0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №80
« Отговор #100 -: Февруари 29, 2012, 09:23:32 am »
И нашия татко се е родил 4300кг. доста съм се замислила дали и синът му няма да го последва :), а аз съм си дребна - 1.60м., а много ми се иска нормално раждане, че така ме е страх от това рязане.... ама каквото стане де, да сме живи и здрави :).
Между другото имаше някой, който си търсеше книжката "Азбука на кърменето"- аз си я поръчах в store.bg вчера ми я доставиха :).
Относно месото явно не е любимо на много от нас, аз пия и витамини биозин мама и хапвам от време на време пилешко дано е достатъчно..
За пола се случва наистина да се обърка, но много зависи от лекаря и техниката. Моят лекар, при който беше инвитрото и при който си ходя беше категоричен - момче и то преди месец, а на Ж.К. лекарката ми вика ами не мога да ти кажа още.Знам че зависи от положението на бебчо, но все пак който е добър си вижда.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #101 -: Февруари 29, 2012, 09:43:40 am »
Според мен няма голяма връзка между храненето на майката и теглото на бебето. Моя позната изкара цялата бременност на сладолед и салати и роди 4 кг бебе. И обратния пример имам пред себе си - най-необходимото и полезно за бебето и после се ражда 2400. Много зависи от гените ( да не кажа най-вече),дали се приемат витамини. Така че не виждам смисъл човек да се насилва да яде нещо,което не му се яде. Да не говорим,че усвояването на желязо не е  - ял съм 100 гр спанак и си набавих 10 мг желязо. Желязото в храната е друго валентност от това,което ни е необходимо - една част се трансформира, друга не ( това зависи от конкретния човек и от приема на други,придружаващи вещества)...така че по-спокойно :wink: Всички ще имаме здрави и доносени бебчета :D
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #102 -: Февруари 29, 2012, 09:58:29 am »
Драгица,браво на момъка :)

Момичета,като ви чета...аз съм си направо не месоядно животно,ами направо човекоядно  :lol: :lol: :lol: .Всяка вечер хапвам месо,скоро само телешко не съм правила,че нямам нерви..И не ям от бременността,просто по принциш във всяка манджичка трябва да има месце..лошото е,че се хванах че последните 2-3 седмици  нагъвам и тестени продукти,които трябва определено да огранича..

След две седмици ще направя контрола на хемоглобина,че последно го изследвах декември и беше 125 някъде..
Проблемът ми е,че от около седмица,вечер,докато спя,се събуждам през 30 мин. от ишиасни болки,които въобще не ми харесват и са доста неприятни,дано намеря решение.. :wink:


*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #103 -: Февруари 29, 2012, 10:57:32 am »
И аз съм от месоядните. :D Ама толкова го обичам пустото месце. :D Ако някой път направя постно , после все съм си гладна и търся нещо за дояждане.
А зелените храни (лапад, спанак , коприва и т.н.) не мога да си отворя устата да ги лапна. Имам кошмарен спомен от детството - майка ми ме преследва с една паница коприва. Уверява ме колко е вкусно - с масълце било, с яйчице , със сиренце. Накрая си затварям очите да не го гледам това зелено и пихтиесто нещо което ТРЯБВА да опитам поне. След като го подържах в устата, достатъчно дълго ,  без да мога да го преглътна и повърнах, повече не ме караха да ям каквото не искам.
Вчера док. каза да се ограничавам със солта , сладкото и тестените. Не разбрах защо ама ще се постарая.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #104 -: Февруари 29, 2012, 11:39:35 am »
Драгица, бая едрички вървите...браво браво..пу пу пу!!!
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #105 -: Февруари 29, 2012, 16:40:10 pm »
Олее,и аз напоследък се улавям ,че ходя през 15 мин до кухнята да си чупя хляб,а преди изобщо не съм го и поглеждала..Май на таткото гените са пообъркали  моите като ги омешахме  :)А за спанака съм съгласна ,че съдържа толкова желязо,най-добре е лещата в това отношение.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #106 -: Февруари 29, 2012, 17:54:53 pm »
Момичета, за да оправите хемоглобина, може да наблегнете на салати с червено цвекло :D Аз така го вдигнах за един месец.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #107 -: Февруари 29, 2012, 21:31:15 pm »
Момичета искам мнение по следния въпрос,смятам да съхраня стволови клетки на бебчо,но нямам представа коя е правилната компания ,която да избера.Все си мисля да не стане след 10г да спре да съществува и да не ги запазят.Днес в На кафе даваха едно 18 годишно момче,болно от рядка форма на левкемия,може да бъде излекуван чрез трансплантация на костен мозък и на въпросните стволови клетки,операцията струва 250 000 евро!!!!Непосилна сума ,та затова окончателно взех решение.
5000 не са малко пари ,но си струва всяка стотинка ,ако има и 10% шанс да спаси детето ми,ако не дай си Боже се наложи.Сега обаче нямам никаква идея на кого да се доверя.Моля ако имате информация и отзиви да ми отговорите,мисля че за всички в темата би било интересно.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #108 -: Февруари 29, 2012, 22:59:38 pm »
Момичета искам мнение по следния въпрос,смятам да съхраня стволови клетки на бебчо,но нямам представа коя е правилната компания ,която да избера.Все си мисля да не стане след 10г да спре да съществува и да не ги запазят.Днес в На кафе даваха едно 18 годишно момче,болно от рядка форма на левкемия,може да бъде излекуван чрез трансплантация на костен мозък и на въпросните стволови клетки,операцията струва 250 000 евро!!!!Непосилна сума ,та затова окончателно взех решение.
5000 не са малко пари ,но си струва всяка стотинка ,ако има и 10% шанс да спаси детето ми,ако не дай си Боже се наложи.Сега обаче нямам никаква идея на кого да се доверя.Моля ако имате информация и отзиви да ми отговорите,мисля че за всички в темата би било интересно.
И аз точно това обмислям :) И аз мисля да съхраня стволови клетки и мисля утре да говоря с лекаря ми какви са цените тук. За съжаление не мога да ти помогна с информация :( Незнаех, че е толкова скъпо 5000 лева..сега гледах третия епизод от Такъв е живота Шейново и там една двойка платиха 3000 лева ( не че това е малко...аз дори на 3000 се учудих). Разликата е доста голяма...


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #109 -: Февруари 29, 2012, 23:21:24 pm »
И аз гледах в предаването за 3000,но имай предвид,че то е снимано през 2007 ,ако не се лъжа.Моя приятелка роди преди 6 месеца и плати точно 5 хиляди,а и цените в нета ,които намерих са пак  толкова.Вярно е не са малко,но като се замислиш кое е по важно количка на Стоки за 2 хиляди или стволовите клетки:))Разбира се всеки решава за себе си аз имам тази възможност и ще го направя,смятам ,че това е прекрасен подарък за раждането на детето ми.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #110 -: Февруари 29, 2012, 23:39:02 pm »
Момичета, преди да изберете към коя фирма да съхраните стволови клетки, трябва и да решите къде ще раждаш и при кой лекар, след което да проверите дали болницата е лекарят имат сключени договори с фирми за стволови клетки. Регулацията е стриктна и това е необходим елемент, за да получите тази услуга. Трябва да са налице три важни условия.

1. Фирмата да е регистрирана и с редовни документи в България.
2. Болницата да има разрешително за вземане на стволови клетки.
3. Лекарят да има съответната квалификация и сключен договор.

Сложно е, но в противен случай може и да не успеете да съхраните стволови клетки, макар и да имате желание и финансова възможност.

Обикновено родилните отделения и лекарите, които водят раждане, предоставят тази информация публицно, както ние сме направили тук Стволови клетки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #111 -: Февруари 29, 2012, 23:41:41 pm »
Ето в тази тема има обсзждане по темата за стволовите клетки:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=35462.0

Но нали знаете, че тези стволови клетки ще помогнат на друг член от семейството, но не и на детето от чията пъпна връв са взети. В някои страни има такива обществени банки за стволови клетки.


*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #112 -: Март 01, 2012, 08:06:45 am »
Честита Баба Марта момиченцааа:-))))
Да сме здрави, румени,засмени и само от щастие окрилени;-)))))
Да са здрави и красиви бебецата ни игриви;-)))
Хахахах, хубав ден на всички ви
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #113 -: Март 01, 2012, 08:37:33 am »
Баба Марта носи пролетта, здравето, щастието и радостта!!! Аз ги пожелавам на всички бъдещи мами... Честита БАБА МАРТА ;)
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #114 -: Март 01, 2012, 08:47:40 am »


Честита баба Марта момичета!!!
« Последна редакция: Март 01, 2012, 08:49:13 am от brainbug »

*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #115 -: Март 01, 2012, 10:27:50 am »
Бели думи , благи гозби ,
бели дни , спокойни нощи ,
червени чушки пиперливи ,
да сте здрави и щастливи.
Честита Баба Марта!
« Последна редакция: Март 01, 2012, 10:30:35 am от iiivanova »
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #116 -: Март 01, 2012, 10:31:11 am »
Честита Баба Марта ,момичета,бъдете здрави и засмени!
Мели,благодаря за информацията беше ми полезна.Рачко,за прив път чувам че взетите клетки,не могат да помогнат на бебето?!Това твърдение напълно противоречи на всичко,което прочетох по брошури и статии..Като отида на преглед в клиниката,в която смятам да раждам ще взема пълна информация и ще споделя.Силно се надявам да грешиш...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #117 -: Март 01, 2012, 11:33:49 am »
Честита Баба Марта и от мен момичета,бъдете здрави и усмихнати ! Прекрасен дн ви желая!
 :wink:


Re: Тема на бременните №80
« Отговор #118 -: Март 01, 2012, 12:09:42 pm »
Честита баба Марта! :D
С пожелание да сте много здрави и щастливи.
Re: Тема на бременните №80
« Отговор #119 -: Март 01, 2012, 13:44:41 pm »
Честита Баба Марта ,момичета,бъдете здрави и засмени!
Мели,благодаря за информацията беше ми полезна.Рачко,за прив път чувам че взетите клетки,не могат да помогнат на бебето?!Това твърдение напълно противоречи на всичко,което прочетох по брошури и статии..Като отида на преглед в клиниката,в която смятам да раждам ще взема пълна информация и ще споделя.Силно се надявам да грешиш...

Естествено, че могат да помогнат на бебето...та нали затова се взимат?!?
Имаше лекция относно стволовите клетки ( естествено беше спонсорирана).
Първо - няма опасност да фалира фирмата и да се изгубят клетките,защото всички такива банки за стволови клетки имат застраховки в големи застрахователни,европейски агенции. При фалит материалът се съхраняват от друга банка ( най-често обществена).
Второ -всеки трябва да е наясно,че това,че имаш клетки не прави трансплантацията безплатна.От тези 250 000 евро може би около 5 процента е цената на стволовите клетки..така че не може да става дума за спестяване.

Това ,което обаче никой не казва на такива презентации е дали е сигурно,че клетките ще са използваеми след 20 години, колко са случаите на излекувани деца..колко болести се лекуват така..че вероятността клетките от директен кръвен роднина (брат,сестра,баща,майка) има много по-голяма вероятност да свършат работа,отколкото стволовите ти собствени,които са стояли замръзени 19 години... :?