0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Графиката на emma13
« -: Май 04, 2012, 15:21:51 pm »
Здравейте, реших и аз най-накрая да си покажа графиката, меря си БТ вече трети месец, но така и не мога да определя кога съм в овулация само по БТ, понеже не си правя тестове за овулация, затова ще се радвам да коментирате и да ми давате съвети. Надявам се, с все повече и повече  :bfp: тестчета да се пълни този прекрасен форум  :D
*
Re: Графиката на emma13
« Отговор #1 -: Май 04, 2012, 16:53:36 pm »
Добре дашла Емма!!Желая ти скоро преминаване в горният курс/на бремените!!
С каквото можем ще помагаме!Тук ще намериш истински приятели и подкрепа! :bighug:
Re: Графиката на emma13
« Отговор #2 -: Май 04, 2012, 19:11:04 pm »
Благодаря ти за гостоприемното посрещане и хубавите пожелания  :bighug:
Re: Графиката на emma13
« Отговор #3 -: Май 04, 2012, 20:09:21 pm »
По принцип овулацията ти трябва да е около 14-15 ден на МЦ,хубаво е да правиш и тестове за по сигурно.Наблягайте вече на сърцата да не изпуснете момента.Успех и едно голямо  :welcome3: :grouphug2: не се задържай дълго тук..........
*

    anni1981

  • ***
  • 334
  • Дошла съм си за правото на щастие.
Re: Графиката на emma13
« Отговор #4 -: Май 04, 2012, 21:32:53 pm »
Здравей и добре дошла от мен пожелавам ти възможно най-кратко време да си тук , и да се ни зарадваш с  :bfp: :crossfingers:


Re: Графиката на emma13
« Отговор #5 -: Май 04, 2012, 22:21:07 pm »
Хей момичета страхотни сте  :bighug: наистина човек тук винаги може да намери подкрепа и приятели...благодаря ви. Сърчицата ми изглежда няма да са много начесто, понеже така се получава, че малко се разминаваме с милото, но се надявам все пак да хваним  :egg: Може ли някой да погледне предишните ми два цикъла и да каже нещо за ЛФ, понеже след като не мога си определя овуто, незнам от кой ден да я броя и съответно дали е нормално дълга.
Re: Графиката на emma13
« Отговор #6 -: Май 04, 2012, 23:37:59 pm »
Добре дошла и от мен, и аз съм нова тук,чета чета и все нещо съм недоразбрала.Къде мериш БТ? Видях в графиката ти,че и при двата пъти когато ти е 36.3 си написала ,че не си измерила правилно. :)
Re: Графиката на emma13
« Отговор #7 -: Май 04, 2012, 23:53:15 pm »
Добре дошла и от мен, и аз съм нова тук,чета чета и все нещо съм недоразбрала.Къде мериш БТ? Видях в графиката ти,че и при двата пъти когато ти е 36.3 си написала ,че не си измерила правилно. :)

Меря я ректално и мисля, че не е вярна, защото и двата пъти когато като започна да си я меря заспивам и термометъра се мести и понякога се изважда и после забелязвам, че винаги темп. е по ниска в сравнение с дните когато я меря стриктно. Погледни графиката ми от предния цикъл и там също ше видиш, че пак имам едно две понижения на темп.след като пак съм заспала по време на меренето :)
« Последна редакция: Май 04, 2012, 23:54:51 pm от emma13 »
*
Re: Графиката на emma13
« Отговор #8 -: Май 05, 2012, 11:08:14 am »
Привет, Ема!

Температурните ти графики са твърде малко, за да се направи извод за дължината на лутеалната фаза. Но от тях до момента, мисля, около десетина дни. Което може да говори за проблем. Разбира се, това е само теоретично (е, моята ЛФ и на практика беше 9-10 дни, но не бе проблем). Най-сигурно е проследяване чрез фоликометрия, засичане на овулация и оттам съответно и дължината на ЛФ...

Здраве, късмет и успех  :D

пп. Ако имаш желание, време и възможност, можеш да си направиш хормонални ориентиращи изследвания:

3-ти ден от МЦ:
LH Лутенизиращ хормон
FSH Фоликулостимулиращ хормон
E2 Естрадиол
Тестостерон
Пролактин
7-ми ден след доказана с фоликулометрия овулация:
Прогестерон
« Последна редакция: Май 05, 2012, 11:13:44 am от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Графиката на emma13
« Отговор #9 -: Май 05, 2012, 11:24:49 am »
Благодаря ти Rejna,наистина в най-скоро време трябва да си направя такива изследвания, за да съм сигурна, че всичко е наред. Но понеже пробваме от 3 месеца и неисках да избързвам с изследвания.  :D
*
Re: Графиката на emma13
« Отговор #10 -: Май 05, 2012, 11:38:23 am »
 :welcome: мили4ка пожелавам ти  още  този месец  да ни зарадваш  с  две  хубави 4ерти4ки!!!много  късмет :goodluck: :goodluck: :goodluck: :bighug:
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
*
Re: Графиката на emma13
« Отговор #11 -: Май 05, 2012, 11:54:03 am »
Разбирам  :) Иначе.. в изследванията няма нищо лошо. Започнах с основните хормонални веднага с решението за дете, но това.. хм, защото за бебе се сетих едва на 34 години. Половин година след това вече бях бременна. Пожелавам и на теб бързо и успешно бебеправене  :)
« Последна редакция: Май 05, 2012, 11:55:41 am от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Графиката на emma13
« Отговор #12 -: Май 06, 2012, 14:24:46 pm »
Пробвай с дигитален термометър,става по -бързо .Иначе този спад може да те обърка особенно както сме нови в измерването  :D
*
Re: Графиката на emma13
« Отговор #13 -: Май 07, 2012, 11:03:19 am »
Слагай :heartbeat:-точно сега! :D
Re: Графиката на emma13
« Отговор #14 -: Май 07, 2012, 11:28:36 am »
Слагай :heartbeat:-точно сега! :D

Ще се постараем тази вечер и се надявам да улучим точния момент  :pleasantry:  :D

Момичета искам да ви питам нещо, винаги преди МЦ започват да ми се надуват гърдите и да ме болят и по това разбирам, че скоро М. ще настъпи, но сега забелязвам, че откакто започнахме с опитите гърдите ми нито ме болят, нито са напрегнати преди цикъл, просто никаква чувствителност. Нормално ли е това според вас?
« Последна редакция: Май 07, 2012, 11:38:56 am от emma13 »
Re: Графиката на emma13
« Отговор #15 -: Май 07, 2012, 15:52:09 pm »

[/quote]

 Нормално ли е това според вас?
[/quote/
Трудно е да се каже кое е НОРМАЛНО.....,но е факт,че се променяме след като започнем да се самонаблюдаваме.
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Графиката на emma13
« Отговор #16 -: Май 08, 2012, 08:49:18 am »
Добре дошла и от мен :hello2:

[/quote/
Трудно е да се каже кое е НОРМАЛНО.....,но е факт,че се променяме след като започнем да се самонаблюдаваме.
Напълно съм съгласна с морско момиче osi_9
И ние като започнахме опитите за бебе,започнаха да се случват невероятни неща с организма ми(цикъла до преди това беше редовен,сега.........се обърквам вече)
Както и да е, не се замисляй много, слагайте сърчица и ти пожелавам по скоро да се преместиш в другата темичка - на бременните.

*
Re: Графиката на emma13
« Отговор #17 -: Май 08, 2012, 09:44:17 am »
Добре дошла и от мен :hello2:

[/quote/
Трудно е да се каже кое е НОРМАЛНО.....,но е факт,че се променяме след като започнем да се самонаблюдаваме.
Напълно съм съгласна с морско момиче osi_9
И ние като започнахме опитите за бебе,започнаха да се случват невероятни неща с организма ми(цикъла до преди това беше редовен,сега.........се обърквам вече)
Както и да е, не се замисляй много, слагайте сърчица и ти пожелавам по скоро да се преместиш в другата темичка - на бременните.
Подкрепям момичетата и хайде на  :heartbeat: :heartbeat:
Re: Графиката на emma13
« Отговор #18 -: Май 09, 2012, 21:36:43 pm »
Момичета, как мислите дотук имало ли е ову според БТ?  :balk_159:
*
Re: Графиката на emma13
« Отговор #19 -: Май 10, 2012, 12:30:45 pm »
Мисля ,че е твърде рано да ти отговорим на въпроса1Тоес ако тем.се вдигне и задържи поне 5 дни е имало/поне така мисля аз/
Слагай още сърца и не му мисли. За удоволствие!! :D