0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #880 -: Май 07, 2012, 04:48:04 am »
Здравейте момичета, аз съм бременна от съвсем скоро, първи ден закъснение ми. В момента нарушавам собственото си правило да спра да чета прекалено много и в мен се натрупват безумни въпроси от типа-а ако е извънматочна бременност, а ако има нещо не както трябва, а кога ще се чуе пулс и т.н. Според Персенска няма смисъл да ходя на лекар до към 16.05 някъде, но това са още 9 дни. Дали да не да по-рано, за да видя дали ембрионите са поне в матката?
А иначе нямам никакви симптоми за абсолютно нищо. Даже се чудя това добре ли е, не е ли.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #881 -: Май 07, 2012, 07:05:14 am »
Имел , не се притеснявай каквото има да се случва , ще се случи.Сега трябва да си много спокойна.И аз се притеснявах така и си поставих много диагнози.Даже като прокървих реших , че имам кухо яйце или ще направя аборт,но на прегледа се оказа ,че всичко е наред и кървя от образуването на плацентата.Трябваше да полежа малко повече и да пия но-шпа.Още тогава ми пуснаха да чуя пулса на бебетата.А на следващия преглед няма да забравя как блестяха очите на д-р Персенска като ми казваше ,че ембриончетата са просто прекрасни  :D.
А относно симптомите при мен се появиха може би след около седмица и то с такава сила и все още не са изчезнали напълно,но при теб може и да няма , така че това не трябва да те притеснява.Успех и леко бременеене  preggo
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #882 -: Май 07, 2012, 09:06:45 am »
Имел, първо тихичко честито. Лекарката е права, че няма смисъл да се ходи рано, защото така или иначе до определен срок няма как да се види каквото и да било. Ако имаш възможност стой си вкъщи, полежавай повечко, пий си лекарствата и ако нямаш болки или кървене няма за какво да се притесняваш. Успех от все сърце ти желая  :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #883 -: Май 07, 2012, 09:58:35 am »
Здравейте момичета, аз съм бременна от съвсем скоро, първи ден закъснение ми. В момента нарушавам собственото си правило да спра да чета прекалено много и в мен се натрупват безумни въпроси от типа-а ако е извънматочна бременност, а ако има нещо не както трябва, а кога ще се чуе пулс и т.н. Според Персенска няма смисъл да ходя на лекар до към 16.05 някъде, но това са още 9 дни. Дали да не да по-рано, за да видя дали ембрионите са поне в матката?
А иначе нямам никакви симптоми за абсолютно нищо. Даже се чудя това добре ли е, не е ли.
Добре дошла и честито! За тези притеснения-напълно нормални са. Аз преди първия си преглед имах същите опасения, даже и кошмари сънувах, не спах по цели нощи. Нормално е. Просто бъди спокойна, че бебо усеща всичко  :lol:
За киселините-в началото имах много киселини, особено ако съм се сгънала или наведена. Хапвах си кисело мляко и ябълки, което до някъде ми помагаше. За сега спряха киселините, но пък имам газове  :?
За отоците: стъпалата ми са като бухтички  :lol: :lol: И на високо ги вдигам, и с хладка вода ги мия, и какво ли не - стоят си подпухнали.  Ваня:) аз също исках изследвания. За това се пуска белтък и серум от стерилна урина. Когато отоците се образуват от глезена нагоре, ако са по тялото или по лицето са притеснителни и трябва да се консултираш с лекар.
mimata_79 Добре дошла и лека бременност! Аз от Доместос минах на Медикс с аромат на цветя, поне няма задушлива миризна на Тризол. И съм много доволна, особено от унирелсалния препарат, всичко си чистя с него.
Искам да споделя нещо: питах АГ-то си коя поза е най-подходяща за спане и отговора беше " по гръб е абсолютно забранено спането, може на ляво или надясно, но по гръб не" Спането по гръб притиска важна вена, която доставя кръв до бебето. И с цел да предпазя бебка, цяла нощ съм се въртяла като наденичка - ту наляво, ту надясно  :lol:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #884 -: Май 07, 2012, 10:51:04 am »
Искам да споделя нещо: питах АГ-то си коя поза е най-подходяща за спане и отговора беше " по гръб е абсолютно забранено спането, може на ляво или надясно, но по гръб не" Спането по гръб притиска важна вена, която доставя кръв до бебето. И с цел да предпазя бебка, цяла нощ съм се въртяла като наденичка - ту наляво, ту надясно  :lol:
Кармен и мен това със спането много ме мъчеше, понеже въобще не можех да заспя легнала настрани. Специално като бях на ФМ питах д-р Марков за тази работа. Отговорът му беше, че единственото което става като легнеш по гръб, е че ти се натоварва малко повече сърцето. Не се притеснявай и си спи както ти е удобно, както и той самият каза природата си знае работата и прави невъзможно спането по гръб в последните месеци. Сега вече в средата на 7-ми месец и да искам, не мога да спя и лежа по гръб, защото се задушавам от тежестта. Иначе до преди няколко дни спях почти винаги по гръб и бебка си е в идеална форма.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #885 -: Май 07, 2012, 10:57:06 am »
Привет от мен, момичета. Сега се връщам от преглед, съдено ми е било явно, да изпитам всички емоции на бременността.... 8O След висок резултат за синдром на Даун 1:196, повторихме БХС и резултатите ще са готови към петък, когато ще стане ясно дали ще се предприема амниоцентеза. Новото двайсе е "леко скъсената" шийка на матката /37мм/, което според док не била притеснително за сега, но за всеки случай ми увеличи Магнерот-а на 3х2... :? Все си мисля, че няма с какво повече да ме изненадат и явно греша.....
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #886 -: Май 07, 2012, 11:30:14 am »
Здравейте хубави мами днес мина прегледа ми и  уточнихме дата за секцио 12.06.2012, но след като ме прегледа доки каза че ми дава не повече от две седмици поради скъсена шийка 1.4см.Така че е възможно края на май да напусна вашите редици.
Джоли, смени ми датата в списъка с 12.06 за сега!
Хубав ден!
И добре дошли на новити момичета! :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #887 -: Май 07, 2012, 11:30:32 am »
Бубулина ,на мен на ФМ са ми написали "шийка запазена по дължина" и е 3.58 см.Ако твоята е скъсена,то моята е по-къса и от твоята,а никой не ми е казал ,че е скъсена.

 Аз пък не мога да си видя резулатите от БХС .Отварям страницата,но като натисна резултати,не ми се отваря нищо.
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #888 -: Май 07, 2012, 12:11:59 pm »
Бубулина, и аз не мисля че тази дължина на шийката е проблем. Моята при различните прегледи варира м/у 3.5 и 4 и не са ми казвали, че е проблем.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #889 -: Май 07, 2012, 12:30:41 pm »
z22,ginger тя до колкото си спомням и моята варира...а и док спомена нещо, че ъглите ли....конусите ли 8O си били съвсем нормални, просто съвсем леко скъсяване...Тя обича да се презастрахова, това съм забелязала, ще видя на следващия преглед как стоят нещата. Дано след БХС-то всичко е наред...после и с шийката  :?
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #890 -: Май 07, 2012, 12:35:44 pm »
ginger наистина, това със спането по гръб мира не ми дава. Снощи се събудих от тъпа болка в корема и го усещах все едно имам мускулна треска. Когато се обърнах настрани, ми мина. Страх лозе пази  :lol: :lol: :lol: Наистина, природата си знае работата, но нали съм си притеснителна, все за това мисля  :lol:
Бубулина дължината на шийката не влияе върху безпроблената бременност.  :wink:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #891 -: Май 07, 2012, 14:27:51 pm »
ginger наистина, това със спането по гръб мира не ми дава. Снощи се събудих от тъпа болка в корема и го усещах все едно имам мускулна треска. Когато се обърнах настрани, ми мина. Страх лозе пази  :lol: :lol: :lol: Наистина, природата си знае работата, но нали съм си притеснителна, все за това мисля  :lol:

Това, което описваш като мускулна треска и аз го имах в 4ти-5ти месец на няколко пъти. То си е от разпъването на мускулите и наистина се усеща като мускулна треска, която за ден два минава. Няма общо с бебчо, така че не се притеснявай. А като гледам, че още си в 5-ти месец няма какво да го мислиш това спане, още е много рано. Бебето не тежи достатъчно за да притиска каквото и да било.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #892 -: Май 07, 2012, 14:43:52 pm »
Ето една снимчица да се ориентирате кога в кой триместър се падате :wink:

И аз се омотах в тия месеци и седмици  :lol:. По тази схема излиза, че по един месец във всеки триместър е 5 седмици, другите са по 4 седмици. Т.е най-дълги са 3,6 и 8 месец. С какво са по-различни от другите  :ask:


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #893 -: Май 07, 2012, 14:57:37 pm »
Аз ги смятам използвайки тази схема, т.е за всеки следващ месец си добавям по един ден:

Как да изчислите коя гестационна седмица в кой календарен месец попада?

За целта си изгответе личен календар, който да започва от първия ден на последния ви редовен менструален цикъл (например 4 април), и отброявайте всеки месец до деветия. Тоест в 1-ви месец ще сте до 4 май. От втори месец нататък обаче добавяйте по един  допълнителен ден – тоест във 2-ри месец сте до 5 юни, в 3-ти – до 6 юли и т.н. Така се получава, че:

1- 4 г.с. - 1 календарен месец
5- 8 г.с. - 2 календарен месец
9 - 13 г.с. - 3 календарен месец
14 - 17 г.с. - 4 календарен месец
18 - 21 г.с. - 5 календарен месец
22 - 26 г.с. - 6 календарен месец
27 - 30 г. с. - 7 календарен месец
31 - 35 г.с. - 8 календарен месец
35 - 40 г.с. - 9 календарен месец

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #894 -: Май 07, 2012, 15:59:49 pm »
ginger, поуспокои ме  :lol: :lol: :lol: Когато усетя някоя непозната и нова болка, започвам да питам, разпитвам....абе ставам досадна. Слава Богу, че сестра ми роди преди мен  :balk_48:
За седмиците и месеците, по талицата от аз и бебе (мисля, че така беше сайта) се ръководя. Избизат калкулирани седмиците с дата на влизане в нея. Голяма каша са  :lol:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #895 -: Май 07, 2012, 23:17:08 pm »
Да си изкажа мнението по някои въпроси, които ви интересуват.
 За киселините приемайте Талцит, яжте ябълки, пийте сода, но не взимайте Ранитидин или Фамотидин. Консултирайте се с лекарите си, но аз лично пих Ранитидин в най-тежката ситуация.
 Вестичка, препаратите ги остави на някой друг, особено тези задушливите, които съдържат хлор и киселини. За печката използвай Циф примерно.
 Скъсена шийка се води, тази която е под 28 мм. Ако ви се налага серклаж, не се дърпайте и не рискувайте. Не е страшно, както слагането, така и махането.
 Последното, за което се сещам в момента...много от вас се оплакват от подуване на краката. Повярвайте ми, не сте виждали толкова подути крака, от тези които ще видите след като родите. Моите не се подуха много по време на бременността, но след раждането...бяха равни отгоре до долу.Бях ужасена, но се оправят бързо.
Пожелавам лека бременност на новодошлите.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #896 -: Май 08, 2012, 00:13:26 am »
След раждането се задържа вода, затова се получава подуването, но като пиете повече течности и се оправя положението. На мен ми каза д-ра по 3 литра вода на ден да пия и краката ми се оправиха за едно денонощие, но и не бяха много подути.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #897 -: Май 08, 2012, 09:39:49 am »
Катрин, Аничка вие направо ме разбихте!Само след самото раждане ли са поддути краката или някакъв период след това? Аз вече съм само с едни джапанки от 36-ти номер който носех сега са 38!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #898 -: Май 08, 2012, 10:41:30 am »
Здравейте!
Вчера се записах на ЖК в Тина Киркова при д-р Стратиева. Тъй като там не работят със ЗК, си внесох сумата за абонамент. Съществува опция за разсрочено плащане на две  вноски - 250лв и 200лв, от която се възползвах. Пусна ми изследвания на кръвта и урината и ме вика пак в 16 г.с. Всичко приключи доста бързо, направи ми впечателние, че не ми поискаха здравния картон, а заради него се връщахме близо 30 км, защото го бях забравила. Оказа се, че най-важният документ в случая е личната ми карта. При вас как протече самото записване?
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #899 -: Май 08, 2012, 13:23:26 pm »
Момичета сега бяхме на преглед мома е твърдо,няма грешка:))1.150 е вече и се развива добре,въпреки намаления кръвооток.Лекарката каза,че бебка си се е нагласила и щом расте значи няма проблем:)Аз досега не съм правила гинекологичен преглед и не са ми мерили шийката,дали е наложително?На вас защо ви ги мерят,имате оплаквания или профилактично?Лекаря при който щях да раждам редовно не ми вдига телефона,което много ме тревожи.Сега отивам при д-р  Мажена Панова в Света София,отвън болницата изглежда зле,дано отвътре е по добре.Доста ромки .се мотат наоколо,ако някой има мнение за лекарката и болницата моля да ми пише на лични.Времето си лети,а азне знам къде ще раждам много ми е притеснено,какво да избера лъскава клиника с лекср,който не познавам и не ми обръща внимание или по-обикновенна болница и лекар при който ме води познат,демек освен плащането сме и с връзки?Двуомя се и ме е страх
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.