0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #660 -: Август 25, 2012, 00:04:51 am »
delusion22 Макар да съм на прага на нашият втори опит (правехме ИКСИ в началото на годината), аз също изпитвам страх преди изследвания,прегледи...Мисля,че това е нормално,да си напрегната и да се страхуваш,но когато започнете и имате ясна диагноза малко по малко ще започнеш да забравяш страха и да се мобилизираш.Може би момичетата,които са минали през това и имат повече опит ще го обяснят по-добре.Аз лично си мислех,че сега ще съм по-спокойна,но...въпросите ми стават все повече и се обърквам сама.Аз дълго време само четях тук преди да се престаша вчера да пиша и дори усещам,че все още не напипвам добре ритъма :oops:
Успех и много сили и търпение ти желая
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #661 -: Август 25, 2012, 09:18:15 am »
Много ви благодаря момичета вече съм по голям оптимист

sugari75 само ако знаеш колко ми се иска този път да е последен но вече ми е странно май опитите се превръщат в някакъв вид наркотик отначало страшна еуфория, а накрая пълна депресия и така за това ме е страх не от неизвестното ами от страх да не се получи известното до сега, а по прицип съм оптимист нищо, че не звучи за вярване :D
osi_6  ще ти дам аз една депресия.Хайде говори с Александров да си септември,че да те ,,метна ,,и аз :lol: Ми то аз какво да кажа с диагнозата ИЯР ама все си вярвам,че нещата ще станат  :wink:

Незнам когаа точно ще стартирам защото събирам сили просто последния път така се сринах че незнаех къде се намирам само като заговореше някой по темата и аз се чудех къде да се скрия да поплача ужасно беше за това ми се ще психиката ми да е по подготвена този път за резултата какъвто и да е той.
здравейте,
много се чудих какво да напиша.
ние сме "млади и зелени" така да се каже, едва една година опити - а през септември са първите ни изследвания, и на мен, и на приятеля ми.
през май една гинеколожка ми изрази съмнение за ЛУФ, изчетох където каквото можах и се появих "на вратата" на АГ етаж 7.
През юни говорих с ковачев, който препоръча да се обадя през септември и да започнем излесдвания.
едновременно ме е страх и съм развълнувана. От всичко прочетено разбирам че съм се насочила към правилното място ... вие спомняте ли си - дали сте изпитвали този страх - като пред изпит - "какво ще покажат изследванията" ...

извинявам се ако звуча несвързано и объркано, но наистина нямам с кого да обсъдя чувствата си в момента
Никак не звучиш несвързано а съвсем нормално и ако прочетеш моите брътвежи по горе ще го разбереш аз съм на прага на 3ти опит желая ти успех и скоро да сбъднеш мечтата си както и всички други а тук да влизаме само за да споделяме снимки на малките си ангелчета  :bighug:
ЗА ДА НАПРАВИШ ПРЕРИЯ Е НУЖНО – ПЧЕЛА
И ДЕТЕЛИНА И ЕДНА МЕЧТА ГОЛЯМА.
АКО МЕЧТАТА Е ДОСТАТЪЧНО ГОЛЯМА, МОЖЕ
И БЕЗ ПЧЕЛА И ДЕТЕЛИНА!”
                                                         Емили Дикинсън
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #662 -: Август 25, 2012, 10:42:12 am »
Мили,момичета като ви чета  всичко ми се обръща,миналата година по това време за пръв път седнах на Диванчето,душата ми беше в зъбите от притеснение...За съжаление първия ми опит не сполучи,болката,сълзите,защо-тата ги изгоних много бързо и още през Октомври-втори епизод,финала беше преди около 40 дни ,когато видях най-красивите очички  и когато целунах най-малките ръчички...Сега ще отида 3-ти път,за да благодаря на Човека подарил ми възможността да бъда най-щастливата майка!Вярвайте в него и в успеха си,на 7-я етаж се сбъдват мечти!Стискам силно палци и желая успех от цялото си сърце!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #663 -: Август 25, 2012, 10:48:42 am »
sugari75 Александров ,Ковачев.
Излезе ми АМХ - 0,75   при   1-6 референтни.Можеше и по-зле да е  :D
,а хормоните ми са добре  :?  Съвет ,моля    :oops:
Или7372 ,само АМХ ли ти изследваха?На мен АМХ+ФСХ(на 3-ия ден от мц).И при мен нещата не са розови,но аз предварително си знаех ,че ще е така.За намаляване на ФСХ-то ми казаха да пия Фемостон 2/10.  А за АМХ..ми то аз не знам да има начин за оправия  :? Ти къде си прави изследването на АМХ ?
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #664 -: Август 25, 2012, 11:28:47 am »
Благодаря за отговорите : )
поолекна ми снощи когато писах, а днес когато ви прочетох си възвърнах и увереността : )

добре че сте вие, че тези въртележки от емоции не знам как иначе биха се преживели :)
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #665 -: Август 25, 2012, 13:48:02 pm »
LH 4.79 мъже 1,1 - 7,0 mu/ml жени фоликулярна фаза 1,5 - 8,0 mu/ml жени овулаторен пик 9,6 - 80,0 mu/ml жени лутеална фаза 0,2 - 6,5 mu/ml жени менопауза 8,0 - 33 mu/ml
FSH 6.86 мъже 1,7 - 12 mu/ml жени фоликулярна фаза 2.9 - 12 mu/ml жени овулаторен пик 6,3 - 24 mu/ml жени лутеална фаза 1,5 - 7,0 mu/ml жени менопауза 17 - 95 mu/ml
Estradiol 102.4 мъже <62 pg/ml жени фоликулярна фаза 18 - 147 pg/ml жени овуларен пик 93 - 573 pg/ml жени лутеална фаза 43 - 214 pg/ml жени менопауза <58 pg/ml
sugari75 Това ми са.Мисля,че са добри.Скоро ще пиша час при Ковачев и да почваме :lol: До Турция  ще се ходи :D
Ще пусна и прогестерон на 21ден.
АМХ в Бургас , с препращане в Циталаб -Пловдив.Мисля да си купя ДХЕА.
« Последна редакция: Август 25, 2012, 13:49:54 pm от ili7372 »
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #666 -: Август 25, 2012, 14:32:58 pm »
Зa кaкво е товa дхеa? И не трябвa ли доктор дa ти го предпише? :ask:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #667 -: Август 25, 2012, 15:06:41 pm »
Момичета, има ли някой и кога (като час) в АГ-то на 7 етаж? Трябва да си взема някои документи от досието :?


Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #668 -: Август 25, 2012, 15:43:03 pm »
НЕ...
А ДХЕА  е за подобряване на яйцеклетките.За докторите :balk_159:  То трябва да се пие и повечко време,но не остана...от много други задачи.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #669 -: Август 26, 2012, 11:12:26 am »
Момичета, има ли някой и кога (като час) в АГ-то на 7 етаж? Трябва да си взема някои документи от досието :?
Искаш някой да ги вземе вместо теб ли? не знам дали процедират така,иначе няма проблем. На мен лично като трябваше да ми дадат копие от епикризата и ембрионалните протоколи-нямах никакъв проблем.
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #670 -: Август 26, 2012, 12:30:30 pm »
Момичета, има ли някой и кога (като час) в АГ-то на 7 етаж? Трябва да си взема някои документи от досието :?
Искаш някой да ги вземе вместо теб ли? не знам дали процедират така,иначе няма проблем. На мен лично като трябваше да ми дадат копие от епикризата и ембрионалните протоколи-нямах никакъв проблем.
Неее аз ще си отида лично :P


Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #671 -: Август 26, 2012, 21:31:30 pm »
 
  gucci ти по къс протокол ли ще си?
 
Да по къс портокол съм.
Лекарствата вече са купени от Турция
Първите изследвания пуснахме-всичко е отрицателно.Пуснахме ги в Лаборекспрес за 120 лв.За съжаление не успя да се преборя с личната лекарка.Чакам си цикъла.
ili7372 нещата изглеждат добре с хормоните.
delusion22 и аз умирам от страх на всеки преглед на всяко изследване.
shoko дано скоро събереш сили за своя последен опит.



Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #672 -: Август 28, 2012, 09:53:03 am »
_gucci_ Аз си пуснах изследванията в Сити Лаб,защото знам,че АГ работят с тях и не може от друга лаборатория.Аз преди съм си пускала в Лаборекспрес и съм по-доволна,а и ми излиза по-евтино.Д-р Александров прие ли ти изследванията от лаборекспрес? Била ли си по дълъг протокол или сега ти е първи опит?
  Аз също ще съм по къс протокол,макар че все тези дни ще отида да говоря с доктора.
  По обяд има ли много хора сега,кой е ходил ,за да ми каже,защото съм на работа и времето ми е много ограничено:(
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #673 -: Август 28, 2012, 21:43:45 pm »
lagrimita приеха ми изследванията нямах проблем.Днес по обяд ходих и нямаше много хора да не кажа ,че много бърз се вредих.Първи опит ми е това.За съжаление обаче ще пропуснем този месец заради наличие на кистичка.Така че другия месец пробваме.Малко ми стана мъчно защот се бях подготвила днес да стартираме, но здраве да е.
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #674 -: Август 29, 2012, 10:12:22 am »
Споко,октомври е един много "приятен" месец за процедури. По-важното е всичко да е наред преди опита.Няма нужда от бързане,то и не зависи от нас. :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #675 -: Август 29, 2012, 15:48:43 pm »
Моля Ви момичета и Рачо дайте някакъв съвет. Щяхме сега септември да започваме процедура по ин - витро , но сега се оказа , че имам хипотиреоидизъм и ендокринолога препоръча да не правим ин - витро докато не мина курс на лечение от 6 месеца, не знам сега дали да се консултирам и с д-р Александров какво да правим. Ако някой има същия проблем моля да сподели
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #676 -: Август 29, 2012, 16:42:31 pm »
vesito90 аз имам Хашимото.И минах курс на лечение от 6 месеца т.е. вече при мен има и повече от година лечение и напълно стабилни показатели и ТСХ между 1,7-2.Ендокринолога ме беше посъветвал първо да вкараме нещата в норма и тогава да правим опити ,защото има опасност от невъзможност да задържа плода.Познавам и хора забременели с доста сериозни отколенения в стойностите и износили нормална бременност и родили нормален плод.Аз на твое място не бих рискувала.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #677 -: Август 29, 2012, 20:49:25 pm »
И  аз може би съм октомври  :D
Има малко организация по  другите неща...лекарствата.Иначе аз съм готова :)
Рачо,как сте... а и другите от Варненския отбор :lol:
*
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #678 -: Август 29, 2012, 22:05:43 pm »
vesito90, при мен се установи хипотиреоидизъм след една година неуспешни опити за забременяване, но това не беше основният ни проблем. Започнах заместваща терапия с левотироксин и поддържах приемливо ниво на ТСХ в продължение на една година.

Започнахме подготовка за инвитро и ТСХ се оказа около 5. Увеличиха дневната доза на левотироксина и за 4-5 седмици ТСХ падна под 1. Процедурата ми беше успешна.
Re: Ин Витро АГ - Варна 10
« Отговор #679 -: Август 29, 2012, 23:41:52 pm »
Влизам само да пожелая успех на всички нови попълнения!
Шугари, мисля те и съм стиснала здраво палците, Шоко, Или и на вас милички!
Теди, да цункаш малката принцеса!