0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #300 -: Март 16, 2012, 16:36:56 pm »
А вие как спите нощем момичета? При мен става все по-трудно, като легна на една страна и корема ми увисва настрани, наболява ме, опитвам се да подпъхна под него малка плоска възглавничка, има някакво подобрение за кратко, схващам се, кръста ме заболява от тези пози, едно въртене цяла нощ, и мъжо събуждам... помагайте!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #301 -: Март 16, 2012, 17:22:07 pm »
О Бамбо аз съм така от месец,май така ще е до края.И мен ме боли ако обърна на една страна,лежа само по гръб,и цялата нощ ако не ставам да пишкам то ще е въртене . :lol:Няма лек ,ама повечето мина.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #302 -: Март 16, 2012, 18:11:18 pm »
и аз спя трудно, но единствено на една страна мога като подпъхвам една олекотена завивка между краката и леко под корема! И аз се въртя ту на една ту на друга страна, ставам да до тоалетна по 5-6 пъти на нощ.Не е лесно, но така ще е! :D
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #303 -: Март 16, 2012, 18:36:25 pm »
Роузи, бързо се оправяй. :D
Не знам дали е късно за серклажа. Надявам се да не се наложи. Даже ще слагам и вагинално глобули  та при нужда да е  'идеално чисто влагалището" 8O.  Точно бях забравила всички хапове. И този магнерот е на едни такива големи пулове , и така ми се спира на гърлото. :( Но да не се оплаквам. На фона на цялата картинка до сега си е направо нищо.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #304 -: Март 16, 2012, 22:50:10 pm »
бамбу, чувала съм, че с възглавницата за кърмене се спяло добре. Аз никога не съм имала проблеми със спането. Все успявах да се наместя. Но и моето все пак беше само едно.
Нещо ей такова:



роузи, има антибиотици, които не вредят на бебето! По-добре да се пият отколкото да се влошиш. Сериозна работа е бъбречната криза.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 22:52:30 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #305 -: Март 16, 2012, 22:55:15 pm »
Браво на бебока!  :balk_47: Добре се развива. Като те гледам вече си на финалната права . Успех мила!
Да, да ми е жива и здрава само :) Ох, хич не ми се струва финална, нещо много бавно ми минава времето...Мисля че финалната права ще е след 12ти април вече :)

Мистинещо я няма дали ще ни се похвали съвсем скоро с хубавите вести :) Дано, дано  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17

Jolie ти коя седмица си вече?

rouzi Дано се оправиш възможно най-бързо...не мога да си представя през какво минаваш, казвали са ми че много боляло...

Иначе и на мен ми е трудно спането...Ама всичко вече, определено ми тежи вече, кръста особенно много ме боли. Аз съм си взела една възглавница за кърмене която просто ме спаси! Без нея незнам как щях да спя наистина...( хих ние с blue_sky сме писали едновременно, моята е същата :) )
« Последна редакция: Март 16, 2012, 22:58:55 pm от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #306 -: Март 16, 2012, 23:35:22 pm »
Момичета, аз спях точно с такава възглавница за кърмене на Бертони, нямах проблеми със съня до самия финал,а и след като родих известно време спях с нея по навик :oops:. Единият край го слагах между краката, средата на възглавницата отиваше под корем, а другия край си го гушках. Доста се изтрошна, но свърши чудесна работа, дори му бях ушила калъфка  :oops: Още мъжа ми се шегува, че съм го сменила за възглавница.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #307 -: Март 17, 2012, 09:28:34 am »
Момичета , да ви питам . Днес ми се отчупи част от предния зъб и ще се наложи да посетя зъболекаря си . Притеснявам се обаче дали ще може да ми се сложи упойка , защото от опит знам ,че шиечния кариес доста боли и не ми се подлага точно сега на тази болка . Дали ще има проблем да ми се постави упойката ?!! В понеделник съм на лекар и ще питам и него , но дотогава ще се притеснявам  :oops:. Аз съм в 27 г.с
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #308 -: Март 17, 2012, 09:56:03 am »
Дидомира ,мисля че няма да иам проблем с упойката моя зъболекар ми каза ,че има точно определени седмици ,в които е забранено беше май към 3 месец и после към края.
И аз си купих възглавница за бременни, пълна е с някакви зрънца и е бая тежка и твърда,ама пак ми е от помощ.Само ,че на рекламата дават как се сгъва и става за кърмене,а аз не виждам как ще стане 4 кила и аз лично не мога да я огъвам много ,мился си дали да не изтърбуша малко от пълнежа,може да омекне?Моята е на Спелта.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #309 -: Март 17, 2012, 10:05:31 am »
Дидомира, не се притеснявай. Веществата, които се използват в стоматологията за обезболяване са на същата основа като епидуралната и спиналната, които са при раждане. :wink: Няма противопоказания :)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #310 -: Март 17, 2012, 10:11:16 am »
Момичета , да ви питам . Днес ми се отчупи част от предния зъб и ще се наложи да посетя зъболекаря си . Притеснявам се обаче дали ще може да ми се сложи упойка , защото от опит знам ,че шиечния кариес доста боли и не ми се подлага точно сега на тази болка . Дали ще има проблем да ми се постави упойката ?!! В понеделник съм на лекар и ще питам и него , но дотогава ще се притеснявам  :oops:. Аз съм в 27 г.с
Дидомира няма никакъв проблем. Аз имах нещастието да ходя целия четвърти и пети месец на зъболекар, правиха ми цели 3 зъба, включително и нерв ми вадиха :( сложиха ми поне 7-8 упойки за тия месеци и няма никакъв проблем.

Теди и аз се чудих каква да взема тази с топчетата или пухената, ама взех пухена в крайна сметка и си е доста огъваема и мека, даже вече пуха се размества на места заради прекаленото ползванв:) и аз така спя, слагам едини край между краката, средата под корема а с другия край се прегръщаме - общо взето 3тия човек в леглото ни :)
« Последна редакция: Март 17, 2012, 10:12:52 am от Krisi88 »


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #311 -: Март 17, 2012, 10:16:44 am »
Благодаря ви , момичета !

Много ме успокоихте !
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #312 -: Март 17, 2012, 11:04:07 am »
Krisi, в 28-ма съм  :)

Взех си такава възглавница на Бертони за 20 лв още в трети месец,но мъжа ми я ползва повече от мен...не е мръднала :) ,ляга си и си иска "червея" :lol: :lol: ..аз засега нямам много проблеми със съня,освен с болките в таза и с пишкането :)

Диди,късмет при зъбаря..и аз имах проблеми с мъдрец..една седмица ме мъчи,но сега определено е по-добре osi_16
« Последна редакция: Март 17, 2012, 11:05:56 am от jolie16 »


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #313 -: Март 17, 2012, 11:38:28 am »
Момичета , здравейте от мен  :)
Най-после слънце ! Доживяхме :)
Z22 мога да си представя колко ти е притеснено. И аз много треперих в началото ,че и досега не ме напускат страшните мисли ,но гледам да ги гоня веднага. :wink:
Погледнах си снимката от първия преглед в 6 г.с. и там пише само размер на сака 1.43 и си спомням ,че док ми каза ,че има жълтъчно мехурче ,от което за в бъдеще ще се образуват органите. Нищо не ми е казал за ембрион. Мисля,че всичко ще е наред на следващия преглед.
iivanova,при нас всички знаеха още в деня на теста, защото всичките ни близки и приятели бяха в очакване да кажем дали е станало или не. Не съм крила от никой ,макар че съм суеверна,но повече ми тежи да крия ,лъжа и увъртам.Каквото има да става ще става..
Относно тези възглавници тип "червей" и аз ги гледах,но видях някакви цени от сорта на 120 лв и реших,че е безумна цена.. Иначе и аз не мога да си намеря удобна поза ,всякак ми е тежко и неудобно , а ще става и по-зле.. :oops: Нооо това да се ни проблемите дето се вика. Минали сме през какво ли не ,та това ли ще ни стресне. При мен продължава онзи ужасен сърбеж по-цялото тяло ,най-вече по краката - глезените и прасците. Така съм се надрала ,че все едно съм се борила с тигър. Приемам предложения за мазила или каквото и да е против сърбежи..
Пожелавам ви хубава и слънчева Събота  :bighug:
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #314 -: Март 17, 2012, 13:19:49 pm »
Мистинещо я няма дали ще ни се похвали съвсем скоро с хубавите вести :) Дано, дано  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Благодаря, че ме мислиш Krisi88, но за мое съжаление още съм тук -чакам!Мъника така му е харесало в квартирката,рита кекери се ...хич и не мисли де излиза.... :?
Ако не благоволи до сряда ....ще влизам да предизвикват раждане.
Стискайте ми палци всичко да е ОК!!!
Срамота само ние останахме с моето калпазанче... :D
Така ша си го нагушкам и нацелувам...само да излезе.... :D
И аз много зъби си оправях през бременноста...Няма проблеми за упойките!
Тази възглавка за кърмене много удобна изглежда...по интернет ли сте си я взели или от магазин за бебшки и детски аксесоари?!
Много ми легна на сърце....
« Последна редакция: Март 17, 2012, 13:29:13 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #315 -: Март 17, 2012, 13:31:51 pm »
И аз много се запалих по нея. Ще проверя тези дни в Джъмбо дали имат такава, но, честно казано, цените на Спелта ми се видяха високи. Всеки сам си преценява според възможностите, разбира се. :)
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #316 -: Март 17, 2012, 13:37:17 pm »
Аз пак ще кажа,че моята не е от скъпите,на Бертони , 20 -25 лв струваше,доста време вече я ползваме,повече от мъжа ми  :lol: и не се е обезформила..взех я от Карфур / The Mall на Цариградско шосе..


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #317 -: Март 17, 2012, 13:52:32 pm »
Само дето на мен Джъмбо-то в Люлин ми е много по-близо и затова реших да проверя там. Тази, която има jolie16, ще се вмести идеално в бюджета ми, но след като става въпрос за бебето, няма да се доглежда чак до там.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #318 -: Март 17, 2012, 15:38:03 pm »
Здравейте момичета. Честито на мамите, да са живи и здрави бебчетата.
Добте дошли на новите мами, лека и спокойна бременност. Аз пак сьм в болницата, но този пьт заради болничен, но когато ме гледаха на видеозона ми казаха, че малкия изостава с една седмица и е наддал за 10дена  - 40гр. Звьнях на моя лекар и той каза, че до две седмици е нормално и да не се притеснявам, но аз няма как да не се притесня. Исках да питам някоя от вас знаели дали мога да направя нещо по вьпроса - с храна или нещо друго, знам, че може да ви се стори странно, но просто наистина сьм си притеснена.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #319 -: Март 17, 2012, 16:43:01 pm »
Яна,не си го слагай това изобщо,1 седмица не е нищо,спокойно,много ччесто плашат майките с такива статистики.Аз не помня моята бебка кога колко е тежала,но виж в нета има долу горе таблици за килограмите в определени седмици.И що така ви държат в болница за един болничен 8O,странно много лекари го практикуват ,голяма глупост .Ти си се храни нормално както винаги,наблягай на плодовете и зеленчуците.И ако искаш потърси ощее дно мнение,ама да знаеш че се тревожиш напразно.
Виждам възглавниците обсъждате,аз опитах с обикновенна снощи ама  :lol:цццц...пак ме опъва бебка .
Мисти,стискам палци .Бебока много му харесва на топличко.
Z22,ходи ли на преглед?
Диди,успех при зъболекаря,и аз съм чувала че те си знаят какви упойки да слагат на бременни и не е опасно,а и ти не си в началните месеци когато е по рисковано .
wish,според мен се консултирай с лекар.Да не би да се разпъва кожата ,или килцата да натежават на краката ,незнам ,дано се намери решение.
Прочетох че Даниелска81 са в къщи вече с бебка,дано пусне някоя снимчица когато има време.
Хубав остатък от слънчевата събота ви пожелавам .