0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #640 -: Април 17, 2012, 16:43:04 pm »
Криси,стискам  :crossfingers: всичко да е наред. :bighug:
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #641 -: Април 17, 2012, 19:29:05 pm »
Криси, и от мен имаш стиснати палци;-) Дано всичко е наред.
Аз пък от снощи съм с разтройство, нещо съм настинала. Бях при д-р Сигридов и ми изписа смекта и активен въглен.
Поздрави на всички мамчета и всичко най-най  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #642 -: Април 18, 2012, 10:35:04 am »
Момичета благодаря ви страшно много за подкрепата - за къде съм без вас  :bighug: Особенно както не искам да казвам на никой че съм в болница, поне на вас мога да ви споделя какво става. С две думи - бебе няма още  :?
Но, вчера излезе друг проблем с тоновете на бебето. Нали имах много силни контракции миналата вечер и после и през деня, и на мониторинга са видяли, че тоновете на бебето много рязко падат при появата на контракции - т.е може би има проблем с пъпната връв. След това контракциите спряха, и днес след обяд ще ми се направят вид тест с който ще ми предизвикат началната фаза на раждането, за да стимулират по-силни контракции и да видят дали с пъпната връв всикчко е наред  :( Ако видят и най-малкия проблем - секцио, защото не могат да ме пуснат и да позволят да започна да получавам контракции някъде вкъщи например (дори и подготвителни) и да стане някой гаф с бебето и да е твърде късно  :(
Оказа се че и тромбоцитите са ми към 100 000, т.е днес анестезиолога ще се навие на епидурална (дали секцио или нормално), но ако продължават да ми падат с тази скорост след 2 седмици вече няма да се навие, за да не направя някой тромб  :( Т.е ако се наложи секцио по спешност ще трябва да ме приспиват, интубират и т.н. - още повече усложнения  :(
Ще видим, ако няма проблем с тоновете, ще ме пуснат и ще си чакам кога ще започне нормалното раждане, но да ви кажа вече толкова ми писна да седя ни в клин ни в ръкав в тази болница-ту раждам, ту не раждам, ту раждам, ту не раждам, че искам да се приключва вече  :wink:
« Последна редакция: Април 18, 2012, 11:27:35 am от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #643 -: Април 18, 2012, 10:56:02 am »
Криси, стискам палци всичко да е наред и да се вземе най-адекватното решение за раждането. Пожелавам ти всичко да мине бързо и безпроблемно и накрая като видиш малкия бонбон да забравиш за всичко, което ти се е наложило да преживееш  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #644 -: Април 18, 2012, 11:01:47 am »
Krisi,малко ти остана още,дано да няма проблеми с пъпната връв,но дори да има нещо притеснително щом си под наблюдение,всичко ще  бъде наред.Както са ти писали момичетата ,бебка вече си е напълно износена и спокойно може вече да излиза!Спокойствие мила и дано в най-скоро време да си гушнеш съкровището!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #645 -: Април 18, 2012, 11:28:36 am »
Krisi,всичко ще ми не по най-добрия начин!Всичко ще е наред миличка :) Късмет  :wink:


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #646 -: Април 18, 2012, 11:37:44 am »
Криси,стискам палци всичко да е наред и да си гушнеш скоро жио и здраво бебче!

 Не знам защо,при нас винаги трябва да се появява по нещо .Сега пък бебето е с физиологично омфалоцеле.Уж се махало в 99% от случаите до 12-та г.с. ,ама нали се сещате ,че до тогава аз ще го мисля денонощно. :(Освен това не ми е ясно ,ако не се нахне ,какво следва.
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #647 -: Април 18, 2012, 11:59:05 am »
Милата ми Криси, дано скоро всичко се реши и ти се успокоиш. И най-вече - да се чуе гласчето на малкото съкровище! Моите тромбоцити също падат откакто забременях - от 360 сега са 230, ако продължат да падат и при мен с тази скорост и заради проблемите със сърцето, секциото няма да ми се размине! Но, пък се успокоявам, че ще заспя и после като се събудя ще гушкам малкото бебче! Може би, заради страданията ни през бременността, заслужаваме да си поспим при раждането!  :wink: Друго, с което се успокоявам, е че при цезаровото сечение не се получават сраствания на тръбите и разкъсвания. Наскоро една моя приятелка роди естествено, но с 12 шева и получи сраствания на единствената й останала тръбъчка до единственият й останал яйчник. Другият го изгуби преди забременяването, поради лекарска немърливост и спукване на киста на яйчника. Сега я успокоявам, и й казвам да не се тревожи, защото ако желае второ, има инвитро и пак може да бъде майка! Така че, Криска, дръж се, скоро ще гушкаш сладкото бебче!  :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #648 -: Април 18, 2012, 12:08:13 pm »
Криси, не се притеснявай, ако се наложи да те приспят и да те интубират. Нищо няма да усетиш. Важното бебето да е добре. Успех!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #649 -: Април 18, 2012, 12:08:24 pm »
Криси, не се притеснявай, не мисли за всичко. Нещата ще се наредят по най-добрия за вас начин. Бъди спокойна. Все пак ако всичко е прекалено иделно, с какво ще запомниш бременността си  :lol: :lol: :lol: Така още повече ще искаш да си я гушкаш мънинката. Прегръщам те и споко!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #650 -: Април 18, 2012, 12:31:46 pm »
Криси,всичко ще е наред,стискам палци нещата да минат леко.
Z22,не знам какво означава това което ти е казал лекаря ,но надявам се да се реши проблема и да не те тормози.Ама нали знаеш че все за нещо има да се тревожим през бременноста че и после.
Момичета,искам да ви попитам тези които сте си били клексан или фраксипарин ,колко време преди раждане сте го спирали?Вероятно за секциото има значение.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #651 -: Април 18, 2012, 12:34:38 pm »
Криси, стисскам всички палци за теб! Най-хубавото предстои!Всичко ще мине по най-добрия начин! :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #652 -: Април 18, 2012, 12:45:15 pm »
rouzi-anna, аз съм на клексан от самото начало . Така ми се иска вече да го спирам , че сигурно една кола купихме с него , ама .. няма начин  :( .
Когато говорих с доктора за раждането / в 32 седмица съм / ми обясни , че  24 часа преди секциото трябва да го спра .Не ми е ясно обаче ако нещо се обърка и тръгна да раждам по рано , та затова и на мен ще ми е интересно да чуя други мнения .
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #653 -: Април 18, 2012, 12:49:31 pm »
Сега пък бебето е с физиологично омфалоцеле.Уж се махало в 99% от случаите до 12-та г.с. ,ама нали се сещате ,че до тогава аз ще го мисля денонощно. :(Освен това не ми е ясно ,ако не се нахне ,какво следва.[/color]

Какво по точно означава това? Наистина и много стресиращо да ти съобщят, че бебето има нещо. Но процентите, които си написала са наистина добри, и се надявам, че от следващия преглед ще излезеш спокойна, че проблема е преодолян.

Криси, стискам палци всичко да бъде наред.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #654 -: Април 18, 2012, 12:54:05 pm »
Зори, дано притесненията минат  :bighug:

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #655 -: Април 18, 2012, 12:56:27 pm »
ами нещо като херния ,но не баш това.На коремчто е и на снимката изглежда доста голямо .Дано след 2 седмици да се е свило.
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #656 -: Април 18, 2012, 13:05:52 pm »
ами нещо като херния ,но не баш това.На коремчто е и на снимката изглежда доста голямо .Дано след 2 седмици да се е свило.
Здравей! На една приятелка, в по-късен етап от бременността, на прегледа виждат тази херния, която се оказа сянка от пъпната връв. Горкото момиче си изплака очите от притеснение. Стискам ти палци всичко да ви се нареди! :grouphug:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #657 -: Април 18, 2012, 13:44:24 pm »
Криси, аз имах точно такива проблеми с тоновете и с двете бебета. При баткото се оказа, че има истински възел на пъпната връв.
При девойката беше от притискане на връвта с рамото. Оправях я с една техника, наречена Инверсия. Ето ти:
http://www.estestveno.com/node/42#T2


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #658 -: Април 18, 2012, 14:31:01 pm »
ами нещо като херния ,но не баш това.На коремчто е и на снимката изглежда доста голямо .Дано след 2 седмици да се е свило.
Може пък да е грешка,дано ...Стискам палци.
Дидимора,аз бях писала за Клексана че може да мине по здравна каса,аз от месец така си го вземам.Вземаш си само направление от личния лекар за съдов хирург и хирурга ти го изписва.3О броя излизат 150лв .И аз до скоро не знаех ,за съжаление.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #659 -: Април 18, 2012, 14:47:47 pm »
Криси, не се притеснявай мила, вярвам че всичко ще е наред с теб и бебока.
Мога само да ти стискам палци всичко да е наред