0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #920 -: Май 09, 2012, 07:21:13 am »
Кажете ми моля ви нещо относно чайчетата. Има ли нкакви ограничения? Не говоря за зелен чай или черен, а за билковите. Трябва ли да внимавам за някоя билка?


vesta, още по време на стимулацията ми попадна тази статия и си я отметнах - за всеки случай.


http://www.mama.no-meat.org/link_pregnancy/tea/


И тази таблица за билките като цяло:


http://www.ivf.no-meat.org/pregnancy/herbs_pregnancy/
« Последна редакция: Май 09, 2012, 07:38:41 am от Змимка »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #921 -: Май 09, 2012, 08:43:51 am »
Между другото като слязох на 5-ти етаж на АГ Варна да видя условията и да поговорим със старшата акушерка,като й казах че сме ин-витро, коментара й беше цитирам: "Значи 100% секцио трябва да е раждането". Това доста ме озадачи, при положение че Александров ми дава право на избор за раждането.
За съжаление в по-старите акушери битува това, че ако е Ин-витро или жената е по-едра, или уж с тесен таз, раждането трябва да е с операция. Щом Александров ти казва нормално, нормално ще е. Акушерките само изпълняват " заповедите" за лекарите  :lol: :lol:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #922 -: Май 09, 2012, 08:49:55 am »
Много благодаря за отговорите. Значи ще пием само плодови за по-сигурно.
Аз имам една приятелка, която беше бременна в резултат на ин-витро и когато влезна в болницата да ражда тя не беше предупредила, че е ин-витро, но като й видяли белезите от лапароскопията я попитали поради каква причина е правена. При нейния отговор, че са й махнати тръбите и й е правено ин-витро следва скандал как така не казва, че е ин-витро, то било задължително да е секцио и т.н и т.н. и така набързо събират екип и .... секцио.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #923 -: Май 09, 2012, 09:51:07 am »
Теди, в Токуда въобще не разчитай да те гледат обстойно и да ти обърнат кой знае какво внимание преди 9 месец. Те се занимават основно с раждания. Ехографът им е допотопен и обичайно препоръчват срещата с доктора да стане най-рано в 6-7 месец.
Ти се следи при д-р Александров и за всички притеснения се обръщай към него.
И не се подвеждай по разходката из болницата за нейното качество. Тина Киркова според мен е една от най-гнусните болници в София - и като база, и като персонал.
Ако имаш нужда от повече инфо за Токуда - насреща съм.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #924 -: Май 09, 2012, 10:05:26 am »
Случайно да не забравим списъчето :)
И моля,ако някой има новини за Моле и Леа :) да свирка :)
ДариД - готово миличка :)

Аз нещо съм много изнервена последните два три дни,все нещо не ми е наред,всичко ме дразни..не давам на хората и телевизия да гледат хахаах. Дано скоро да премине..



2012

Април
mole – 12.04.2012
Lea_ - 21.04.2012

Maй
Janin4eto_87 – 14.05.2012
galadriel_6 – 27.05.2012
Юни
sunnynevi – 01.06.2012
Dragica – 6.06.2012
rouzi-anna – 07.06.2012
DariD – 12.06.2012
tan4i4 – 13.06.2012
jolie16   - 15.06.2012
iana_86 – 16.06.2012
sulza – 18.06.2012
Elisun – 23.06.2012
miletka77 – 26.06.2012
Anuk_Anuk – 29.06.2012
Юли
roska01 – 01.07.2012
Bamboo – 06.07.2012
Wish - 17.07.2012
Puhche - 19.07.2012
ginger - 26.07.2012
iiivanova – 28.07.2012
Август
TEDI 81 – 01.08.2012
tina799 – 03.08.2012
maya–30 – 08.08.2012
silvianik – 11.08.2012
ivetod – 25.08.2012
Септември
daninka80  -  10.09.2012
Karmen-Kosara - 24.09.2012
Rosefromstars –  26.09.2012




Re: Тема на бременните №80
« Отговор #925 -: Май 09, 2012, 10:24:32 am »
Относно чайчетата внимавайте защото има такива които може да предизвикат контракции.
Не помня коя беше мамата която чакаше резултати от бхс,стискам палци .
И мен до 32 седмица не са ми гледали шийката,поне аз така мисля де (незнам дали   с коремния ехо се вижда това).Гледаха ме чак в 34 с вагиналния защото имах мн контракции.
И аз много се лутах за раждането ,при кого да е ,защото искито ми и лекаря който сбъдна мечтата ми бяха надалеч,ходих си там до 7 месец ,но после с контракции ме беше страх да пътувам толкова много ,избрах лекар в близкия до мен град ,като се съобразих най вече с това да има неонтология,както сега ще раждам в 37 седмица и може бебка да има нужда от по специлни грижи.
Ние насрочихме дата ,секциото ми ще е на 14 май ,след само 5 дни ,но е наложително защото водите ми са намалели,плацентата е  с калцификати и бебка не може да се храни добре .Стискайте палци ,дано всичко е наред .Упойката ме плащи малко спинална ,ама и това ще мине .

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #926 -: Май 09, 2012, 11:09:24 am »
Извинете, че се бъркам в темата.
Упойката ме плащи малко спинална ,ама и това ще мине .
Роузи, на мен най-големия ми страх беше упойката. С ужас влязох в операционната, НО се оказа, че няма нищо страшно. Лекарския екип винаги предразполага жената! Упойката няма да я усетиш, гарантирам с личния си опит. Аз съм с жестока мигрена, но нямаше странични ефекти. Докато се усетиш какво става ще чуеш най-сладкия звук, който можеш да си представиш, после ще видиш и чудото. След това няма да имаш възможност да мислиш за глупости, ще си унесена в най-прекрасните си мигове. :bighug: Усоех и незабравима първа среща!

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #927 -: Май 09, 2012, 11:27:43 am »
Здравейте,  И аз съм новичка в темата с термин 9 ноември.

Исках, да успокоя TEDI 81 за въпроса с Токуда. Прегледа ми минава в стил е "А, живо е! Изглежда нормално, добре е!". Направиха ми първа Фетална морфология за 10 минути. Много ми е трудно да свикна с това отношение, но си го обяснявам с това, че все пак е голяма болница, няма как да имат лично отношение към пациентите и имат около 15 минути на пациент.
В Токуда за анестезиолог, трябва да си избереш и да отидеш да се срещенеш с него: http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/231/%D0%95%D0%BA%D0%B8%D0%BF Иначе, ако не направиш избор, ти се пада този който е на смяна.

Според мен се довери на Токуда  yahoo_33

Първата ми бременост преди 6 г. следих при д-р Мажена Панова, и раждах в клиниката на  Мазнейкова. Бях доволна от прегледите на д-р М.Панова, защото всеки месец все търсеше проблеми и ми правеше фетална морфология.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #928 -: Май 09, 2012, 12:01:58 pm »
Здравейте,
Искам да попитам, дали някой е запознат ( в листовката, а и по принцип  няма данни за бременност, но пък ми го изписаха, въпреки че кърмя)или е пил Аугментин 1000 мг по време на бременност. Аз имах гнойна ангина и 12 дни пих антибиотика, както и кортикостероиден спрей за нос срещу сезонната алергия и днес видях положителен тест за бременност.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #929 -: Май 09, 2012, 13:00:45 pm »
А нормално ли е всякаква липса на каквито и да било бременнски признаци? Нищо не ме боли, не ми се повдига...пълно затишие. Според мен, ако е извъматочна бременност, може би ще боли нещо?
Чувствам, че ще взема приза за най-идиотски въпроси и се извинявам за което. :oops:
« Последна редакция: Май 09, 2012, 13:02:33 pm от Имел »
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #930 -: Май 09, 2012, 13:10:35 pm »
А нормално ли е всякаква липса на каквито и да било бременнски признаци? Нищо не ме боли, не ми се повдига...пълно затишие. Според мен, ако е извъматочна бременност, може би ще боли нещо?
Чувствам, че ще взема приза за най-идиотски въпроси и се извинявам за което. :oops:

Имел,аз нямах никакви симтоми на бременност,нищо не ме болеше,не ми се гадеше,не ме боляха гърдите,нямах кой знае какъв апетит,нищичко...за сметка на това,сега съм като балон :)

Магаренце добре дошла,включвам те в списъчето ни :)
« Последна редакция: Май 09, 2012, 13:14:25 pm от jolie16 »


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #931 -: Май 09, 2012, 13:11:16 pm »
Имел, ако знаеш на мен колко пъти ми изчезваха бременните симптоми .... Що неща изчетох, оказа се че повече от половината момичета нямат никакви..По-добре се радвай, че нямаш. Варианта да заспиваш на стола в офиса, да те болят гърдите и да не можеш да ядеш нищо друго освен домати, е по-тежък :)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #932 -: Май 09, 2012, 13:14:15 pm »
Здравейте,
Искам да попитам, дали някой е запознат ( в листовката, а и по принцип  няма данни за бременност, но пък ми го изписаха, въпреки че кърмя)или е пил Аугментин 1000 мг по време на бременност. Аз имах гнойна ангина и 12 дни пих антибиотика, както и кортикостероиден спрей за нос срещу сезонната алергия и днес видях положителен тест за бременност.
Аз се наложи да пия Аугментин в 10 г. с. 10 дни. Няма последствия за бебето. според моя лекар е много по-лошо да не се лекува нещо сериозно, отколкото да се пие антибиотик. Лека и безоблачна бременност и здраво бебе около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #933 -: Май 09, 2012, 13:50:26 pm »
naniha, няма проблем с Аугментина по време на бременност. Пий го спокойно.Десетилетия вече се пие от бременни и няма данни за вреда върху плода.Той,заедно със Зинат са едни от най-употребяваните антибиотици при бременни. :)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #934 -: Май 09, 2012, 14:03:29 pm »
Магаренце, добре дошла! Четох поста ти за ФМ - 10 мин ми се струват твърде малко за обстоен преглед  :ask: Спокойна бременност!
Имел, единствените симптоми ми бяха стандартните ПМС и вече към датата на МЦ единствено сънливост. Реших, че съм уморена от гостита
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #935 -: Май 09, 2012, 14:21:01 pm »
А нормално ли е всякаква липса на каквито и да било бременнски признаци? Нищо не ме боли, не ми се повдига...пълно затишие. Според мен, ако е извъматочна бременност, може би ще боли нещо?
Чувствам, че ще взема приза за най-идиотски въпроси и се извинявам за което. :oops:
Спокойно Имел, всяка бременност е индивидуална!  :) на мен също не ми се гадеше, недей да параноясваш  в търсене на симптоми и самодиагностициране! Кога трябва да идеш пак при док?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #936 -: Май 09, 2012, 14:28:14 pm »
Здравейте,

търся си лекар за ЖК, да ми оправя документите и да ми пуска задължителните изследвания, за всичко останало аз си ходя при моя лекар - д-р Александров.
Ако има мами от Варна, моля да дават съвети, може и на лични. Благодаря!
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #937 -: Май 09, 2012, 14:28:59 pm »
Имел, спокойно за липсващите признаци. При мен до края на 6мес. нямаше никакви бременни екстри. Ще се обзаведеш и ти. Дано са по-леки.
Роузи ще стискаме палци на 14 всичко да мине както трябва. И ще чакаме да пишеш как е минало когато имаш възможност.
Имам едно въпросче - колко килограма е допустимо да се качат по време на бременността? В последните месеци ли се качва повече?
Напоследък взех да качвам стремглаво. Въпреки ограниченията който си налагах за 5 седмици качих 6кг. Сега си позволявам всичко, че ми омръзна да съм си все гладна и дебела. :( Ще видя на следващия преглед какъв ще е резултата.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #938 -: Май 09, 2012, 14:41:06 pm »
Dragony :) , аз хода при Надежда Тодорова в "Св. Анна", като още при записването  си при нея й казах, че съм ин витро и ходя при Александров. Тя също ме гледа на ехограф, прави ти досие и всички мерения ти прави.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #939 -: Май 09, 2012, 14:43:27 pm »
iiivanova, аз на 1 януари се теглих (у дома нямаме кантар, затова като ходихме в свекито за 1 януари..) и бях 56.5 кг. Към края на стимулацията се теглих пак в тях - бях вече 61 кг. На първата ЖК, в 10 седмица бях 65.5 кг. Но да си призная аз го отдавам повече на моите постоянни проблеми с килограмите, по принцип държа тегло около и под 55 кг като просто не ям, а започвайки стимулацията трябваше да спра всички диети, та може от това да качвам така. Може и при теб да е от това. Иначе досега никой доктор не ми е направил забележка за килограмите (то и смее ли човек, на челото ми пише, че ставам агресивна на тема килограми  :lol: :lol: :lol:) При едноплодна бременност съм чела около 15 кг средно, двуплодна -20-25, триплодна...страх ме е да го кажа дори  :lol: :lol: :lol: Разбира се се допускат някакви отклонения от тези килограми.
« Последна редакция: Май 09, 2012, 14:46:46 pm от Змимка »