0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #780 -: Април 30, 2012, 13:37:34 pm »
rouzi-anna с радост ще помагам стига да мога-например аз не ползвам възглавница за малката - нагъвам една памучна пелена и й я слагам под главичката, а колкото до непромокаемата подложка за количката мислех, че няма да ми трябва ама допреди няколко дена когато се напишка чак до подмишницата.  :wink:Сега вече е с подложка :) :)Абе да ти кажа ще купиш доста неща които няма да ти трябват(предимно дрехи поне при мен така стана) и ще се наложи да купиш неща, за които не си се сетила изобщо:) Няма как просто.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #781 -: Април 30, 2012, 17:23:43 pm »
rouzi-anna, ето това ми дадоха на мен като списък
защото в нета се загубих от списъци и ползвах жокер
обади се на приятел

ще се радвам ако и другите споделят инфо по темата
сега съм се загубила в количките  8O
за сега съм се спряла на Speedi на Quinny с едното колело отпред
« Последна редакция: Април 30, 2012, 17:38:55 pm от Anuk_Anuk »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #782 -: Април 30, 2012, 21:15:54 pm »
Момичета,днес моята приятелка най-накрая видя сърцето на бебчето точно в 8 седмица!Не знам защо така се позабави,ама важен е крайният резултат:)Много се радваме всички,дано изкара лека бременност до края и най после да гушне така чаканата си рожба!
П.С.важно е да отбележа ,че тя не разреши да я преглеждат с вагинален ехограф,всички прегледи бяха с коремен,може това да е причината да се види чак сега,въпреки че при мен се видя в 6-та седмица пак с коремен.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #783 -: Април 30, 2012, 21:51:45 pm »
Много добри новини Теди!Дано приятелката ти да няма повече притеснения и да си изкара една чудесна бременност!
Аз сега се прибирам от преглед и се оказа ,че бебка си е седнала на дупето и изобщо няма накъде да се обърне,защото братчето и се е разположило напречно...Така че искам не искам при мен ще е секцио варианта.Аз честно да си кажа го и предпочитам в случая с близнаци.Тя е 1810гр,а той 1890.Док каза ,че са перфектни и не очаква изненади до 37 седмица.Дано да е така и живот и здраве началото на юни да се гушнем!















*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #784 -: Април 30, 2012, 22:23:55 pm »
Анук, аз имам Куини Спиди (и още една по-лека). Много е удобна за неравни терени. Неудобството е, ако трябва да я сгъваш и слагаш сама в малък багажник. Тогава тежи. Но за първите месеци, дори година е незаменима.

роузи, моят син като бебе много често се напикаваше буквално до ушите, така че непрокаема калъфка за количката за мен беше много полезна покупка. И до ден днешен има подобна на матрака. Много по-лесно се поддържа.

Теди, много се радвам за приятелката ти! Вероятно заради вагиналния ехограф нищо не се е виждало. Дано все пак се наслади на лека бременност!

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #785 -: Април 30, 2012, 22:38:19 pm »
роузи, моят син като бебе много често се напикаваше буквално до ушите, така че непрокаема калъфка за количката за мен беше много полезна покупка. И до ден днешен има подобна на матрака. Много по-лесно се поддържа.

Марко количката не е напикавал, но леглото доста пъти, особено в първите месеци - просто някои модели памперси текат, а и като дойде време да се мине на по-голям номер, често го намирам мокър нощем. Затова съм съгласна, че нещо непромокаемо за леглото, пък и за количката, е от полза.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #786 -: Май 01, 2012, 10:16:26 am »
Мили мамчета, които вече гушкате своите сладки бебчета, бихте ли споделили кои папмперси са най-подходящи за новородени, ако може с предимства и недостатъци. Скоро трябва да си купя първия пакет  :oops: за да ни чака когато ни изпишат, а не знам какво да взема: марка, килограми, видове...
Благодаря ви предварително :)
 
На всички, които очакват незабравимата среща пожелавам леки оставащи дни  osi_9
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #787 -: Май 01, 2012, 11:45:01 am »
blue_sky - Благодаря за мнението
поне багажника е доста голям от това нямам притеснение.
Много държа да става за неравни терени защото в София
да обикаляш с количка се е пълен offroad и да е лека
подлезите може би още 100години ще са с рампи са
старите колички.
TEDI 81 - Браво за хубавата новина, лека бременност на приятелката ти :)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #788 -: Май 01, 2012, 13:49:55 pm »
Не знам защо някой момичета отказват да бъдат прегледани на ваг.ехограф? Аз не разбирам много , даже почти хич, но смятам че с него има много по-добра видимост. Особено при по-дебелички като мене при който коремната стена е по-дебела, как да види док. какво точно се случва през неколко пласта сланинки , мазнинки и прочие. :D Поне аз никога не съм се притеснявала да бъда прегледана на ваг.ехограф. Смятам че док. си  разбира от работата и ако има и малка вероятност да навреди не би го направил.
Емоциите около избирането на количка и легло ще ми останат чужди тъй като ги получихме по наследство, но като гледам какъв богат избор има на пазара от всякакви стоки за бебешори и всичките толкова сладки... :D Ако има човек повечко парички да купува , да купува... :D Скоро правих първата си обиколка с цел набелязване на бъдещите покупки. Има такива големи разлики в цените на едни и същи стоки от една и съща марка, че да им се чудиш на надценките на някой магазини.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #789 -: Май 01, 2012, 13:54:15 pm »
Не знам защо някой момичета отказват да бъдат прегледани на ваг.ехограф?

Честно да ти кажа, това е първото, което ми мина през главата, до като четох постинга на Теди... :) Чувала съм какви ли не спекулации по темата, че предизвиквал контракции, че разширявал, че ..... 8O Моята лекарка, при която правих ИКСИ-то ме гледа и до ден днешен /в 15 седмица/ на ваг.ехограф и каза, че ще продължи до 28-ма!!!- да и имам доверие...Аз не смятам, че би подложила на ненужен риск бременността ми, още повече, че се водя и "рискова"...За това ми е много чудно това преекспониране на вагиналните прегледи.... :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #790 -: Май 01, 2012, 14:06:11 pm »
Мен ме гледаха в 6 г.с с коремен,,в 10г.с с вагинален и от 12 г.с нататък само с коремен ехограф.Ами нищо ми няма честно казано.





*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #791 -: Май 01, 2012, 14:58:23 pm »
Теди, много се радвам за твоята приятелка. Дано да има лека и безпроблемнна бременност.
По отношение на вагиналния ехограф и аз не мога да разбера какви са тези "странни" разбирания. Мен до 14-15 седмица само с такъв ме гледаха и видяхме сакчето още в края на 5-та седмица. Видя се и точното място на отлепване на сакчето в 9-та седмица. Ако чаках на коремния, не знам дали бебушка щеше да оцелее. А самия факт, че когато нещо не се вижда добре на коремния се използва вагинален, трябва да е достатъчно красноречив, кой е по-надежден.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #792 -: Май 01, 2012, 20:07:26 pm »
Момичета ,и мен ме прегледаха с вагинален ехограф още в 8-ма седмица и никога не съм имала притеснения от това,всякак се опитвах да я убедя,че вместо да се тормози и да реве 2 седмици е по-добре да даде да я прегледат,ама не слуша и това е!Някоя неграмотна роднина и обяснила как била пометнала след гинекологичен преглед и още един куп простотии и тя се връзва на такива мохабети.Аз пък не искам да налагам моето мнение,все пак бебето си е нейно и тя решава.Ако иска да го соли,да го маже с мас,каквото реши,само да се роди живо и здраво:))Когато си чакал 7 години всичко ти е простено,откак е бременна се държи ужасно,но аз не и доглеждам нали за това са приятелите да ти търпят магариите,когато изтрещиш:)))Дано се поуспокои по нататък.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #793 -: Май 02, 2012, 11:31:42 am »
Мили мамчета, които вече гушкате своите сладки бебчета, бихте ли споделили кои папмперси са най-подходящи за новородени, ако може с предимства и недостатъци. Скоро трябва да си купя първия пакет  :oops: за да ни чака когато ни изпишат, а не знам какво да взема: марка, килограми, видове...
Благодаря ви предварително :)
 
На всички, които очакват незабравимата среща пожелавам леки оставащи дни  osi_9

galadriel, аз съм най-доволна от марката Pampers. В самото начало използвах номер 1 New Baby (това са за 2-4 кг) само един пакет (вътре са 27 бр.) и след това преминах на номер 2 също са New Baby (за 3-6 кг). Някои майки си купуват направо втория номер, но аз си бях взела първия, защото ни бяха казали че ще бъдем най-вероятно под 3 кг. Сега в момента сме на номер 3 и съм най-доволна от Pampers Baby Dry, защото запазва най-дълго време кожата на бебо суха.


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #794 -: Май 02, 2012, 12:03:59 pm »
Относно списъка за бебчо ползвам този по-долу. А, глицерола за какво се използва? За памперсите също ме посъветваха за марката Памперс. Даже сега имаше промоция в Кауфланд за номер 2 (4-6кг.) на Памперс - 116 бр., ако не се лъжа беше кутията за около 36 лв. Много се замислих да ли да взема, но се отказах, защото имаме сега други покупки и ние - количката този месец и помпата за кърма. Всичко на веднъж не може  :wink:  
« Последна редакция: Май 02, 2012, 12:05:53 pm от rosefromstars »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #795 -: Май 02, 2012, 12:18:26 pm »
Благодаря ви момичета :) Ние сигурно ще сме около или над 3 килограма. На прегледа миналата седмица бебчо беше 2800, за месец, ако изкараме до термин, не вярвам да стигнем 4 килограма. Може би ще си взема един пакет от малките и един от големите. Не вярвам през първата седмица след изписването да ми се тича по магазините, а не ми се иска да разкарвам и нашия татко, не че няма да иде веднага :D Надявам се само да не забравя да взема нещо, уж толкова питах и разпитвах и гледах сигурно 3 различни списъка и проверявах...
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #796 -: Май 02, 2012, 12:42:10 pm »
Аз съм ползвала Pampers 1 и Huggies 1, определенно съм за Pampers!


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #797 -: Май 02, 2012, 16:42:18 pm »
Здравейте  :D

Записвам се във Вашата темичка, след като днес видяхме порасналото ни мъниче  :D

Кажете какво е ФМ, за което всички говорите и кога се прави. Кога трябва да се запиша в ЖК?
Благодарим Ви д-р Александров, д-р Кисьов, д-р Ковачев, Малена и Ани - МЦАР Варна.


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #798 -: Май 02, 2012, 16:47:46 pm »
Здравейте  :D Записвам се във Вашата темичка, след като днес видяхме порасналото ни мъниче  :D Кажете какво е ФМ, за което всички говорите и кога се прави. Кога трябва да се запиша в ЖК?
Привет! ФМ означава от абривиатура Фетална морфология на плода и се прави в определени седмици от развитието му или с други думи - гледат дали правилно се развива плода, дали има вериятност или заченки за малоформации, дали черепно-мозъчната кутия се развива правилно. В нета можеш да намериш и със синоним ранен и/или късен пренатален скрининг Ходиш когато наблюдаващото ти АГ каже, те следят за това.
Записването за ЖК по ЗК става по определен ред, определен от АГ-то ти. Първото нещо, което трябва да направиш е да отидеш при избрания от теб лекар и да те прегеледа, да кашеш, че го избираш и той спрямо седмицата, в която си, ще ти каже какво престои.
Спокойна бременност!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #799 -: Май 02, 2012, 16:51:12 pm »
Ако е някой провинциален АГ хич и не чакай да ти каже за ФМ (съдя по тези тук в Разград). Драгони, ти от кой град беше?