0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #440 -: Юни 11, 2012, 09:25:40 am »
Да се отчета - в събота правихме вливания на 7.5 гр. киовиг.
От четвъртък насам нямам зацапване.
В съботата пак питах д-р Стаменов дали не е твърде дълго време две седмици без клексан, но той ми каза да не се притеснявам. Поуспокоих се, защото ако той е смятал, че има нещо притеснително - щеше да иска да ме прегледа.
Сега си чакам 18-ти юни, че тогава сме за първи път на преглед при д-р Сигридов.

Анук, стискам палци!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #441 -: Юни 11, 2012, 11:17:27 am »
Момичета , а колко време след секциото имахте цикъл и до кога продължава това , че забравих да си питам докторката какво да очаквам ?
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #442 -: Юни 11, 2012, 12:03:12 pm »
Най - големия номер еднократни гащи (до 110см.) се оказа че са ми малки, та гледайте какво вземате. Добре , че си взех само една кутия. Превръзки и аз взех нощните на Либрес. И преди съм ги ползвала при обилен цикъл и съм много доволна. Сутиена за кърмене го поднесох от скоро, че в друг не се побирам. :D Взех си и безшевно бюстие с широки презрамки, ако ми е удобно после ще си взема още едно , две.
Бубулина, ако още има значение на мен магнезия и желязото док. ми ги изписа през 6 часа, ако се приемат заедно се неутрализират едно друго.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #443 -: Юни 11, 2012, 12:06:44 pm »
момичета, от 2-3 дни ме боли корем ли, стомах ли, не мога да разбера  :? Не смятам, че са контракции, не чувствам стягане или ...поне така си мисля. Имам чувството, че каквото и да хапна ме дразни, просто вече не знам какво да правя. На лекар бях преди 5 дни и всичко беше наред...Пия си и магнезия 3х2...
На някоя от вас случвало ли се е?  :(
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #444 -: Юни 11, 2012, 12:48:27 pm »
Мен много често ме боли корем - колкото и да ми е горещо явно ми замръзват краката и ме започват едни болки ,дори понастивам.От няколко дни като усетя познатите симптоми и си обувам едни чорапи терлички и веднага се успокоява корема ми.Дори вчера в най-голямата жега следобед бях с чорапки.А за стомах мен лично ми дразни,когато хапна нещо с повече мазнина( дори и печени картофки с повече мазнина или салата с малко повече мазнина ).
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 13:55:20 pm от mimata_79 »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #445 -: Юни 11, 2012, 12:53:50 pm »
Момичета , а колко време след секциото имахте цикъл и до кога продължава това , че забравих да си питам докторката какво да очаквам ?
При мен и двата пъти бяха по 50 дни. Доста досадно, обилно и неприятно. Като капак след 20 дни почивка си ми идваше и нормален цикъл. :D
Аз с нощните превръзки въобще нямах шанс. Нищо, че бях секцио. Първата седмица само с превръзки за родилки се справях.
Еднократните гащи на Канпол за мен бяха много удобни.
Сутиен за кърмачки никога не съм ползвала (кърмила съм 3 години :wink:). Моделите са ужасни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #446 -: Юни 11, 2012, 14:29:34 pm »
Дидомира, при мен "изчистването" продължи 30 дни. Истински цикъл ми се появи чак когато спрях да кърмя - след 8-я месец на Жорко и беше много, много обилен.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #447 -: Юни 11, 2012, 14:36:21 pm »
Дидомира, при мен продължи 2 седмици и беше изключително оскъдно. Родих секцио, цикъла ми дойде на втория месец и  беше изключително обилен, въпреки че като Меци кърмих 7 месеца.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #448 -: Юни 11, 2012, 14:41:37 pm »
Анук,малко остава до срещата с мъничето.Стискам палци.
Аз след секциото ползвах памперси за възрастни ,които ми давах от болницата,но на 3 ден слагах превръзките които пак от болницата ми даваха мисля че бяха роузи нощни.На мен обаче след 3 ден не ми течеше много ,само когато отивах до тоалетна,а като си лежа нямах течение.И след като ни изписаха до ден днешен един ден имам слабо кървене ,2 нямам,.Бикини си ползвах по дълбоки защото по плитките опират на операцията ,или си ги подгъвах много ниско долу.А кога да очаквам да спре и кога истинския цикъл,а датата коя ще е ,тази на раждането или не се знае?

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #449 -: Юни 11, 2012, 20:07:32 pm »
Роузи,ако кърмиш няма да имаш цикъл.Има и изключения разбира се,но в повечето случаи е така.За другото нямам идея. :)

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #450 -: Юни 11, 2012, 21:02:26 pm »
Момичета, много ви благодаря за отговорите.
Утре ще мина да си взема от гащите и един сутиен и от превръзките на либрес
пък после, ако трябва ще ми носят каквото е нужно.
Само за гащите съм в чуденка за размера защото аз до днес съм си с бикини S размер.
Но ще проверя и в магазинчето до нас, ако има дълбоки някакви бикини да взема 2бр
да имам.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #451 -: Юни 11, 2012, 22:57:46 pm »
Роузи,ако кърмиш няма да имаш цикъл.Има и изключения разбира се,но в повечето случаи е така.За другото нямам идея. :)
Не е задължително. Много е индивидуално това с цикъла. Според мен зависи колко време се кърми, на колко често и т.н. Моят цикъл дойде на 10-тия месец, а все още кърмя.  :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #452 -: Юни 12, 2012, 01:16:16 am »
И след двете раждания цикълът ми се поднови на 2-ия месец, кърмех и двамата. Няма гаранция кога  :).
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #453 -: Юни 12, 2012, 09:25:39 am »
При мен лохиите бяха около 60 дни, бях в ужас просто. Но с док коворихме и каза, че не е притеснително. Цикъл имах шест месеца след раждането.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #454 -: Юни 12, 2012, 09:39:53 am »
Мамчета, а как става записването при педиатър? Този момент нещо го пропуснах
и се притеснявам, че вече е късно.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #455 -: Юни 12, 2012, 09:43:24 am »
Аз да ви се оплача - от няколко дни съм болна. Явно е настинка и отначало беше с обилна хрема, но сега последните дни съм с постоянно запушен нос, главоболие и като преглъщам ушите ми пукат :( Снощи пробвах със солена вода, но нямаше кой знае какъв ефект. Какво ще ми препоръчате?
П.П. Извинете, че прекъснах темата за раждането  :oops:

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #456 -: Юни 12, 2012, 10:02:31 am »
Аз кървях 35 дни (родих нормално), цикъла ми дойде точно когато малките станаха на 7 месеца, кърмих до годинката и имах много кърма, намаляше малко около датата на цикъла.
В болницата ми бяха казали да сгъвам от тези еднократните чаршафи (по-малките) като превръзки - в болницата изкарах така, беше ми удобно, защото поемат доста и идва дълго. Имах и от превръзките за родилки, но ми идваха неудобни заради епизиотомията (по-дебели са) и ползвах нощни с 5 капки след като ни изписаха. Гащи имах еднократни за болницата.
Анук, с педиатъра се уговори сега, а се записваш като родиш, защото ти трябва ЕГН на детето.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #457 -: Юни 12, 2012, 10:03:20 am »
Мамчета, а как става записването при педиатър? Този момент нещо го пропуснах
и се притеснявам, че вече е късно.

Не е късно !

Аз си намерих педиатър седмица преди да родя .
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #458 -: Юни 12, 2012, 10:03:34 am »
Reevs, аз съм така от вчера. По принцип от два месеца съм с постоянно запушен нос, но се оказа, че си е от бремеността - просто запушен нос, без сополи, без други симптоми. От вчера обаче съм с обилни сополи и ми е адски отпаднало. Имам чувството, че имам температура - постоянно горя отвътре, но се оказа, че нямам. Пия Парацетамол, натурални сокове, ям плодове, не знам какво още да правя, за да мине....  :(
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #459 -: Юни 12, 2012, 10:19:59 am »
момичета понижен хематокрит при нормален хемоглобин може ле да бъде предпоставка за анемия