност на всички!

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #824 -: Юли 08, 2012, 14:15:00 pm »
За съжаление със стриите е до късмет-до 2 дни преди раждането нямах, сега имам в долната част на корема и то доста-добре че избледняват.
Фраксипарина се бие и след раждането, за да се избегнат образуването на емболи сиреч съсиреци, които могат да тръгнат по кръвта-за раждане секцио става дума. Бие се на всички, родили секцио, не само на тези които са били на терапия. Успех ви желая.
« Последна редакция: Юли 08, 2012, 14:18:41 pm от shanoar »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #825 -: Юли 08, 2012, 14:17:17 pm »
Бубулина , така е - до кожа си е. Ще използвам наличното.
blue_sky На гърдите ми се появиха леки стрии още в първия триместър, когато поранаха изведнъж - просто се напомпаха  :D :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #826 -: Юли 08, 2012, 18:35:59 pm »
Аз се мажа с тоалетното мляко на Бюбхен и за сега нямам нито една стрия,а вече съм в 34 седмица.Голямата опаковка я взимам на доставна цена-5лв. :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #827 -: Юли 09, 2012, 00:03:52 am »
Момичета, вярно е, че стриите са до ген, НО наистина може да се предпазите или поне да са по-малко, ако се мажете. Според мен , въобще не пренебрегвайте мазането. Въпросът е кремът или там каквото използвате да е мазен. Още повече, в напреднала бременност, ако усетите сърбеж по кожата на корема-това е знак, че е суха, разтяга се и се получават стрии. Тогава веднага се намажете.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #828 -: Юли 09, 2012, 07:10:49 am »
Аз съм с много суха кожа. Когато бях бременна не се мазах с нищо /пробвах веднъж-два пъти, но ми беше топло/ и нямам нито една стрия. Сестра ми същата работа. Мисля, че наистина си е до кожа и ген!!
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 07:14:59 am от manga-zunga »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #829 -: Юли 09, 2012, 10:38:15 am »
Аз ползвам Мама Дона на Чико за корема.
И аз с него се мажех. Стрии нямам от бременността, но след отслабването ми се появиха леки отстрани на краката. Така че продължавайте мазането и след като родите.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #830 -: Юли 09, 2012, 10:40:26 am »
момичета някой от вас пил ли е дузофарм или дузодрил по колко и как ви се е отразило :?


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #831 -: Юли 09, 2012, 11:22:49 am »
И аз имам въпросче :) Мажете ли се с препарати против комари? Вчера бая се позачудих дали да се мажа или не и в крайна сметка се отказах. По принцип се чудя дали могат да навредят

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #832 -: Юли 09, 2012, 11:32:40 am »
Аз пък мислех да мажа с фенистил - което е против сърбежи от комари, но прочетох да не се използва от бременни жени и се отказах. Мисля, че преди да се използва каквото и да е трябва да се чете, даже два пъти ;)
Преди няколко седмици при една вечерна разходка приятелка ми капна 1 капка аромат от босилек на дрехата - мирише не много добре, но пък нито един комар не ме приближи...то е безобидно и не се докосва до кожата ти по никакъв начин :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #833 -: Юли 09, 2012, 12:29:07 pm »
Аз използвам лепенки против комари,мухи и жилещи насекоми - лепят се на дрехата,чантата,навсякъде,но да не са на кожата и съм доволна.Кацат комарите по мен и се отказват  :D  , а по принцип съм им любима кръвна група.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #834 -: Юли 09, 2012, 13:04:46 pm »
mimata_79,какви са тези лепенки,как се казват ?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #835 -: Юли 09, 2012, 13:17:29 pm »
Ние сме на устройство за конткат, но май няма голям ефект- днес пак съм ухапа от комар  :lol: До сега не са ме хапали толкова, колкото тази година. Направо ме изядоха  :lol:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #836 -: Юли 09, 2012, 13:29:49 pm »
Ние сме на устройство за конткат, но май няма голям ефект- днес пак съм ухапа от комар  :lol: До сега не са ме хапали толкова, колкото тази година. Направо ме изядоха  :lol:
Ако говориш за "Райд" ама само срещу комари и аз го ползвам, много съм доволна!  :) Да не би да има проблем с твоя? Трета година комар не ме е приближил, включен ли е.... :)
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 13:31:27 pm от Бубулина »
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #837 -: Юли 09, 2012, 14:32:43 pm »
mimata_79,какви са тези лепенки,как се казват ?

На опаковката пише единствено Репелентни лепенки против комари - няма конкретно име.Изглеждат като големи емотикони.Купих си ги от един магазин за здравословни продукти в нашия град.По 6 броя са в опаковка и са ефективни от 24 до 48 часа.Може да се слага за 1-2 часа и после да се върне в опаковкатa.
« Последна редакция: Юли 09, 2012, 15:52:20 pm от mimata_79 »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #838 -: Юли 09, 2012, 15:38:01 pm »
момичета някой от вас пил ли е дузофарм или дузодрил по колко и как ви се е отразило :?

aз съм пила с баткото като бях бременна,но беше преди почти 5г. и вече не помня дозировката,която приемах.Странични ефекти някакви не съм имала.

Лепенките се продават и по аптеките -2.30-2.5 лв. са като цена.Има и силиконои гривни ,те са с цитронелово масло и са безопасни.Аз лично и Аутан съм си мазала и Фенестил -все пак него не го мажа на голям участък,а на 2-3 пъпки и не мисля,че е проблем.
<br />
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #839 -: Юли 09, 2012, 15:58:46 pm »
Здравейте, ще започна от по-малко глупавия въпрос:
В Малинов правят ли преглед за фетална морфология? Питам, защото прочетох, че е нужна много добра техника, (нямам съмнение в специалистите), а не останах с впечатлението, че ехографа, на който ме гледат, е по-специален. Основно препоръчват д-р Марков и доц. Томова.
Второто ми питане, (по-глупавото:)) по мои сметки съм в 14 г.с.-това все още трети месец ли е или четвърти вече?