0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #460 -: Март 29, 2012, 12:53:44 pm »
Донякъде това е една от вратичките, жени,които просто искат да родят секцио, да си намерят медицински причини.Моя приятелка от бгмама беше на преглед - тя има 2 и нещо и на двете очи и и казаха, че няма причина да не роди нормално :DНо тя понеже твърдо е решила секцио, сега ще търси други варианти :lol:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #461 -: Март 29, 2012, 13:01:08 pm »
Аз съм с повишено вътрочно налягане на лявото око,слагах 1 месец капки и си взех и очила..и капките спрях и очилата не нося  :lol:.. дори не смятам да го споменавам пред док..


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #462 -: Март 29, 2012, 13:08:11 pm »
Донякъде това е една от вратичките, жени,които просто искат да родят секцио, да си намерят медицински причини.Моя приятелка от бгмама беше на преглед - тя има 2 и нещо и на двете очи и и казаха, че няма причина да не роди нормално :DНо тя понеже твърдо е решила секцио, сега ще търси други варианти :lol:

Макар че това ще ми е първо раждане предпочитам да си е естествено.Не съм много запозната,но всичко се прави за да се види дали има вероятност да се отлепи ретината.
А цайси нося още от 4 клас и пустите му диоптри все се покачват.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #463 -: Март 29, 2012, 13:41:49 pm »
TEDI81 Както ти писах и преди безмислено е да изпадаш в истерия, защото се съмнявам да има нещо което да можеш да направиш, нито от гледна точка на храна (освен ако наистине се храниш много оскъдно или неправилно) нито и ходейки по 20 пъти на лекар. Темата много ме интересува, понеже аз съм генетически преразположена към проблеми с пъпната връв (майка ми и баба ми са били с много къси) и това нещо сме го дъвкали с доктора 100 пъти. Сега като бях в болницата го обсъдихме отново и той ми обясни, че е имал такъв случай скоро време с недостиг на кислород до бебето, всичко е било наред просто е  извадил бебето по-рано към 32г.с. Не казвам, че във всички случаи така се прави, той така е преценил да постъпи с конкретната пациентка, но мисълта ми е, че като се знае че има проблем още в ранен стадий той може да бъде решен, така че и ти и бебето да сте добре! За това е важно да имаш пълно доверие на лекарката ти, защото ако наистина има такъв проблем, в никакъв случай не трябва да се пренебрегва в напреднала бременност когато ще има все по-малко място за бебето - т.е. ще е добре да започнат да ти следят тоновете на бебето по-рано и по-често.



*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #464 -: Март 29, 2012, 13:52:54 pm »
Момичета,имаме добри новини :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47852.0;topicseen


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #465 -: Март 29, 2012, 13:57:34 pm »
jolie16,може да добавиш и мен в списъчето.Термин 10 септември  :oops:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #466 -: Март 29, 2012, 14:05:49 pm »
Донякъде това е една от вратичките, жени,които просто искат да родят секцио, да си намерят медицински причини.Моя приятелка от бгмама беше на преглед - тя има 2 и нещо и на двете очи и и казаха, че няма причина да не роди нормално :DНо тя понеже твърдо е решила секцио, сега ще търси други варианти :lol:

Макар че това ще ми е първо раждане предпочитам да си е естествено.Не съм много запозната,но всичко се прави за да се види дали има вероятност да се отлепи ретината.
А цайси нося още от 4 клас и пустите му диоптри все се покачват.

Ами да,затова се прави това изследване. Просто мойте наблюдения са,
че рядко очите са наистина повод за операция :)Смятам,че ако нямаше избор на екип, нормалните раждания щяха да са много повече. Двете неща са порочно свързани - избираш лекар и той,за да не го будиш посред нощ или да трябва да те изражда след нощна смяна, намира двеста причини ,че си за секцио. Проблем с очите, едър плод ( за такъв се смята вече бебе 3300),тесен таз , а най-любимото ми е - проблемно забременяване...ще кажеш,че има значение?!? Нямам думи,но такава ни е системата :?
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #467 -: Март 29, 2012, 14:58:58 pm »
Аз за това съм благодарна на моя лекар.
За него всички сме за нормално раждане, освен ако не се появят някакви вече основателни причини за секцио.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #468 -: Март 29, 2012, 15:40:01 pm »
избираш лекар и той,за да не го будиш посред нощ или да трябва да те изражда след нощна смяна, намира двеста причини ,че си за секцио. Проблем с очите, едър плод ( за такъв се смята вече бебе 3300),тесен таз , а най-любимото ми е - проблемно забременяване...

Ще добавя, че самите лекари тутакси тазват,че си за операция. Първо, защото Касата им плаща двойно за секцио и второ рушветите са по-големи, не се мъчи лекаря с разкрия, контракции, да се следи родилката.....абе касабска история. Аз съм за естественото раждане и ще се съглася на операция само ако има опасност за мен или бебчо, да не дава господ! Опитвам се и бременните ми приятелки да ги вразумя. За тях естественото раждане е "дивашко", "остаряло", и "немодерно"  8O 8O 8O
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #469 -: Март 29, 2012, 16:10:56 pm »
О нее, даже още по-абсурдно...все повече са жените,които смятат,че със секцио е по-безболезнено, което е направо абсурдно..ама какво да го правиш - демокрация 8O
« Последна редакция: Март 29, 2012, 16:12:32 pm от janin4eto_87 »
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #470 -: Март 29, 2012, 19:46:44 pm »
Още при записването ми на ЖК док. ме мери с тазомер и каза , че таза ми е доста широк и ако няма друго до края ще раждам естествено. Аз също не се натискам за секцио. Ама ако се наложи...
Днес бях на преглед. Добрата новина е , че изменението на шийката си е същото(в смисъл като на последния преглед , не се е увеличило) и серклаж няма да има. :D Пак ще го следим де.
Имам разрешение да си пътувам за Великден. :D Само каза малко да увелича магнерота на 4*2 и но-шпа 3*2 докато се прибера. Нямам търпение вече. Почвам да броя като малките деца - още еди си колко и тръгвам. :D
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #471 -: Март 29, 2012, 20:01:01 pm »
Криси,благодаря за успокоителните думи,кога мога да започна да следя тоновете на бебето?Ако те са добри ,значи ли че си има достатъчно кръв и кислород?
А колкото до секциото е всичко друго ,но не и по-безболезнено,по-удобно за лекаря да,НО това е коремна операция и никак не е безобидна!Да се прави по желание ми се вижда безумно.Много ме доядя на лекаря ,при който смятам да раждам,защото дори не искаше да обсъдим вариант за естествено раждане,с единствения мотив,че първия път съм била със секцио?!Това беше преди 11 години и не смятам,че изобщо е било належащо да се прави,ама нали бях на 20,уплашена и глупава и мислех,че лекаря знае най-добре...Моята кума живее в Швейцария,първо раждане тук разбира се със секцио,а 5 г след това там напълно нормално,естествено раждане...тя е на 40г!Да ви говоря ли повече :x
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #472 -: Март 30, 2012, 00:04:42 am »
Теди ,не си единствената паника - аз съм същото чудо.От положителният тест до сега ,всяка седмица съм била на лекар. :oops:Сега ми казах чак след месец и направооо.От една страна добре,защото всеки преглед ми е адски стрес - вървиш по коридора и сърцето ти ще изхвръкне от притеснение,какво ще ти кажат .От друга обаче,не знам ще издържа ли 1 м.  - съмнявам се. :lol:
 С кръвопотока и аз имах проблем с първото дете ,но при мен беше обратното - високо кръвно и висока захар(бях с прееклампсия и гестационен диабет).На всеки 2 седмици ходех на доплер и от 26-та седмица започнах лекарства за това да пия.
 Това ми е 4-та бременност,но такова чудо да ми е лошо непрекъснато не е било.Ще се изтрае де,няма как ама... :?
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #473 -: Март 30, 2012, 10:21:24 am »
Криси,благодаря за успокоителните думи,кога мога да започна да следя тоновете на бебето?Ако те са добри ,значи ли че си има достатъчно кръв и кислород?
Тонове се мерят чак в края на 8-ми и в 9-ти месец. Преди това се следи кръвотока с доплер.
Не подценявай проблема при теб. Следи се при много добър АГ. Аз имах проблеми с второто дете, но бяха в 9-ти месец и ходех поне веднъж седмично да правим доплер. Благодарение на това (да е жив и здрав д-р Сигридов) хванахме на време проблема и родих без никакви последствия.

Z22, цяла седмица те мисля. Радвам се, че притесненията ти са бременни ( и временни) :D.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #474 -: Март 30, 2012, 10:29:16 am »
Ето ме и мен след феталната ...малката ми муцунка е добре,тежим 1300 гр. :)

Добавям и обновеното списъче :)

2012

 Февруари
bebs_y – 16.02.2012  
  Април
Stela32 – 9.04.2012
mole – 12.04.2012
brainbug – 14.04.2012
desi7iv – 14.04.2012
Lea_ - 21.04.2012

Maй
Krisi88 – 13.05.2012
Janin4eto_87 – 14.05.2012
galadriel_6 – 27.05.2012
Юни
sunnynevi – 01.06.2012
Dragica – 6.06.2012
rouzi-anna – 07.06.2012
tan4i4 – 13.06.2012
jolie16   - 15.06.2012
iana_86 – 16.06.2012
sulza – 18.06.2012
Elisun – 23.06.2012
miletka77 – 26.06.2012
Anuk_Anuk – 29.06.2012
Юли
roska01 – 01.07.2012
DariD – 04.07.2012
Bamboo – 06.07.2012
Wish - 17.07.2012
Puhche - 19.07.2012
ginger - 26.07.2012
iiivanova – 28.07.2012
Август
TEDI 81 – 01.08.2012
tina799 – 03.08.2012
maya–30 – 08.08.2012
silvianik – 11.08.2012
ivetod – 25.08.2012
Септември
daninka80  -  10.09.2012
Karmen-Kosara - 24.09.2012
Rosefromstars –  26.09.2012


*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #475 -: Март 30, 2012, 10:45:36 am »
Момичета, резултат от ранен БХС с риск за болест на Даун 1:680 и хормон bCG MoM 1,4 ( поне за тези стойности казаха, че са обезпокоителни ) толкова ли е зле, че се налага втори БХС? При вас какви бяха стойностите?
Миналата седмица така заради резултати от кръвните изследвания за застрашително понижаващи се тромбоцити и то още в 12 седмица съм треперила и се оказа поредица от грешки в една и съща и то добра лаборатория ( поне това доказаха в националната болница по хематология ). Нужен ли е тоя непрекъснат стрес? То ако продължават така нещата до края на септемри аз наистина ще превъртя, вече изпитвам ужас да разгледам изследванията си.
Иначе бебока ще е момченце и засега е добре всичко. Аз също физически се чувствам чудесно, но главата ми е пълна с тревоги.
Леко бременее на всички и здрави бебчета!
Хубав ден!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #476 -: Март 30, 2012, 10:55:40 am »
Момичета,като ви чета са ви пускали много изследвания.На мен до сега са ми правени само ПКК и урина и БХС за синдрома на Даун.На преглед съм чак на 10 април.Какви други изследвания трябва да изискам?На ехограф не са ме гледали от началото на март.Струва ми се много време и аз се хвърлям в сякакви филми  :oops:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #477 -: Март 30, 2012, 10:57:50 am »
elma, не се шашкай! Най-важно е да направиш феталната морфология (18-22 г.с.).
С първото си дете не съм правила БХС, с второто реших ей така да си направя и резултата беше 1:510 за Даун.Аз съм на 24 години. Оказа се,че е от неправилно изчислен срок на бременността, тъй като за всяка седмица има определени стойности на ЧХГ и алфафетопротеин,на които трябва да отговаря. Е, аз бях на границата между две седмици,пък и с малко по-късна овулация..и веднага се отрази на резултата :? Задължително направи фетална морфология , за да не се тормозиш :wink:
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #478 -: Март 30, 2012, 11:11:13 am »
Благодаря, janin4eto!
Ще направя задължително феталната морфология, но няма да мога да остана спокойна, ако не направя втория БХС, а ако се наложи след него и амниоцентеза. Аз също с първата бременност не съм правила БХС, но тогава и тримата лекари, които ме следяха, отхвърлиха необходимост от това изследване.
Относно срока на бременността - мисля, че няма грешка. Аз съм с изключително нередовен цикъл, но направих тест още на 30-и ден и беше категорично положителен, а и бебето си върви точно засега, т.е. изключвам късна овулация.
Лекарката каза, че е възможно резултата да е свързан с много ниската плацентата (май превия към момента) и хематома. Оф не знам...ще видим.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #479 -: Март 30, 2012, 11:24:57 am »
Елма, освен БХС не са ли ти казали да направиш и ранен биохимичен скрининг? На ми препоръчаха и си направих. Според мен щом са те пратили на БХС е редно и скрининга да направиш, още повече това ще те успокои, че всичко е наред. Аз преди прегледа не можах да спя спокойно и се молих всичко с бебчо да е нарен. Сега съм по-спокойна.