0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #320 -: Юни 01, 2012, 10:28:25 am »
Днес бях на ранен скрийнинг. Доктора много не говори само гледа там, но накрая каза всичко му е аред на бебето. Така, че незнам никакви параметри. И както се очакваше ще бия клексан до края на бременността  :(. Изписа ми и аспирин протект. Има ли някоя от вас, която да бие Клексан и да пие аспирин протект едновременно. Ако да моля ви кажете ми кога си слагате инжекцията и кога пиете хапчето? Има ли някакво значение всъщност?
Веста, аз бях така, но имуноложката ми каза, че едното изключва другото и спрях аспирина. Сега ме хвърли в размисли  :? , другата седмица ще питам на прегледа.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #321 -: Юни 01, 2012, 11:00:06 am »
Веста,аз си биех клексан и аспирин пиех до към 3-ти месец .Клексана сутрин ,аспирина вечер.Но за по сигурно се обАДИ на лекаря си и го попитай.
Reevs ,и аз имах същите терзания ,и знаеш ли до края на бременноста не успях да си отида спокойно до тоалетна..Би трябвало да няма проблем като спреш утрогестана.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #322 -: Юни 01, 2012, 11:19:50 am »
Веста, аз бях така, но имуноложката ми каза, че едното изключва другото и спрях аспирина. Сега ме хвърли в размисли  :? , другата седмица ще питам на прегледа.
Дидони сега ти ме хвърли в размисли  :ask:


*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #323 -: Юни 01, 2012, 11:37:54 am »
Reevs, въпреки че вече съм доста напред в бременността, след всяко ходене до wc-то със страх поглеждам дали няма да има нещо нередно на хартията, въпреки че вече минаха 4 месеца от последното зацапване. Поне като ви слушам явно не съм само аз дето се вкарва в разни филми постоянно.
Мимка, май свекървата специално се е постарала да я намери тази книга. Имам три за бременността и в нито една не пише подобни "гениални" размисли. Даже напротив, обяснени са всички изследвания, защо са важни, хранене, подходящи упражнения, дишане и др. Е, в едната имаше за дулите и за раждането в къщи, но бяха просто споменати, а и е писана за Америка, където "домашното" раждане няма нищо общо с малоумщините тук. Въпреки, че аз и него не приемам, но това е друга тема.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #324 -: Юни 01, 2012, 13:14:32 pm »
четейки роузи и джинджър, явно трябва да трябва да спра да си правя илюзиите, че този "прекрасен тик" с тоалетната, изчезва с напредване на бременността....  :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #325 -: Юни 01, 2012, 13:19:11 pm »

Бубулина,с риск да те разочаровам , НЕ изчезва . Аз съм вече в 38 седмица и от няколко дни буквално съм "абонирана " за тоалетната чиния .
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #326 -: Юни 01, 2012, 13:39:13 pm »

Бубулина,с риск да те разочаровам , НЕ изчезва . Аз съм вече в 38 седмица и от няколко дни буквално съм "абонирана " за тоалетната чиния .

Аз по-скоро визирах навика да се проверява тоалетната хартия за зацапвания и прочие... :) Все си мислех : Само да забременея...После дойде:само да мина критичния 3-месец, сега чакам 30 седмица...После вече не знам какво ще чакам.  8O
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #327 -: Юни 01, 2012, 14:52:19 pm »
Бубулина и аз до към 20 и някоя седмица все си дежурях в тоалетната но някъде след 23- ми размина. Последната седмица сега предимно денем тичкам до WC-то, вечер за сега съм само с 1 будене. така, че е индивидуалано предполагам.

Момичета да ви е попадала инструкция как сам да си слагаш клексан в ръката. Не намирам нищо, но довечера така или иначе ще се наложи да се пробвам сама
в корема няма начин.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #328 -: Юни 01, 2012, 15:25:38 pm »
Анук, заповядай!

http://www.youtube.com/watch?v=0xljod9oWfg

Когато се родят децата, има в ютюб и инструкции за връзване на слинг. :-)

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #329 -: Юни 01, 2012, 15:39:27 pm »
blue_sky мерси,
а за слинговте - имам вече еластичен и не еластичен
разбрах, че има разлика в начините на връзване
та ще се възползвам от видеата с  начините за връзване
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #330 -: Юни 01, 2012, 15:50:41 pm »
Ох, много съм развълнувана, току що имах нови два ритника, в рамките на 2 минути, на едно и също място, отново където беше и първия в понеделник. Бях се притеснила, че след него не последва нещо, но току що....Може би както mimi26 писа в близнашката тема, двойката избутва единичната по-близо до коремната стена, затова я усетих толкова рано и само нея досега. Събудих и таткото (спеше след нощна), за да му кажа новината, чувството е просто невероятно!!! :heartbeat:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #331 -: Юни 01, 2012, 15:55:06 pm »
И аз гледах клипчето, но според мен както момичето си вкарва иглата това не е перпендикулярно както пише в листовката, по-напред в темата има друг клип, и се показва по различен начин. Ох аз май ще отида някой лекар да ми направи някоя и друга инжекция.


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #332 -: Юни 01, 2012, 16:03:11 pm »
мен снощи ми показаха и ми я биха в ръката
под 45градуса каза, че не е нужно да е перпендикулярно
и че може и без да прищипвам като съм сама и на ръката
на едно клипче показаха и двата варианта за подкожна

сега ще го потръся

ето тук след 1:18 е подкожната инжекция
http://www.youtube.com/watch?v=AX_RHZ7c0Qs&feature=related
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 16:08:39 pm от Anuk_Anuk »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #333 -: Юни 01, 2012, 16:10:28 pm »
ето и тук я има нарисувана след 0:45
как е поставена и после показват как я слагат
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=pNl29347FcI&feature=endscreen
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #334 -: Юни 01, 2012, 16:17:25 pm »
Анук от първия клип разбирам, че и перпендикулярно и на 45 градуса все е правилно, така ли ?


Re: Тема на бременните №81
« Отговор #335 -: Юни 01, 2012, 16:19:01 pm »
 osi_9 да vesta
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #336 -: Юни 01, 2012, 16:26:46 pm »
По принцип при подкожната инжекция, ъгълът е 45г., но тъй като игличките на Клексана са много тънки и къси го дават да е под 90. По същия начин са ви слагали и инжекциите за стимулация предполагам :)Така че, не е проблем и да слагате и под 45 и под 90 - за ръката ще е по удобно да е 45, а в корема 90.
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 16:28:18 pm от ivetod »
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #337 -: Юни 01, 2012, 17:22:16 pm »
Ох, много съм развълнувана, току що имах нови два ритника, в рамките на 2 минути, на едно и също място, отново където беше и първия в понеделник. Бях се притеснила, че след него не последва нещо, но току що....Може би както mimi26 писа в близнашката тема, двойката избутва единичната по-близо до коремната стена, затова я усетих толкова рано и само нея досега. Събудих и таткото (спеше след нощна), за да му кажа новината, чувството е просто невероятно!!! :heartbeat:

Mного хубава емоция предполагам и аз вече съм нетърпелива да усетя багабонтчетата си  :sunshine:
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #338 -: Юни 01, 2012, 18:45:31 pm »
Момичета дайте съвети:
Вчера баща ми имаше рожден ден и бяхме поканени на гости за вечеря. Аз знаех, че той е болен (някаква настинка е хванал - хрема, кашлица и температура), но сглупих и отидох  :BangHead: :bonk:.
Днес резултата е налице -  :balk_137: - отпаднало ми е, имам хрема и ме боли гърлото. Наясно бях, че има голяма вероятност да ме зарази, но сърце не ми даде да откажа поканата. Днес цял ден съм на чайове, но май няма да стане така. Рецепти за болни бременни?  osi_1 И в тази връзка да попитам, дали хомеопатичните лекарства за простуда биха ми помогнали?

П.п. Змимка искрено се радвам заедно с теб на трепетите ти покрай твоята прекрасна "тройка".
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #339 -: Юни 01, 2012, 18:59:59 pm »

Бубулина,с риск да те разочаровам , НЕ изчезва . Аз съм вече в 38 седмица и от няколко дни буквално съм "абонирана " за тоалетната чиния .

Аз по-скоро визирах навика да се проверява тоалетната хартия за зацапвания и прочие... :) Все си мислех : Само да забременея...После дойде:само да мина критичния 3-месец, сега чакам 30 седмица...После вече не знам какво ще чакам.  8O


36 седмица  :)!

Притесненията са си притеснения, но трябва да бъдем разумни и да не си позволяваме да натоварваме малките бебчета излишно.
Така че опитайте се да бъдете по-спокойни момичета! :bighug:

Marmoranka - парацетамол или панадол, което е същото!
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 19:02:01 pm от silvianik »