0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #720 -: Април 23, 2012, 13:08:19 pm »
то като има да става,си става.
разбира се, че е така! :) всичко друго са предсказания и суеверия...но може би, всеки постъпва така, както се чуства по-спокойно.... :)
Пожелавам ти лека и успешна бременност и здраво бебче на финала!

TEDI 81 за съжаление не мисля, че в тази седмица е възможна грешка, но се надявам да е така!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #721 -: Април 23, 2012, 14:48:05 pm »
Добре дошли на всички нови момичета (нови в темата :)).

Аз онзи ден се наложи да отида спешно на зъболекар.
Колкото и да съм редовна там - се оказа, че съм си завъдила вътрешен кариес и съм с пулпит :(
Наложи се да ми сложат упойка и сега лекарство за умъртвяване на нерва :(
И ми е много притеснено :(
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #722 -: Април 23, 2012, 15:38:22 pm »
Теди, напълно е вероятно докторът да греши, особено след като скоро си бил купил апарата. Нека да отиде до Пловдив твоята приятелка!

Мимс, на вас като ви правят фетална в 12 седмица, тук няма такива екстри. Чак в 20-та. Да не вземем да се разглезим! :lol: Затова пък съм си запазила час за края на юни.

За списъка - не е от суеверие, предпазливост или каквото и да било. Просто тези списъци ми напомнят на един друг форум, който ми е неприятен и лигав. Надявам се никой да не се обиди все пак! Това си е мое лично мнение и никого не задължавам с него. 

Лека бременност на всички!

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #723 -: Април 23, 2012, 16:43:35 pm »
Колко нови попълнения, добре дошли момичета :)

Аз днес бях на фетална морфология-гледахме сърцето и другите органи, според док всичко си е в норма, отговаря си на седмиците, тежим 458 гр., а бебо през цялото време си кри лицето с ръцете - срамежлив момък.

Но док каза,че плацентата ми била ниско разположена и да другата ФМ щял да види дали се е вдигнала - нямам идея какво значи това, после ще чета.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #724 -: Април 23, 2012, 18:42:11 pm »
не отива до Варна  заради прокървяването,тя от страх само лежи.

Хубаво лежи, покоят е важен при прокървяване в ранни седмици на бременността.
Но също така е важно да приема някакъв прогестеронов препарат за задържане.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #725 -: Април 23, 2012, 20:27:53 pm »
Цигу,тя е на много силна терапия 3 по 3 Утрогестан и 3 по 2 Естрофем,много лошо и става от тях.За лежането,за съжаление не винаги помага,Док каза ,че ако ембриона е с лоша генетика колкото и да лежиш организма ще го изхвърли.А седейки по цял ден в леглото в къщи,сама психически е толкова зле,че думи нямам.
Днес бяха пак при местния Специалист,гледал половин час пак нищо не видял,но казал че плодния сак бил порастнал за 3 дни,значи не бил мъртъв??!!На мен ми звучи много странно това изказване,вие как мислите възможно ли е да види разлика в размера на толкова малко сакче?
А също казал,че не вижда сърце,но имало някакво съвсем леко трептене,това пък съвсем не ми е ясно какво е.
Утре отиват в София дано там да се разбере най-после какво се случва.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #726 -: Април 23, 2012, 20:42:39 pm »
Това философстване за генетиката е излишно в случая - не говорим за лежане през цялата бременност и по принцип, а в дните след зацапване и кървене в ранна бременност. Колкото и да й е самотно и отчаяно, по-добре е да лежи, ако става дума за отлепване на плодния сак. Има случаи, когато действително покоят е най-доброто.

Аз имах кървене в 9-та седмица, въпреки че от трансфера до 10-та седмица бях на ежедневни, мускулни прогестеронови инжекции в задника. Не се разбра защо прокървих, но ме запряха на легло 5 дни без да мърдам за всеки случай. Дано приятелката ти има моя късмет и всичко се размине само с уплахата, а бременността й е успешна.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #727 -: Април 23, 2012, 21:38:01 pm »
Мацки,привет
Днес бях на преглед и всичко с бебо е наред Слава Богу;-)
Доста е пораснал от предния път 2530 кг е;-) Следващия преглед след 2 седм.
Поздрави и приятна вечер от мен;-)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #728 -: Април 23, 2012, 23:05:30 pm »
Privet ot men mili4ki minavam da vi nadnikna.Lipsva mi taka priqtnata temi4ka.Radvam se 4e ste dobre i ima novi popalneniq :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #729 -: Април 24, 2012, 13:37:05 pm »
Даниелка :bighug:пораснахте вие.
Драгица,браво бе големичък е момъка :D,нека .
Иве,радвам се че и при вас всичко е наред,за плацентата не се тревожи ще се вдигне .
Теди,какво става с приятелката ти?Дано Господ ги пази с малкото ангелче.
Мимка,радвам се че те виждам тук.
Хубав ден .
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #730 -: Април 24, 2012, 16:45:16 pm »
Зори, да пишеш как е минала феталната. Нашата е чаааак за 4 май, много далечко ми се вижда ...

Вчера не писах след ФМ,че стреса яко ме държеше.В крайна сметка ,след 50 мин. гледане,ми казаха че другата седмица ще ми правят ФМ ,защото още не се е прибрало омфалоцелето и съм на границата на физиологичното и "патологичното". Тя първо ми прави през корема и каза,4е всичко е ок- даже мери гънката за Даун и изключи напълно тази възможност.Даже щяха да ми взимат кръв за БХС веднага след прегледа.Аз тогава и казах за омфалоцелето и започна да ме гледа вагинално и каза,че не е прибрано още.На листата пише,че има съмнение за дефект на коремна стена. Другата седмица в сряда съм при моята си лекарка,а в четвъртък трябва пак да ходя на ФМ във Фемина.Дано до тогава всичко е наред,че иначе следва амниоцентеза и после според резултатите. :? Снощи му дръпнах пак един рев,но днес гледам по-спокойно на нещата- няма да оплаквам живо бебе,на което все още не се знае изобщо има ли му нещо.Разговора с Мели по нощите също ми вдъхна сили. :bighug:
  Лекарката каза - момче!Явно съм родена за свекърва.Да му мислят снахите. :lol:
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #731 -: Април 24, 2012, 18:49:32 pm »
Зори,така звучиш много по добре имай вяра ,може пък другата седмица да ти поднесат много хубава новина,стискам палци да е така!
А за момче не се нагласяй още,че и аз имах син от 11 седмица до 20 и някъде в този промеждутък си изгубихме пишката:))))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #732 -: Април 24, 2012, 19:00:09 pm »
Теди, да не ви израстне пак в родилното?  :lol: :lol: :lol: Че знам няколко такива случаи  :lol:

Зори, разбира се, че всичко ще е наред! Не прави моята грешка да убиваш детето всеки ден, че все някой ще му каже като се роди, моите горките колко неща имат да чуят....
Ми мъж, мъж, зетьове ми трябват на мен :) Така както на всеки преглед ми изскача по едно ново бебе, знам ли колко моми ще се народят :)

Е щом на теб в 11 г.с. и 4 дни ти казаха пола, аз съм на ФМ в 12 и 2 дни, а дано видим няколко дуди :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #733 -: Април 24, 2012, 19:14:47 pm »
11 седмица до 20 и някъде в този промеждутък си изгубихме пишката:))))
ха, на мен тъкмо днес, в 14гс ми видяха сините гащи...демек, може и розови да излязат казваш  :) :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #734 -: Април 24, 2012, 20:22:34 pm »
Мимс ,за теб много зетьове имам,щот и персийският котарак ни е мъжки,а ти май женска хубавица имаше. :lol:

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/182255_1840056210754_1521004132_32014789_1816126_n.jpg
« Последна редакция: Април 24, 2012, 20:25:04 pm от z22 »
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #735 -: Април 24, 2012, 20:32:44 pm »
Мимка,сакън бе бялата количка идва до седмица,как ти се връзва за мъжко:))Аз все сънувам,че раждам момче а съм купила всичко за момиче:)))Аз си искам пак момичка,да знаеш колко е грижовна каката,става по рано сутрин да ми прави фреш,та да пие бебето витамини.Друго си е с такава отмяна,а късмет и здраве като родя тя ще ми е като дясната ръка.Дано ти от тройката извадиш поне две девойки!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #736 -: Април 24, 2012, 20:47:01 pm »
а то това си е до дете.Моето като е момче,пък така се грижи за мен.Вчера ми носи да се завия и направо ми намота около кръста,защото трябвало на корема и на кръста да ми е топло.Постоянно говори за бебето,само ми целува корема,обяснява как ще бута количката и го храни.Много е ентосиазиран и като види бебе и само пита,не може ли и нашето вече да излиза.Направо не знам ако не дай сИ Боже нещо стане,как ще му кажем на него.
Той беше казал в градината,4е ще имаме бебе,още преди ние да знаем. :lol:А миналата седмица си поръчахме диван и докато избираме дамаска,набързо разказа на продавачката,че ще е батко.Само дето си мисли,че ще е момиче и казва,че друго момче в къщата не давал,ама и с това ще свикне. :lol:

Мимс,като нищо ще ти кажат.Моята лекарка с Жоро ми каза в 12-та г.с.,а преди като бях с еднояйчните близнаци в 13-та и си позна жената.Сега ако и тя другата седмица каже монче,няма мърдане. :lol:
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #737 -: Април 24, 2012, 20:54:14 pm »
Криси,много се радвам,че се чувствате добре ти и бебка,дано скоро сте си в къщи!
А какво име избрахте,не пишеш да не го пазите в тайна:)
Много съм зле, аз туко що се сетих, че никъде не съм казала името на малката :) Казва се Емма :)
Кармен
Ами добре е, този момент го чаках от толкова време :) Няма нищо по-прекрасно, скоро и вие ще се радвате на малките си ангелчета. Бориме се с къременето, уж ни се получава  :? Доста време чакахме млякото, днес май за първи път се появи по-стабилно и успяхме да се нахраним както трябва  :lol: Иначе бебето много си прилича със снимките от 3D-то в 32г.с :) Едно към едно е :) За това ако има нетърпеливи, може да отидете към 30г.с да видите на кой прилича :)
Целувки от мен, много ми липсва темичката, продължавам да ви чета :)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #738 -: Април 24, 2012, 21:00:52 pm »
Еха,Криси много хубаво име си има малката принцеска!Дано кърменето наистина потръгне,аз отсега се чудя дали ще се справим или пак ще имам проблеми...Бебка плаче ли през нощта или е спокойна,ти как се възстановяваш от секциото,боли ли те много?Пожелавам ти да мине леко периода на напасване между двете ви и таткото де:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #739 -: Април 24, 2012, 21:39:39 pm »
Зори  yahoo_17, вярвам в добрия финал при вас!
Целувки за галантния малък мъж!Прегръщам те!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)