0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #260 -: Март 13, 2012, 12:59:01 pm »
Теди количката изглежда много добре,но на живо не съм я виждала.Ще ти пусна линк за една горе долу от този клас,която много ме впечатли в магазина.Материалите и седалките са със страхотно качество направо ми идваше аз да седна да се повозя,но за съжаление няма за близнаци..
http://www.babyzen.com/galerie-5.php
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #261 -: Март 13, 2012, 13:36:02 pm »
Krisi88,много ми се иска да родя нормално, засега има всички предпоставки - не е едро бебе,матката е добре зарастнала, бебето е в добра позиция...но не бих искала твърдо да се навивам. Знам, че след едно секцио много лесно може да се стигне до второ :?
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #262 -: Март 13, 2012, 14:27:43 pm »
janin4eto_87, къде си решила да раждаш? Много малко лекари се навиват за нормално раждане след секцио. Обикновено все довеждат нещата до "необходимост" от ресекцио. :x
Стискам ти палци. Аз ще се проБвам за нормално след две операции, да видим.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #263 -: Март 13, 2012, 14:40:25 pm »
Krisi88,много ми се иска да родя нормално, засега има всички предпоставки - не е едро бебе,матката е добре зарастнала, бебето е в добра позиция...но не бих искала твърдо да се навивам. Знам, че след едно секцио много лесно може да се стигне до второ :?
 То си е индивидуално за всеки, някои жени раждат нормално след секцио, на други им препоръчват секцио отново. Дано да е както ти си искаш  :wink: В крайна сметка най-важно е бебчето и ти да сте добре. Кога ще разбереш горе долу?
TEDI_81 Количката изглежда много добре и аз си бях харесала една подобна, но се отказах, защото за мен беше много важно да има столче за кола и самото столче да е поставка в количката. Т.е. от колата само махам безопасните колани и столчето, заедно с бебето, директно да го прикрепям към количката :) Попитай в темата за количките, там момичетата са с доста опит и директно ще ти кажат плюсовете и минусите на това което си си харесала :)

Мисти напълно те разбирам :) Иска ми се да съм на твое място вече и аз да чакам всеки момент голямата среща  :wink: Малко ти остава мила :) Като гледам всеки момент ще се похвалиш :) Сега си почивай и се наспивай колкото можеш повече :)

Момичета вече чета втора книга за бебето и в едната (на др. Спок) пише, че е препоръчително да се слага бебето по гръб да спи, а в другата ( Л. Перну) пише да се слага по корем или настрани. Вие какво мислите/знаете/сте чели по въпроса?


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #264 -: Март 13, 2012, 14:45:05 pm »
Момичета вече чета втора книга за бебето и в едната (на др. Спок) пише, че е препоръчително да се слага бебето по гръб да спи, а в другата ( Л. Перну) пише да се слага по корем или настрани. Вие какво мислите/знаете/сте чели по въпроса?
И двете ми деца спяха единствено и само по корем - баткото до година и повече, а малката - до 6 м. Със спането по гръб също няма никакъв проблем. Само оригваш преди да сложиш в леглото.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #265 -: Март 13, 2012, 18:27:48 pm »
Криси, аз знам, че новороденото се слага настрани с възглавница на гръбчето да спи. Така сестра ми слага малкия и други майки съм виждала. Също и от майка ми знам, че малките бебоци се слагат настрани да спят, за да не се задавят от слюнката си.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #266 -: Март 13, 2012, 19:10:03 pm »
Криси, аз знам, че новороденото се слага настрани с възглавница на гръбчето да спи. Така сестра ми слага малкия и други майки съм виждала. Също и от майка ми знам, че малките бебоци се слагат настрани да спят, за да не се задавят от слюнката си.
В България все още слагат бебетата да спят по този начин. В напредналите държави препоръчват бебетата да спят по гръб.
« Последна редакция: Март 13, 2012, 19:11:35 pm от Melissa »

[/url]
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #267 -: Март 13, 2012, 19:41:18 pm »
и двете ми бебетата спят по гръб, занапред ще видим.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #268 -: Март 14, 2012, 12:31:46 pm »
и Жорко спеше по гръб като бебе - тогава изобщо не искаше да е по корем и за минута ,за това и късно започна да се обръща от гръб по корем.

 Да ви питам за някаква таблица относно седмиците на бременността и гестационния сак.Уж намерих един сайт ,ама нещо не се оправих.
Много ми е притеснено и направо яко си се наревах де.Бях на преглед днес и се видя сак ,жълтъчно мехурче уж също има,но няма ембрионална структура.Знам,че е рано,защото съм с дълъг цикъл - в последно време на 55 дни най-малко ,а днес ми 42-ри ден и положителен тест видях преди 6 дни.
Лекарката каза,че като вземем под внимание,че съм с дълъг цикъл ,било нормално за сега.Другата сряда пак съм на преглед.
 Притесняваме обаче размера на сака .На снимката пише GS 16.57mm.,струва ми се доста голям,за да не се вижда ембионална структура. :?
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #269 -: Март 14, 2012, 12:37:15 pm »
и Жорко спеше по гръб като бебе - тогава изобщо не искаше да е по корем и за минута ,за това и късно започна да се обръща от гръб по корем.

 Да ви питам за някаква таблица относно седмиците на бременността и гестационния сак.Уж намерих един сайт ,ама нещо не се оправих.
Много ми е притеснено и направо яко си се наревах де.Бях на преглед днес и се видя сак ,жълтъчно мехурче уж също има,но няма ембрионална структура.Знам,че е рано,защото съм с дълъг цикъл - в последно време на 55 дни най-малко ,а днес ми 42-ри ден и положителен тест видях преди 6 дни.
Лекарката каза,че като вземем под внимание,че съм с дълъг цикъл ,било нормално за сега.Другата сряда пак съм на преглед.
 Притесняваме обаче размера на сака .На снимката пише GS 16.57mm.,струва ми се доста голям,за да не се вижда ембионална структура. :?

http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart
Дано съм била полезна! :D
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #270 -: Март 14, 2012, 12:43:14 pm »
това не са ли размери на ембриона,защото при мен още няма такъв :(.Трябват ми само на сака.
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #271 -: Март 14, 2012, 13:46:12 pm »
Не съм срещала табличка с размери на плодно сакче. Може би не съм на ясно, но ембрион имаш след като си бременна! В коя седмица си? При мен в 5 г.с. плодните сакчета бяха по 0.5см!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #272 -: Март 14, 2012, 13:52:16 pm »
Z22 - прегледах си всички снимки от прегледите,имам един ,който отговаря на 6-та седмица и 2 дни и има една съвсем миниатюрна точица в сака,който е 18,4 мм,дори не е измерена точицата,само сака..Така че мисля,че е ок...зависи в коя седмица си :)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #273 -: Март 14, 2012, 15:04:50 pm »
http://www.ladypill.com/calendar.php
GS - размер на сака
CRL - размер на ембриона
Като си наместиш датите и си показва размерите за определената седмица.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #274 -: Март 14, 2012, 15:05:10 pm »
z22 Недей да се притесняваш, особенно щом си с толкова дълъг цикъл. Знаеш ли кога си забременяла? Ето ти една табличка където дава размера на сака до момента в който ембриона става достатъчно голям за да бъде измерен. Но имай в предвид,че това е от американски уеб сайт, т.е. техниката може да е по-хубава за да се вижда ембрион в 6 г.с. При мен в 5г.с и 6 дена се видя само сак 12.6мм и после чак в 7г.с и 5 дена се видя ембрион със сърдечна дейност.
Week           Size G.S.             CRL(embryo)
   4                3-6mm
   5                6-12mm
   6                14-25mm           4-7mm
   7                                             5-12mm
   8                                            16-20mm
   9                                            20-30mm
( източник: http://www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html )
Стискам палци всичко да е наред, а ти недей да се тревожиш предварително!


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #275 -: Март 14, 2012, 17:29:50 pm »
Здравейте и от мен!
Да се похваля веднага - бях на лекар днес и имаме първата снимка на бебо! Почувствах се невероятно, когато лекарката ми го показа. При мен емрион се видя, но мисля, че са ми объркали размерите - цитирам дословно: "CRL --2,7 мм.=5 г.с. и 6 дни". Според мен са имали впредвид 12,7 мм като гледам написаното от вас. Освен това според овулационния календар, кекс е имало на 12,13 и 14 февруари, т.е. аз смятах, че съм в 4 г.с. и 1 ден, но бебо върви по-едричък. Каза ми, че не е желателно връщането ми на работа и затова продължавам с болничните поне до  края на 12 г.с. Ще ми се да се върна там, но да мога да кажа на колегите си, защото ще трябва да се пазя повече, а ако не знаят, ще изглежда , че съм особено мързелива.
z22 - явно просто е рано при теб. Ще видиш, че другата седмица всичко ще мине така, както го искаш.
Хубава вечер от мен!
« Последна редакция: Март 14, 2012, 17:39:36 pm от Андреа Селесте »
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #276 -: Март 14, 2012, 21:32:09 pm »
Не съм срещала табличка с размери на плодно сакче. Може би не съм на ясно, но ембрион имаш след като си бременна! В коя седмица си? При мен в 5 г.с. плодните сакчета бяха по 0.5см!

не е така ,може да е кухо яйце и да не се появи изобщо емрион -това е ,което ми притеснява.
Лекарката каза,че имам хубаво жълтъчно мехурче без ембрионална структура и за нея всичко за сега е наред,заради дългият цикъл.На мен обаче не ми е спокойно .Това ми е 4-та бременност,друхите 3 имах едни и същи симптоми,а сега нито един от тях(не че е определящо де).
Не зная коя седмица съм.Според послената менструация съм 5 с. и 6 дни.,но колко съм реално не зная.Тест направих на 36-ти ден и веднага се появиха 2 плътни черти без да е нужно да чакам,а досега всеки път се е налагало да чакам малко и за това реших,че този път ми е била по-рано овулацията.

Няма да ви занимавам повече,каквото има да става ще става.
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #277 -: Март 14, 2012, 23:38:33 pm »
Зори, не се притеснявай толкова! Така или иначе не зависи от нас. Желая ти всичко да е наред!

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #278 -: Март 14, 2012, 23:42:22 pm »
Зори,дано притесненията ти са напразни и всичко се нареди.Може пък на следващия преглед да се види.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #279 -: Март 15, 2012, 00:59:25 am »
Зори, стискам палци притесненията ти да са напразни и скоро да ти се отпусне душицата. Според мен си отишла раничко. Моят док ме е викал около 2 седмици след теста, или около 1 месец и 10 дни след началото на последната менструация (в моя случай цикълът ми е на 28 дни). Тогава ми е показвало 6 г.с. и 1-2 дни, вижда се ембрион и сърдечна дейност. На този етап са ми мерели CRL. Аз лично ползвах тази таблица: http://www.justmommies.com/pregnancy_calendar.php и за мен е невероятно точна - ние се движехме по нея и бях спокойна като влизах в рамките й. Само въведете датата на последния цикъл, за да определите приблизителен термин.
И все пак - това е природа, а не математика...не всичко е точно с размерите, но пък всичко е нормално в повечето случаи.
Зори, сигурна съм, че всичко ще е ок.... :bighug:
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"