0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #800 -: Май 02, 2012, 17:46:12 pm »
Аз съм от Варна, Мимка.
Днес бях при Александров, той мери нещо...но хич и не исках да зная какво - достатъчно ми е да каже, че всичко е наред :)

Записването за ЖК по ЗК става по определен ред, определен от АГ-то ти. Първото нещо, което трябва да направиш е да отидеш при избрания от теб лекар и да те прегеледа, да кашеш, че го избираш и той спрямо седмицата, в която си, ще ти каже какво престои.
Това значи ли, че Александров трябва да ми каже кога да ходя на ЖК?

Чета, че всички говорите за ФМ, БХС...малко са ми далечни още, но навлизам в материята с плахи стъпки  :lol:

Днес след прегледа направо летях от щастие....нооо...ето пак започват въпроси и чудо в главата ми  :lol: Питах кога и дали постепенно да спирам Утрогестана - каза още е рано, поне до 14 седмица  8O, а аз си мислех, че до 12-та... Мимка на теб какво ти каза?
« Последна редакция: Май 02, 2012, 17:49:08 pm от Dragony :) »
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #801 -: Май 02, 2012, 18:09:07 pm »
Dragony, имай предвид, че първата ФМ + БХС се правят между 11-13 седмица.
Тема за ФМ:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44663.0
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #802 -: Май 02, 2012, 19:24:07 pm »
Драгони, аз не съм питала пак за Утрогестана, но на схемата, която ми бяха дали след трансфера пише до 12 седмица. Аз сега съм 12-та и ще свърша опаковката. От няколко дни го намалих от 3*2 на 2*2.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #803 -: Май 02, 2012, 19:51:04 pm »

Днес след прегледа направо летях от щастие....нооо...ето пак започват въпроси и чудо в главата ми  :lol: Питах кога и дали постепенно да спирам Утрогестана - каза още е рано, поне до 14 седмица  8O, а аз си мислех, че до 12-та... Мимка на теб какво ти каза?
Аз вземах Утрогестан-а и Дуфастон-а и до 13-та седмица. Естрофем-а го спрях в 12-та. Мисля, че доктора ще прецени според състоянието на лигавицата и образуването на плацентата, но в никакъв случай не спирай лекарствата на своя глава!  :) Съдейки по себе си, нямах търпение да се отърва от ежедневната шепа лекарства, а като ги спрях ми стана малко чоглаво, защото създават някакво чувство за сигурност... :)
Първият БХС ще направите м/у 11 и 13г.с., в зависимост от резултатите - ще правите втори и/или амниоцентеза..Казано накратко док ще премери нухалната гънка на плода и ще ти вземат кръв за преценка на риска от развитие на някои генетични заболявания /синдром на Даун, синдром на Едуардс, синдром на Патау и още един беше, т.е. хромозомни аномалии/. Дано не съм ти досадна с тия обяснения  :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #804 -: Май 02, 2012, 21:04:47 pm »
Драгони,аз бях на Утрогестан до 14 седмица включително и наистина се чувствах по-спокойно.Мимка,питай Док дали да го спираш или намаляш.Първата ФМ е много вълнуваща,така ми е мило като си гледам снимките на бебка:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #805 -: Май 03, 2012, 00:17:31 am »
galadriel, за памперсите - моето бебе беше почти 4 кг, но пак ползвах единицата на Памперс известно време. Извинете, но не помня колко. Другият размер му беше голям и протичаше.
Друга марка не съм ползвала. Едва, когато порасна, започнах да взимам и на ДМ. Не мога да кажа, че са по-лоши от Памперс поне за този размер.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #806 -: Май 03, 2012, 08:52:58 am »
Добро утро момичета

за памперсите мисля за началото Huggies Newborn Organic Cotton, после на BabyLove от DM
но може направо на DM да сме.
 :?още съм на фаза да гледам списъка и да не смея да купя нищо
не от суеверия, ама като гледам колко неща има по магазините и се
хващам за главата.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #807 -: Май 03, 2012, 09:10:02 am »
Ако тази "нухална гънка на плода" е някъде на тила на бебето - доктора мери нещо там и каза, че всичко е наред. Следващият ми преглед е след месец, а тогава  ще съм някъде 14-15 седм. и излиза, че ще е късно вече за БХС или ФМ (ох тези съкращения  :lol:) Чудя се дали да ходя някъде другаде, докато дойде време за следващ преглед?  :?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #808 -: Май 03, 2012, 10:09:56 am »
Драгони, аз ходя при Александров, но се регистрирах и при д-р Надежда Тодорова по здравна каса, като й казах още при първия преглед че ходя и при Александров, а при нея се записах само заради изследванията, които ми се полагат по здр. каса (нали затова си плащам здр. осигуровки) и тя според седмицата, в която си ти назначава съответните изследвания. За да се регистрираш при гинеколог по здр. каса трябва да си вземеш направление от личния - за първоначален избор на гинеколог за следене на бременност (нещо такова беше определението, но те си знаят).  Аз при Тодорова се записах в 13 седмица.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #809 -: Май 03, 2012, 10:21:37 am »
Драгони,нухалната гънка се намира по цялото протежение на гръбначния стълб.Защо не се обадиш на Док.за ФМ,питай не е срамно,аз в началото му звънях през седмица:)Трябва да си между 11 и 13 седмица,но професорката при която ходя аз,казва че 11 е рано и предпочита средата на 12.Според мен тази ранна ФМ е много важна,при нея се откриват и други малформации на плода ,не само синдрома на Даун.Ние гледахме органите дали са по местата си и още много неща ,прегледа продължи около 45 мин.След него се чувствах много по спокойна.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #810 -: Май 03, 2012, 11:21:23 am »
Драгони, аз за фетална си ходех при д-р Александров - по спомен в 11 и 14 седмица ходих, защото първия път не се видя пола на децата, пък аз умирах от любопитство и не можех да чакам, сърбяха ме ръцете да почна да пазарувам :D. Та док БХС не прави. Иначе от личния лекар взимаш талон и отиваш да се регистрираш, аз ходих на консултации при д-р Бочева, не съм разчитала на нея, ама поне всеки път гледа на ехограф без да плащаш допълнително нищо, та гледах че бебетата мърдат :D, за останалото се доверих на д-р Александров. Последната фетална е направих и при д-р Даскалов и съм много доволна, на толкова подробен преглед не бях ходила.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #811 -: Май 03, 2012, 13:44:52 pm »
Dragony :) , аз също не съм правила БХС. При мен в началото имаше двечки, за съжаление едното не се разви и се саморедуцира. Док. каза че няма да правя БХС защото резултата няма да е достоверен. Питах док. дали да ходя някъде за ФМ тъй като той не споменаваше за нея и останах леко изненадана че той всеки път като ме гледал на ехографа я правил. Само че не споменавал с подробности какво гледа. За всеки период си имало определени неща които се следят. После ми обясни за гънката че е в норма и за още нещо което не запомних, дето се гледа пак в този период. Да не би и вашия док. да я е правил и да си трае?
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #812 -: Май 03, 2012, 13:46:24 pm »
Ако тази "нухална гънка на плода" е някъде на тила на бебето - доктора мери нещо там и каза, че всичко е наред. Следващият ми преглед е след месец, а тогава  ще съм някъде 14-15 седм. и излиза, че ще е късно вече за БХС или ФМ (ох тези съкращения  :lol:) Чудя се дали да ходя някъде другаде, докато дойде време за следващ преглед?  :?

БХС и ехографското измерване на нухалната гънка се тълкуват заедно, за да се определи рискът за хромозомни малформации. Мели е писала неведнъж колко важен е БХС. Не го пропускай!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #813 -: Май 03, 2012, 14:18:10 pm »
Аз имам своето първо питане, много е глупаво, но понеже е първо, ще ме прощавате  :lol:

Значи, въвела съм си дати и глупости в един календар. И в него за вчерашния ден пише - вие приключихте първия триместър от своята бременност. Но в същия сайт пък - Мама и бебе, има броенето на месеците според гестационните седмици. И там за 4ти месец се смята от 14-та седмица нагоре. Добре де, ако в 12 седмица приключвам първия триместър, а в 14-та влизам в четвъртия месец...тези две седмици промеждутък къде съм....? :ask: osi_15
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #814 -: Май 03, 2012, 14:23:22 pm »
Момичета, благодаря за отговорите...аз видях, че доктора измерва нещо на тила на бебчето, даже снимка имам...той спомена нещо...но не ми се чуваше даже, че ми се стори страшно :) но всичко било наред  :D
Видях, че моя работодател т.е. застрахов. ни компания поема следене на бременност и някои изследвания - сред които и тези...така че другата седмица отивам при "служебния доктор" и да ме праща...отделно ще питам и личната какво дават...ще ползвам всичко, което може и ще правя всичко което кажат...  :wink:

Мимка, аз пък четох, че 9-та седм. започва 3 месец, а 13-та - 4 месец :) Някъде там си  :lol:
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #815 -: Май 03, 2012, 14:30:37 pm »
Е какво ме баламосват, че съм приключила първия триместър... откачена работа  :lol: :lol: :lol:


Дааа, истината е някъде там  :lol:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #816 -: Май 03, 2012, 15:13:25 pm »
Намерих една статия - доста е подробна и става ясно това със седмиците, месеците - лунарни и т.н.  :wink:
http://www.doctormalchev.com/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%86%D0%B8.html
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #817 -: Май 03, 2012, 15:26:15 pm »
Е какво ме баламосват, че съм приключила първия триместър... откачена работа  :lol: :lol: :lol:
Дааа, истината е някъде там  :lol:
В началото и аз така се лутах. Ползвам този сайт за датите http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bremennosta-po-sedmici/menu-id-157.html
а момичетата тук ми споделиха тази таблица за седмица/месец http://prikachi.com/images.php?images/147/2700147S.jpg
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #818 -: Май 03, 2012, 15:52:18 pm »
Ползвам този сайт за датите http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bremennosta-po-sedmici/menu-id-157.html

Цитат:  В момента сте в 13 седмица.Остават Ви още 27.
        Добре дошла във втори триместър!


И тук ме пратиха във втори триместър  :lol: Нищо де, като ме питат в кой месец ще казвам - във втори триметър, докато стана на 14 седмици, тогава ще конкретизирам - 4ти месец
 :lol: :lol: :lol:

Мжедувпрочем днес по обед обяснявах на чумите за реакциите на хората. Излизах до тоалетна и портиерката на сградата ни беше седнала с една жена на меката мебел пред моя офис. Черпиха ме бонбони, да имало за двете бебета (старо инфо). Викам-аааа, вече са три. При което двете започнаха - олеле, ама сигурно имате близнаци в рода? Викам - за имане, имаме, ама аз на доктора поръчах две, той пусна едно бонус. Като разбраха, че са ин витро - леле  колко сконфузно мълчание... :lol: И това е всеки път, когато някой страничен ме заговори. Пешека вика, че ще почнат и 'извинявай' да ми казват скоро. Викам - ако почнат и 'съжалявам' да ми казват, ще отговарям - и аз съжалявам, щото знаеш ли колко е хубаво да си с три, но имаш шанс за още две - млада си   :lol: :lol: :lol:
« Последна редакция: Май 03, 2012, 15:55:50 pm от Змимка »
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #819 -: Май 03, 2012, 16:19:05 pm »

Цитат:  В момента сте в 13 седмица.Остават Ви още 27.
        Добре дошла във втори триместър!


И тук ме пратиха във втори триместър  :lol: Нищо де, като ме питат в кой месец ще казвам - във втори триметър, докато стана на 14 седмици, тогава ще конкретизирам - 4ти месец
 :lol: :lol: :lol:

Мжедувпрочем днес по обед обяснявах на чумите за реакциите на хората. Излизах до тоалетна и портиерката на сградата ни беше седнала с една жена на меката мебел пред моя офис. Черпиха ме бонбони, да имало за двете бебета (старо инфо). Викам-аааа, вече са три. При което двете започнаха - олеле, ама сигурно имате близнаци в рода? Викам - за имане, имаме, ама аз на доктора поръчах две, той пусна едно бонус. Като разбраха, че са ин витро - леле  колко сконфузно мълчание... :lol: И това е всеки път, когато някой страничен ме заговори. Пешека вика, че ще почнат и 'извинявай' да ми казват скоро. Викам - ако почнат и 'съжалявам' да ми казват, ще отговарям - и аз съжалявам, щото знаеш ли колко е хубаво да си с три, но имаш шанс за още две - млада си  :lol: :lol: :lol:

Змимка, ползвай този: http://www.ivf.ca/duedate.php - директно въвеждаш датата на пункцията. Има три дати за влизане в съответния триместър, гестационни, по етап на развитие и третия не го помня. Та по етапи на развитие наистина би трябвало да ти е привършил първият триместър, който е свързан с развитието на органите. Тъй като различните календари се водят по различно изчисление от там идва разликата.

Аз от този календар съм много доволна, защото си пише и в кой период кое изследване трябва да се направи.
« Последна редакция: Май 03, 2012, 16:51:58 pm от ginger »