0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №81
« Отговор #200 -: Май 27, 2012, 11:53:33 am »
А след като вече цял месец бия Клексан, не е ли време за някакви кръвни изследвания?
Другото ми путане е за Естрофема, на него пише, че не е подходящ за бременни, а аз продължавам да го пия в 7-ма седмица.
Третото питане към момичетата от София, може ли да ми препоръчате лекар, който работи по здравна каса в широк център-Румънско посолство, бул. Мадрид, Раковска, НДК?
Благодаря
Имел, аз като ходих в петък-края на 5 седмица ми пуснаха контрола на НК клетките.На теб защо ти е предписан Клексана?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #201 -: Май 27, 2012, 11:59:29 am »
Стоянова,първо добре дошла при нас най -после:))Предполагам,че изследването,за което питаш е подобно на ранната фетална морфология,която правим ние.Прегледа трае около 30-40 мин.оглежда се нухалната гънка,носни костици и т.н. ако в лекаря възникне някакво съмнение за евентуален проблем ще назначи допълнителни изследвания.Дано всичко мине нормално при теб и да нямаш поводи за притеснение.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #202 -: Май 27, 2012, 12:03:59 pm »
Момичета, днес съм преглед от 13.00ч. Дано всичко е наред. Като кихам отвреме навреме имам рязко срязване ниско долу, с болка, която бързо преминава. Случвало ми се е два-три пъти. Чудех се дали да питам д-р Стаменов, или пак са прекалени притесненията?!
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #203 -: Май 27, 2012, 12:31:13 pm »
Боги, при мен е така от самото начало - при всяко кихане ме срязва рязка и остра болка ниско долу - вдясно по-често, но понякога и вляво. Отминава за секунди.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #204 -: Май 27, 2012, 12:39:52 pm »
Bogi вярвам, че всичко ще е наред.И аз доста често имам срязващи болки.Колкото до това дали да питаш д-ра,ами да смятам ,че трябва да споделяме притесненията си и да питаме за всичко.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #205 -: Май 27, 2012, 13:14:10 pm »
Bogi, явно повечето сме така с кихането и срязващите болки.

k.s.stoyanova - добре дошла, радвам се да те видя тук :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #206 -: Май 27, 2012, 13:25:02 pm »
Много се радвам на новите попълнения, моля се за всички нас, да стигнем до успешен финал :)

С кихането- при мен е като при останалите момичета, все се старая да не кихам  :oops:, но понякога не се получава...
Да се чуди човек, цяла година не съм кихала, сега забременях и се "съдрах" от кихане дето се вика  :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #207 -: Май 27, 2012, 13:44:58 pm »
Аз му хванах цаката и когато ще кихам пристискам коленете си към  тялото - тогава няма болка.

Добре дошли на новите попълнения, лека бременност и здрави бебчета около термин :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #208 -: Май 27, 2012, 13:59:00 pm »
Добре заварили  :), радвам се да се присъединя към темичката. Успешен финал на всички :)
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #209 -: Май 27, 2012, 14:44:57 pm »
Благодаря, момичета.
В сряда съм на преглед, ще питам за Клексана. Не съм сигурна защо ми го изписват.
Неприятното е, че Утрогестана е спрян от внос за момента, така че минавам на Дуфастон.
За женската консултация ще помисля още малко, имам много лош спомен от лекарката, при която ходих при предишната си бременност. За всяко изследване си беше борба дали ми се полага, за това ми се иска поне което може да мине по каса, да мине. А че ще се ходи и в Малинов, живот и здраве, то е ясно.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #210 -: Май 27, 2012, 14:45:09 pm »
Благодаря за прекрасното посрещане
Красиfile:///
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #211 -: Май 27, 2012, 14:57:58 pm »
Имел, избери си лекар някъде близо до вас, да не се разкарваш излишно...За по-важните неща, ще питаш доктора си в Малинов...Аз тъкмо заради лоши спомени от лекари и т.н "по здравна каса" от предишната си бременност, сега предпочитам да се доверявам единствено на клиниката, в която ходя...Тежко ми е понякога и финансово разбира се, но така ми е по-спокойно.

Миме, съвета ти е много хубав и сигурно ефективен...но за тия, дето още могат да си притискат коленете към тялото.... :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #212 -: Май 27, 2012, 15:23:03 pm »
Благодаря за отговорите, момичета. Ще пробвам това с присвиването следващия път, като усетя, че ще кихам.
Иначе минахме прегледа и както каза веднъж Змимка още сме 3 в 1.
Едното го отчита, както аз съм изчислила в 8 г.с. и 6 дни, а другото 9 г.с. и 1 д.
Д-р Стаменов ми показа как лекичко се движи и ми посочи една точица, която била сърчицето. Пуфкат като влакова композиция  :lol: Много съм щастлива.
Продължавам с клексана, неупогена, утрогестана и неофолика.
На 6 юни съм пак на преглед при доктора. Каза, че най-вероятно ще ни е последния преглед при него и ще ме прати на 3-тия етаж при д-р Сигридов или д-р Михова.
Питах какво мога да вземам за гаденето и ми даде деган, ама сега като чета на листовката пише, че до 3м. не е добра идея. Май ще си продължа с ментовите бонбонки. :lol:
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #213 -: Май 27, 2012, 15:26:29 pm »
В сряда съм на преглед, ще питам за Клексана. Не съм сигурна защо ми го изписват.
За да не се съсирва кръвта. По същата причина предписват след трансфер и аспирин протект. Или пък фраксипарин.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #214 -: Май 27, 2012, 16:53:17 pm »
Момичета, от кога трябва да се започне с мазането против стрии? Знам, че въпроса е малко глупав и суетен, но все пак?
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #215 -: Май 27, 2012, 17:01:30 pm »
Момичета, от кога трябва да се започне с мазането против стрии? Знам, че въпроса е малко глупав и суетен, но все пак?
И аз също се интерисувам,а също и от какъв крем сте доволни,че имам колебания  :D
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #216 -: Май 27, 2012, 17:28:12 pm »
Върнете се малко назад в темата и ще видите момичетата какви мазила са ползвали. Има доста споделени идеи.
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #217 -: Май 27, 2012, 18:18:24 pm »
Аз започнах с мазането от самото начало,защото имам суха кожа и при първата ми бременност получих 5-6 стрии по корема.До 6 месец се мазах с Мама Донна на Чико,а сега минах на Мустела,влизам в 8-ми месец и засега нямам нови стрии,дано не ме изненадат накрая:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #218 -: Май 27, 2012, 20:09:57 pm »
Буболина, доколкото е възможно. Моят корем е доста голям вече и просто вдигам коленете колко мога. Наистина няма болка. Ако краката ми са си опънати, страшна срязваща болка е...

Аз започнах да се мажа, защото шкембето хвърчи, всеки мисли, че съм 6 месец. Казаха ми да си купя Кокона и майка, доста е мазен и тежък крем, но ми е пределно ясно, че няма крем на света, който да ме предпази от стрии, при все, че талията ми винаги е била в порядъка на 63-65 см, а сега там има тризнаци. Но поне да огранича щетите доколкото е възможно...
« Последна редакция: Май 27, 2012, 20:11:43 pm от Змимка »
*
Re: Тема на бременните №81
« Отговор #219 -: Май 27, 2012, 20:22:40 pm »
Аз пък да ви кажа (макар да сме коментирали и друг път), че стриите са си до ген - ако щеш да се измажеш с всички мазила на тоя свят, ако си предразположен, пак ще ги получиш и обратно - като в моя случай - нямам грам стрия, изобщо нищо - а се мажех когато се сетя, не особено редовно.
А иначе също като теб, Мимс, съм била винаги около 65 талия, бях с близнаци, които, макар и да родих по-рано, бяха немалки като размери - общо 4 кила, плюс водите му там и всичко останало - корема ми беше към 113-115, и това едва в 32 седмица, когато родих (не знам докъде щеше да стигне понататък, да кажат успешно добуталите до по-късни седмици двойни и тройни мами :))
Е, естествено сега като са три, разпъването на кожата е много по-голямо - спор няма, но пак не е гаранция, че ще се нацепиш - ако имаш добър ген, може и да оттървеш стриите :)
Та, мисълта ми е - нещата много-много не зависят от нас по отношение на стриите, така че - не се косете излишно, момичета :D
Желая на всички леко бременеене и здрави, доносени бебчета! :)
« Последна редакция: Май 27, 2012, 20:27:22 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!