0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #240 -: Март 12, 2012, 08:51:33 am »
Драгица, и аз знам че с разстриване на мястото минава!И аз съм с нисък хемоглобин...колко е твоя? Днес съм на хематолог, за да решим какво да правим!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #241 -: Март 12, 2012, 10:12:42 am »
Krisi88, за първото бебе бях взела дрешки,които са размер 0-3 месеца. Обикновено се водят размер 60-65 см ( или нещо подобно).Знам, че ти се виждат адски малки, но ще са му доста свободни :D Иначе тези,които а за 0 месеца или 50-55 см ще му стават една,две седмици след раждането..и мисля,че не си заслужава.Все пак бебето се ражда около 50 см,обикновено и повече, и ужасно бързо расте.Моя съвет е да вземеш боди,което е 0-3 и ританки ,които са за 0 месеца.Крачетата наистина са адски малки 8O :lol:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #242 -: Март 12, 2012, 12:28:37 pm »
Dragica и аз слагах мускулни инжекции прогестерон 14 поредни дни след трансфер и знам че е хубаво да се инжектират бавно, особено ако са гъсти и мазни като моите. После ме боляха "бузите" около 3 месеца, няма начин, за риванола и аз съм чувала че помага.
jolie16аз пих Еутирокс от началото на бременността, защото както и при теб ТСХ скочи рязко в началото, не се притеснявай ендокриноложката каза че е хормона е важен за умственото развитие на бебето. Просто пускай всеки месец изсследване на ТСХ как се движи, аз миналия месец спрях Еутирокса, защото ТСХ падна до 0,80, сега не го пия и ТСХ ми е в норма - около 1,8.
Андреа Селесте добре дошла и честита чертичка! При мен изрично първия ехографски преглед беше 3 седмици след положителния тест и аз дотогава се побърквах от притеснение, затова ходих през няколко дни да пускам кръвен тест на ЧХГ, удвояването му на около 48 часа е най-сигурния начин че бременността се развива.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #243 -: Март 12, 2012, 12:45:34 pm »
Андреа,аз видях 2 чертички на 8-ми март и в сряда съм на преглед.Мислех,че ще го давам по-скопойно вторият път ,ама май съм същата паника. :lol:
 За дрехите.Аз купих едни бодита от 3 до 6 м. ,защото много ми харесаха.Моето дунди се роди 4045 гр и 53 см ,хем месец по- рано първите 2 седмици и после си му бяха екстра..Ами хич не му бяха огромни,леко му бяха широчки .
<br />
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #244 -: Март 12, 2012, 13:10:27 pm »
Зори,честито! :D

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #245 -: Март 12, 2012, 13:22:02 pm »
z22 - Браво,  значи Жори ще си има компания за игрите. Много се радвам :) За мен това е първа бременност и прегледът ми е чак в сряда, затова непрекъснато си самоналагам ограничения какво да не правя и др. Като цяло единствен признак за бременността ми е огормният апетит, който ме е обзел, както липсата на цикъл, де. Хубавото на счупената ръка е, че сега ще използвам нея като мотив за невъзможността ми и отказа да върша някои неща в работата, защото не желая да обяснявам на всички за ситуацията. Хубав ден от мен.
На леля съкровището - 3 години и 8 месеца
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #246 -: Март 12, 2012, 14:06:59 pm »
Добро утро на всички,

аз да питам има ли някоя бременна или вече родила ,която да приема или е приемала Л-Тирокс през бременността..навсякъде пише,че няма данни дали преминава през плацентата и дали е безвредно за бебето.
Нямам Хашимото,забременях и ТСХ скочи до 5,казаха докрая на бременността да пия Л-Тирокс 50 мг , като искаха и а ми увеличат дозата до 75 мг през зимата,което не стана,защото си пускам контроли и държа ТСХ около 1.5..засега.


Jolie, Л-Тироксина е напълно безвреден както по време на бременност, така и по време на кърменето. Дори да се приема максималната възможна доза, пак няма опасност през бременността, и не се отделя в кърмата, така че спокойно. Както са те посъветвали пускай хормони на всеки 30-40 дни, за да се следи. Много по-безопасно за бебето е да го приемаш, отколкото да не го правиш. Задължително, ако ще кърмиш трябва да се консултираш с лекар, защото около третия месец на кърменето има опасност от отключване на заболяване, дори и сега всичко да е наред.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #247 -: Март 12, 2012, 14:21:15 pm »
Добро утро на всички,

аз да питам има ли някоя бременна или вече родила ,която да приема или е приемала Л-Тирокс през бременността..навсякъде пише,че няма данни дали преминава през плацентата и дали е безвредно за бебето.
Нямам Хашимото,забременях и ТСХ скочи до 5,казаха докрая на бременността да пия Л-Тирокс 50 мг , като искаха и а ми увеличат дозата до 75 мг през зимата,което не стана,защото си пускам контроли и държа ТСХ около 1.5..засега.


jolie16, вече са ти отговорили, но и аз да потвърдя, че по време на бременност е важно да си пиеш ел тироксина и да следиш всеки месец ТСХ, трябва да е около 1, предполагам знаеш. Ако се наложи, не се плаши да увеличиш дозата, аз на 2 пъти я увеличавах, иначе риска е по-голям.
Зори, честито!
Пожелавам лека и безпроблемна бременност на всички момичета!

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #248 -: Март 12, 2012, 15:05:14 pm »
Зориииииииииииииии, прекрасно...
Мисля те от много време, явно имало защо. :D
Леки и безоблачни месеци и здраво бебе около термин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #249 -: Март 12, 2012, 15:28:53 pm »
Влизам с една прекрасна новина :party:.
danielska_81  Е РОДИЛА ДНЕС СВОЯТА ПРИНЦЕСА МАРИЯ -3.330КГ!
Честито Даниелка !Да ви е жива и здрава!
Аз от вълнение забравих малко подробности.Мама и бебка са  добре ,бебка се е родила секцио.Пуснах тема в честитките.
« Последна редакция: Март 12, 2012, 15:39:49 pm от rouzi-anna »
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #250 -: Март 12, 2012, 15:31:02 pm »
Каква хубава новина :)
Зори, честито  :D
Много, много се радвам за вас. Желая ти лека бременност и здраво бебче!


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #251 -: Март 12, 2012, 16:56:01 pm »
Зориииии, честито и от мен :D
Лека бременност и здраво бебе около термин :D
Целувки на бате Жори :wink:

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #252 -: Март 12, 2012, 17:24:12 pm »
Зори,честито!
Леки и спокойни 9 месеца и една сладка сестричка на Жорето!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #253 -: Март 12, 2012, 17:29:57 pm »
Ех, че хубаво, Зори, да е лека и спокойна до края!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #254 -: Март 12, 2012, 18:00:23 pm »
Благодаря ви за отговорите момичета  :wink: И аз мислия да пропусна дрешките за новородени, че аз днес погледнах етикетите и пише 52см  8O... Наистина са страшно малки. Тук 62см се водят за 6м. Общо взето всяка марка си е с техен си размер, кои ги номерират на месеци, кои на см, ще преценявам на око явно  :? Но тези съвсем малките наистина са безмислени да се купуват само за 2 седмици носене, че от сега се чудя къде ще складирам всичко което стане малко.

z22 Честито! Пожелавам ти много леки и спокойни 9 месеца изпълнени само с радост и усмивки :)

Днес ми пристигнаха книжките които препоръчахте "Азбука на Кърменето" и " Аз възпитавам детето" на Л.Перну и вечерта се залавям с четене докато имам още време   :balk_602:

Мисти ти остана мила :) Вече теб те чакаме да се похвалиш с хубавите вести :) Стискам силно палци всичко да мине по вода :)

janin4eto_87 ти как планираш да раждаш? Извинявай ако си споделяла, но не помня дали секцио или нормално беше  :oops:




*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #255 -: Март 12, 2012, 18:12:02 pm »
Данииии честито ви дъщеричка! :bori_007: :ballons: :bighug: Да е жива и здрава, само с радост да огрява дните ви!!! А на теб бързо възстановяване! :cheerleader:

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #256 -: Март 12, 2012, 18:35:08 pm »
Колко хубаво ми стана ,като  видях темичката пълна с добри новини!Зрдаво бебече и още една бъдеща мама,ще ударя една биричка за здравето ма малката щерка на Даниела,че цял ден ми се иска,а сега си намерих и чудесен повод beer::
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #257 -: Март 12, 2012, 20:42:41 pm »

Мисти ти остана мила :) Вече теб те чакаме да се похвалиш с хубавите вести :) Стискам силно палци всичко да мине по вода :)

Благодаря ти от сърце krissi88 всеки ден се надявам. :babyflips:
Само ние останахме от списъка с мартенчетата.Да видим, нещо не му се излиза на малкия "калпазанин" :lol:.Нямам търпение да си го гушкам вече, всичко му е готово даже и количка си има от днес...

Браво на danielska_81!Да е жива и здрава малката Мария! :bori_016:
Много е хубаво, че има толкова нови попълнения за  бременното списъче... preggo
Честито на всички !Лека бременност до термин!!

krissi88 Колкото до размера на дрешките, аз съм взела 2-3 бодита и ританки за новородено и дрешките за изписването, а другите са за от 3-6 месеца...Много бързо порастват бебетата.



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #258 -: Март 12, 2012, 21:54:13 pm »
благодаря ви! :DДано всичко е наред,още не смея да се разадвам,че само теста за сега съм видяла,на преглед съм в сряда.От днес пък и гърло ме боли,та се притеснявам .

 Честито на Даниелка,да и е жива и здрава принцесата!
<br />
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #259 -: Март 13, 2012, 11:26:56 am »
Момичета харесах си количка ,но търся отзви за нея.Разгледайте я и ако някой има мнение да ме посъветва,моля:)

http://www.youtube.com/watch?v=yqzTcLDNigA
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.