0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #500 -: Март 31, 2012, 10:34:06 am »
blue_sky, честито  :)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #501 -: Март 31, 2012, 11:33:31 am »
Честито и от мен blue_sky  :D
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #502 -: Март 31, 2012, 12:32:09 pm »
Честито на bly_skay!Лека и безпроблемна бременност!
Здравейте на всички останали...
Хвърлям по едно око, ама време нямам дя пиша...Грижи,  грижи.... :lol:
Леле как ми стана мъчно за "бременното" време...пък така припирах да раждам... :oops:
Всеки момент си е прекрасен просто трябва да умеем да му се насладим...
 :bighug: :bighug:


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #503 -: Март 31, 2012, 13:11:05 pm »
Аз вече официално мога да кажа, че съм бременна, след като докторът днес отбеляза сърдечна дейност.  8) Късметлийка съм - стана от първия опит икси за братче/сестриче.

Честито миличка! От кога те чакам да си признаеш :lol: Лека и безпроблемна бременност :)
Залагам на сестриче, брат му ще стане послушен  :lol:
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #504 -: Март 31, 2012, 15:38:34 pm »
Десита, прегръщам те!Радвам се с цялото си сърце!
Дано Кай да има сестричка, така за цвят в иначе
изклчително мъжкото царство което оглавяваш!

 :bighug:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #505 -: Март 31, 2012, 20:03:57 pm »
ооо, Блу скай много се радвам;-) Честито:-) Лека бременност  :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #506 -: Март 31, 2012, 20:53:41 pm »
Честито на blue_sky! Лека бременност и щастлив финал!
Да Ви споделя през какво преминах днес. В четвъртък имах кафеникаво зацапване, което продължи и в петък. Бяхме спешно на лекар, тя ми изписа Утрогестан, Но шпа и Магнерот. През ноща ставах на тоалетна и за съжаление, видях, че зацапването продължава. Събрах си аз багажа за болница и сутринта заминахме с моя приятел. Прегледаха ме в спешния кабинет на Тина Киркова - всичко е нормално, бебето ми е пораснало и е 17 мм вече, а зацапването едва днес се повлия от медикаментите и спря. Но докато чуя думите на лекарката "Всичко е наред" какво изживях, аз си знам. Важното е, че всичко мина. Хубава вечер от мен.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #507 -: Март 31, 2012, 21:37:55 pm »
Андреа,това което ти се е случило е най големия страх и кошмар на всяка от нас,но най важното е,че всичко е наред и кървенето е спряло.Дано докрая да нямаш вече такива негативни емоции.
Моята приятелка,видя положителен тест преди 4 седмици,за пръв път след 7г безплодие и 4 опита ин витро,тъкмо се зарадвахме и вчера тя прокърви..Док каза,че на този етап нищо не може да се направи освен да почива и да се моли.Увеличиха и Утрогестана и Естрофема.Кървенето спря ,но тя ми каза че и изтекло нещо като прозрачна слуз,да не би да е паднало ембриончето?Теста от сутринта е положителен,но знам че дори да е станало най лошото,резултата ще е такъв поне още седмица под влиянието на хормоните...Дано стане чудо и да се задържи,много ми е мъчно за нея,само плаче и не иска да разбере,че така си вреди още повече
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #508 -: Март 31, 2012, 22:11:45 pm »
Blue_sky, честита бременност, лека и безпроблемна  :bighug:
Андреа, така бях два месеца, зацапване, после 3-4 дни без и после пак. Всеки път по-спешност на лекар, отлично знам какво си изживяла. Най-важното е да не се притесняваш, има голяма вероятност да е от хормоните и тогава няма никаква опасност за бебчо. Всички лекари ми казваха, че ако е кафеникаво, а не ярка кръв, не е страшно. Но за твое спокойствие, ходи на лекар, когато се чувстваш притеснена. При мен в началото на 4-ти месец зацапването спря изведнъж и повече не се е появявало, така че явно наистина са били хормони.
Теди, аз преживях същия проблем, с обилно кървене два дни след като видях положителния тест. Ходих на лекар, толкова рано нищо не можеха да кажат, трябваше да чакам още 5-6 дни. Буквално не можехме да спрем да плачем и аз и съпруга ми, въпреки че знаехме, че няма какво повече да се направи. Дано твоята приятелка да има моя късмет и всичко при нея да се окаже наред. Стискам палци
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #509 -: Април 01, 2012, 00:02:12 am »
Андреа, с първата бременност имах зацапване 3 седмици. Много ме беше страх. Мисля, че тогава проблемът ми беше с ниския прогестерон, въпреки че взимах утрогестан и инжекции ми биеха.

Теди, по обясненията ти си мисля, че ембрионът си е на мястото. Да отиде на лекар момичето и да си почива повече! Случва се често. В повечето случаи всичко отминава с почивка и малко лекарства.

Благодаря ви още веднъж, момичета! Страхотни сте!  :grouphug: А да си призная честно, този път полът никак не ме вълнува за разлика от първия път. Дори ако не е този любопитко мъжът ми, щях да откажа да го знам до края.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #510 -: Април 01, 2012, 00:38:45 am »
Blue_sky, от толкова време искам да ти кажа едно голямо ЧЕСТИТО!
Много ми е радостно :)
Пожелавам ти лека и прекрасна бременност и сладко пухкаво бебенце!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #511 -: Април 01, 2012, 09:55:31 am »
Андреа и аз бях така ,можеш да видиш в графиката ми ,неколкократни зацапвания,като веднъж беше по-силно от зацапване и ме приеха и в Шейново..имах съвсем леко отлепване,но всичко се нормализира.Ужасно е докато чакаш док да каже,че всичко е наред ..
Виж си датите ..може да е съвпаднало с датата на цикъла ти..и затова да ти е прецапало

Теди,стискам палци всичко при твоята приятелка да е наред !



Re: Тема на бременните №80
« Отговор #512 -: Април 01, 2012, 10:01:50 am »
Жоли,когато имаше зацапване лежеше ли през цялото време?Аз имам надежда за моята приятелка,защото зацапването е било кафеникаво,а не ярко червено.Само тези силни болки,които е имала...При теб имаше ли болки?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #513 -: Април 01, 2012, 10:12:57 am »
Много леки болки имах,но аз гълтах постоянно нош па,а като ме приеха и там ме почнаха с инжекциите,но беше кървене,не зацапване.
Иначе,когато ми зацапваше кафяво - болки нямаше..Тя в болница ли е сега?


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #514 -: Април 01, 2012, 10:37:14 am »
Да отблежа, че и моето зацапване беше кафеникаво. Казвам беше, защото вчера спря, но ставайки на тоалетна към 5ч, все още не беше. Изкарахме си акъла и сутринта си събрах багажа за болница и спешно заминахме за Тина Киркова. Прегледаха ме там, нямаше никакви основания за притеснения. Успокоихме се и се прибрахме. Зацапването спря напълно и се убедих, че просто е нужмо голямо спокойствие.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #515 -: Април 01, 2012, 10:45:53 am »
Тя е в 4-та седмица,казаха и,че не могат да и помогнат на този етап.Лежи в къщи и пие хапчета,болките бяха само един път преди 3 дни вечерта,сега няма зацапване и болки.В сряда отиват в София дано всичко е наред,сега чела глупости и си постави диагноза празен сак??!!!Разбирам я толкова години мъки и опити,нервите и не са в ред.Тя е с ИЯР,опита е с донорска яйцеклетка,за която чака почти 2 г.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #516 -: Април 01, 2012, 11:08:54 am »
Само се затормозява допълнително така с четенето из форуми. Нямам против да се информира от тях човек, но не и да си самопоставя диагнози. Или пък да вярва на 100%  на написаното в тях. За нея ще е най-добре да чете някоя книга и да се успокои. Разбирам я, че й е притеснено, но с прочетеното от форумите няма да стане по-спокойна. Нали вече няма болки, няма зацапване? Стига си е внушавала глупости! Да продължава да лежи и да мисли позитивно. Аз вярвам, че начинът ни на мислене до голяма степен влияе на случващото се около нас, така че й кажи да се стегне.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #517 -: Април 01, 2012, 11:31:39 am »
TEDI 81, всичко ще е наред с приятелката ти .
Това ,което й се случва е присъщо за много жени . Когато аз видях положителния тест , след седмица почна кървенето късно вечерта и с болки пред цикъл. Това беше точно на датата от цикъла ми . Цяла вечер ревах и на сутринта веднага в клиниката . Тогава се видя даже , че имам три сака .Аз бях обезумяла от тревога , а то ...  После се притеснявах пък , че са три и всичко ми казваха как ако едното не падне ще трябва редукция.Е, след 10 дни кървене пак на прегледа се видя , че и трите имат сърдечна дейност .
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #518 -: Април 01, 2012, 12:34:32 pm »
Аз в 7г.с видях 3-4 капки розова кръв, която на следващия ден се превърна в кафяво зацапване. Изписаха ми задържаща терапия и след 2 дена спря. Много е страшно, наистина, но пазих леглото 1 седмица! Мисля, че най-важното е (освен лекарствата) е да се лежи и да се почива.

brainbug Как си мила? Готова ли си? Вече си представям как тръпнеш :))))


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #519 -: Април 01, 2012, 15:54:45 pm »
Виждам обсъждате кървенето в началото на бременноста.Ужасно е чувството знам ,изживях го и аз както повечето момичета тук май.До 13 седмица имах на 3 пъти заяцапване,като последния път беше много и си беше кървене цяла нощ,а на сутринта стана тъмно червено до черно дори,мислих че всичко е загубено,но с постоянно лежане и пиенето на лекарства нещата се оправиха.И разбира се без паника,каквото е нужно го правите ,а останалото решава онзи отгоре.
brainbug,стискам палци,ред ти е вече :wink:.
Аз ходих на няколко посещения в родилни отделения и много ми е интересно как така си плащащ 1000лв за раждане с направление ,без направление пак толкова :x,а толкова много се говори от здравната министърка как раждането е безплатно :x.......