0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #600 -: Април 11, 2012, 20:03:42 pm »
Кармен,мери си кръвното по 4 пъти на ден и виж дали е било инцидентно.АЗ това правя,защото и моето е такова,но при мен това беше проблем и с предишната бременност и накрая си бях със 150 ,на 100 и с лекарства вече не можех да го оправям,но ето че си имам живо и здраво детенце,така че не се притеснявай толкова.Не е безобидно,но пък има и лечение - важното е да се хване на време и да се следи и прилага точното лечение.
Малко ми е странен изборът на твоят лекар за лекарство,но той си знае.
 Аз сега съм 10-та седмица още ,но кръвното пак започна своите номера и съм на Допегит.
  Не можах да изтрая до часа на следващият преглед и помолих лекарката да ме види по-рано,като се надявах да е днес :oops: ,ама чак на 18-ти се разбрахме.
 Забравила съм от предишните пъти,за ЖК като се записвам,освен направление друго нося ли- картон или нещо друго.
« Последна редакция: Април 11, 2012, 20:15:55 pm от z22 »
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #601 -: Април 11, 2012, 22:32:11 pm »
karmen-kosara, кръвното е важно да се следи през бременността.Дори и никога да не си имала проблем с това по време на бременност може да се появи. Последните месеци аз също имах проблем, но редовно изследвах албумин в урината, мерех го три пъти на ден, записвах го и ходех на доплер. Следи краката си за отоци. Лекарството, което приемах беше Допегит, озадачена съм от изписване на Нофилин на бременна!

brainbug, това с пукането на мехура е ужасно, не се съгласявай или смени лекаря!
« Последна редакция: Април 11, 2012, 22:34:03 pm от КЪДИ »
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #602 -: Април 11, 2012, 23:02:31 pm »

 Забравила съм от предишните пъти,за ЖК като се записвам,освен направление друго нося ли- картон или нещо друго.

Зори, носи се и картон. В него записват издадените болнични :wink:

Успех на всички момичета!

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #603 -: Април 12, 2012, 08:19:50 am »
Здравейте момичета! Благодаря ви за отзивчивостта! АГ-то ми предписа освен Новфилин, но и Допегит с условието, че ако от Новфилина няма ефект, започвам прием на Допегит по 1/2 с Новфилин.
Снощи на спокойствие си го мерих и пак беше 140/80, с обикновен апарт с помпа. Пих Новфилина и ми падна на 130/70. Тази сутрин мъжа ми го мери и беше 150/90  8O Или апарата не е наред, или задържам вода, защото снощи глезените и ходилата ми бяха подпухнали. Иваче симптоми на високо кръвно нямам, тя и АГ-то ме пита-нито глава, нито да ми мирише на кръв в носа. Преди да забременея не съм си мерила системно кръвното, винаги съм усещала кога е високо и кога е ниско.
Кафе не пия, сол максимум ограничена, а ядовете-гледам да не се ядосвам.
Да, за чесъна и аз съм чувала, довечера мятам по 2 скилидки
Благодаря ви мили мои  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #604 -: Април 12, 2012, 10:25:09 am »
Ха ха, вижте на какъв интерес факт се натъкнах, колко е верен или не ще кажат мамите, които ше родят другия месец  :lol::
"Най-тежки бебета с раждат през месец май. Те са с 200 гр по-едри от останалите."
:D ще я видим ние тая работа :) за първи път чувам, живот и здраве ще видим колко ще са ни бебчетата :) а че няма да спим, няма, то си е ясно :)

кармен явно не е било инцидентно това кръвно, а и 150/90 хич не е малко. Пий си лекарствата, че не е шега работа, а имаш още 5-6 месеца  :wink:


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #605 -: Април 12, 2012, 11:16:50 am »
Кармен, аз бях с високо кръвно през цялата бременност. Преди това никога не съм имала такова. Появи се в 7-8г.с. Пих Допегит като започнах от 2*1 и стигнах до 4*2. Накрая изобщо не се влияеше и така си стоеше около 145/90, а вечер и повече. По едно време имах и проблем с кръвотока към бебето заради това и ходех често на Доплер. В деня на раждането като с магическа пръчка се нормализира. В крайна сметка бебето си е добре, но наистина е важно да се следиш както ти е писала Къди - мерене, албумин, отоци, Доплер...
Леки оставащи месеци на всички момичета! Почивайте си сега, че после...нямаааа :wink:.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #606 -: Април 12, 2012, 11:32:40 am »
gergana :-) , Krisi88  До сега такива проблеми с кръвното не съм имала...Днес говорих отново с АГ-то ми и установихме, че е от задържане на течности високото кръвно. Каза ми да пия Допегит 2*1/2 и да си меря кръвното често, както написахте. Дано всичко да се оправи.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #607 -: Април 12, 2012, 12:13:58 pm »
Аз пък доста отичам,особено краката...но да чукам на дърво меря кръвното по два-три пъти на ден и досега не е било над 120 /80 ....а по-миналия месец на изследването на урината пишеше опал и док каза,че не е страшно,било малко кол-во...
бях се панирала.. :?


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #608 -: Април 12, 2012, 12:40:04 pm »
....а по-миналия месец на изследването на урината пишеше опал и док каза,че не е страшно,било малко кол-во...
А това е? Изивинявам се за невежествто, но наистина незнам какво е опал в урината  :oops:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #609 -: Април 12, 2012, 13:11:46 pm »
....а по-миналия месец на изследването на урината пишеше опал и док каза,че не е страшно,било малко кол-во...
А това е? Изивинявам се за невежествто, но наистина незнам какво е опал в урината  :oops:

Нито пък аз, но отичането също не е добре.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #610 -: Април 12, 2012, 15:07:46 pm »
....а по-миналия месец на изследването на урината пишеше опал и док каза,че не е страшно,било малко кол-во...
А това е? Изивинявам се за невежествто, но наистина незнам какво е опал в урината  :oops:

Нито пък аз, но отичането също не е добре.

"Опал" е показател на белтъка в урината-съкратено е от "опалесцентен" Когато е в норма пише латинското N, а когато има малко количество белтък в урината пише опал.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #611 -: Април 12, 2012, 22:53:09 pm »
Аз пък доста отичам,особено краката..
Една позната ми каза че всяка вечер си е слагала краката в студена вода с лед за 5-10 мин пред телевизора и не са и мръднали краката, хем тя беше бременна в най-големите жеги, роди началото на септември. Пробвай, може да ти помогне.
brainbug се загуби нещо  :lol: да не се похвали предвеликденски :)
кармен пий си лекарствата, следи го това кръвно само и всичко ще бъде наред :)
гери кога мина времето  8O вече малкия Ясен е на 2 месеца :) всеедно вчера те чакахме да се похвалиш :)


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #612 -: Април 13, 2012, 17:12:05 pm »
Така е, Криси :D. Времето направо лети. Сега е ваш ред - малко остана :wink:!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #613 -: Април 14, 2012, 12:30:31 pm »
момичета, знам че обсьждахме вече това, но не мога да намеря кьде - та затова ще повдигна пак темата... нека мамите които вече се радват на своите мьничета да споделят, какво трябва да си купим като козметика за нашите бебчета.
Аз лично сьм се спряла като марка на А-дерма, но освен това което е като душ-гел и шампуан в едно и олио не знам какво друго трябва да набавя.
Ще се радвам ако споделите отново за тези като мен, които са проспали предния пьт :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #614 -: Април 14, 2012, 13:38:22 pm »
Яна, нищо друго не ти трябва. Това ти е напълно достатъчно :wink:.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #615 -: Април 14, 2012, 14:47:32 pm »
Яна Аз съм взела 3 неща - шампоан и почистващ гел (2 в 1), кърпички за смяна на памперси и крем при подсичане. Това са:
http://www.mustela.bg/bg/main.html#/baby-products/baby-care/bathing/child-washing-gel
http://www.mustela.bg/bg/main.html#/baby-products/baby-care/baby-changing/baby-wipes
http://www.mustela.bg/bg/main.html#/baby-products/baby-care/baby-changing/soothing-cream
И спрей за зърната след кърмене
http://www.veafrance.com/index.php?option=com_content&task=view&id=23&Itemid=32
« Последна редакция: Април 14, 2012, 14:53:53 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #616 -: Април 14, 2012, 19:10:40 pm »
Аз пък доста отичам,особено краката...но да чукам на дърво меря кръвното по два-три пъти на ден и досега не е било над 120 /80 ....а по-миналия месец на изследването на урината пишеше опал и док каза,че не е страшно,било малко кол-во...
бях се панирала.. :?
Отоци по крайниците се получават и при недостатъчно белтъчно хранене.
Моите изследвания бяха добри, но лекуващият ме накара да пусна и нива на серумен белтък. Въпреки усилената диета преди изследването, стойностите ми бяха на долна граница.

Мен ме облекчаваха масаж в посока от стъпалата нагоре и чай от коприва за пиене. И много вода, при отоци се пие повече вода и така намаля задържането й в организма.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #617 -: Април 15, 2012, 10:20:40 am »
Честит празник мамчета!

И да внимавате с яденето на яйца :).
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #618 -: Април 15, 2012, 12:33:20 pm »
iana_86, олио през лятото няма да ти трябва, по-добре си вземи мляко или лосион - нещо хидратиращо. И да не забравиш крем против подсичане :)
Аз ползвам козметиката на Бюбхен и Мустела - и от двете съм доволна.

Леко бременеене, момичета!
Леко и бързо раждане на тръпнещите!
Весели празници на всички!!!
[/url]
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #619 -: Април 15, 2012, 14:06:43 pm »
За козметиката, ако позволите, да споделя моето мнение. Знам, че всяка от вас иска най-доброто за детето си. Но като гледам какви цифри е мустелата, например, не мисля, че има нужда да давате толкова пари, освен ако детето няма проблем и кремчето да е препоръчано от лекар. Още от началото купувах марката на DM, има серия сензитив. И то твърде много бях накупила. Както са ви казали по-горе, няма нужда от повече от две-три неща. Не си давайте парите за скъпи козметики, че направо тръпки ме побиват, като знам какви са заплатите и колко струват памперсите!

Лека бременност на всички!