0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #280 -: Март 15, 2012, 03:27:00 am »
z22, мисля че е рано да се види и мери ембрион. Аз съм била в 6 г.2 дни и измериха само единия бебок - CRL=0.52 см. Вторият беше значително по-малък, та въобще не му обърнаха внимание размери и прочие.
Честито! Желая ти всичко да се развива добре!  :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #281 -: Март 15, 2012, 06:53:14 am »
Зори, колкото и да ти казваме да си спокойна, няма да си!
Дано тази седмица мине бързо и страховете ти се разсеят
на следващия преглед!С теб съм!

* Аз вярвам, че сестричката на Жорко просто е по-срамежлива!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #282 -: Март 15, 2012, 08:20:03 am »
z22 успех и от мен! Стискам палци всичко да се нареди.Страховете са неизбежни.Аз и до днес се треса от какви ли не страхове!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #283 -: Март 15, 2012, 10:02:41 am »
Z22, защо не пуснеш два кръвни теста през 48 ч. Ще имаш повече отговори?
Стискаме всички малки и големи палци у дома.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #284 -: Март 15, 2012, 10:46:56 am »
мислех си го за тестовете,но събота и неделя съм по 12 часа на работа и няма да мога да отида и да пусна ,което значи чак в понеделни,а аз в сряда съм на лекар и става ненужно май.
За по-голям разкош се обзаведох и с гъбички в устата,не знайно как,та и тях ще боря.
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #285 -: Март 15, 2012, 10:51:08 am »
Зори, стискам палци! Всичко ще е наред!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #286 -: Март 15, 2012, 13:15:27 pm »
Здравейте момичета, търся една графика (картинка) на разположението на матката повреме на бременността, някой да се сеща?

Намерих я, няма да ви споделя защо ми беше :oops:, съвсем съм се шашнала. Моята докторка на последния преглед каза, че към момента няма нищо много притеснително единствено да спра толкова да се притеснявам.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 13:54:54 pm от silvianik »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #287 -: Март 15, 2012, 17:44:24 pm »
z22Първо честито от мен и ти пожелавам всичко да мине гладко! При мен структура се видя в 4 седчица, но с вагинален ехограф ме гледаха. Пожелавам ти да го видиш скоро!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #288 -: Март 15, 2012, 17:52:41 pm »
Днес бяхме на преглед. Малчо е добре. Имам някакво изменение на шийката на матката и на следващия преглед ще стане ясно дали ще ми слагат серклаж. Док. не каза да почивам или друго. Мъжо се е спекъл и само ме праща да лежа.
Изписаха ми магнерот 3*2.  Има ли значение дали да ги пия сутрин , обед и вечер, или на 8 часа? Хич не ми се навиват аларми по нощите да ставам, че и без друго ме мъчи безсъние.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #289 -: Март 15, 2012, 18:00:14 pm »
Спокойно си ги направи на 3 приема през деня.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #290 -: Март 15, 2012, 19:26:43 pm »
z22Първо честито от мен и ти пожелавам всичко да мине гладко! При мен структура се видя в 4 седчица, но с вагинален ехограф ме гледаха. Пожелавам ти да го видиш скоро!

Кармен ,според мен ембрион в 4-та седмица няма как да се види,може би сте видели плодния сак,но не и ембрион


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #291 -: Март 15, 2012, 19:58:35 pm »
Ние се върнахме от последната ФМ :) Всички органи са наред, бебето е добре, цели 2200 грама сме и 43см. Очаква се да сме над 3500 ако изкараме до термин :) Шийката се е поскъсила и казаха да не се пренатоварвам много, но след 22ри Април тръгна ли да раждам няма да ме спират  :wink:

Питах за спането, казаха ми да слагам бебето по гръб да спи. Може и настрани през деня, но да не я оставям без надзор ако е настрани сложена. Имахме и с таткото 1 час урок как да къпем бебето и да му правим тоалет :) Беше много забавно :)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #292 -: Март 16, 2012, 07:27:17 am »
Добро утро!Предварително се извинявам,ако въпроса ми е не е за тук.Бременна съм в 14 г.с.Имам час за д-р Михова(Клиника Надежда),когато ще бъда в 18 г.с.Разбрах,че тогава се прави ФМ.Сега просто я пропуснах  :oops:.Та мисълта ми беше,знаете дали д-р Михова прави ФМ?
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #293 -: Март 16, 2012, 08:25:06 am »
Доколкото знам и Д-р Сигридов и Д-р Михова правят! :D За съжаление вече не съм в тази клиника и не мога да потвърдя на 100%
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #294 -: Март 16, 2012, 08:49:47 am »
Криси  :balk_47: браво на момата :) ..

Андреа Селесте и останалите нови момичета ако желаят могат да споделят с нас термина си,за да ги включа в списъчето ни :)

Приятен топъл ден момичета,времето щяло да бъде само за разходка..


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #295 -: Март 16, 2012, 09:12:01 am »
Съжалявам, че съм пропуснала да се похваля с това - очакваме нашето бебче на 06 ноември. Това за мен е първа бременност и засега съм относително спокойна. Реших да се доверя на лекаря си и я слушам за всичко. Разбира се, и вас Ви чета и събирам мнения. Тъкмо по въпроса - вие кога казахте на близките си (нямам предвид родителите, а баби, лели и пр.) за бремеността си?
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #296 -: Март 16, 2012, 09:37:39 am »
Добро утро! За бременността си (и двата пъти) казах веднага - ако има  нещо да става, то ще стане  :wink:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #297 -: Март 16, 2012, 11:35:19 am »
На най-близките (мъж,майка и приятелка) казах веднага щом разбрах радостната вест. На други към края на третия месец. За сега още из под зимното яке не ми личи и не бързам да информирам всички.
Ако зависи от мъжът ми сигурно ще почерпи за абитуриентската. :D
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #298 -: Март 16, 2012, 14:32:07 pm »
бебето е добре, цели 2200 грама сме и 43см. Очаква се да сме над 3500 ако изкараме до термин :)

Браво на бебока!  :balk_47: Добре се развива. Като те гледам вече си на финалната права . Успех мила!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #299 -: Март 16, 2012, 15:55:48 pm »
Здравейте коремчета.
Иванова,радвам се всичко е наред ,почивай си наистина .Ми то за серклаж не е ли късно?Останала съм с впечатление че с еправи в по ранни седмици,ама може и да бъркам.
Магнерота и аз го пия ,ама си го разпределям сутрин ,обед и вечер ,без да е на интервал специален ,ей така долу горе .
Криси,добре расте принцесата,браво.
Относно спането на бебето срещам различни мнения,ами като е по гръб няма ли да се задави?Н ее ли по добре на една страна?
Добре дошли на новите мами.
Мен ме хвана бъбречна криза,3 нощи кошмар,вдигам и температура,накрая док каза да пия АБ,няма как,не ми се иска,ама ...
Хубав ден .