0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #840 -: Май 04, 2012, 09:59:34 am »
Добре дошли момичета :) Вестичка ,радвам се да те видя тук :)

За четенето..съм абсолютно съгласна,нооо се вкарвах в такива филми,че и аз не знам откъде са ми идвали на акъла подобни сценарии...направо за Оскар..
Но все си мисля,че след като не се е получавало дълго време,знаем всичко за ин витро,инсеминации,стимулация,базална температура,просто няма как да не продължим да се осведомяваме и за начална бременност.. :? и да започнем да си втълпяваме глупости..
Една приятелка забременя по същото време като мен, и на първия преглед ми каза,че докторката й казала,че има "черна дупка",в която бебето щяло да се настани като си пропътува пътя и после дори не я викна за сърчице..да знаете колко си беше спокойна тя...въобще не знаеше какво е сак,какво е гест.седм. и т.н.
А аз мерих сакове,тършувах за симптоми,каквито аз нямах и се вкарвах все повече във филми..Та...все си мисля,че е трудно да си оптимистично настроена в началото,след пътя по който сме минали.

Кармен - ще ги потърся миличка,благодаря.
Сега се появи и друг проблем - много хъркане  :lol: :oops: , откъде се появи това чудо ..горкия ми мъж  :wink:


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #841 -: Май 04, 2012, 10:26:56 am »
Можеш да пробваш с морска сол разтворена във вода, вдигнати крака на по-високо от тялото, различни охлаждащи кремове за крака има, спри солената храна и пий много течности.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #842 -: Май 04, 2012, 10:58:20 am »
Добре дошли на новите мамчета,желая ви безпроблемни бременности и здрави бебчета накрая!
Днес пуснах пълни изследвания и като пишках в чашката видях някакви бели парцалчета вътре,а от два дни ми се появи и леко течение.Дали не съм пипнала някои микроби,ако е така ще покаже ли в урината или да ида да си пусна микробиология?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #843 -: Май 04, 2012, 11:01:38 am »
Теди, аз от началото съм с течение. Не е притеснително до определен момент. Кажи на АГ-то си. На мен ми изписа глобули за 1 седмица.  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #844 -: Май 04, 2012, 11:52:28 am »
Добре дошли на новите момичета  :bighug: Стискам палци всичко да е наред до края и да се радвате на сладки пухкави бебчета.
Относно четенето подкрепям с две ръце, че понякога повече пречи, отколкото помага. Като се замисля при успешното ми инвитро, до датата на теста не съм сядала пред компютъра, редях по цял ден пъзели и нарочно не мислех за резултата. И тъй като нямах никакви симптоми даже се чудех дали да правя тест  :? и си представете шока като видях положителния резултат.
Като се замисли човек, колкото и да се притесняваме и да го мислим, ако нещо трябва да става - хубаво или лошо- то ще стане. Ние правим всичко необходимо: ходим на прегледи, пием лекарства, пазим се. Няма какво повече да се направи, а притеснението не помага  osi_10
Теди, ако нещо те е "полазило", изследването на урината няма да го покаже. Ако имаш притеснения направи една микробиология, за да си спокойна. Иначе и аз от началото на бременността имам доста обилно течение, даже ходих на тест дали не са околоплодни води, но се оказа че всичко си е наред.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #845 -: Май 04, 2012, 12:15:06 pm »
Добре дошли и от мен на новите момичета, желая ви лека и безпроблемна бременност до термин  :D
Алана, с теб вървим горе долу заедно ходила ли си скоро на преглед? Колко тежат бебоците на мен днес ми казаха че изостават и съм доста притеснена  :(
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #846 -: Май 04, 2012, 12:21:13 pm »
Днес деня ми е на бързи обороти.
На новите мамчета-добре дошли и безпроблемни и щастливи 9 месеца!
ginger Честито мила! Извинявай, не те поздравих на време. Нека минат леко и усмихнато 9-те месеца!
на мен още в началото ме предупредиха, че ровенето в нета само ще ми пречи, отколкото ще помага. Ако има въпроси или притеснения-насочете се към АГ-то си.
Спокойна бременност!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #847 -: Май 04, 2012, 12:40:54 pm »
ivetod, майка ми е била с Плацента Превия и даже ме е преносила. Но, наистина като видиш, че имаш кръв или имаш контракции или ти изтичат водите - бързо бягай в болницата! За малко от немарливост с майка да си отидем и двете! Но, дори и след като припада и я намират от спешното - я оперират като сега и двете сме си добре -така че не се притеснявай излишно. Просто слушай доки!
« Последна редакция: Май 04, 2012, 12:42:32 pm от rosefromstars »
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #848 -: Май 04, 2012, 13:06:33 pm »
DariD ,в понеделник бяхме на преглед(32г.с и 2 дни)и док каза ,че всичко е ок.Момиченцето е 1810,а момченцето 1890.Оказа се ,че тя е разположена седалищно,а той напречно и ще сме секцио.Този понеделник имам друг час,в другата болница да видим и там какво ще кажат,иначе моя док ми каза ,че на 28 май ще определяме датата.При теб в килограмите им ли е изоставането?Много често самата апаратура дава леки отклонения,на моите екографии си пише +- 200гр..
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #849 -: Май 04, 2012, 13:41:52 pm »
Ето една снимчица да се ориентирате кога в кой триместър се падате :wink:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #850 -: Май 04, 2012, 15:11:05 pm »
Мамчета, тъкмо се връщам от ФМ и летя от щастие! Ще си имаме мома! Толкова съм щастлива, че ми иде да крещя. Всичко било наред с бебока, имала си всичко. Горкичкият лекар го побърках с въпроси от рода на "Има ли си всичко?, всичко наред ли е? " Ще си гушкам една малка принцеса! Реве ми се от щастие, че детето ми е добре и е това, което си пожелах! Пожелавам тази емоция на всяка жена, несравнима е!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #851 -: Май 04, 2012, 15:18:33 pm »
Кармен, след това като ти се усмихне в прегръдките ти е страхотно. Много се радвам, че бебчето е добре. Лека бременност до края!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #852 -: Май 04, 2012, 15:21:17 pm »
Кармен, след това като ти се усмихне в прегръдките ти е страхотно. Много се радвам, че бебчето е добре. Лека бременност до края!
Благодаря ти! Още малко и ще я видя  :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #853 -: Май 04, 2012, 17:53:51 pm »
бременността излиза едно нечовешко и адско изпитание, от всякъде заплашено от неуспех...И какво в крайна сметка се получава? Скована от страх, пропускаш най-хубавите моменти и не преживяваш нищо положително...

ей това си мисля и аз напоследък.На мен ми е 4-та бременност ,след 2 неуспешни,една успешна,но доста проблемна и тази започна с много притеснения.Така ме уморяват психически,но пък си струва - резултатите накрая са прекрасни. :D

 На мен на ФМ ми казаха,че плацентата е ниско и да я следим,но не ми се видя притеснена лекарката,та и аз не се вкарвам в излишни филми.
Запека и при мен е проблем и го имам от преди ,ям плодове и не помага- чудя се за един сироп фрутилакс от смокиня и слива.С баткото бях на Магнерич от 14-та седмица и си ходех супер редовно.

 Радвам се много на новите попълнения - успешна бременност на всички!
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #854 -: Май 04, 2012, 19:16:29 pm »
DariD ,в понеделник бяхме на преглед(32г.с и 2 дни)......
Алана Да в килограмите, но и аз в понеделник ще ходя на друго място защото не мога да повярвам че на 06.04 бяха 995гр и 1100гр, а днес месец по късно са 1000 и 1100.
На теб правят ли ти запис на тонове? Моята от ЖК ми отказа, било много дълго пък и с близнаци...зверски се ядосах днес!
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #855 -: Май 04, 2012, 19:35:03 pm »
А то по килограмите точно е малко трудно да заключат изоставане.Като знам на мен как ми казаха,че бебето е 2700 и след 4 дни се роди 4045 гр. :lol:

 Ей няма спокойствие значи.Излезе ми микробиологията :
Резултат от посявка:
Няма растеж на аеробни бактерии и гъбички.
Микроскопски резултат:
Слуз, плоски и парабазални епители, много левкоцити, коки и бактерии /анаероби/, редуцирана млечнокисела флора.
Заключение:
Гранично състояние с данни за анаеробен инфектен процес.
Нито течение имам ,нито нищо(само сутрин като се стича от Утрогестана),от къде се взе таз гадост сега.
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #856 -: Май 04, 2012, 20:09:57 pm »
На нас вчера ни казаха, че тежим 1800 да видим колко ще стане бебо :0

z22 - на мен ми бяха изписали фрутилакса резултат 0, почти цяло шише изпих
eva Q - имам нонстоп подръка.

сега съм по-редовна, но може би е защото ми вдигнах магнерича

иначе какви ли не бъркочи си забърквах и без резултат
е има резултат- хемороиди :(((

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #857 -: Май 04, 2012, 20:37:44 pm »
Колкото повече напредва бременността, толкова вероятноста за грешка при измерване на бебетата е по-голяма. 5 дни преди да родя моите ги измериха около 2400-2500, а се родиха 3050 и 2850. Ако не са измерени правилно дължините, може да се получи разминаване.  Иначе в 8ми месец бебетата качват средно по 20-30гр на ден.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #858 -: Май 04, 2012, 22:16:09 pm »
DariD,на всяка цена отиди и при друг лекар ,по възможност с по-добра апаратура,а през това време си хапвай предимно протеини.Дано притесненията ти да са напразни.Малко ни остана вече до финала.Аз не съм в бг,но и тук не са ми правили запис на тонове(поне така мисля)Всеки път като съм на преглед в болницата пускат ритъма на сърцето,а като съм при акушерката тя слуша със слушалки.На мен ми е първа бременност и не съм на ясно дали нещо от това са тонове :ask: Иначе и мен ме ущетиха ,заради това че са близнаци моя док не ми направи 4D,не се виждало добре като са две...
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #859 -: Май 04, 2012, 22:20:04 pm »
Момичета сега си получих резултатите от изследванията-висок  общ холестерол-6.86,при положение ,че почти не ям месо,а за мазни храни да не говорим с моите киселини.дали е възможно да е от бременността?Също и високо PH на урината 8.0 при референтни стойности 4,5-8,0 това пък какво ли значи?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.