0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #620 -: Април 15, 2012, 20:42:13 pm »
. Както са ви казали по-горе, няма нужда от повече от две-три неща. Не си давайте парите за скъпи козметики, че направо тръпки ме побиват, като знам какви са заплатите и колко струват памперсите!

Много вярно. А и идеята, че бебето трябва да се маже изобщо, е погрешна. Мажем ако има проблем, иначе по-меко и хубаво нещо от бебешката кожа няма; здравото, добре хранено бебе си я поддържа иделна и без външна намеса. Не му пречете.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #621 -: Април 16, 2012, 00:22:23 am »
Много вярно. А и идеята, че бебето трябва да се маже изобщо, е погрешна. Мажем ако има проблем, иначе по-меко и хубаво нещо от бебешката кожа няма; здравото, добре хранено бебе си я поддържа иделна и без външна намеса. Не му пречете.
Абсолютно съм съгласна! Принцип, който помага е - колкото по-хубаво ухае една козметика, толкова по-вредна може да бъде - всички видове парфюмни композиции и "активни" съставки са силни алергени. Не "товарете" излишно кожата на бебето :)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #622 -: Април 16, 2012, 08:52:40 am »
В предния пост не се доуточних - на Бюбхен и Мустела ползвам само измиващ гел и мляко, защото на малката кожата е суха (явно ще има моята проблемна кожа) .Цените са около 12лв Бюбхен и около 17лв Мустела, като едно шише ми стига за около 3 месеца.
Крема против подсичане ползвам почти всеки ден различен, че и там ни е проблемно. Тези със съдържание на цинков оксид при по-дълго ползване й изсушават дупето и започва да се лющи; като ползвам Бепантен по-дълго пък се зачервява.

Но съм напълно съгласна с момичетата, че кожата след баня се маже при нужда!
[/url]
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #623 -: Април 16, 2012, 15:26:13 pm »
Привет момичета :) Минавам само да кажа, че Криси ме разконспирира- не устисках до Великден и на 12.04 със завидна скорост (3 часа от приемането в болницата и 20-30 минути след влизане в родилна зала) родих моята дъщеричка Симона :) На всички очакващи ще кажа- не е страшно, ако имате възможност раждайте естествено, разбира се ,че има дискомфорт ама не е болка за умиране :) 

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #624 -: Април 16, 2012, 15:53:12 pm »
Привет момичета :) Минавам само да кажа, че Криси ме разконспирира- не устисках до Великден и на 12.04 със завидна скорост (3 часа от приемането в болницата и 20-30 минути след влизане в родилна зала) родих моята дъщеричка Симона :) На всички очакващи ще кажа- не е страшно, ако имате възможност раждайте естествено, разбира се ,че има дискомфорт ама не е болка за умиране :) 

Можем да честитим на brainbug тук:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47942.msg927253#msg927253


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #625 -: Април 16, 2012, 16:27:31 pm »
Момичета има ли някоя от вас която да пие ранитидин за киселини?Много ми стана странно,че тук в аптеката ми дадоха именно това само че с някакво друго име,но основната съставка е ранитидин 150 мг.Питах за Талцид,но казаха,че тук са го изтеглили от пазара..и естествено си продават лекарства тяхно производство.Чакам обаждане от док,но явно е много зает днес,така че ще се радвам ако някой от вас го е ползвал,че киселините са направо изгарящи!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #626 -: Април 16, 2012, 20:14:36 pm »
alana - аз се оказах с колит и ходих на гастро
лекарката точно коментираше, че не може да ми го изпише
за киселини ми изписаха bioanacid или улкупрол
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #627 -: Април 16, 2012, 21:49:51 pm »
Христос Воскресе момичета:-)
Всички да сме живи и здрави и благословенни.
Аз бях извън София за празниците и днес се прибрахме. Слава Богу не ми се отрази зле. Много хубаво изкарахме. Още малко остана.....чак нямам търпение да раждам.
За киселините......имам ги отдавна и са доста гадничко нещо. Д-р Сигридов ми изписа Талцид, но не ми помага хич. Само содата върши работа.
Приятна вечер от мен  :bighug:
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #628 -: Април 16, 2012, 22:01:39 pm »
И аз имах ужасни киселини, направо нетърпими, нито талцит, нито стопацит ми помагаха, накрая само от квамател ми минаваха, не можех да си легна без хапче.

По въпроса за козметиката - само в началото мажех бебетата, защото се родиха малко недоносени и кожата им беше суха, после с нищо не съм ги мазала, единствено крем за подсичане ползвам.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #629 -: Април 16, 2012, 22:24:40 pm »
Явно мненията на докторите доста се различават..Следобед доки се обади и каза ,че няма никакъв проблем да го пия osi_10.Отделно четох по испанските форуми,че доста често им го препоръчват,най-вече в третия триместър.Казва се Alquen,но основната съставка е ранитидин 10 мг.Много странно разминаване,но аз ще си го пия защото киселините са нетърпими ,а от хапчето ми мина на момента..
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #630 -: Април 17, 2012, 01:35:03 am »
Привет момичета :) Минавам само да кажа, че Криси ме разконспирира- не устисках до Великден и на 12.04 със завидна скорост (3 часа от приемането в болницата и 20-30 минути след влизане в родилна зала) родих моята дъщеричка Симона :)
:cheerleader: :cheerleader: :cheerleader: Честито миличка ;) Писах в темичката :)

Аз да се похваля, че пиша от болницата :( Накратко - подути крака, ръце, инцидентно високо кръвно 90/150, преди малко разбрах че имам и албумин в урината (бил ниско количество, за това да не съм се била притеснявала  :? ) Биха ми инжекция за белите дробове на бебето и ще видим утре какво е положението...общо взето всеедно сънувам...уж станах сутринта да ходя на запис на тонове, а то какво стана  8O 8O 8O


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #631 -: Април 17, 2012, 08:01:55 am »
Криси, вече си минала важната граница - 36 гс - оттук нататък всеки допълнителен ден е в плюс, но и да родиш, бебето ти ще е износено. Не се притеснявай - опитай се да си почиваш колкото можеш. Стискам палци и чакаме новини!


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #632 -: Април 17, 2012, 09:00:51 am »
За киселините на мен ми бяха изписали Сукралфат - единия ми беше прегънал жлъчката и бях с постоянни киселини
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #633 -: Април 17, 2012, 09:07:49 am »
Христос Въскресе!
Криси, всичко ще мине добре, не се притеснявай! За подутите ръце и крака знам, че е нормално за 9-тия месец.  :grouphug: С теб сме!
За кисилините, сестра ми пи Емо (мисля, че така се казвамаха) и беше много доволна.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #634 -: Април 17, 2012, 09:56:14 am »
Добро утро мамчета.
Криси,дано се оправяш бързо и си изкараш докрая .Почивай сега .
Аз киселини съм нямала никога ,нямам и сега ,сигурно е ужасно.
Аз да ви с еоплача  :D,моите контракции ,когато съм легнала докато отмине сякаш леко ме задушават 8O.,но не са болезнени.
Хубав ден ви пожелавам .
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #635 -: Април 17, 2012, 10:32:40 am »
Криси,стискам палци всичко да е наред,но и да се стигне до раждане ще си имаш напълно здраво и износено бебче.Предполагам ,че вече си приготвила всичко за малката принцеса,бъди спокойна в момента само това зависи от теб.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #636 -: Април 17, 2012, 13:30:02 pm »
Благодаря ви много момичета :) За сега всичко върви ок, оттоците поспаднаха и кръвното от 12 часа ми е 65/125. Албумина се оказа малко над нормата за това не е страшно.
Обаче, аз както се успокоих че всичко е наред, така цяло нощ не спах от контракции...до сега въобще не съм имала чак такива, още вечерта акушерката видя, че са на 15 мин и ми даде хапче, което не помогна. Днес сутринта контракциите бяха на 10 мин, не бих казала че са много болезнени, за това си мисля да не е фалшива тревога  :? Ама лекаря ми доста се учуди, че са на 10 минути и в 2 часа пак ще ме проследят на колко минути са....
Според вас дали може стероидите за дробчетата на бебето да са предизвикали раждането  8O и дали е възможно това да е раждане въобще? Аз все си представях, че като започне до 8-10 часа привършва :)  През ноща ми се стори и че имам кафеникаво зацапване, ама нали бях сънена и не обърнах голямо внимание...

Благодаря ви пак за подкрепата, аз си седя тука и гледам в тавана...много е скучно, всички момичета около мен са с бебета вече, толкова са щастливи, направо сиаят :) Иска ми се и на мен вече, със сигурност както и на всички вас вече :)


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #637 -: Април 17, 2012, 13:49:55 pm »
Според вас дали може стероидите за дробчетата на бебето да са предизвикали раждането 
Не. Явно времето за срещата ви наближава  :D По-леко да мине раждането, щом си минала 36г.с. всичко ще е наред.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #638 -: Април 17, 2012, 14:03:53 pm »
Криси, и моите контракции не бяха болезнени - цяла нощ си се търкалях в нас и си мислех, че са нормални болки за 9-ия месец щом не са силни. Чак сутринта като станах и видях зацапване загрях, че е време да се отправям към болницата. 3 часа след това бях родила.
Леко раждане ти пожелавам :)!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #639 -: Април 17, 2012, 14:40:49 pm »
аз си седя тука и гледам в тавана...много е скучно, всички момичета около мен са с бебета вече, толкова са щастливи, направо сиаят :) Иска ми се и на мен вече, със сигурност както и на всички вас вече :)
Криси, скоро ще си я гушнеш малката принцеса, само бъди спокойна. От колко време чакаше този момент.  :bighug: