0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #440 -: Март 28, 2012, 00:32:43 am »
При втора бременност зависи, някой жени казват, че в 12г.с ги усещали (но аз силно се съмнявам), да не говорим, че едно момиче се хвалеше, че в 8г.с го усещала  :lol:


Да, да, и един мармот завиваше шоколад в станиол.  8) Криси, извинявай за твоите познати, но това са абсурдни твърдения. В 10-та седмица ембрионът е с дължина 3 см. За сравнение - в 20-та е вече около 25-26 см. Направете си сами изводите! Преди 15-16 седмица ми се струва, че не е бебето, а просто перисталтиката. И пак зависи как е разположена плацентата. Да не се шашне сега някой тук в 20 седмица, че не си усеща още бебето. И това ще стане. Някои дори се оплакват накрая, че от ритници не могат да спят.  :lol:

яна, и аз съм извън Бг. Иначе има хубави нещица. Особено за бебета. За сина ми, който е почти на 3, почти всичко е с някакви ужасяващи картинки от типа на Спайдърмен, червената кола и не знам какви още глупости. Затова за момента му взимам само панталони от там, когато имам време за пазаруване.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #441 -: Март 28, 2012, 08:45:16 am »
Бебето и домашните любимци
http://www.facebook.com/events/397327240277586/

Friday
12:00 until 15:00
Център "Естествени идеи", ул. Московска 27Б, ет.2, ап.4, вход откъм Раковска, до магазин Птица, София
В много домове домашния любимец е първото 'бебе' на семейството.
Основателен ли е страхът да отглеждаме домашен любимец заедно с бебето / детето?

Не и когато подготвим домашния любимец и домът си за пристигането на малкия човек.

Ще обсъдим чести притеснения от съжителството на домашни любимци с малки деца - как да помогнем на животното да приеме детето, нужна ли е адаптация на дома, изграждане на позивна асоциация у животното, как да подхождаме при поведенчески проблеми, идеи за игри и занимания.

Водеща е Мира Филипова - човек с богат опит в тази област и майка на Виктор на 5 месеца.

Участието в срещите е лесно - регистрирайте се с писмо на info@estestveni-idei.com, на страницата ни във Фейсбук или на телефон 089 9991 264      . Цената за участие в една среща е 7 лв, карта за 4 срещи - 20 лв.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #442 -: Март 28, 2012, 09:16:20 am »
 :lol: :lol: В петък след феталната веднага ще се бодна в списъчето обещавам :)

Да ви кажа честно си мечтая за Великден вече...и хубаво козуначе ми се похапва и с яйца ми се чука.. :lol:


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #443 -: Март 28, 2012, 09:49:35 am »
Момичета нещо съвсем се обърках с размерите на бебето,в различните статии пишат най различни неща с големи амплитуди от 300 до 500 гр?!Утре пак съм на преглед и искам да да знам колко са приблизителните нормални грамове и сантиметри за моите седмици.Моля,ако имате някоя проверена табличка да ми пишете.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #444 -: Март 28, 2012, 10:12:33 am »
Tedi табличка точно не знам...но виж тези три сайта :)аз съм много доволна и в трите пише размери и тегло :)

http://www.mamaibebe.com/?id=25
http://www.azibebe.com/index.php/novini/novini/kalkulator-za-bremennosta-po-sedmici/menu-id-157.html
http://www.myfelicitas.com/parent/za-ochakvashti-bebe-bremennostta-vreme-na-promeni/bremennostta-po-sedmitzi-bremennost-po-sedmitzi

Според трите сайта,бебчето сигурно е между 350 - 420 гр :)
« Последна редакция: Март 28, 2012, 10:15:55 am от jolie16 »


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #445 -: Март 28, 2012, 10:35:32 am »
При втора бременност зависи, някой жени казват, че в 12г.с ги усещали (но аз силно се съмнявам), да не говорим, че едно момиче се хвалеше, че в 8г.с го усещала  :lol:


Да, да, и един мармот завиваше шоколад в станиол.  8) Криси, извинявай за твоите познати, но това са абсурдни твърдения. В 10-та седмица ембрионът е с дължина 3 см. За сравнение - в 20-та е вече около 25-26 см. Направете си сами изводите! Преди 15-16 седмица ми се струва, че не е бебето, а просто перисталтиката. И пак зависи как е разположена плацентата. Да не се шашне сега някой тук в 20 седмица, че не си усеща още бебето. И това ще стане. Някои дори се оплакват накрая, че от ритници не могат да спят.  :lol:

Да, знам колко е абсурдно аз за това го написах с ирония, но може да не се е разбрало от поста ми :) а това за 8г.с беше едно момиче тук във форума което се хвалеше как усещала движенията в 8г.с и помня, че ми беше много смешно  :lol: за това и го написах :)

теди нормата за твоята седмица е 430гр., въпреки, че моето бебе върви по-едро от тези стандарти. Аз бях на ФМ в 22г.с и 2 дни ( точно като теб) и ако ти е интересно мога да ти кажа какви са били размерите на моето бебе тогава. Сега погледнах в дневника, че е била 28см и 550гр. За другите мерки, ми пиши ако искаш за сравнение (глава, бедро и т.н)  :wink:
« Последна редакция: Март 28, 2012, 11:01:52 am от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #446 -: Март 28, 2012, 12:43:49 pm »
Момичета нещо съвсем се обърках с размерите на бебето,в различните статии пишат най различни неща с големи амплитуди от 300 до 500 гр?!Утре пак съм на преглед и искам да да знам колко са приблизителните нормални грамове и сантиметри за моите седмици.Моля,ако имате някоя проверена табличка да ми пишете.
Теди, мисля, че след 18-20г.с. вече започват да се получават сериозно разминавания в големината на бебчетата, все пак гена е различен и при всички положения едни 100 гр вариация ще е нормална. Девойките са с по-малки главички и съответно изчисленията са по-малки. Погледнах моя снимка /правена от нашия др Александров/ в 21г.с.+4д бебка е била 450 гр. Накрая в 39 г.с. получих бебе 3,220 гр. Това е само информативно, специфично е за всяка бременност.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #447 -: Март 28, 2012, 14:36:50 pm »
Няма ехограф, който да може да измери бебето точно колко тежи. Най-обективна е информацията когато може да се измери цялото бебе като ембрион или в по-късен етап - от дупето до главата. В по-късна бременност за теглото се съди по краче,по глава..и стават сериозни разминавания. Имайте предвид, че това, което се казва на консултация след 30 г.с. е плюс, минус 200 грама. Както и констатации,че бебето изостава или върви много напред. Не е важно колко е бебето като абсолютно тегло, а дали наддава с нормални темпове. Не забравяйте, че доносени бебета се раждат както по 2600,така и по 5 кила :D
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #448 -: Март 28, 2012, 15:56:15 pm »
Ако очаквате близнаци, може би има смисъл да се купува размер 50. Иначе не. Както казах, моят син се роди 52 см, така че р-р 50 нямаше да му стане.
И тогава няма смисъл да се купува 50ти размер. Няма гаранция, че ще се родят малки бебета, а и в началото качват по 2-3см на месец.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #449 -: Март 28, 2012, 16:28:51 pm »
Нашият момък се роди 48см и на първата консултация(на 20-и ден) беше 54см 8O! В момента вече е 58. Много от дрешките ги прибрахме без дори да сме ги обличали, така че наистина няма смисъл от най-малкият размер.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #450 -: Март 29, 2012, 00:28:15 am »
Мими, мерси за включването!

Криси, разбрах те много добре.  8)

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #451 -: Март 29, 2012, 07:23:20 am »
Здравейте момичета, аз да се отчета за прегледа днес:-) Д-р Михова ме гледа - от клиника Малинов.
Всичко е наред с моя младеж. Всичко си му е на мястото. 1740 кг разгледахме го най-подробно.
Хемоглобина продължава да е нисък....ще го оправяме някак. Така,че....на 100% сини гащи продължавам да купувам;-)
Поздрави на всички и все хубави новини
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #452 -: Март 29, 2012, 10:01:07 am »
Момичета ,много ви благодаря за отговорите!Криси,верно едра ще ти е момата:)Аз ще трябва да чакам чак до 9.04,за да разбера дали всичко е наред,с техниката която има лекаря в моя град нищо не може да каже със сигурност...Душата ми е в зъбите от притеснение,кръвното ми е все така критично ниско 50 на 80,въпреки ,че пия айрян със сол и ям сладко.Дали до бебето стига достатъчно кръв,дали расте?!Тази неизвестност е ужасна!Иначе тя си ритка и то доста.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #453 -: Март 29, 2012, 10:41:50 am »
Теди, ей го къде е Пловдив, защо не идеш на преглед при д-р Даскалов?


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #454 -: Март 29, 2012, 11:06:20 am »
Ел,защото съм започнала да ходя вече при доц Томова и тя ме следи и е запозната със случая.Някак си и имам доверие,а и трябва да се овладея по някакъв начин,аз искам всяка седмица да ходя на видеозон,а това не е нормално нали?.Гони ме яка параноя,а така едва ли помагам на бебка...Само аз ли се психясвам така или е нормално?Нямам такива спомени от първата ми бременност,от годините ли изперках от що ли?Преди 11г ни доплер са ми правили ни нищо и бях по спокойна,сега колкото повече чета и питам ,по големи стават страховете ми...Не мога да се понасям,ставам досадна горкия ми мъж...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #455 -: Март 29, 2012, 11:13:22 am »
Теди, няма нищо ненормално в притесненията ти. Ако искаш ходи по-често на видеозон, важното е да си спокойна, то в нерви и страхове не се живее.


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #456 -: Март 29, 2012, 11:43:35 am »
Има ли мами ,които носят очила?Кога се ходи на очен лекар за измерване на очните дъна?
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #457 -: Март 29, 2012, 11:46:40 am »
Има ли мами ,които носят очила?Кога се ходи на очен лекар за измерване на очните дъна?

Най-добре е да попиташ гинеколога си, но мисля,че е добре да се знае когато наближиш 9 месец. Доколкото знам, много рядко се налага секцио поради проблем с очите :wink:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #458 -: Март 29, 2012, 11:56:30 am »
Аз съм с очила, малък диоптър и с астигматизъм, но моя доктор нищо не ми е казвал до сега.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #459 -: Март 29, 2012, 12:03:07 pm »
Мисля да отида,тъй като преди време,когато ходих на преглед се сещам че доки спомена нещо за секцио,когато му дойде времето.