0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #960 -: Май 10, 2012, 11:07:14 am »
Добре дошли на новите бъдещи мамчета. Успешна бременност до термин.
Марморанка, разрешен е парацетамол, но не бива да се прекалява с него. Аз имах няколко пъти зверска мигрена, но не посмях да пия нищо друго освен айрян.
Относно килограмите, сигурно ще ми се смеете, ама съм доста притеснена, от 3 седмици не съм качила нищо  :oops: Това за мен е добре, ама се притеснявам дали мишлето расте добре. Чак в понеделник съм на преглед, пък да видим, а до тогава ще си седя в чуденка дали всичко е наред с бебонка.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #961 -: Май 10, 2012, 11:13:22 am »
.... а днес имам и болки в гърба и по-конкретно гръбначния стълб. Имам един въпрос - как лекувате главоболие?
Добре дошла в новата тема и честито ти тестче! Пожелавам ти лека и щастлива бременност. За болките в гърба и аз ги имам. Единственото, което ми помагаше е едно упражнене от каланетиката - разтягане на гръбнака и лежане настрани. За главоболието - не съм пила нищо, стискам зъби и си мисля за бебо. Парацетамол съм пила 4 пъти и беше заради висока температура около 37. Има специализирана гимнастика за всеки триместър, която помага за справяне с тези болежки - кръст, гръб, таз. Помага донякъде. Но се движи повече, така и ще те боли по-малко. Успех!
ginger   завиждам ти  :lol: :lol: :lol: но благородно!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #962 -: Май 10, 2012, 11:27:52 am »
Марморанка,добре дошла при нас,лека бременност ти желая и здраво бебче на финала!
Аз страдам от мигрена и пристъпите ми са ужасни по 2-3 дни,нищо не мога да пия лекарствата ,които пиех преди са абсолютно забранени за бременни.Помага ми пълния покой в тиха и тъмна стая с ледени компреси на мястото на болката.За съжаление трябва да търпиш няма как,дано по рядко те боли.Аз да чукам на дърво след 6 месец съм много по добре,нямаляха кризите.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #963 -: Май 10, 2012, 12:26:01 pm »
Благодаря за бързите отговори момичета. При мен проблемите с главоболието не са чести, но има моменти когато болката е нетърпима. Досега винаги ме е спасявала таблетка, но сега вече ще се наложи да стискам зъби. TEDI 81 ще изпробвам метода с тихата и тъмна стая, и студените компреси. Дано все пак не ми се налага скоро да го правя.
Да попитам - някой изпробвал ли е това? http://tiliya.com/index.php?page=shop.product_details&product_id=804&flypage=flypage.tpl&pop=0&keyword=%D0%91%D0%98%D0%9E&option=com_virtuemart&Itemid=206
Четох доста добри отзиви за него, а и по предписание на лекар, моя приятелка го е пила по време на бременността си. Разбира се, евентуален прием от тази добавка в никакъв случай не замества плодовете и зеленчуците, които е ясно че си хапвам. Просто като допълнителна добавка между храненията дали би било подходящо?
« Последна редакция: Май 10, 2012, 12:32:20 pm от Marmoranka »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #964 -: Май 10, 2012, 13:26:04 pm »
Мърморанка, консултирай се с наблюдаващия те лекар за всяко нещо, което имаш намерение да пиеш, било дори и хранителна добавка. Аз не бих дръзнала преди да я питам моята.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #965 -: Май 10, 2012, 14:40:17 pm »
Присъединявам се и аз в тази темичка, по лентичката ми личи от кога така  :lol: Много съм развълнувана и имам много въпроси, кой от кой по - тъпи  :lol: Няколко дни след положителния тест се разболях. Простуда ли, грип ли и аз не знам. Никакви медикаменти не съм взимала, освен капки за нос Ксилометазолин. Само те ме спасяват иначе умирам. Карах го на липов чай и фреш от лимон и днес вече се чувствам значително по - добре. Но прочетох за тези капки, че не се препоръчват. Аз си слагах два дена и да ги слагам най - много още два. Дали ще е проблем? Иначе не се живее. И ми направи впечатление, че май честичко се случва в ранна бременност тая настинка. Изглежда имунитетът на жената отслабва тогава, знам ли  :?
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #966 -: Май 10, 2012, 14:58:37 pm »
Добре дошла в отбора greenlady. За ксилометазолина не се притеснявай, на листовката пише че не е за бременни, но моята АГ каза,ако това ми помага да ги ползвам. Нямало какво толкова да навредят. Така, че споко и успешен бебешки финал  :lol:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #967 -: Май 10, 2012, 15:34:12 pm »
Момичета, макар че от първата ми бременност минаха повече от 8 години и както си личи, нищо не помня :D, това, с качването на килограми, е прекалено относително. Винаги съм била слаба, 50 кг, при ръст 164, майка ми е качвала по 8-9 кг през бременностите си и аз бях повече от убедена, че генетично ми е заложено да съм елегантна бременна. Да,ама не. Качих над 25 кг, в един момент спрях да се меря, защото беше страшно. Качвах от въздуха, както написа Гальонди. Имах лека и сравнително безпроблемна бременност. Но, след раждането, излязох от болницата 10 кг по лека-това значи 6 дни по-късно, а в края на 4-ия месец всичко се беше свалило от само себе си, така, както се беше и качило. Кърмихме се до след годинката, но не помня нито особен апетит да съм имала, нито да съм се лишавала от нещо. Така че по-скоро може би акцентът би трябвало да е как да се свалят килограмите след раждането, защото сега, сякаш, не всичко е под наш контрол:)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #968 -: Май 10, 2012, 16:19:24 pm »
greenlady, аз от около 10 дни, а може и повече съм със запушен нос. Притеснявах се да не би да се разболявам нещо (ако и температура бях вдигнала и просто можеха спокойно да ме приемат в Карлуково от притеснение). Казаха ми, че не трябва да ползвам Ксилометазолин, но все пак на 5-6 пъти капах от него, защото нямам други, пък все забравях да си купя други. И така до феталната морфология, където ни казаха, че всички капки за нос стават за бременни :)А моят запушен нос бил нормален за бременни - секретът бил чист, а не заразен.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #969 -: Май 10, 2012, 16:26:32 pm »
И аз се замислих за тези капки защо пък да са вредни, да не ги пия, макар и да слизат в стомаха, пак ми се струва,че от 4-5 капки на ден, няма да навреди кой знае колко. И аз четох,че запушения нос е нещо характерно за бременността, не при всяка разбира се. Което никак не ми се нрави, ала и това ще изтърпяваме, ако трябва  :?  :)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #970 -: Май 10, 2012, 16:45:28 pm »
Моят първи симптом на бременността беше запушения нос. Всеки ме питаше настинала ли съм, а на мен ми нямаше нищо друго освен това.Не използвах никакъв медикамент. За щастие мина за две седмици и сега се проявява от време на време ама...


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #971 -: Май 10, 2012, 16:52:52 pm »
Сега се сетих да попитам и още нещо. От няколко години ме мъчи мъдрец. По два пъти годишно се спасявах с антибиотици. Сега какво да правя? Не мога да се нахраня спокойно от болки, толкова боли. Кажете ми някакъв лек, моля!  :(
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #972 -: Май 10, 2012, 16:56:54 pm »
Щом те мъчи от няколко години защо не сте го извадили? :?
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #973 -: Май 10, 2012, 17:31:40 pm »
Запушения нос си е доста често явление  по време на  бременността :).Моят е така и до днес ,особенно вечер .
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #974 -: Май 10, 2012, 18:34:52 pm »
Запушения нос си е доста често явление  по време на  бременността :).Моят е така и до днес ,особенно вечер .
Още малко... :)

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #975 -: Май 10, 2012, 20:37:16 pm »
Капките (специално ксилометазолина) са деконгестант - предизвикват свиване на кръвоносните съдове както в носа ,так и на други места,което ги прави противопоказани при бременност. Това, че не се приемат през устата ,не значи , че не стигат до централното кръвообръщение. Аз също и с двете бременност ползвах, но изключително рядко, когато положението е нетърпимо...
Никой не казва,че ще му стане нещо на бебето,но лекарите с право ги отбягват. Мойта лекарка ми каза " Жани, фармацевт си, сама си помисли" и на мен сърце не ми даваше да си капя :oops: Само два три пъти и то детски :wink:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #976 -: Май 10, 2012, 22:07:21 pm »
аз ползвах "Куикс" и "Назик- детски"
А нещо за хемороиди, след като се справих със запека....
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #977 -: Май 10, 2012, 23:43:13 pm »
Момичета,и аз я закъсах с един мъдрец той сега се опитва да порасне,но няма място на венеца и тръгна към бузата,направи ми рана,а мястото около зъба силно се възпали и направи абцес,ходя два дни да ми слагат дренажи,но няма да стане така.Зъболекаря каза,че трябва да се извади с операция и нямало проблем за бебето,само че аз хич не съм убедена в това.Самата операция ще продължи повече от час и ще се използва доста голямо количество упойка.Не знам какво да правя болката ми ми пречи да се храня,а и снощи вдигнах температура.Утре ще се обадя на Док.Александров да чуя и неговото мнение.Някой имал ли е такъв случай,та да ми даде съвет.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #978 -: Май 11, 2012, 00:25:21 am »
А нещо за хемороиди, след като се справих със запека....
На мен ми изписаха този крем и беше много ефикасен:
http://apteka.framar.bg/76000268/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B3%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BB-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-30-%D0%B3%D1%80-
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #979 -: Май 11, 2012, 00:53:49 am »
Момичета, при сериозни зъбни проблеми - с една упойка и съответната манипулация за отстраняване на проблема нямате грижи. Знам, че бременната жена трепери за щяло и нещало, но наистина няма нужда от това.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!