0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #420 -: Март 25, 2012, 16:10:27 pm »
Първо трябва да качиш снимката в нета и от там избираш бутона, който е под този за Italic и между скобите вмъкваш връзката към снимката.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #421 -: Март 25, 2012, 16:25:35 pm »
Честит празник! Днес е благовещение! Нека само благи вести ни съпътстват- за леки и безпроблемни раждания, здрави и послушни бебчета!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #422 -: Март 25, 2012, 17:33:52 pm »
Момичета, по случай днешния хриатиянски празник, една баба ми каза, че ако бременна запали свещ днес, щяла да роди много лесно. Не знам колко е вярно, но така или иначе ходихме на църква си запалих една - пък ще видим :)))
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #423 -: Март 26, 2012, 00:54:08 am »
http://alllana.snimka.bg/other/bb.664540.26714199
Това е снимка на двете бодита 56 номер ,бялото е C&A мисля че разликата се вижда доста добре..
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #424 -: Март 26, 2012, 23:29:55 pm »
С тия размери е голямо чудо...Аз за това писах, че вече преценявам на око без да гледам размерите. Днес получих по пощата подарък от една приятелка от БГ, едно костюмче, и като го видях се зачудих защо ли ми е взела чак за 12м, гледам етикета - 6м 8O ....Явно навсякъде са различни стандартите.
Мен цял ден ме боли кръста, после се замислих да не е бъбрека, сега се съмнявам, че е прищипан нерв.. :? Много неприятно...сънувах че ми се яви един човек и ми каза на коя дата ще родя  8) ако наистина стане така ще ви кажа задължително  :wink:
blue_sky и аз знам, че тези методи за бързо раждане са голям мит, ама какво да се прави...мисля, че накрая вече всички ще се чудим как по-бързо да родим, особенно с тези среднощни разходки до тоалетната  8O направо ми се иска едно гърне да си сложа до леглото   :lol:


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #425 -: Март 27, 2012, 09:18:33 am »
Мен цял ден ме боли кръста, после се замислих да не е бъбрека, сега се съмнявам, че е прищипан нерв.. :? Много неприятно...
Криси, мисля, че кръстта те боли от тежестта на коремчето. Опитай с леки масажи в областта на кръста да те облекчи. Мен си ме наболява от началото, за края не ми се мисли  :lol:
Момичета, кога усетихте бебчо за първи път? Говоря за шаване, мърдане...?
« Последна редакция: Март 27, 2012, 09:57:55 am от karmen-kosara »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #426 -: Март 27, 2012, 10:12:45 am »
Радвам се, че вие сте толкова напред вече и очаквате да усетите движенията на бебето. Аз имам още два месеца някъде до това събитие. Въобще, освен вълчия ми апетит и лекото напрежение в гърдите нямам други симптоми, а искам да имам, защото те са постоянното доказателство за бременността.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #427 -: Март 27, 2012, 10:28:50 am »
Момичета, кога усетихте бебчо за първи път? Говоря за шаване, мърдане...?

В 14-та седмица започнах да усещам леко боцкане от време на време. Тогава даже не се замислих, че може да е бебка  :oops:. След 2 седмици започна къркоренето, и вече в 18-та седмица освен къркорене имаше и леки ударчета. Усещането е невероятно  :lol: А в 19-та седмица даже и таткото я усети за пръв път. Никога няма да забравя ухилената му физиономия  osi_9
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #428 -: Март 27, 2012, 10:32:21 am »
Що се отнася до усещането,ами аз чувствам нещо ,но не знам какво е :oops:.Все едно имам пулс в коремчо и това не е постоянно ,а от време на време.Казах на доки,но нищо не каза,че е бебо,а толкова много се надявам да е това
« Последна редакция: Март 27, 2012, 10:55:24 am от daninka80 »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #429 -: Март 27, 2012, 11:10:45 am »
Що се отнася до усещането,ами аз чувствам нещо ,но не знам какво е :oops:.Все едно имам пулс в коремчо и това не е постоянно ,а от време на време.Казах на доки,но нищо не каза,че е бебо,а толкова много се надявам да е това
Нещо подобно усещам. Например, предната събота докато си лежахме, усетих нещо като движеще се балончета в корема ми и тати го усети. Но беше за кратко. От тогава само отвреме на време пулсиране, но леко  :( Нямам търпение за го усетя както трябва, да усетя как се мърда :D
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #430 -: Март 27, 2012, 11:25:19 am »
Аз усетих бебо /още не мога да свикна с мисълта, че ще е момиче  :D/ истински в началото на 17-та седмица  :D. Четох някъде, че много добре се усеща като легнеш по гръб с напълно изпънато тяло, пробвах и наистина се усещаше още тогава доста осезаемо.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #431 -: Март 27, 2012, 14:22:36 pm »
При първа бременност, може да усетите бебето в 16г.с, въпреки, че е  доста рядко да се усети толкова рано. При втора бременност зависи, някой жени казват, че в 12г.с ги усещали (но аз силно се съмнявам), да не говорим, че едно момиче се хвалеше, че в 8г.с го усещала  :lol: Аз първото ритниче го усетих в края на 18г.с. и след това нищо в течение на 3-4 дена :) Май към 23-24г.с започваш да усещаш бебето като човече вече, т.е кога спи, кога не спи, кога се завърта и т.н.


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #432 -: Март 27, 2012, 16:16:30 pm »
Аз първото ритниче го усетих в края на 18г.с. и след това нищо в течение на 3-4 дена :) Май към 23-24г.с започваш да усещаш бебето като човече вече, т.е кога спи, кога не спи, кога се завърта и т.н.

Толкова красиво звучи   :D Ние все още се радваме на балончетата. Даже онзи ден тати се опита да чуе пулса на бебо  :lol: Залепи си ухото на корема ми и вика: не дишай, чувам нещо  :lol: Викам му: чуваш червата ми  :lol: :lol: :lol: :lol: Голям майтап!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #433 -: Март 27, 2012, 16:20:42 pm »
Чува се нещо като шумене или движение под вода ,така ми каза нашия татко.Мен ме яд че аз не мога да го чуя,нищо пък ние нали си ги усещаме :)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #434 -: Март 27, 2012, 16:51:02 pm »
Чува се нещо като шумене или движение под вода ,така ми каза нашия татко.Мен ме яд че аз не мога да го чуя,нищо пък ние нали си ги усещаме :)

пробвай със стетоскоп, докторска слушалка, от стандартните комплекти за мерене на кръвно  :)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #435 -: Март 27, 2012, 21:14:56 pm »
Аз усетих първите потръпвания(сякаш окото ти играе) около 15 седмица,а истинските движения около 19 седмица.А тази събота ,точно на рождения си ден,татко получи голям подарък от Точица,за пръв път усети ритничето,а преди това 30 минути само гледаше как помръдва корема ми:))Беше много хубав момент и за двама ни,само каката е сърдита,че сестра и не и се разкривала още,само говори на пъпа ми и бебка мърда,ама като си сложи ръчичката спира:))Първата ми бременност беше на 20,а сега съм на 30 и определено има голяма разлика,някак по осъзнато ми е всичко,по спокойно приемам нещата и се наслаждавам на тези мигове.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #436 -: Март 27, 2012, 21:20:03 pm »
Момичета, искам да ви попитам за тези от вас които споделиха сайта C&A , как порьчвате от него... защото май няма доставка до БГ, а си харесах много хубави комплектчета и бодита с крачолче за нащо лятно момченце :) ще сьм багодарна, ако споделите или помогнете :)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #437 -: Март 27, 2012, 21:33:16 pm »
Джоленце, защо не си се сложила в списька, а ... я да ти се скарам аз сега :)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #438 -: Март 27, 2012, 22:10:30 pm »
Джоленце, защо не си се сложила в списька, а ... я да ти се скарам аз сега :)
:good_post:
karmen скоро всичко ще си дойде, такива прекрасни мигове са, особенно когато постоянно се услушваш за някое ритниче,защото знаеш че всеки момент ще се случи :)


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #439 -: Март 27, 2012, 22:12:07 pm »
iana_86,аз лично не живея в Бг и си пазаря директно от магазина.Можеш да си поръчаш на някои познати които са в чужбина евентуално..