0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #200 -: Март 08, 2012, 23:10:10 pm »
Zdarveite i ot men mili4ki.4estit 8 mert na vsi4ki vas.Badete nai ve4e jivi i zdravi.I neka vsqka edna ot nas bade nai 6tastlivata maika na sveta.
Pri men ne ostana samo tri dni do sre6tata s bebka.Ve4e sme po4ti gotovi.4antata e stegnata i 4aka v ponedelnik sutrinta jivot i zdrave sam na sekcio.Molq se vsi4ko da mine normalno 4e golqma panika me e nalegnala tezi dni.Gospod da ni pazi vsi4ko e v racete na lekarite ni.

Katrin radvam se 4e vapreki premejdiqta ste dobre vsi4ki i ste si v ka6ti.Ot sega natatak samo xubavi migove na semeistvoto vi :bighug:

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #201 -: Март 08, 2012, 23:44:41 pm »
Аз за пункцията си избрах пълна, защото вече бях правила една пункция с пълна. Докторът много ме убеждаваше за епидурална. С епидурална съм раждала. Не ме беше страх. Но пък при пълната така хубаво си поспах първия път, въпреки че беше само за 15-20 минути.
Когато излязох от упойка, всъщност много бързо излязох, много добре се чувствах. Сестрата ми каза, че е нормално да се чувствам добре. Че от епидуралната се излизало по-трудно. Аз я питах защо тогава докторът е настоявал за нея. Ами, защото само я слагал и повече нямал работа, а при пълната трябвало да седи, докато се събудя напълно.  :x Естествено, че ми е трудно да сравня начина, по който излязох от упойка при раждането. Не мога да го определя като труден, но от всичкия разтвор, който ми вляха, кръвното ми беше паднало на 80 на 60 и не можех да си стоя на краката. Иначе и мен ме беше страх и си мислех, че ще мога да родя без упойка, но когато започна да ме боли, забравих, че ме е било страх и дори се ядосах, че анестезистът толкова се забави.  :lol:

Изберете упойката, която прецените! Най-важното е вие и бебетата да сте добре.

катрин, радвам се, че сте добре. Как пък не са забелязали какво става с теб, като си била 5 дена под наблюдение в болница?!  :?

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #202 -: Март 09, 2012, 09:00:57 am »
Даниелска, успех в понеделник! Чакаме те да разказваш как е минала най-прекрасната среща с бебка! :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #203 -: Март 09, 2012, 10:24:23 am »
Даниелска, пожелавам ти безпроблемно раждане!  :bighug: :crossfingers:

Аз не съм писала отдавна. Към момента вече знаем пола - момче. Всички близки роднини чакаха момиче, т.е. познаваха, че ще е момиче, хи хи. Аз нямах никакво предчувствие. Сега много се радвам, ама ако беше момиче пак така щях да се радвам. Иначе всичко ни е в рамките на нормалното. Освен, че вече съм качила 7 кг. от бременността, а си имам едни 10-тина от двете стимулации и имам чувството, че ще се затъркалям скоро.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #204 -: Март 09, 2012, 10:34:16 am »
Даниелска иамш едни стиснати палци и от мен. Всичко ще мине бързо и гладко, ще видиш  :bighug:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #205 -: Март 09, 2012, 10:41:47 am »
И аз имам 4ри операции с пълна упойка, след 2 от които ме пуснаха вкъщи след 1 час. Аз също много бързо се събудих, да не говорим, че имаш чувството че е минала 1 минута, а не колкото е била цялата операция. Но явно зависи и от упойките, типа операция и човека, имам позната която роди с пълна и не можа да стане да си види детето 12 часа...Всеки си има право на избор, аз лично ще разчитам на решението на анестезиолога, все пак това му е работата :) Тепърва ще ходя при него април месец да ме изследват за алергия срещу епидуралната и как ще ми повлиае...дано всичко мине ок  :lol:
danielska_81 пожелавам ти всичко да мине по вода и една прекрасна среща с бебо! Ще чакаме да се похвалиш :)


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #206 -: Март 09, 2012, 11:06:29 am »
Дани, леко раждане! Имаш и моите стиснати палци :D!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #207 -: Март 09, 2012, 13:06:57 pm »
danielska_81 късмет  :crossfingers: :goodluck: yahoo_17
 Момичета оказа се че имам два добавъчни котилидона (мисля че така се казва) на плацената. Демек нещо като израстъци, които има голяма вероятност да се скъсат при раждането и да се наложи абразио. Някоя от раждалите мами да е имала такова животно? Не намирам почти никаква информация в нет-а  :(

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #208 -: Март 09, 2012, 13:11:46 pm »
дани, леко и безпроблемнно раждане мила! Дано всичко ви мине добре!  :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #209 -: Март 09, 2012, 13:24:19 pm »
Даниелска,стиснати палци и от мен мила.
brainbug,нямам представа какво означава това.На мен док ми каза че имам клафициране на плацентата 8O,и аз му се чудя за какво иде реч :(.
И аз имам 3 пълни упойки до сега ,ама съм ги минавала много леко и нормално.Хубаво е че споделяте з атях ,за да сме запознати когато му дойде времето.Спиналната в гръбнака ли се бие?И не усещаш нищо от кръста надолу ли?Сигурно е тъпо ама не знам ,а и не съм ровила в нета  :D.
На тези които имат контракции как ви действа магнерота ,ако пиете де?Аз не усещам промяна ,а на ден си имам поне по 10 че и повече :(.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #210 -: Март 09, 2012, 13:59:13 pm »
Blagodarq vi mili4ki  :bighug: :bighug: :bighug:za podkrepata i vqrata koqto mi vdaxvate.Samo trqbva da sam spokoina da ne vdigna nqkoe visoko kravno.Razbira se 4e posle kato se priberem jivot i zdrave v ka6ti 6te razkazvam kak e minalo vsi4ko.
Dobre 4e vi ima :grouphug:

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #211 -: Март 09, 2012, 14:07:40 pm »
Даниелска,стиснати палци и от мен мила.
brainbug,нямам представа какво означава това.На мен док ми каза че имам клафициране на плацентата 8O,и аз му се чудя за какво иде реч :(.
И аз имам 3 пълни упойки до сега ,ама съм ги минавала много леко и нормално.Хубаво е че споделяте з атях ,за да сме запознати когато му дойде времето.Спиналната в гръбнака ли се бие?И не усещаш нищо от кръста надолу ли?Сигурно е тъпо ама не знам ,а и не съм ровила в нета  :D.
На тези които имат контракции как ви действа магнерота ,ако пиете де?Аз не усещам промяна ,а на ден си имам поне по 10 че и повече :(.

Роузи, да спиналната се слага в гърба. Първо се слага локална анестезия, за да се обезболи мястото, където после се слага истинската упойка. От точката в която е сложена упойката, надолу не се усеща нищо. Тези упойки са сходни с упойките при зъболекаря и съответно, когато излизах от нея си чувствах краката дебели като на слон, така както се усеща удебелен езика в устата след зъболекар.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #212 -: Март 09, 2012, 14:23:54 pm »
Аз не бих раждала с пълна упойка ( освен ако не се налага). Момента , в който вадят бебчето и ти го дават да го целунеш е най- великият , който може да изпита една жена :heartbeat: Да не говорим , че епидуралната / спиналната упойки са много по-безопасни и за майката и за бебето :wink:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #213 -: Март 09, 2012, 15:28:15 pm »
Аз не бих раждала с пълна упойка ( освен ако не се налага). Момента , в който вадят бебчето и ти го дават да го целунеш е най- великият , който може да изпита една жена :heartbeat: Да не говорим , че епидуралната / спиналната упойки са много по-безопасни и за майката и за бебето :wink:
Напълно подкрепям. Раждала съм и с пълна /не ме хвана спиналната/ и със спинална упойка.
Никой никога няма да ми върне мига на раждането на сина ми, който пропуснах. :( Излизането от упойката беше отвратително и поне 12 часа не бях в час.
Не бъркайте пълната упойка за пункция или лапаро с тази при секцио. Секциото е много тежка коремна операция!!!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #214 -: Март 09, 2012, 17:14:10 pm »
Дани имаш много стиснати палчета от мен :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:Пожелавам ти всичко да мине мноооого леко и една прекрасна среща с малкото човече! Ще чакаме да се отчетеш :bighug:
Мили момичета не смятате ли че в тази тема имаме нужда от по позитивни изказвания??? :ask: Какви са тези страхотии където разказвате, кой го хванал упойка кой не? Що за глупост е това! Аз смятам, че всяка една от нас има нужда, когато влезе във форума да прочете нещо по-добро, нещо с което една на друга да си даваме кураж  , а не разни стресиращи неща! Поне като пишете нещо подобно отбелязвайте по някакъв начин, че който не иска да се стресира да не чете osi_8
Извинявайте за грубото изказване, но от вчера направо не ми се влиза във форума, саааамо негативи

Нашите съкровища Васил и Виктория
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #215 -: Март 09, 2012, 17:35:00 pm »
Ми то май не сме се събрали тук да си споделяме само розови неща.
За добро за лошо човек трябва да знае какво може да го сполети.
Никой не е застрахован от нищо.
Силваник честити сини гащи. :D
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #216 -: Март 09, 2012, 17:48:11 pm »
Ама кой е казал само розови неа?! Ама две страници само с негативни неща, досега не съм чела в тази тема! Отворете предходните теми, за да видите момичетат как се подкрепят! Липсват ми Мишлето, Къси, Гальонди,Малка вещица... Просто четенето на малко по позитивни постове, прави бременноста ни по лека!
Пък който обича само негативи, да отвори такава тема... По-голямата част от момичетата вярвам че няма нужда от допълнителен стрес

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #217 -: Март 09, 2012, 18:20:14 pm »
Дани, стискам палци за срещата с бебка!
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #218 -: Март 09, 2012, 21:28:59 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug:

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #219 -: Март 09, 2012, 23:13:31 pm »
усмивката, кое ти се видя негативно в темата?