0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #520 -: Април 01, 2012, 16:51:34 pm »
Мили момичета, влизам набързо само да се похваля с моята малка принцеса:
На 27.03. сутринта се появи на бял свят най-чаканото и обичано създание: малката Теодора. От вчера вече сме си в къщи и сме много добре.
Пожелавам на всички вас това щастие, неописуемо е. Няма такова подобно щастие.....
На всички бъдещи мами, лека бременност, а на предстоящите родилки, няма страшно, всичко се забравя само като видиш малкото човече.
Целувки от мен! :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #521 -: Април 01, 2012, 19:44:44 pm »
desi da vi e jiva i zdrava malkata Tedi.Mnogo 6tastie i usmivki da vi nosi :bighug:

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #522 -: Април 01, 2012, 21:12:46 pm »
Деси,честита радост!Да сте живи и здрави ти и малката ми адашка:)Да знаеш,че Теодорите сме големи късметлийки:))Когато имаш време ни пиши за раждането:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #523 -: Април 01, 2012, 21:28:35 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47879.msg923722#msg923722

Специален подарък от мен!  :P
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #524 -: Април 02, 2012, 10:04:13 am »
Аз ходих на няколко посещения в родилни отделения и много ми е интересно как така си плащащ 1000лв за раждане с направление ,без направление пак толкова :x,а толкова много се говори от здравната министърка как раждането е безплатно :x.......
Цитат

Rouzi,все още има избор на екип,ако желаеш избор на екип ,няма как да не платиш :) Здравната министърка иска да го мхне,но както знаеш в България нещата стват по-бавно.Иначе ако си имаш направление и не желаеш избор на екип , не би трябвало да ти искат пари  :?


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #525 -: Април 02, 2012, 11:19:12 am »
Rouzi,все още има избор на екип,ако желаеш избор на екип ,няма как да не платиш :) Здравната министърка иска да го мхне,но както знаеш в България нещата стват по-бавно.Иначе ако си имаш направление и не желаеш избор на екип , не би трябвало да ти искат пари  :?
По принцип е така, но всеки знае не 1 или 2 случая, в които родилка с направление да е изнудвана за пари. Мои близки приятелки, които си остояваха правата, бяха оставени в коридора да раждат само защото не желаеха да си платят и това в Окръжна във Варна  :x Пробемът е че няма наказание за тези действия. Даже единия лекар казал " Като няма да си плащаш, раждай си тука" и това са лекари, на които трябва да разчитаме  :x :x :x Като звам какъв съм инжинер, ме е страх да отида на лекар  :lol:
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #526 -: Април 02, 2012, 11:49:01 am »
Здравете момичета! Искам да ви се похваля днес ни изписват! Чувстваме се прекрасно и тримата!
Искам и тук да изразя своята искрена благодарност на моят лекар Васил Даскалов! Един невероятен човек, изключително добър професиоалист, човек на когото можеш да разчиташ по всяко време! Благодарение на него прекарах една страхотна бременност, получих много позитивизъм и подкрепа от него!
Благодаря Ви д-р Даскалов! Нека има повече хора като вас!

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #527 -: Април 02, 2012, 12:42:55 pm »
усмивке Честито! Да са ти живи и здрави дечицата!

Ехеее, вече 2 мами отпаднаха от априлския списък, остават ни Stela32 и brainbug :)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #528 -: Април 02, 2012, 13:09:28 pm »
Усмивка, честити ти малки съкровища  :grouphug: Бързо възстановяване и да са ви живи и здрави дечицата!
Криси, гледам те, че вече си на финалната права, още малко ти остана. Как се чувстваш?
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #529 -: Април 02, 2012, 15:56:07 pm »
Браво усмивке! Да сте много щастливи всички заедно!
Аз да се похваля - днес бях на преглед, пораснали сме и вече е цели 19мм, чухме сърчице. Утре ме приемат в  болницата, за да ми пуснат кръвните изследвания, а на 23-ти сме на БХС. До тогава - ще пазя леглото и ще Ви чета.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #530 -: Април 02, 2012, 19:59:57 pm »
Криси, гледам те, че вече си на финалната права, още малко ти остана. Как се чувстваш?
Благодаря, добре  8) Ох, като бях в 20г.с ми се струваше, че като стана 35та направо ще съм "родила" вече  :lol: А сега ми се струва, че още толкова много имам да чакам  :? Май на финала като остава толкова малко много бавно върви времето  :x Иначе след 8мия месец определено става тежичко вече, всичко те боли, не можеш дълго да седиш права..може би и това допринася :) Иначе сме готови за срещата горе долу, не съм си събрала чантата за болницата още, сигурно след 12ти Април ще я събирам. Към 20ти ще направя и едно последно генерално почистване (пердета, килими и т.н) и после почвам и аз да катеря френските баири уж да предизвикваме по-бързо раждането :)
андреа Честито  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat: Хайде леки оставащи месеци :)
« Последна редакция: Април 02, 2012, 20:04:03 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #531 -: Април 03, 2012, 09:03:14 am »
Браво усмивке! Да сте много щастливи всички заедно!
Аз да се похваля - днес бях на преглед, пораснали сме и вече е цели 19мм, чухме сърчице. Утре ме приемат в  болницата, за да ми пуснат кръвните изследвания, а на 23-ти сме на БХС. До тогава - ще пазя леглото и ще Ви чета.
честита ви радост! Ние като чухме сърчицето, се разплаках, толкова мило мило ми стана, не можех да повярвам. Желая ти лека бременност и щастлив край!
Криси, още малко остана, после ще си я гушкаш мънинката принцеса. Ние сме консултация след Великден и тогава ще се разбере какъв ще е пола на бебока. сънувах, че е мома
« Последна редакция: Април 03, 2012, 09:16:25 am от karmen-kosara »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #532 -: Април 03, 2012, 11:34:15 am »
Krisi88, rouzi-anna тръпна аз ама от страх да не се случи точно сега, защото такъв зверски вирус ме тръшна, че нямам сили да стана до тоалетната камо ли бебе да раждам, днес за пръв път от 5 дни сядам на компютъра :) Такъв ми бил късмета, силно се надявам малката да си изчака до термин, защото наистина не мога.
Иначе точно като започвах да се разболявам на всичкото отгоре лекарите ми изкараха акъла за бебето.Бях на запис на тонове, но ме оставиха сама със слушалката да си я държа и офейкаха. И после като дойде лекарката и вика "много са лоши тоновете, има много големи спадове, май утре ще трябва да правим секцио" направо ми се срина света- две седмици преди термин, с температура само до секцио ми беше.Както и да е- после ме извикаха още два пъти на записи същия ден и се оказа, че апарата им е скапан и като започне да мърда бебка спира да и хваща тоновете и затова се получава така. Освен това като ми казаха за тези тонове си отидох аз при редовия гинеколог (същия ден) той пък ми вика, че тоновете били добре, ама виждал нещо като кисти в коремчето на бебка дето хич не му харесвали и да ги покажа на наблюдаващия- честно ви казвам момичета минах през ада много се притесних. Е в крайна сметка "кистите" се оказаха просто пълни черва (явно бебека е готова вече да ме радва с пълни памперси) :) Искам само да ви кажа да не се паникьосвате винаги когато лекарите кажат нещо гадно ами чакайте първо да проверят и преотвърдят :)
Стискайте палци бебка да изкара до термин, че ако тръгне сега не ми се мисли  :(
ysmivkata честито прибиране у дома- дай Боже на всяка от нас да попадне на наистина добри специалисти
desi Честито съкровище  :) Да ти е жива и здрава :)

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #533 -: Април 03, 2012, 13:59:20 pm »
brainbug стискам всички палци да устискаате до термин и всичко да е наред!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #534 -: Април 03, 2012, 15:35:20 pm »
brainbug , това с тоновете наистина може да ти изкара акъла. Стискам палци да удържите до термин. Бързо оздравяване!  osi_9
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #535 -: Април 03, 2012, 20:57:48 pm »
Момичета днес бях на консултация - бебето е почти три кила :D С главата надолу, води в норма (на долна граница), тонове супер...няма изгледи за скоро раждане и се очаква едричко бебе, та мойта гинеколожка каза,че е много вероятно пак да се стигне до секцио...ще видим какво ще каже и доктора ,който ще ме изражда в четвъртък :wink:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #536 -: Април 04, 2012, 00:00:14 am »
Само за протокола - моя приятелка с ръст 1,55 роди вчера бебе над 4 кг по естествен път, с епизиотомия. Не е задължително да се ражда секцио, дори и бебето да е голямо. Не говоря все пак за бебе 5 кг. Тогава - да. Нормално износените бебета, особено момченцата, много често тежат над 3,5 кг на и около термин.
жанинчето, в коя седмица си?

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #537 -: Април 04, 2012, 03:22:07 am »
В началото на 35 г.с.  :D
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #538 -: Април 04, 2012, 08:30:26 am »
janin4eto_87 всеки сам си преценя, но за протокола една моя също много кльощава приятелка с мнооого тесен ханш роди 3,700 бебе по естествен път и има само 3 външни шева :) Нея също я готвеха за секцио защото бебето било голямо (мислеха, че ще е около 3,500) и дъра бъра ама тя се позабавила за болницата защото решила да чисти до последно в тях  :lol: И в крайна сметка си роди естествено един ден преди датата за секцио :) Пак казвам- всеки сам си преценя, но оставам с впечатлението, че напоследък лекарите са тези , които предпочитат секциото , а не родилките :)
karmen-kosara ,DariD мерси за стиснатите палци, още няколко дни и трябва да съм добре :)

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #539 -: Април 04, 2012, 08:34:39 am »
Нещо не сте ме разбрали...аз съм последния човек, коийто ще поиска секцио :D Висока съм 177 и съм убедена,че мога да родя и 4 кг бебе. Проблема е в докторите и в секциото ми преди 3 години. Вчера гинеколожката ми видя,че главата на бебето притиска цикатрикса,което е съединителната тъкан на мястото на разреза...така че аз може и по корем да се влача за нормално раждане, но знам,че в крайна сметка няма да го определя аз. :wink: