0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #380 -: Юни 05, 2012, 10:27:10 am »
Иве,това с ребрата е ад,опитай да подлагаш възглавница под корема и да вдигаш нагоре дясната ръка,понякога помага.А моя лекар каза,че било най добре да се спи и лежи на лявата страна,тъй като и мен ме боли от дясно спазвам предписанието:)Съня ми обаче е накъсан ставам на около 2 часа да пишкам,подготовка за бебешкия режим е това да свикваме да не спим:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #381 -: Юни 05, 2012, 10:55:18 am »
О, и аз нощем будувам, къде от ходенето до тоалетна, къде от някакви бодежки :), но както казваш Теди, подготвяме се за бебшкия режим. А иначе аз отдавна спя повече наляво, отдавна ползвам възглавница за кърмене. И мен ме боли вдясно-ребрата /както ти беше писала преди време-все едно са счупени :)/.
НО май това с вдигането на ръката облекчава, макар и за малко, сега си стоя така и пиша с една ръка - много е забавно :D
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #382 -: Юни 05, 2012, 11:11:26 am »
roska01 - може и да сме заедно
заради кризата се налага да родя секцио - за огромно мое съжаление и ще го изтеглят максимално рано - предполагам началото на другата седмица
а къде ще е - Щерев или Майчин дом предполагам, че ще знам в четвъртък.

И за капак освен легло и матрак нямаме нищо - таткото все казва има време да до 29 имаше време  - а сега е в чужбина. А исках да пазарувам с него, а не сама.

За спането - не знам какво ми става но от около 3 седмици спя като пън, ставам за една тоалетна само.
« Последна редакция: Юни 05, 2012, 11:13:14 am от Anuk_Anuk »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #383 -: Юни 05, 2012, 11:39:10 am »
Анук каква е тая криза дето си направила?
Роска , Анук много стиснати палчета - всичко да е наред.
Ох, момичета аз все прескачам от проблам на проблем. Сега нещо ме ухапа на крака и то взе, че се поду, станаха едни мехури и като отидох на личния той още повече ме стресна " ааа незнам какво е това може да е кърлеж, може да е стоножка  8O сестрата пък - " може да е херпес  osi_15" и направо снощи не съм спала. Днес отидох на кожен и тя като взе да се вайка "да ухапано е - оле сега какво да те правя - ти си бременна ". Аз направо си изкарах акъла. Накрая изписа там някакво мазило и това е. Момичета много се пазете почти нищо не може да се взема при алергии . А аз както обичам да ходя по язовири, май тази година ще ми се размине, ама това да е ще го прежалим - важното е бебето да е добре .


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #384 -: Юни 05, 2012, 12:37:32 pm »
vesta - някакъв неврологичен спазъм ли криза ли и аз не знам
лошото е, че не е ясно какво го провокира.
Преди това трябваше да свърша разни неща и дали е от натоварването не се знае.
Нарушение на зрението с дясното око за няколко минути, след това изтръпване на дясната длан за 2-3 минути и след това усещах, че нещо се случва но не разбирах
какво докато се се усетя, че не се сещам за имената на елементарни неща и че като ми говорят разбирам само част от казаното и това продължи около 3-5 мин.
Нямах главоболие, нито световъртеж, но се изплаших и тръгнах по лекари.
Днес бях на невролог в александровска болница и лекарката има съмнение за
антифосфолипиден синдром, но това може да се докажа след като родя и ми се направят изследвания за сега е само предположение.
Но може да се окаже и друго нещо което да е отключено от бременността и хормоните



*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #385 -: Юни 05, 2012, 12:48:40 pm »
Анук съжалявам за преживяното. А иначе замъгляване на зрението и аз съм имала за около 10-15 мин. казаха ми, че е очна мигрена. Ти да не изпадна в паника , когато се случи това замъгляване и от изтръпването на ръката. Защото аз когато съм била в паника, когато ми говорят до съзнанието ми достигаха малко от думите им. Надявам се да не е нещо сериозно.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #386 -: Юни 05, 2012, 12:59:59 pm »
ами не се панирах
за очите реших, че съм ги преуморила
щото работя на комп и като се взирам ги натоварвам
и мислех, че е нещо такова
а ръката реших, че просто ми изтръпна дланта и след това вече
се усетих, че не се сещам как се казва половинката, на брат ми децата
че от 5 изречения 2 не разбирам, все едно са на чужд език.

Аз до сега изобщо не четях за секциото какво що и сега не знам
от къде да започна малко от малко да знам какво ме чака
по време на и след секциото :(
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #387 -: Юни 05, 2012, 14:16:15 pm »
Анук, късмет и от мен мила, както и на всички момичета! И аз с това мое кръвно, стигнах до секцио и не знам какво ме чака. В четвъртък с доктора ще обсъдим всичко каквото ме интересува и той ще ми обясни как ще протече всичко.  8O
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #388 -: Юни 05, 2012, 15:25:59 pm »
Anuk,стиснати палци и за теб.И аз родих секцио със спинална упойка,бях адски панирана в операционната,а сега мога да кажа че не изобщо страшно,после идва болката от операцията,бих казала повече е придърпване и н можеш да се изправиш  ,ама до 4-ти ден намаля значително.А бебка си беше постоянно с мен от 2-ри ден,тя се роди мъничка та лесно си я носих  ,трудно ми беше ставането ама минава и се забравя.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #389 -: Юни 05, 2012, 18:28:28 pm »
Здравейте момичета, минавам само да кажа, че днес в 15:24 се роди нашия син Калоян 2.800 и 51см със секцио със спинална упойка по спешност. Пожелавам на всички леко раждане.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #390 -: Юни 05, 2012, 18:30:30 pm »
Vesta,аз също съм на клексан няколко месеца вече. На мен ми го изписа направо личната лекарка с диагноза Флебит и тромбофлебит на дълбоки вени- аз съм с Фактор 5 на Лайден,не съм ходила на съдов хирург,а й занесох резултата от изследването на кръвта.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #391 -: Юни 05, 2012, 18:32:20 pm »
Честито iana_86,много щастие ви пожелавам, да е жив и здрав
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #392 -: Юни 05, 2012, 18:34:59 pm »
Здравейте момичета, минавам само да кажа, че днес в 15:24 се роди нашия син Калоян 2.800 и 51см със секцио със спинална упойка по спешност. Пожелавам на всички леко раждане.

Честито МАМЧЕ, много да ви радва малкия Калоян, да расте умно, хубаво и слънчево дете!  :bighug: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #393 -: Юни 05, 2012, 18:52:08 pm »
Здравейте момичета, минавам само да кажа, че днес в 15:24 се роди нашия син Калоян 2.800 и 51см със секцио със спинална упойка по спешност. Пожелавам на всички леко раждане.
Честито! Да сте живи и здрави и двамата! Бързо възстановяване!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #394 -: Юни 05, 2012, 19:38:42 pm »
Честито, Яна! Да ви е живо и здраво малкото съкровище, бързо възстановяване и скорошно прибиране у дома  :ballons: :party:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #395 -: Юни 05, 2012, 19:48:52 pm »
Честито на мама Яна
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48198.0
 
и на мама Дидомира
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=48197.0


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #396 -: Юни 05, 2012, 19:57:40 pm »
Честито на мама Яна да и е живо и здраво детето
Красиfile:///
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #397 -: Юни 05, 2012, 20:08:59 pm »
Яна, честито! Да е живо и здраво малкото мъжле, много да ви радва :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #398 -: Юни 05, 2012, 20:38:53 pm »
Ех,че е хубаво като си дойда от работа и вляза в темата да ме чака такава хубава новина!
Яна,честит ви наследник!Бързо възстановяване и чакаме подробеееен разказ за раждането,че страха е голям:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #399 -: Юни 06, 2012, 08:13:11 am »
Честита радост и бързо възстановяване на новите мамчета!Нека малките слънчица ви радват много! :party: