0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #760 -: Април 27, 2012, 10:27:49 am »
Джи, прекрасна втора лентичка. Лека и безоблачна до термин. :smiley_abxb: :smiley_abxb: :smiley_abxb:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #761 -: Април 27, 2012, 14:27:54 pm »
Относно кърменето - изобщо не съм си подготвяла зърната преди раждането. Гърдите са много чувствителни по време на бременността и не исках излишни контракции, защото това става с триене или масаж на гърдите :) Сега нямам проблем. Бебето си облизва зърното, леко си го засуква, докато щръкне и след това почва активното сукане. Поне това наблюдавам при сина ми. Малката много се лигави с гърдата и й давам кърма от шише, но тези дни и нея ще се пробвам да приуча.
Аз използвам 2 електрически помпи на tommee tippee защото така ми излиза по-евтино, отколкото една двойна. Става бързо цеденето, иначе първо едната гърда, после другата, отделно хранене на бебетата и т.н. и време за сън или друго няма да имам никакво. Изобщо не съм мислила да купувам ръчна помпа.
За покупките - никакво намерение нямах да раждам в средата на 8-ми месец, но така стана и се радвам, че всичко ми беше купено. Поне за едно нещо да не мисля.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #762 -: Април 27, 2012, 16:18:05 pm »
Минавам да споделя, че преди 1 час на бял свят се появи дългоочакваното дете на моята приятелка! Красавицата тежи 2900 г и 41 см. Казва се Габриела. Да е жива и здрава малката сладурана. Родена е естествено, без упойки. Браво на мама!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #763 -: Април 27, 2012, 23:09:29 pm »
Джи, значи Роско е успял да се вреди за сестричка или братче.  :lol: Помниш ли миналата година на ДРЗ как се шегувахме?

Меци, ще помисля още. Не съм убедена, ама нали искам и това да получи каквото и другото. Поне да се опитам.  :dontknow:

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #764 -: Април 28, 2012, 09:13:10 am »
Момичета,в кой месец се спира Магнерича?Аз имам доста болезнени контракции последните 2 дни и пия 3 по 2,след 4 дни влизам в 7-ми месец.А кога се започва със записите на тоновете,нещо нямам спомени отпреди 11 години :oops:
И един съвсем страничен въпрос,опитвам се да си харесам кошарка,ама не дървена а от тези ,дето могат да се местят,само че изобщо не мога да се ориентирам коя марка е качествена,искам да е стабилна и да има дъска за повиване.Моля,ако някой има мнения да ме посъветва.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #765 -: Април 28, 2012, 10:10:00 am »
Теди, на мен ми изписаха магнерот в началото на 6-ти месец, въпреки, че и до момента нямам нито една контракция, или поне не съм разбрала че имам  :oops: .Доколкото разбрах от лекарката се спира чак към края магнезиевия препарат. Ако обаче те притесняват контракциите се обади на доки.
За тоновете не знам май края на 7-ми началото на 8-ми. Мен засега ме гледат само на Доплер, за да видят добре ли е кръвотока към бебка.
По отношение на кошарките, те май повечето са с дъска за преповиване. А като съм гледала по магазините по-качествени са малко по-скъпичките. Най-добре ходи на място да разгледаш, защото едно е да гледаш картинки в интернет и съвсем друго да ги видиш на живо. На картинки всички изглеждат супер, но в действителност не винаги е така  :lol:.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #766 -: Април 28, 2012, 10:26:51 am »
Кармен,честита принцеса на приятелката ти.
Аничка,вие вече пораснахте :D,и аз нямам търпение вече ,макар че и страха е голям от неизвестното.
Тя моята бебка май ми се струва че по рано ще е от термин,ще видим .
Тедка ,и аз бях решила да е дървена кошарка,обаче те навсякъде искат поне 20 дни по рано да се поръча,а аз не съм избрала ,а и ако тръгна по рано ненадейно да раждам реших че тези другите подвижните  :D ще ми свърши работа.Направи ми впечатление при подвижните че повечето ,може и всичките да са така не съм сигурна, имат ограничение че са до 15кг,да го имаш в предвид.Ама и подвижните имат дъски за повиване,незнам колко са стабилни .Минуса на подвижните е и че няма шкафчета за дрешките на бебето,ама ако имаш място друго няма да ти е проблем .Аз обаче бих си купила дървена с шкафче .
Магнерота си го пия все още,Тедка обади се на лекаря си щом са болезнени.Мен сега за първи път в 34 седмица ми слушаха тоновете ,но май се почват по рано ,поне около 30г.с И аз имам контракции даже са доста ,ако не ги овладеем ще вляза в болницата ,обаче след като лежа 2 дни установих че когато лежа по гръб имам мн контракции,обърна ли се наляво или надясно няма  :D,нормално ли е според вас?
Гингер този доплер какво представлява,на обикновенния преглед с узи ли ти го правят или е нещо друго?
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #767 -: Април 28, 2012, 10:43:21 am »
Роузи,не знаех че са до 15 кг преносимите,това ще е проблем определено...Дървената не ми е вариант,защото трябва да се местим от стая в стая(в детската е адски студено,а и каката ,като си тръгне септември на училище ние с беба ще се махаме оттам)Та ми се искаше да съм по мобилна.Няма ли някакви по стабилни и да са поне до 20-22кг?
Доплера ми го правят само в София ,като ходя на 3д,с него ми измерват кръвоотока към бебето.У наше село няма такива екстри,изобщо в цялата болница....недай си Боже да имаш проблеми и да нямаш възможност да отидеш в друг град...
За болезнените контракции освен повече почивка и хапчетата друго не ми препоръча лекаря.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #768 -: Април 28, 2012, 11:54:21 am »
rouzi-anna, като лежах в болницата акушерките ми казах да не лежа по гръб защото така стават по-силни контракциите, а да се обръщам на ляво или дясно.
Аз нещо почвам да изпадам в паника, че няма да се справя с нищо,
понеже не бях чела вчера какво сте писали днес като почнах - си и поревах.

На мен от миналата седмица ми увеличиха магнерича 3х2 и точно като направих 30-та седмица ми мериха за първи път тоновете, другата седмица след празниците пак. Като на прегледите вече два пъти ме гледаха и с доплер.

За капак успях да пипна зверси вирус започна с гърло после температура която едва свалих 38,5 сега съм на на атибиотик и с ужасна задна хрема от която продължава да ме боли гърлото... един омагьосан кръг.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #769 -: Април 28, 2012, 12:34:18 pm »
Анук,тази криза"с нищо няма да се справя"я преживях и аз,а вероятно и другите момичета.Обаче,когато се прибереш в къщи с бебето някак си включваш програма минимум и започваш да действаш ден за ден,поне на мен ми се губи първия месец.Бях като робот-седях се,хранех,сменях...След около 20 дни се понапаснахме,спрях да рева заедно с бебето и нещата се подобриха.Да видим дали втория път ще е по добре:)Не се плаши,важното е да са ни здрави бебоците другото минава,а и ще са летни голямо предимство!Оздравай бързо!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #770 -: Април 28, 2012, 12:41:46 pm »
Гингер този доплер какво представлява,на обикновенния преглед с узи ли ти го правят или е нещо друго?

Доплера се прави с ехограф, като се пуска в друг режим. Появяват се сини, червени и жълти "оцветявания" за съответните кръвоносни съдове, отиващи към бебето. Последния път ме гледаха около 40 минути, защото имаха опасения, че единия кръвоток не е много добре, но се оказа фалшива тревога. Иначе за пръв път ме гледаха на Доплер на феталната. От тогава имах още 2 прегледа, и на двата пак имаше Доплер.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #771 -: Април 28, 2012, 23:50:45 pm »
Момичета,в кой месец се спира Магнерича?Аз имам доста болезнени контракции последните 2 дни и пия 3 по 2,след 4 дни влизам в 7-ми месец.А кога се започва със записите на тоновете,нещо нямам спомени отпреди 11 години :oops:
И един съвсем страничен въпрос,опитвам се да си харесам кошарка,ама не дървена а от тези ,дето могат да се местят,само че изобщо не мога да се ориентирам коя марка е качествена,искам да е стабилна и да има дъска за повиване.Моля,ако някой има мнения да ме посъветва.

Моите деца бяха с такива кошари в началото, сменихме ги когато станаха на 2 г + не помня колко месеца, със сигурност са били над 15 кг.
Дъска  за повиване не мисля, че изобщо е приложима. Те са с едни алуминиеви рамки и отделно самата кошара ми идваше ниско и трябваше да си навеждам кръста. Пробвах повивалника точно един път и тотално се отказах.
Чиполино бяха нашите кошарки, с колелца и две нива на матрачето - доволна съм.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #772 -: Април 29, 2012, 12:28:40 pm »
Anuk_Anuk спокойно и аз си мислех , че с нищо няма да се справя ама ела ме виж сега как търча насам натам с памерсите и коритото и даже нямам време да се замисля справям ли се или не  :lol: :lol: Пък и сега вероятно от това , че си болна си още по-чувствителна- и аз се тръшнах ама даже на по-късен етап от теб и само се молех да не родя в това състояние. Спокойно , всичко ще бъде наред :wink:

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #773 -: Април 29, 2012, 13:02:04 pm »
Да ви се оплача и аз.От 3-4 дни съм с такава хрема и болки в гърлото,че направо не се издържа.Първия ден бях с температура,не беше много висока,но се чувствах толкова отпаднала все едно съм с 40 градуса.От аптеката ми дадоха осцилокопциум,пих го 3 дни и сега съм само на морска вода в носа.Много се пазете,защото наистина е много неприятно,когато не можеш да се лекуваш  :(
Анук бързо оздравяване и на теб!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #774 -: Април 29, 2012, 15:14:38 pm »
Момичета, Благодаря ви
все още съм с ужасна хрема като бонус получих и
ужасна кашлица :(

Една приятелка ми прати списък с необходимите неща
е определено ми стана още по-страшно. Някак си до сега
... абе не можех да го повярвам, хем се случва хем ...
А като чета за кърменето :?
Но като видях списъка съвсем се спекох  ... дано по-бързо оздравея
поне да почна да пазарувам :)
alana - добре, че леко си се отървала с този вирус
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #775 -: Април 29, 2012, 16:09:57 pm »
Аз само с хомеопатия се лекувам откакто съм забременяла, единствено взимах парацетамол за температурата, иначе сироп за кашлица, хапчета за гърло и хрема.

Бързо оздравяване и лека бременност на всички!
« Последна редакция: Април 29, 2012, 16:23:26 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #776 -: Април 30, 2012, 09:33:01 am »
За мой късмет не ми се е наложило да пия лекарства по време на бременността..дано и докрая да си остане така :)
Но откакто пак се затопли драстично , отново се подувам..кръвното е добре,явно много задържам вода  :( и вече наистина няма какво да обувам.
Забравих да ви се похваля,че онзи ден бяхме на преглед и малката е вече 2 килограма :)

Много слънчев ден желая на всички :)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #777 -: Април 30, 2012, 10:09:03 am »
Жоли,така ще е накрая ,ще сме подути  :D,ама малко остава.Ти в коя седмица си?
Анюк,дано оздравяваш бързо.А би ли споделила с нас списъка  :D?Аз открих много в нета ,позаписах си нещата които сметнах за необходими,ама не е късно да допълня нещо още.И мен малко ме плащи пазаруването ,защото искам тези дни да си накупя нещата ,да съм готова,а всичко е ново за мен като първо мамче и се лутам от кое по колко ,каква марка :).А за количката какво трябва да купя за постилането в нея,чаршафче,а непромокаема постелка някаква дали да слагам,възглавница нали не трябва за новородено даже и в количката?Кошара си харесах дървена най после .
Алана и на теб пожелавам по скорошно оздравяване.
brainbug ,ти вече си по опитна ,ще помагаш после и на нас със съвети.Цунки на мъника.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #778 -: Април 30, 2012, 10:11:05 am »
Роузи,непромокаема постелка едва ли ще ти е нужна,защото бебето ще си е с памперс.Едно чаршафче ще ти свърши работа :)

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #779 -: Април 30, 2012, 11:09:55 am »
Rouzi , 34 - та карам :)
Дам,наистина нямам глезен..колкото и на високо да ги качвам ,вече и това не помага.
Дано само на изследванията след 3 дни не ме изненадат с някой белтък в урината... :?