0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #800 -: Юли 06, 2012, 18:19:21 pm »
аз ходя на ЖК при моята си лекарка в Токуда и при нея мисля и да раждам.Много съм доволна от всичко,До сега всеки месец са ми пускали изследвания по каса и отношението е повече от добро.
Ходила съм и при д-р Папукчиев от 25-та поликлиника - страхотен е!

Тази седмица мина и моята ФМ и ФЕ .С бебчо всичко е наред  :D и отново ще имаме момче.Явно нашият тати само момчета може да прави(бях бременна с близнаци момчета и баткото ни е момче).Баткото е разочарован много,той искаше сестричка и сега иска да подарим бебето на други.Беше измислил име и правеше планове,какви кукли ще купува. :lol:Сега ще трябва да го предразполагаме да свиква с новината.Той си е добричък и се надявам да няма много драми,ще видим.
<br />
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #801 -: Юли 06, 2012, 18:28:17 pm »
Драгони,не стой дълго време в една позиция на всеки 30 мин ставай да се поразтъпчеш.Дано болките ти намалеят,че ако от сега си така да не ти казвам накрая как е:)
ZZ2,честити сини гащи,явно ще си обградена от любящи мъже в къщи:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #802 -: Юли 06, 2012, 18:35:21 pm »
Драгони, имах някъде около твоите седмици нечовешки болки в кръста и таза, взех да се мажа с Арника-крем, загрява и облекчава. Мисля, че беше от ефект от самото уголемяване на матката, отмина както се появи и дори сега с голям корем имам по-малко болки в кръста.
Момичета до колко контракции на ден е нормално да имам, уж подготвителни. Вечерите ми взеха да стават ужасни- като се заредят болезнени контракции една след друга и след това се успокояват. В понеделник ще ходя да мерят тоновете и да се оплача.
Има ли някакво ограничение до коя седмица може да се пие нош па. Не мога да питам доки, защото е отпуск, а бях спряла нош-пато последните месеци, сега в средата на осмия дали мога пак да пия?
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #803 -: Юли 06, 2012, 19:57:41 pm »

Тази седмица мина и моята ФМ и ФЕ .С бебчо всичко е наред  :D и отново ще имаме момче.
Значи познах  :D Беше ми малко скучно в отбора на свекървите  :D :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #804 -: Юли 06, 2012, 20:54:46 pm »
Шмати, аз доколкото знам магнезий и но шпа се спират след 36г.с.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #805 -: Юли 06, 2012, 22:12:25 pm »

Момичета до колко контракции на ден е нормално да имам, уж подготвителни. Вечерите ми взеха да стават ужасни- като се заредят болезнени контракции една след друга и след това се успокояват. В понеделник ще ходя да мерят тоновете и да се оплача.
Има ли някакво ограничение до коя седмица може да се пие нош па. Не мога да питам доки, защото е отпуск, а бях спряла нош-пато последните месеци, сега в средата на осмия дали мога пак да пия?
На мен док ми е казвал, че до 5-6 контракции не е проблем, но тъй като аз съм с плацента превия, гледат матката да ми е спокойна. До скоро пиех Магнерот /не че ми помагаше, де/, а от две седмици съм на Гинипрал и нямам никакви контракции сега. Док каза че, след седмица ще го намаляваме, а след още няколко и спираме. С но-шпа-то каза да не прекалявам. Аз си пийвах отрмеме на време, когато бях на магнерота, защото ме и понаболяваха контракциите. Сега не се сещам за него, но винаги имам в чантата.

z22, честити сини гащи :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #806 -: Юли 06, 2012, 22:21:31 pm »
Шмати,моя лекар ми каза да спра всякакъв прием на но шпа още в началото на 8-ми месец.Тъй като и аз съм с постоянни контракции пия 3 по 2 Магнерич,няма да го спирам до края тъй като съм секцио.Не трябва да оставяш контракциите без внимание,особено щом са болезнени.Трябва да стискаш рано ти е още за Голямата среща:)Намери начин да се консултираш с лекар и да ти кажат кое е добро за теб,нормално ли ще раждаш?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #807 -: Юли 06, 2012, 22:24:54 pm »
Зори, ти не го нарочвай така човека, че не можел да прави момичета, че и аз така бях казала за моя, а този път взе, че излезе мома. С една приятелка се майтапехме, че може и да са объркали материала.  :lol:

Боги, моцарелата не е ли от сурово мляко?

Днес ме питаха дали ще раждам скоро и аз казах: "Да. През ноември."  :lol:

Лека бременност на всички!

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #808 -: Юли 07, 2012, 08:41:33 am »
Момичета, дали е нормално  :? след цял седяне в офиса много ме заболява кръста и как да се справям с този проблем  :?
Нормално е, не се притеснявай. Получава се от напреженето в кръстта и липсата на движение. Мен само движението ме спасяна и мен ме боли кръстта, особено след 2 дни лежане в къщи не мога да направя 10 крачки от болка, но като се раздвижа минава.
.. и отново ще имаме момче.Явно нашият тати само момчета може да прави.Баткото е разочарован много,той искаше сестричка и сега иска да подарим бебето на други.
Милото дете! Честити ти сини гащи! На тати това му е силата!  :grouphug:

Момичета, как се преварява свинска мас? Излизат ми стрии по корема, а се мажа. Препоръчаха ми да се мажа със преварена свинска мас.
Спокоен и прохладен ден!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #809 -: Юли 07, 2012, 10:02:26 am »
Кармен,аз се мажех с преварена мас през първата ми бременност и получих стрии,сега се мажа с Мустела и нямам нито една нова,а съм предразположена.За жегите в момента никак не ти препоръчвам мастта,мирише ужасно дрехите ти отиват по дяволите,а и пъпки могат да ти излязат от претоплянето.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #810 -: Юли 07, 2012, 10:47:32 am »
Да се включа и аз с мнение - ползвам Мустелата, това ми е първа бременност и съм много доволна.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #811 -: Юли 07, 2012, 11:43:19 am »
Установих, че когато си полягвам от време на време няма и помен от болките в кръста, но това мога да си го позволя само събота и неделя...мисля си да попитам лекаря на ЖК за малко болничен, но ще видим :)
Аз се мажа пък с масло от пшеничен зародиш...като го свърша ще си взема от тази Мустела...досега не бях чувала за този продукт - добре, че сте вие :)
Да ви се похваля...нашето бебче е момиченце  :bori_015: ... точно както си мечтаех :) Дано всичко да е наред и след няколко месеца да я гушкаме :)
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #812 -: Юли 07, 2012, 13:29:30 pm »
По въпрса с мазилата и аз се мажа с МУСТЕЛА за стрий,с двоен ефект която е,мажа се два пъти на ден сутрин и вечер и Мустела за гърди,редувам със ELANCYL за бременни с него мажа дупето и краката...)))Абе големи ритуали сутрин и вечер  :D,дано не се появят гадните стрий..)))До третия месец мазах със зехтин.,но в тези жеги мас и зехтин просто не виждам какво ще стане ..)))Аз на 19юли ще разбера пола със сигурнот.Прохладен ден на всички..)))
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #813 -: Юли 07, 2012, 17:14:45 pm »
да ви кажа,това със стиите си е до кожа.С баткото и аз мазах Мустела,но съм цялата -то корем,то гърди,то крака.Най -зле са краката ,там са много огромни и стигат до сгъвката на коляното чак.Майка ми е същата пот нейнта бременност.Свеки пък е много дребна и бебе 4500 е родила,а няма нито една.
Сега още не се мажа с нищо,нещо не съм ентусиазирана след първото нацепване,но ще трябва да започна все пак.
Моя прителка,с която заедно бременеехме ,мажеше с обикновено олио на Нивея и няма нищо.
<br />
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #814 -: Юли 07, 2012, 17:21:37 pm »
Аз ползвах Мамма Донна на Чико, една идея по-евтино е олиото против стрии от това на Мустела. Доволна съм в общи  линии. Започнах още от началото на третия месец. Имам две стрии само на кръста. Което е нищо предвид огромното нарастване на корема и обиколка Х над 110. Това беше в осми месец, после не ме хващаше метъра  :lol:.
Споменавам го като добър избор, защото все пак Мустела са си висока ценова гама.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #815 -: Юли 07, 2012, 19:31:04 pm »
Аз ползвам Мама Дона на Чико за корема. Ако олиото на Мустела е толкова добро, може като свърша тази тубичка да взема да го пробвам.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #816 -: Юли 07, 2012, 20:32:37 pm »
Да ви кажа и моя опит:използвах лосион против стрии за бременни на една фирма която се казва "Кокона и майка" и нямам нито една стрия като се мазах от колената нагоре до под бюста.За сравнение с другите продукти които казахте този в момента струва около 7лв.една опаковка и предвид ефекта който имаше при мен сега пак. него ще си взема.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #817 -: Юли 07, 2012, 21:55:00 pm »
Dragony, честита ти розова новина :) Много се радвам за теб. Аз още не знам със сигурност.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #818 -: Юли 08, 2012, 08:31:11 am »
Аз също мисля,че появата на стрии си е до кожа. Мажех с това:

Нямам нето една :wink:

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #819 -: Юли 08, 2012, 08:58:12 am »
Dragony, честити розови гащи.
Аз се мазах много рядко с крем през бременноста и нямам стрии,явно си е до кожа .
Виждам че сте обсъждали клексана и спирането му преди раждане.Моето раждане стана малко изненадващо бързо,бях на преглед в 36 седмица и ми казва планираме след седмица раждането 8O,аз се тревожих за клексана ,и го спрях 5 дни преди секциото нямаше проблеми ,а след раждане не съм го била.
Чета ви сега и си спомням с носталгия за отминалите бременни месеци,прекрасни са наслаждавайте им се ,почивайте че после  :Dняма време .
Хубав ден коремчета.