0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #160 -: Март 05, 2012, 17:08:55 pm »
и аз минавам да се отчета.
Аничка бьрзо да се прибирате вьв вас и всичко да е наред.
Криси и ти оздравявай бьрзо и се пази.
Ние днес бяхме на предглед, нащо момченце е вече 830гр и е доста спокойно тия дни, но го видяхме да си смуче палеца и толкова мило ми стана :) согурно затова не шава много много, има си занимание милото.
Криси защо не провериш в някой БГ сайт, докато мамите се включат да кажат какво е нужно.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #161 -: Март 05, 2012, 17:47:32 pm »
Хей мами,правили ли сте 4D ехограф и какво ви е мнението?Прочетох,че между 25 и 28 седмица е най-подходящия момент да се видят добре бебчетата и смятам да се възползвам от тази среща да си ги видя как изглеждат.Много се изненадах когато си записвах час ми казаха да си нося шоколад,явно реагират по някакъв начин.Знае ли някой за какво става въпрос?Много любопитно ми стана,тъй като аз не съм много по сладкото,ама ако на тях им харесва ще трябва да ги черпя от време на време  :P

Сладкото възбужда бебето, не в оня смисъл де  :lol: Затова и ако дълго не е мърдало се препоръчва да се пие сок, за да се активизира малкия човек. Много добре са ти казали, значи ще ги видиш със сигурност да мърдат  :bighug:
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #162 -: Март 06, 2012, 13:52:00 pm »
Здравейте момичета! Днес съм много доволна - бебето си е все с главата надолу и прогвозите са да не се обръща повече :wink: Застанал си е в позиция за раждане и не е наддал много от последната фетална - около 1300 гр.Отговаря си на седмиците 31г.с. и един ден и тоновете са му ок :D Видях го как пишка :lol:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #163 -: Март 06, 2012, 15:55:09 pm »
Криси защо не провериш в някой БГ сайт, докато мамите се включат да кажат какво е нужно.
Мерси, погледнах разни неща и уж избрах (всичко на Mustela) :) 1. Почистващи кърпички за лице 2. Шампоан пяна за новородени 3. Дермопочистващ гел за коса и тяло 3. Почистващи и успокояващи кърпички при смяна на памперси 4. Витаминен защитен крем (след смяна на памперси) 5. Масажно олио-спрей за новородени и бебета. Вие какво мислите, пропускам ли нещо? Крем против слънце не съм взела, ама незнам дали трябва...вярно тук е 20 градуса вече, а Май месец ще е 30 сигурно, но то така или иначе няма да се изкарва бебето в жегите?
jani4eto_87 не си ли 30 г.с. и 1 ден? Видях, че си 2 дена след мене, аз съм за 12ти Май.


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #164 -: Март 06, 2012, 16:00:53 pm »
Krisi88, да в 30 г.с. съм - объркала съм се :D Мислих си да напиша,че съм първи ден на 31 г.с. и се получи объркване :lol:
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #165 -: Март 06, 2012, 16:02:25 pm »
Криси, не взимай всичките тези неща! Няма да ти потрябват. Довечера ще ти пиша повече.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #166 -: Март 06, 2012, 16:17:44 pm »
Дермопочистващ гел за коса и тяло.
Витаминен защитен крем (след смяна на памперси).
Само от това имаш нужда. Здравата бебешка кожа не се нуждае от мазила.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #167 -: Март 06, 2012, 17:40:59 pm »
Дермопочистващ гел за коса и тяло.
Витаминен защитен крем (след смяна на памперси).
Само от това имаш нужда. Здравата бебешка кожа не се нуждае от мазила.

Бях се въздържала в началото от коментар, тъй като използвам друга козметика, но това са видовете, които и аз използвам. Не сме имали проблеми с кожата.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #168 -: Март 06, 2012, 23:05:39 pm »
Съгласна съм с Уайт. Аз бях накупила какво ли не, а повечето неща изобщо не ми потрябваха.

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #169 -: Март 06, 2012, 23:39:54 pm »
Благодаря ви много момичета, аз за това питам защото не искам да купувам 100 неща и да се чудя какво да ги правя после, а нали ми е първо и незнам какво трябва  :oops: а пред щанда като застанах имат сумати мазила и за какво ли не...А за крема срещу слънце, дали ми трябва имайки в предвид че тук слънцето е доста силно от края на Април някъде? Края на Май е натърпимо вече от 10 сутринта до 8 вечерта...?
janin4eto87 аз за това се зачудих, че от тия сметки на термини ми се напълни главата  :lol: ще видим дали твоя господин или моята госпожица ще се появи първи :) а може и в един ден  :lol:


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #170 -: Март 06, 2012, 23:44:48 pm »
Първите 6 месеца съм чела, че не трябва да се маже бебето с крем за слънце. Купи си сенник! Не е добре да му пече директно.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #171 -: Март 07, 2012, 10:09:56 am »
Момичета искам да ви питам нещо относно изледванията ,на пълната кръвна картина излезе,че имам повишени левкоците при максимално допустима стойност 10,5 аз имам 12,9.Неутофилните левкоцити(каквото и да значи) при максимално 7,8 са мо 9,6.
В лабораторията ми обясниха ,че всички бременни имали завишени левкоцити защото организм,а тълкува бебето като доброкачествен тумоР или чуждо тяло?!Дали и при вас е така?А кръвната ми захар при минимална стойност от 3,3 е 2,65,ниска е то аз вярно че не налитам на сладко,ама пия чай с мед и пресни сокове,трябва ли да хапвам шоколад или друго сладко?Ако има компетентни да ми пишат ,че се притесних ,а достъп до кадърен лекар ще имам чак на 20 този месец.Благодаря!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #172 -: Март 07, 2012, 10:51:08 am »
Наистина е нормално да са леко завишени левкоцитите. При теб ми се струва съвсем добре тази стойност.
За кръвната захар все пак се консултирай с лекаря си.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #173 -: Март 07, 2012, 13:13:19 pm »
Момичета, минавам  само да ви съобщя, че на 27.02 се родиха на шите съкровища Никола и Даная. Имаше екстремни моменти, но сега вече сме добре и се гледаме в къщи. Когато имам повече време ще разкажа. Целувки
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #174 -: Март 07, 2012, 14:08:20 pm »
Честита двойна радост.
Всички да сте здрави и засмени.
Ще чакаме да напишеш повече когато ти остане време. :D
(Дано малката Даная е харесала кислородната терапия и е наддала.)
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #175 -: Март 07, 2012, 14:57:21 pm »
Първите 6 месеца съм чела, че не трябва да се маже бебето с крем за слънце. Купи си сенник! Не е добре да му пече директно.
Благодаря ти много, за пореден път много ми помагаш  :D
tedi_81 абсолютно нормално е левкоцитите и СУЕ да са ти над нормата, не се притеснявай :) на повечето бременни са има така, на мен ми бяха доста завишени, този месец за първи път влязоха в норма :? и акушерката даже се учуди  :lol: За захарта говори с лекар, но попринцип много захар има в плодовете и йогуртите например, не си длъжна шоколад  да ядеш :)Яж повече плодове като череши (сега не, ама като се появят), грозде, банани, пъпеш.


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #176 -: Март 07, 2012, 17:50:10 pm »
Катрин, честита ти двойна радост да са живи и здраве бебешорите. Ще чакаме с нетърпение да разкажеш как е минало! Гуш!  :bori_007: :bori_004: :bighug:
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #177 -: Март 07, 2012, 19:15:26 pm »
Честито на katrin_sl!!! :ballons: :ballons: :ballons:
Да са им живи и здрави мълките, сладури!!!
Да се готвят следващите!!! :lol:
Това е темичката за честитки!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47737.0


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #178 -: Март 07, 2012, 20:38:03 pm »
Да се готвят следващите!!! :lol:
Мисти вие с danielska_81 сте следващите :) Готова ли си с всичко? Сигурно нямаш търпение :)


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #179 -: Март 08, 2012, 08:43:45 am »
Честит Празник мили момичета!

Бъдете усмихнати, обичани и щастливи! На очакващите Деня желая спокойно да минат дните, а на вече станалите Мама, да чуват само Мила Мамо ! Бъдете щастливи момичета!