0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #460 -: Юни 12, 2012, 11:14:04 am »
Мимка, Reevs- нищо не можете да направите, просто търпите...Само чайчета, Парацетамол и плодове за съжаление...

mirados и моя хематокрит от оня ден е близо до долна граница, мисля, че това е нормално...При мен са завишени левкоцитите и ср.обем на еритроцитите, но някъде четох, че при бременни било нормално  :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #461 -: Юни 12, 2012, 12:52:33 pm »
Момичета, ако вдигнете температура и се задържи на всяка цена се чуйте с лекарите си.
Аз веднъж се разболях за 9-те месеца - вдигнах 38.5 като не успях да я смъкна с нищо
цяла нощ седях в чаршафи с оцет от парацетамола я смъквах за най- много 30 мин и пак се вдигаше и ми изписаха антибиотик. казаха, че по-добре антибиотик от колкото висока температура - защото било по-лошия варянт.
Така, че да си имате едно на ум.
Иначе на няколко пъти се оклюмвах и карах на чай и яко лимони.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #462 -: Юни 12, 2012, 13:00:06 pm »
Здравейте бременни мацки. Аз от вчера съм в 45-дневния болничен преди раждане. Вчера бях на преглед, малката вече е голяма мишка - 2350 гр. Засега вървим към нормално раждане, ако накрая няма проблем с изхранването на бебето и не се наложи да се вади по-рано.
За запушен нос на мен много ми помага витамин С, капвам по една две капки във всяка ноздра, доста е неприятно, но ми помага за дълго. Свърши ми работа и при хремата и при алергията.
Анук, тъй като ти се следеше в Щерев, ако не греша  :oops:, там ли остава раждането ти или те изпратиха в МД/Токуда?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #463 -: Юни 12, 2012, 13:27:43 pm »
Момичета, тъй кто и при мен наближава момента :) , някой желаещ да продължи със списъчето за бременни ?


2012

Юни
sunnynevi – 01.06.2012
tan4i4 – 13.06.2012
jolie16   - 15.06.2012
sulza – 18.06.2012
Elisun – 23.06.2012
Anuk_Anuk – 29.06.2012
Юли
roska01 – 01.07.2012
Wish - 17.07.2012
Puhche - 19.07.2012
ginger - 26.07.2012
iiivanova – 28.07.2012
Август
TEDI 81 – 01.08.2012
tina799 – 03.08.2012
maya–30 – 08.08.2012
silvianik – 11.08.2012
ivetod – 25.08.2012
Септември
daninka80  -  10.09.2012
Karmen-Kosara - 24.09.2012
Rosefromstars –  26.09.2012
Октомври
Ноември
magarence_baby – 09.11.2012
 mimata_79 – 30.11.2012
Декември
Milena8  - 19.12.2012



*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #464 -: Юни 12, 2012, 14:20:56 pm »
По повод еднократните гащи и превръзки и аз се поинтересувах. Мисля да си взема нощни превръзки или такива за бременни,  но тук в списък за болницата искат два пакета лигнин, например. А и някой тук каза, че след секцио поне в началото се слага лигнин. Така че, ще се купуват и превръзки и лигнин. А после с еднократни гащи. Но явно с размера трябва да се внимава.
Вече ходя със сутиен за кърмачки, гърдите много наедряха и с другите сутиени не ми е комфортно. Тези са памучни и удобни. От няколко дни ме дразнят зърната, при всякакво докосване /плата на сутиена/, не се стои. Питах в темата за кърменето и там момичетата ме посъветваха да се мажа с крем за гърди - Лансинох, Авент или Мустела.

И ние вчера бяхме на последната си ФМ - бебо вече е 1350гр.
Продължавам с Клексана и Аспирина.
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 14:25:31 pm от ivetod »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #465 -: Юни 12, 2012, 14:47:17 pm »
ginger - след магнитния резонанс - решиха да си остана в Щерев.
аз си взех от ДМ гащи и превръзки сега ще ги прегледам и ще пиша
дали биват
разгледах ги - взех M/L размер и са и доста, доста дълбоки и изрязаното за крачола ми
идва бая високо, но нямаше по-малки. Първо бях взела L добре, че го смених
« Последна редакция: Юни 12, 2012, 14:54:31 pm от Anuk_Anuk »
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #466 -: Юни 12, 2012, 14:59:55 pm »
аз си взех от ДМ гащи и превръзки сега ще ги прегледам и ще пиша
дали биват
разгледах ги - взех M/L размер и са и доста, доста дълбоки и изрязаното за крачола ми

И аз мисля от ДМ да купувам гащи, дано има по големи, че така съм наедряла. А превръзкити какви са ти, за бременни или нощни?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #467 -: Юни 12, 2012, 15:05:53 pm »
имаше за бременни някаква тяхна си ДМ-марка и си взех една кутия
10бр, но съм решила и да си взема от аптеката нощните на либрес
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #468 -: Юни 12, 2012, 15:13:40 pm »
имаше за бременни някаква тяхна си ДМ-марка и си взех една кутия
10бр, но съм решила и да си взема от аптеката нощните на либрес

Аха, ясно, ще разгледам.
Благодаря ти!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #469 -: Юни 12, 2012, 16:43:00 pm »
Привет мамчета! Отдавна не съм влизала. От както съм си вкъщи с мъжо не можем да си поделим компа  :lol:
Анук, за педиатъра: изибраш си първо специалист, организираш си среща с него и уговаряш записване - ден, след изписването идва на първо домашно посещение и подготвяте документите. Педиатърът ти издава и болничните. Аз вече си избрах педиатър, може да е малко рано, но предпочитам отдалеч да си подготвя нещата.
Момичета, четох за Брастън Хикс контракциите, но може ли да ми опишете какво точно се усеща? Пигам, защото отвреме на време корема ми се стяга, не усещам болка, само силно стягане. При следващата ми консултация ще говоря с доки.
Аз да ви се оплача - имам алергия към белтъчините и при досег със слътцето ставам на тъмно червени петна и мехури. Край със сладоледа  :?  :( Краката ми са като кървясали  :(
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #470 -: Юни 12, 2012, 16:46:15 pm »
Момичета, четох за Брастън Хикс контракциите, но може ли да ми опишете какво точно се усеща? Пигам, защото отвреме на време корема ми се стяга, не усещам болка, само силно стягане.
Точно това са Бракстън Хикс. Не трябва да има болка и не трябва да стават регулярни. Ролята им е да подготвят матката за раждането.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #471 -: Юни 12, 2012, 17:15:26 pm »
Момичета, четох за Брастън Хикс контракциите, но може ли да ми опишете какво точно се усеща? Пигам, защото отвреме на време корема ми се стяга, не усещам болка, само силно стягане.
Точно това са Бракстън Хикс. Не трябва да има болка и не трябва да стават регулярни. Ролята им е да подготвят матката за раждането.

А пък ако зачестят или са неприятни, се пие чаша вода (понякога обезводняването ги предизвиква) и лягаш/сядаш да починеш (преумората също е възможна причина). Но са нещо напълно нормално към края на бременността.

Леки летни седмици и здрави бебета на всички!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #472 -: Юни 13, 2012, 11:31:22 am »
Привет момичета, вече си имаме педиатър.
Благодаря ви, че ми казахте как се организира и това нещо.

Благодаря, че съществува този форум и ви има вас  :bighug:

аз вчера спеших всички с фалшива тревога  :oops:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #473 -: Юни 13, 2012, 11:44:25 am »
Благодаря ви за отговорите момечта! Първият път се уплаших, че съм направила нещо.
Момата се е обърнала с главичката надолу - главично прилежание. Нямам търпение да дойде следващата консултация, за да я видя пак  :lol:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #474 -: Юни 13, 2012, 11:50:46 am »
Аз пак имам въпрос свързан с клиника Щерев.
На училището казаха, че не дават адаптирано мляко, но
днес като говорих с бъдещата ни педиатърка, че оказа, че не е така
Дъщеря и е родила там преди 11 месеца и веднага бутали адаптирано мляко
на бебетата, поне ме посъветва аз да си купя аптамил и него да го дадат.
Някой знае ли някакво по-ново инфо, дали тази практика продължава.
То наистина със секциото млякото тръгва по-бавно, ама ...

Да ви покажа този таймер http://www.bebeimama.com/tajmer-na-kontrakcii
може и да го знаете, аз съм си го букмаркнала да ми е под ръка :)

И все още се чудя да тичам ли за помпа и да влизам с нея в болницата или да изчакам
защото не е никак евтина и не знам какво да правя.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 12:22:40 pm от Anuk_Anuk »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #475 -: Юни 13, 2012, 13:52:13 pm »
Аз си взех от евтините помпи :) за 20 лв,дано да ми свърши работа!

И пак да напомня за списъка :)който желае ще му го изпратя :)


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #476 -: Юни 13, 2012, 15:07:53 pm »
Аз пак имам въпрос свързан с клиника Щерев.
На училището казаха, че не дават адаптирано мляко, но
днес като говорих с бъдещата ни педиатърка, че оказа, че не е така
Дъщеря и е родила там преди 11 месеца и веднага бутали адаптирано мляко
на бебетата, поне ме посъветва аз да си купя аптамил и него да го дадат.
Някой знае ли някакво по-ново инфо, дали тази практика продължава.
То наистина със секциото млякото тръгва по-бавно, ама ...
Нямам представа, каква е практиката в клиниката. По-важно е твоето мнение по въпроса.
Ако не искаш да дават АМ на бебето, просто им го кажи. Не могат да ти откажат.
По отношение на слизането на млякото - няма разлика във времето при нормално раждане и секцио. Коластрата обикновено започва да се произвежда преди раждането, а тя е най-важната и напълно в достатъчно количество в първите дни. Стомахчето на бебето е с вместимост 10-20 мл. в първите дни и е важно да суче още в първите часове.
Съветът ми е да потърсиш повече информация по темата за кърменето, ако искаш да кърмиш бебето си. Не разчитай много на акушерките в това отношение. И не се съгласявай някой да те убеждава, че бебето ти ще умре от глад, ако не пие АМ. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #477 -: Юни 13, 2012, 15:34:01 pm »
От известно време когато съм на работа или ако повървя по-дълго корема ми се стяга...но не отпуска, а си стои стегнат...без болки никакви...дали това са контракции или може би от водата с която се наливам? А дали трябва да го споделя с доктора? Вчера ме пита как съм...а аз не знам какво да кажа и все казвам добре...нали уж всичко било нормално...малко ми се подуват краката, малко ми се стяга корема...това ли трябва да обясня като ме пита как съм?  :wink:  Ох ... голяма съм шматка  :lol:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #478 -: Юни 13, 2012, 15:39:05 pm »
Драконче, това са си контракции и то напълно нормални, от типа Бракстън Хикс. Добре си си :wink:. И на мен ми се подуват краката и ми се стяга корема. :lol:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #479 -: Юни 13, 2012, 16:43:51 pm »
Но в 16 седмица съм още...нормално ли е  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.