0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #660 -: Април 18, 2012, 14:56:15 pm »
z22 стискам палци да израснете проблема и да забравиш, че въобще е съществувал. А най-добре ако е било сянка и проблем няма  :bighug: Само бъди спокойна, че притеснението е най-големия ни враг.

Относно фраксипарина, на мен лекарката ми каза, че трбява да го слагам дори и след раждането  osi_12, което все се надявам да е естествено, а не секцио  yahoo_33
Единствено за аспирин протекта ми каза, че се спира седмица-две преди раждането, а вероятно може и още като се влезе в 9-тия за по-сигурно.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #661 -: Април 18, 2012, 15:06:49 pm »
Фраксипаринът ми беше предписан до 7 дни преди термин. После го слагах още 10 дни след операцията, за да предотврати сраствания.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #662 -: Април 18, 2012, 15:23:08 pm »
rouzi-anna, хубаво е , че го взимаш така . При мен това не се получи , да не обяснявам защо  .Аз живея явно в друга страна и не ми се получава .
Друго момиче го взимало направо от производителя и пак е по -евтино. И затова проверих , но уви трябват си връзки пък.
Явно аз съм си карък и си го купувам на 7 лв . от аптеката .Успокоявам се , че не остана вече много .
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #663 -: Април 18, 2012, 16:38:38 pm »
z22 стискам палци да е фалшива тревога!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #664 -: Април 18, 2012, 19:00:13 pm »

 Не знам защо,при нас винаги трябва да се появява по нещо .Сега пък бебето е с физиологично омфалоцеле.Уж се махало в 99% от случаите до 12-та г.с. ,ама нали се сещате ,че до тогава аз ще го мисля денонощно. :(Освен това не ми е ясно ,ако не се нахне ,какво следва.


Всички бебета са с физиологично омфалоцеле, не е само при вас.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #665 -: Април 18, 2012, 20:10:25 pm »
Криси,всички сме с теб мислено и ти стискаме силно палци,всичко да мине като по вода и съвсем скоро всичко да е само спомен,а ти да гушкаш малката си принцеса.
Zz2,не се тормози предварително 99% шанс да се оправи тази "херния" е много!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #666 -: Април 18, 2012, 22:15:18 pm »
не е сянка ,вижда се ясно и никак не е малко,но някак си вече ми е спокойно.В началото бях в паника ,какво е ,ще се свие ли.

 Мерси ,Мели - ами с Жоро не са ми казвали да има такова чудо,пък и тук никой не е чувал,не им го казват лекарите ли.
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #667 -: Април 18, 2012, 22:17:14 pm »
Аз бях до края на бременността на Фраксипарин 0,3. Спрях го 1 ден преди секциото. След операцията трябваше да го поставям още 10 дни.

Фраксипаринът е противосъсирващо средство и се назначава за да предотврати образуването на тромби, а не за да предотврати сраствания.Ето листовката:
http://apteka.framar.bg/21001062/%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD-%D1%88%D0%BF%D1%80%D0%B8%D1%86-%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D1%83%D0%BB%D0%B0-0-3-%D0%BC%D0%BB-1

Клексан има същото действие като Фраксипарин. Ето и неговата листовка:
http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=1050

По принцип след всяка операция се поставят лекарства от групата на хепарина.

Дидомира, ако тръгне нормално раждане, задължително уведоми лекаря за това.

Зори, всичко ще е наред, ще видиш  :)
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #668 -: Април 18, 2012, 22:21:06 pm »
не е сянка ,вижда се ясно и никак не е малко,но някак си вече ми е спокойно.В началото бях в паника ,какво е ,ще се свие ли.

 Мерси ,Мели - ами с Жоро не са ми казвали да има такова чудо,пък и тук никой не е чувал,не им го казват лекарите ли.


Къде "тук", пропуснала съм къде си в момента.  :)

При всички бебета червата се образуват извън коремната кухина, това е нормален етап от ембрионалното развитие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #669 -: Април 18, 2012, 23:14:01 pm »
е как къде ,по форумите. :lol:За бой съм аз знам ,ама ...Просто за първи път чух това чудо и нищо не ми говореше,сега като попрочетох и се поуспокоих.
 Благодаря ти ,Мели.
<br />
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #670 -: Април 18, 2012, 23:17:11 pm »
е как къде ,по форумите. :lol:За бой съм аз знам ,ама ...Просто за първи път чух това чудо и нищо не ми говореше,сега като попрочетох и се поуспокоих.
 Благодаря ти ,Мели.


Хех, ембриологията е трудна наука, факт.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #671 -: Април 18, 2012, 23:18:25 pm »
Момичета днес със секцио по спешност се роди дъщеря ни цели 3300 грама и 50см! Не мога да опиша щастието си, утре ще ви напиша подробности, хич не е страшно това секцио :)
Благодаря ви на всички за подкрепата, много силно ви прегръщам и целувам!!!


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #672 -: Април 18, 2012, 23:32:21 pm »
Криси,мила честито да ти е ви е жива и здрава малката звездичка да ви донесе много радости.На теб ти желая бързо възстановяване и чакам подробности с каква упойка беше и всичко,когато имаш възможност разбира се:)Сега си почивай и събирай сили за после:)И се наспиии мнооого хубаво,не се знае кога ще ти се падне пак:))) :bighug:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #673 -: Април 19, 2012, 00:09:17 am »
Криси, много се радвам за теб.  :D

rose from the stars, недей да плашиш първескините, които ще раждат естествено! Това за срастванията го чувам за пръв път, по-скоро се твърди обратното, а за разкъсванията - ако е голямо бебето, се прави епизиотомия. Твърди се, че минава по-бързо отколкото операцията от секцио.
Ако сте в сигурни ръце, всичко е наред. И най-важното - здрави бебета и здрави майки!

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #674 -: Април 19, 2012, 08:04:00 am »
Крисии, много се радвам за теб. Честитоооо:-) Да ви е жива и здрава малката фея:-)
 :bighug: :balk_16: :balk_5:
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #675 -: Април 19, 2012, 08:17:58 am »
Здравейте и от мен момичета. Дълго време само четох и се канех да пиша, но някак все не го правех.... :) В случая обаче усещам, че имам нужда от малко подкрепа, тъй като сърцето ми е свито от притеснение...
Бременна съм в края на 13-та седмица, след първо ИКСИ и до сега нещата вървяха що годе нормално. Имах три пъти кафеникаво зацапване в началото на бременността, както видях - не съм единствена. Сега за сега, нещата уж са наред....Преди 5г направих спонтанен /и неизяснен/ аборт в 14-та г.с. и сами можете да си представите ужаса, който изпитвам сега...Държа се някак, с подкрепата на една мила съфорумка и опити да си вдъхвам кураж. Оня ден, тъкмо когато поемах първите глътки въздух без паника, док ми съобщи, че резултата от ранния БХС не са добри - за Даун 1:196. На 32г. съм, не в първа младост и с близо 9 годишна борба за забременяване /мъжки фактор/. Ужасът се върна с пълна сила след "новината", на 07,05 ще правим втори скрининг и евентуално амнио след това. Предвид опита ми от преди, изключително се притеснявам да не попадна в макар  и малко вероятния шанс за спонтанен аборт при амниоцентеза..Просто ще се гръмна вече от притеснения и страхове!

П.П. честитта дъщеричка на Криси- много здраве и щастие и желая!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #676 -: Април 19, 2012, 08:32:18 am »
Криси, чудесна новина за началото на деня ми  :balk_21: Да ви е живо и здраво детенцето, да ви радва много. А на теб- бърз оздравяване и скорошно прибиране у дома!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #677 -: Април 19, 2012, 08:39:43 am »
Честито, КРИСИ!!! Честит рожден ден на бебчо! :happy_birthday_1: Да ти е жива, здрава, румена и засмяна прекрасната ти дъщеричка!  :bori_015: Благодаря ти, че споделяш всичко с нас, защото и на нас (особено на мен) ми вдъхваш кураж! Желая ти, бързо и безпроблемно прибиране със съкровището у дома! И отново: ЧЕСТИТО КРИСИ !!!  :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Април 19, 2012, 08:43:28 am от rosefromstars »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #678 -: Април 19, 2012, 08:46:10 am »
Бубулина честита дългоочаквана бременност:) Не се притеснявай! Това,че преди 5 год си имала спонтанен аборт, не значи, че сега ще се случи нещо :)
Колкото до риска за Даун..най-вероятно резултата е такъв заради това,че си на 32 ( което не че е много),но амниоцентезата се прави под строг контрол, влива се магнезии, пият се и други спазмолитици, може и престой в болница да се наложи,за да са сигурни лекарите,че няма опасност за бебето:)
Стискам палци и не се притеснявай - това е най-важното :wink:

На Криси - честито! Много да те радва малката принцеса :D
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #679 -: Април 19, 2012, 09:18:51 am »
Криси, честито и от мен. Да ви е жива и здрава малката принцеса. А на теб бързо възстановяване.
И аз ще чакам разказа ти за това как е преминала операцията.

Бубулина, честито и добре дошла.
Не се стресирай заради резултата, това са вероятностни стойности, има много момичета, които са имали подобни резултати, правили са повторен БХС или амнио и са родили живи и здрави бебета. Потърси в търсачката и ще видиш.