0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #660 -: Юни 25, 2012, 17:39:40 pm »
Вярно, че става дума за бременните в темата, но ако бях прочела това по-рано можеше да е от полза. Свекърва ми след операция направи белодробна емболия и дадохме луди пари за Клексан.Дано не се налага на никой, но ако има нужда е хубаво повече хора да прочетат това.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #661 -: Юни 25, 2012, 17:57:31 pm »
Момичета, има ли някой с проблеми със щитовидната жлеза?
Аз съм в 12 седмица, резултатите ми от днес са:

FT4   13.68     pmol/l   12.0-22.0   ECLIA
 
TSH   1.25     uIU/ml   0.27 - 4.2   ECLIA
 
Обадих се на Начев, каза, че ФТ4 е нисък и това може да доведе до "необратими последици".(без коментар) Утре ще отида за корекция на дозата, но се притеснявам, че ако ми увеличи дозата на Л-тироксина, ТСХ-то ще падне много.
Някой имал ли е подобрен резултат на ФТ4?
Имел, аз днес бях при д-р Начев за консултация след корекция на дозата преди 1 месец. За стойностите на ТСХ аз също като теб се бях притеснила, че ще паднат много от новата доза (редувам 75 и 100 микрограма), но доктора ми каза, че при бременност ТСХ трябва да е по 1, така че за това не се притеснявай. Относно FT4 нищо не мога да ти кажа, защото моите референтни граници са други, но ако правиш консултации на всеки 30 дни както ще ти препоръча доктора всичко ще бъде под лекарски контрол.
« Последна редакция: Юни 25, 2012, 18:00:28 pm от Врабчо »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #662 -: Юни 25, 2012, 22:37:56 pm »
Привет момичета! Искам да ви питам за силиконовата подплънка на ръчна помпа на Авент. Подариха ми една, но явно от стерилизацията е омекнала, дали се продава само подплънка?
Новини от юнските мами :
Юни
sunnynevi – 01.06.2012
tan4i4 – 13.06.2012
sulza – 18.06.2012
Elisun – 23.06.2012
roska01 – 25.06.2012
На нас от покупките останаха само да решим какво шкафче за бебка да вземем, дрънкулки и такива дребни неща. Шкафчето се чюдя дали да е с вратички или като скрин - с чекмеджета?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #663 -: Юни 25, 2012, 22:50:21 pm »
Мисля, че ще е по-добре с чекмеджета- лично мнение. Повече неща ще събереш


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #664 -: Юни 26, 2012, 05:29:54 am »
А може и въобще без чекмеджета и врати.  :D
Аз ползвах ето този модел EXPEDIT на IKEA първите месеци за дрехи, памперси и мокри кърпи. Денем и нощем всичко най-необходимо ми беше точно под ръка. А върху него е повивалникът - там преобличам и преобувам детето.

« Последна редакция: Юни 26, 2012, 05:33:01 am от цигу »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #665 -: Юни 26, 2012, 09:08:16 am »
Имел миналия месец моето FT4 е било 14,07 - не много по-различно от твоето, а ТСХ 3,69 . Д-р Начев не ми каза нищо стряскащо - само каза след като го лекуваме няма страшно - страшното е ако не го лекуваме. Вдигна ми дозата на л-тироксина на 100 и 125 и сега ТСХ е 1,36 , FT4 17,95. Днес ще му се обаждам да видим какво ще каже. Аз между другото знам, че ТСХ при бременни трябва да е около 1, но незнам колко трябва да е FT4.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #666 -: Юни 26, 2012, 13:13:20 pm »
Имел и Веста, за ваше успокоение, искам само да вметна, че съм изкарала бременността си с TSH 3, /и съм забременяла с 3.4),никога не съм пила л-тироксин или други препарати, и не съм имала проблеми с бременността /макар, че забременях трудно - за повече от 2 години/. Дъщеря ми се роди напълно здрава - в момента е на 4г. Знам, че д-р Начев е отличен ендокринолог, просто консултирайте с него тази ситуация. Консултирала съм се с д-р Здравко Каменов, според когото е възможно с такива стойности да се износва и роди.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #667 -: Юни 26, 2012, 13:27:46 pm »
Днес бях при Начев, който ми коригира дозата. При него имаш студенти, на които той обясни, че в Англия направили експеримент-дали на всички нуждаещи се доза от 150 мг, защото не можели да ги тестват всеки месец и след време се оказало, че нямали никакви увреждания на плода, така че по-добре по-високи дози, отколкото по-ниски.
Не съм лекар и не мога да коментирам, но това ми се струва адски странно, все пак не говорим за фолиева киселина или витамин Ц, чийто излишък лесно се отделя, а за хормон, който може спокойно да удари нулата като стойности.
Така или иначе след месец отново се тестваме.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #668 -: Юни 26, 2012, 16:34:06 pm »
цигу, ivanita Благодаря ви за отговорите. До сега никога не съм била пред дилема за мебел  :lol:, но като знам, че ще е за малката се съобразявам дали ще е удобно.
При мен обривите отново се появиха, но този път и по гърдите. В четвъртък съм при личната да ме види, до сега не ми е ставало така.
Спокоен ден момичета!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #669 -: Юни 26, 2012, 18:46:40 pm »
Да питам вече родилите мами,дали са подготвяли гърдите предварително за кърмене,днес ми дадоха мостра на Гермастан  някой ползвал ли го е?Да си търкам ли зърната със твърда стирка по време на душ?
Или да взема да питам в темата на кърмачките?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #670 -: Юни 26, 2012, 19:58:51 pm »
Теди и аз се чудех същото. И на мен ми подариха почти пълна тубичка Гермастан. Някъде четох , че търкането може да причини контракции които при мен няма да са хич желани предвид че точно почвам деветия и док. излиза в отпуск. В четвъртък съм на преглед преди да офейка и ако не забравя ще питам за подготовката на зърната. Нещо почва да ме друса параноята. Ама яко. :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #671 -: Юни 26, 2012, 21:01:48 pm »

При мен обривите отново се появиха, но този път и по гърдите. В четвъртък съм при личната да ме види, до сега не ми е ставало така.
Здравей,и аз от 10 дни съм с обрив, даже се бях притеснила да не е някаква шарка, но личната докторка ме разубеди. Какво представлява обрива при теб и на какво ти казаха, че се дължи? Има ли сърбеж?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #672 -: Юни 26, 2012, 21:08:14 pm »
Теди, Иванова в никакъв случай не си търкайте зърната, предизвиква контракции, и ползите са по-малко от вредите. Ходих на две училища за родители и на двете дебело подчертаха това да не се прави. Може да започетнете да ги мажете с крем за зърна - Герместран, Авент или някакъв друг. Препоръчва се, да се започне точно сега в началото на 9-тия месец, че ние и трите вървим долу-горе заедно. Аз ще взема крема на Авент тия дни и започвам мазането.
Аз снощи нещо аварирах - страхотен световъртеж и гадене. Отидох до клиниката, така и не разбрахме, дали е било от жегата или за някакъв момент ми се е вдигнало кръвното, защото когато го измериха, си беше наред. За щастие на малката нищо и нямаше, вече е 2800  :D , беше си спокойна, нямах контракции. Казаха много да се пазя в жегите и да не се преуморявам, лекарката ме успокой, че вече в който и момент да тръгне раждането няма опасност за бебето.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #673 -: Юни 26, 2012, 22:06:55 pm »
Аз май се мажех с лансинох, ама не много редовно. Не че се кърмихме после, ама то проблема си беше друг. Но мисля, че не трябваше да се търкат зърната.
Попитай в темата за кърменето :-)


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #674 -: Юни 26, 2012, 22:11:28 pm »
Най-хубавият крем за подготовка на гърдите е Лансинох. Това е чист ланолин. При кърмене не се налага да го отмивате, докато Гармасатан, а мисля и Авент се налага отмиване.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #675 -: Юни 26, 2012, 22:37:46 pm »
Привет момичета! Искам да ви питам за силиконовата подплънка на ръчна помпа на Авент. Подариха ми една, но явно от стерилизацията е омекнала, дали се продава само подплънка?
Тя си е така мека по принцип, аз ползвам помпа Авен и ръчна и електрическа, както и ми казаха в родилното - без нея е по-добре. По-лесно и по-бързо става.

Относно кремовете- Гермастана трябва да се измива винаги преди кърмене, но аз съм доволна от него. Правех си компреси - мажа обилно и слагам марля и лягам да спя. Страшно ми облекчава. Проблеми не съм имала
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #676 -: Юни 26, 2012, 22:56:36 pm »
Да питам вече родилите мами,дали са подготвяли гърдите предварително за кърмене,днес ми дадоха мостра на Гермастан  някой ползвал ли го е?Да си търкам ли зърната със твърда стирка по време на душ?
Или да взема да питам в темата на кърмачките?

Можеш да ги "подготвяш" ако това те успокоява психологически, но физически не е доказано да има ефект (ако става въпрос за подготовка преди раждане).
Когато родиш и започнеш да кърмиш, тогава има смисъл да използваш крем на ланолинова основа (като Лансинох, както и другите момичета са посочили), защото омекотява зърната и предпазва от наранявания/напуквания. Друг много ефективен метод е топене в солена вода.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #677 -: Юни 26, 2012, 23:30:30 pm »
Теди, уж си подготвях гърдите, но не забелязах много да съм готова, когато се "случи":))
Не пречи да опиташ. Аз ползвах навремето Дефламол, това препоръчваха в болницата, помня, че миех гърдите преди кърмене.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #678 -: Юни 27, 2012, 00:23:42 am »
А може и въобще без чекмеджета и врати.  :D
Аз ползвах ето този модел EXPEDIT на IKEA първите месеци за дрехи, памперси и мокри кърпи. Денем и нощем всичко най-необходимо ми беше точно под ръка. А върху него е повивалникът - там преобличам и преобувам детето.



 :D :D :D Не ти е плъзнало човечето все още... Като стане мобилен , пак ще говорим. Въпросната мебел ще трябва да я рзчистиш от всичко или да оставиш само негови играчки, които ще бъдат събаряни, в момента в който ги подредиш. :D :D :D

Няма голямо значение дали е с врати или чекмеджета. В един момент ще трябва да се търсят начини за заключване, залепване и прочие... :D. И този момент много бързо идва. Не се поддавайте на еуфорията "покупки за дълго чаканото бебе". Всичко при бебетата се ползва за кратко. не си струва да се влагат много средства. Гледайте да ви е удобно.
Важен е повивалника, без него оставаме без кръст.

Поздрави

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #679 -: Юни 27, 2012, 00:30:45 am »
:D :D :D Не ти е плъзнало човечето все още...

Няма голямо значение дали е с врати или чекмеджета. Не се поддавайте на еуфорията "покупки за дълго чаканото бебе". Всичко при бебетата се ползва за кратко. не си струва да се влагат много средства.

Да, да и да на всичко, което си написала. :D

Това нещо струваше $25, затова го купих и го препоръчвам - евтинко е и после може да се пригоди за друга употреба. И най-вече заради повивалника - има идеална височина, ширина и дължина.