0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #560 -: Април 07, 2012, 10:41:14 am »
Пухче,и аз има бъбречни проблеми .Появявяще се болката само вечер,по цяла нощ ужасни болки,и усещах сякаш контракции предизвикани когато болката се усилва.Пуснахме урина,много левкоцити се откриха ,пих Оспамокс,но повече от 2 дни не посмях да го пия,а и имах подобрение.Много течности поемай .
brainbug ,очертава се да си имаш великденче ,стискам палци всичко да мине леко .
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #561 -: Април 07, 2012, 13:03:31 pm »
И аз да споделя...от 4ти месец съм на Магнерот 3*1 и но-шпа 3*1 защото тогава корема ми започна да нараства, док каза че помага на мускулатурата, която много се разширява и досега си го пия. По-ясно усещам ползата от но-шпа, особено ако си взема по 2 хапченца, болките изчезват, а мен почти постоянно ми тежи ниско долу корема и си ме наболява.
Момичета малко ме е срам да питам такова нещо, да не го счетете за глупост, но вярно ли е че когато се влиза за раждане в болницата, ноктите на ръцете трябва да са къси, изрязани, без нищо по тях? Въпреки че моите са къси и натурални, слагам прозрачен гел за да не се чупят и ако ме накарат не мога сама да го махна, трябва да се изпили, защото се пече на uv лампа....някой знае ли нещо по въпроса?
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #562 -: Април 07, 2012, 13:39:37 pm »
Бамбо,ноктите трябва да са без цветен лак,не само при раждане,но и при всякакви операции.Аз при миомектомията се бях барнала с тъмно червен лак на краката и ръцете и сестрите ме накара незабавно да го махна,защото ако имало проблем с кръвното по време на операцията ноктите посиняват(мисля че си има и наименование за това ,но не помня)та анестезиолозите гледат цвета на ноктите.В твоя случай с безцветен гел може и да не е проблем,но най добре да си питаш лекаря.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #563 -: Април 07, 2012, 15:02:20 pm »
Момичета малко ме е срам да питам такова нещо, да не го счетете за глупост, но вярно ли е че когато се влиза за раждане в болницата, ноктите на ръцете трябва да са къси, изрязани, без нищо по тях? Въпреки че моите са къси и натурални, слагам прозрачен гел за да не се чупят и ако ме накарат не мога сама да го махна, трябва да се изпили, защото се пече на uv лампа....някой знае ли нещо по въпроса?
Само гел не е проблем. Не трябва да има лак, за да могат да следят цвета на ноктите (дали посиняват) - при упойка става въпрос. А подрязаните нокти са изискване заради бебетата - на мен това ми беше единствения период, в който си гледах децата без маникюр  :lol:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #564 -: Април 08, 2012, 00:18:58 am »
Аз нито ноктите си изрязах, нито лака си махнах (а беше цветен) :oops: Но пък и никой не ми е правил забележка.
п.п. Ако е от значение, раждах нормално, но си поисках епидурална упойка. Ама и анестезиолога нищо не ми каза за ноктите.
[/url]
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #565 -: Април 08, 2012, 00:41:28 am »


Момичетата с близнаците, както и да раждате - успех ви пожелавам! На мен с едно ми е тежко, не знам на вас какво ви е с двечки  8O Героини сте вие  :wink:


Мъжът ми снощи се изказа по този въпрос. "Еххх, лесно им е на тези с едно бебе. Ние сме във военно положение."
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #566 -: Април 08, 2012, 01:11:43 am »
Момичета, не знам докога ще се точи тази дивотия с изрязани, нелакирани /ако може и изтръгнати нокти/ за родилките, ама като гледам...скоро няма да спре. Искрено не разбирам къде има още анестезиолози с подобни изисквания и защо ги има. Аз си раждах с изряден маникюр, със спинална, епидурална, след секциото бях с епидурал 36 часа и хубаво, че не зависеше от френския ми маникюр дали ще дам фира  :lol:
И за да бъда съвсем конкретна, подпитвайки на предварителната консултация с анестезиолог какво е това, което се коментира за маникюрите и лака, отговорът беше: "Аз ако чакам да видя дали ти посиняват ноктите - ще опрем до дефибрилатора, а и тази апаратура за това я имаме, не да ви се цъклим в цвета на ноктите". Цитирам по памет.
В райна сметка, в зависимост от болница, специалист конкретен и такива неща - всякакви изисквания могат да ви поставят, ако искате да се съобразите вместо да се разправяте - ваша воля и право. Ама щом половината раждаме с маникюр, пък другата половина без и все сме добре /пу пу/...не ШЪ да е в маникюра, или липсата му "ключа за палатката" ;)

При естествени раждания конкретно, от акушерки с бая години стаж знам, защо карат родилките да са с добре изрязани нокти. Защото ако са с дълъг маникюр, като започнат яките контракции и особено напъните накрая, жената инстинктивно стиска ръце в юмрук и хич не мисли колко силно - вследствие на което ако е с дълги нокти си наранява дланите, понякога сериозно. Та в този случай - има резон според мен, но говорим и за необезболени раждания. С епидурал - едва ли се стига до такива самонаранявания. Ама по тази тема - само каквото са ми казвали знам, не съм раждала така ;)


Леки месеци до финала на всички и с маникюр и без - лесно да родите и здрави да са ви децата ви желая!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #567 -: Април 08, 2012, 10:39:09 am »
Момичета,имате ли едни много неприятни болки в ребрата?За мен нещата са много кофти цяла нощ не мога да мигна и интересно ,че ме боли само от едната страна,ни възглавница за бременни помага ни нищо.Моя корем започва буквално от гърдите:))И явно притиска ребрата,при първата ми бременност съм нямала такъв проблем.Освен това ми е трудно да дишам,живеем на един баир и пухтя като парен локомотив ,докато се изкача:))А уж не съм качила още много килограми,около 4,5 засега.Моля по напредналите да ми кажат до края ли ще е така и мога ли изобщо да направя нещо за тези болки или така ще си будувам по цели нощи ,та да свиквам за после
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #568 -: Април 08, 2012, 11:02:40 am »
Влизам набързо само да споделя щастливата новина.На 4.4.2012 се роди малкото ми слънчице Симеон - 3200гр, 50см. Родих нормално /на пук на всички русенски доктори,които ме убеждаваха,че е невъзможно след секцио:). От днес сме си в къщи; и двамата сме добре! Като имам повече време ще се върна да ви изчета.Успех на всички!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #569 -: Април 08, 2012, 11:07:25 am »
Stela32, Честита радост.  :ballons: :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #570 -: Април 08, 2012, 12:00:15 pm »
Момичета,имате ли едни много неприятни болки в ребрата?За мен нещата са много кофти цяла нощ не мога да мигна и интересно ,че ме боли само от едната страна,ни възглавница за бременни помага ни нищо.Моя корем започва буквално от гърдите:))И явно притиска ребрата,при първата ми бременност съм нямала такъв проблем.Освен това ми е трудно да дишам,живеем на един баир и пухтя като парен локомотив ,докато се изкача:))А уж не съм качила още много килограми,около 4,5 засега.Моля по напредналите да ми кажат до края ли ще е така и мога ли изобщо да направя нещо за тези болки или така ще си будувам по цели нощи ,та да свиквам за после

Теди , аз нямам твоите болки , мила , ама съм вече в 30 седмица и трябва да ти кажа , че няма спане . Не знам вече какво да правя , но съм с това безсъние цялата бременност . Имаше период около 5-я месец дето успявах да подремна , ама сега просто е отчайващо положението.И моят корем почва от гърдите и на където и да се обърна все ми е тегаво .
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #571 -: Април 08, 2012, 14:07:21 pm »
TEDI81 мисля че всичко зависи от разположението на плода, при теб явно е високо. При мен пък е обратно - корема ми е ниско разположен и все ме натиска долу, върху пикочния мехур и много ми тежи, не мога да ходя много-много, затова и нямам проблем с киселини засега поне  :)

Благодаря Jbrul, винаги се кефя на постовете ти!

Честито Стели32, да ви е жив и здрав Симеон!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #572 -: Април 08, 2012, 19:35:20 pm »
след секциото бях с епидурал 36 часа и хубаво, че не зависеше от френския ми маникюр дали ще дам фира  :lol:
:jump12: :jump12: добре казано :) и на мен това за маникюра ми звучи доста смешно, но ако лекаря ви е забранил си го слушайте :)
brainbug много се радвам, че си се оправила и че си готова за срещата вече..Според мен щом лекаря казва, че няма проблем с тоновете - значи няма..И на мен в 28ма седмица ми каза акушерката, че виждала евентуален проблем, а после се оказа че е от апарата и като се разсмея и се разместват коланите и излиза като спад в пулса на бебето  8O
А за размерите на малката не вярвай много много :) Те може да казват, че е 3 кила а да се окаже 3.5 :) Аз като го питам моя лекар колко тежи бебето и той ми отговаря "Ще ти кажа като се роди, по-рано не мога"  :lol: :lol: Пак успех от мен и стиснати палци! Чакам да се похвалиш!!!
Стела Честито! Да ти е жив и здрав малкия юнак :)
jolie16 ще пуснеш ли пак списъчето да видим кой ни остана за Април  8)

П.С Честит празник на всички цветенца :) Нека ви се споменават имената само за хубави неща :)
« Последна редакция: Април 08, 2012, 19:38:02 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #573 -: Април 09, 2012, 08:17:35 am »
Eille, в болницата пусках изследвания, но не стерилна урина... може би ще отида на уролог.Притесни ме това, че Александров ме прегледа докато бях в болницата и каза че бебо е добре, но не ми препоръча нищо друго да правя :(.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #574 -: Април 09, 2012, 09:15:20 am »
Стелче,честито мъжле ! ДА ти е жив и здрав и много да те радва!Бързо възстановяване :ballons: :ballons: :babyflips: :ballons:

jolie16 ще пуснеш ли пак списъчето да видим кой ни остана за Април  8)

Веднага Криси  :D


2012

Април
mole – 12.04.2012
brainbug – 14.04.2012
Lea_ - 21.04.2012

Maй
Krisi88 – 13.05.2012
Janin4eto_87 – 14.05.2012
galadriel_6 – 27.05.2012
Юни
sunnynevi – 01.06.2012
Dragica – 6.06.2012
rouzi-anna – 07.06.2012
tan4i4 – 13.06.2012
jolie16   - 15.06.2012
iana_86 – 16.06.2012
sulza – 18.06.2012
Elisun – 23.06.2012
miletka77 – 26.06.2012
Anuk_Anuk – 29.06.2012
Юли
roska01 – 01.07.2012
DariD – 04.07.2012
Bamboo – 06.07.2012
Wish - 17.07.2012
Puhche - 19.07.2012
ginger - 26.07.2012
iiivanova – 28.07.2012
Август
TEDI 81 – 01.08.2012
tina799 – 03.08.2012
maya–30 – 08.08.2012
silvianik – 11.08.2012
ivetod – 25.08.2012
Септември
daninka80  -  10.09.2012
Karmen-Kosara - 24.09.2012
Rosefromstars –  26.09.2012



*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #575 -: Април 09, 2012, 09:24:56 am »
Болките в ребрата при мен този път почнаха още в 4 м. Появяватсе при седене, когато има сгъване в областта. Минават като легна и се изпъна добре назад. Но със сигурност няма да минат до раждането. :D
Теди, опитай да вдигнеш ръката от болезнената страна над главата и да опънеш тази страна в дъга. При мен това помага временно.
Стела, браво! Да сте живи и здрави и двамата с бебо.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #576 -: Април 09, 2012, 10:18:47 am »
По повод болките и неразположенията и аз имам, но по скоро в областта на пикочния мехур и червата, сутрин не мога да стоя права, а съм приведена като стара баба :)Споделих с доктора и той каза, че зависи от разположението на плода, ако е високо - болки в ребрата, ако е по ниско - долните части на корема. Каза ми, че така ще си остане до края, и да съм се опитвала да си намеря подходящо положение на тялото, за да ме облекчи.
А иначе и аз не спя нощем, като се събудя в 3-4ч после няма заспиване, а си мислех, че като ми свърши утрогестана в края на 3 месец ще си отспя :)

Честито и от мен Стели32, да ви е жив и здрав Симеон!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #577 -: Април 09, 2012, 10:52:02 am »
jolie16 Благодаря ти много  :wink: :wink: :wink:

И аз да се оплача относно болката - аз пък имам понякога много силна прерязваща болка долу ниско в яйчника от ляво, всеедно по време на М само че много по-силна  :( Преди 2 нощи така ме боля, че си мислих, че раждам  :lol:

Стела Когато си по-свободна би ли ми отговорила на едно въпросче, че ми е много интересно  :oops: Тъй като си раждала и секцио и нормално, кое раждане е за предпочитане? 8)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #578 -: Април 09, 2012, 11:24:40 am »
Мерси Криси :)Ти май май скоро влизаш в деветия месец? Абе колко съм готова за срещата само аз си знам  :lol: Такава параноя ме е ударила че... Хем знам , че ще се справя и пак...Няма как- нещо ново и непознато е :)
Колкото до болежките аз си имам редовно такива отдясно около апендикса- явно имам някакво срастване, защото понякога наистина имам чувството , че ще ми се скъса нещо- толкова много боли :) Ребрата понякога също ме болят, като реши малката да се разтяга.
Абе момичета- вие как сте с похъркването, защото аз откакто забременях и понапълнях звуча като (цитирам половинката) вентилатор с метални перки, в който са пъхнали метален прът   :oops: :oops: Снощи пак го изхващах милия към 4 сутринта да се тътри с одеалцето под ръка към дивана в хола  osi_19 :oops: Явно не е издържал.Надявам се да е временно :)
Стела честит юнак!  :ballons:

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #579 -: Април 09, 2012, 13:03:44 pm »
И аз да се оплача относно болката - аз пък имам понякога много силна прерязваща болка долу ниско в яйчника от ляво, всеедно по време на М само че много по-силна  :( Преди 2 нощи така ме боля, че си мислих, че раждам  :lol:
Какво си говориш, вчера и днес имам непостоянна болка, сякаш нещо ме щипе отвъртре, леко режеща. Уплаших се и звъня на доки, горката ми лекарка  :lol: Било нормално  :lol: Като ми е за първи път за мен нищо не е нормално.
Стела, честит ти малък мъж!
brainbug гледам, че в списъка си следващата, стискам ти палци всичко да мине без проблеми и да имаш най-незабравимата първа среща!