0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Йоана, благодаря за отговора. И аз си помислих, че е нормално но реших все пак да попитам :)
Ели, много е неприятно това с пищенето, ама Севи си пищи така от кеф. Та на всичкото от горе, сега и племенника е на гости на майка ми (той е на година и половина) и малките са по цял ден заедно сега. Ела да видиш за какво пищене става въпрос - единия пищи, другия го имитира :lol: - добре, че нямаме кристални сервизи, че вече щяха да са на сол :lol:
[/url]
*
София пищи и крещи. Няма човек по улицата, който да не се обърне като минем.
Ноооо и това е период според мен, ще отмине.

*
ох, благодаря ви, аз също така си мислех, но друго си е да го чуеш и от други.
смарайди, баба ми умира от рак и ние се преместихме, за да мога да се грижа за нея. та едно от нещата е, че не съм напълно на разположение на детето и ситуацията е доста по-различна от това, с което тя е свикнала, а и на мен търпението ми не е нормалното. и понеже се чувствам виновна за какво ли не (по повод и на нея и не само) си мислех да не би да пищи, щото не й е добре. та затова питам
*
Ели, съжалявам за баба ти!  :(
Не се обвинявай, за жалост ги има тези моменти.
Не се тревожи за Ади, етап от растежа и опознаване на нея самата и света.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Момичета, искам да попитам нещо - случвало ли се е на бебето ви да му посиняват ръчичките и крачетата? От 2-3 дена забелязах, че на Ясен му посиняват понякога крачетата като го държа изправен, а днес му посиняха и ръчичките когато го сложих по корем.
Гери на Борис така му посиняваше едната ръка,когато го държах върху моята, при къпане преди да му падне пъпа.Нашата педиатърка ме успокои, че е от временното притискане и намаляване на притока на кръв.След като го сложех да легне се опавяше.
Но за твое успокоение се консултирай с лекар.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
И аз така си мисля вече, но друго си е да го чуе човек. Колкото до педиатърката ни - днес бяхме на консултация и обяснението й беше "ами...много е бял затова така" 8O.
*
Здравейте,
Исках да ви питам дали е нормално, че понякога когато спи малката всеедно се стряска от нещо в съня си и подскача, също така понякога от някой по-силен шум го прави или докато спи я пипнеш?  Не е винаги, понякога само се случва веднъж на 2-3 дена, но дали е нормално?


*
Криси и аз имах такива притеснения, моят син не се стряскаше от шумове, а просто така. Май си е нормално и ние възрастните се стряскаме.
И аз мисля, че е нормално. Моят син целия подскачаше първите няколко месеца. Чувала съм даже някои майки да повиват бебетата си заради това. Обяснението е, че докато са в утробата са обградени отвсякъде и притиснати, а навън вече я нямат тая "сигурност" и един вид изпадат в безтегловност /ама че обяснение измислих  :lol:/


*
криси, доколкото зная за тази възраст е съвсем нормално да се стряскат по този начин, ще мине. аз също много си мислех, как така не ми се чувства сигурно детето и тн. а пък като й затрепери брадичката, да знаеш какъв цирк беше, само дето не ревнах. минава.

без да искам да започна поредният спор, но според мен повиването не е въобще добра практика.
*
Ох, благодаря ви..Все намирам за какво да се притеснявам  :? Ама тук толкова лежерно го дават лекарите, каквото и да питаш - "нищо и няма!" Днес видях, че има и някакъв като обрив по бузките, много ситни пъпчици и с комбинацията с коликите се притеснявам да не е алергия към нещо което ям. Но пъпчиците не се забелязват, не са силно червени, трябва да се загледаш за да ги видиш.. :?


*
Днес видях, че има и някакъв като обрив по бузките, много ситни пъпчици и с комбинацията с коликите се притеснявам да не е алергия към нещо което ям. Но пъпчиците не се забелязват, не са силно червени, трябва да се загледаш за да ги видиш.. :?
Да не си я претоплила!? В началото е изключително лесно да се претопли, шапки слагаш ли? Ако да най-вероятно е от тях. Минава за ден-два-три. Ей ся е времето за баналното успокой се :)

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #972 -: Май 14, 2012, 20:50:53 pm »
Днес видях, че има и някакъв като обрив по бузките, много ситни пъпчици и с комбинацията с коликите се притеснявам да не е алергия към нещо което ям. Но пъпчиците не се забелязват, не са силно червени, трябва да се загледаш за да ги видиш.. :?
Да не си я претоплила!? В началото е изключително лесно да се претопли, шапки слагаш ли? Ако да най-вероятно е от тях. Минава за ден-два-три. Ей ся е времето за баналното успокой се :)

Някой бебчета имат пъпчици по бузките в началото. Чувала съм, че е от хормоните на майката и като се изчистят се оправят. Има вероятност да са и от целувки и пипане по лицето - гледай бабите да не го правят, че те все бузи искат да целуват. На моят син не съм давала да го пипат, но си се задържаха до към 3м, все по 2-3 излизаха ту на едната ту на другата.
И нашия педиатър едно спокойствие го гони, като не получа адекватен отговор чета и питам тук и ходя при моя ЛЛ-поне нещо ако не знае си признава и ме насочва.
« Последна редакция: Май 14, 2012, 20:52:28 pm от м-и »
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Криси не се притеснявай,тези ситни пъпчици вероятно са от топлото,  наш Боцко има и по гръбчето  и по бузките.Те по бузите му са от "безграничната любов" на сетра му ама нейсе... :D
А иначе до 40 ден бебето се "чисти"(по бабешки) и му изизат пъпчици.Не трябва да се пипат минават си сами.И ние имахме.
Елена Ви на моя син така му трепереше брадичката и аз се бях ошашкала,но педиатърката каза, че е нормално и не е нещо за притеснение.
Относно стряскането, всички бебета се стряскат.До към 3 мес. се стряскат от ръцете си и се будят когато ги размахат неволно, когато спят.Затова е добре да се повиват не стегнато.Аз Борис го увивам в едно тънка поларена завивка, и спи по спокойно.


*
Относно стряскането, всички бебета се стряскат.До към 3 мес. се стряскат от ръцете си и се будят когато ги размахат неволно, когато спят.Затова е добре да се повиват не стегнато.Аз Борис го увивам в едно тънка поларена завивка, и спи по спокойно.

E, точно това са "бабешки дивотии".  :? Какво значи да се повива бебето,? Да го сложиш да спи пакетирано като колет?  :lol: Бебето/детето се облича с широка, комфортна дрешка за сън, ако искаш го завиваш, ако искаш го гушкаш в случай, че е неспокойно..., но трябва да има възможност да извършва всякакви спонтанни движения, дори спейки. Ако целта е да спи на по-уютно местенце, наподобяващо гнездо и се чувства тревожно в твърде голямата кошара - за целта си има редица приспособления. Може и "самоделни" да си направиш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

без да искам да започна поредният спор, но според мен повиването не е въобще добра практика.


О, аз също съм против повиването, не се усетих, че така може да насърча някой да го прави....извинявам се  :oops:
Иначе бях срещала преди време в нета /някой чуждоезичен сайт беше/ специално чувалче или както там се нарича за тази цел /против стряскане ;)/. Получаваше се нещо подобно на повиване, но не пречеше на движението на крачката. Ако успея да го намеря ще пусна линк по-късно.


*
Относно стряскането, всички бебета се стряскат.До към 3 мес. се стряскат от ръцете си и се будят когато ги размахат неволно, когато спят.Затова е добре да се повиват не стегнато.Аз Борис го увивам в едно тънка поларена завивка, и спи по спокойно.

E, точно това са "бабешки дивотии".  :? Какво значи да се повива бебето,? Да го сложиш да спи пакетирано като колет?  :lol: Бебето/детето се облича с широка, комфортна дрешка за сън, ако искаш го завиваш, ако искаш го гушкаш в случай, че е неспокойно..., но трябва да има възможност да извършва всякакви спонтанни движения, дори спейки.

Всеки има право на мнение, но определено не са "бабешки дивотии".  :)
Широко се препоръчва тн. повиване на новородени, поради много причини.
Едната е точно посочената по-горе - стряскането по време на сън, условен рефлекс който бебето губи между 3-6 месеца.
Другата причина, е че повиването успокоява някои бебета, напомняйки им уюта на утробата, и се препоръчва като метод за успокояване при колики.

Разбира се препоръчва се в умерени граници - след определена възраст е противопоказно, но има период в който е препоръчително, за спокойствието на майката и бебето.


Криси, може да е бебешко акне - започва да се проявява от около 3 седмица, пикът е около 6-8 седмица (най-неподходящо време за снимки:) ) и затихва около 10 седмица.
« Последна редакция: Май 15, 2012, 16:07:02 pm от vaci »


*
васи, както "широко се препоръчва" повиването, така и широко се отрича - много често прави дислокации на тазобедрена става - физиологичната поза за бебетата е "поза жабче", затова и при избора на слинг или на кенгуру се казва, че коленете трябва да са на 90 градуса спрямо таза. да не говорим, че има и друга страна идеята за "успокояването", същото е като с възрастните дето се "успокояват" в усмирителна риза. колкото се успокояват от това, че са увити и им дава усещане къде свършват те и къде започват другите (което бебетата в началото нямат), толкова и ограничаването на движенията им е фрустриращо. аз съм сигурна, че има много повече негативи повиването. нищо от "успокоителният" ефект на повиването не е незаменимо - гушкаш си бебето и треперенето и стряскането приключват. да по-трудоемко е, но пък е много по приятно и за двамата.
*
Елена, не искам да започвам дебати. :)
Това, което написах се базира частично на препоръките на Американската Педиатрична асоциация. Ако беше абсолютно противопоказно, асоциацията нямаше да го споменава. Никой не казва, че е незаменимо, но да се отрича изцяло е нелепо. Аз лично дължа доста спокойни нощи за мен и Емма благодарение на това, че открих повиването.
Както много неща, и това се "израства" от бебето - опитай се да "повиеш" бебе на 10 седмици :)
А колкото до негативите - както ти казваш - защитници и противници винаги има.


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Искам да попитам как се справихте със смученето на палеца, знам че има разни горчиви мазила и кога е добре да пробвам да го откажа?
При нас това е нещо като знак, че е гладен или че му се спи. Когато се събужда и е гладен си пъха палеца в уста и така може да си откара с часове без да получи храна. Дори аз лягам до него слагам си гърдата пред носа му, но той не си вади палеца от уста, трябва аз да му го извадя и тогава захапва зърното. Дори на обяд, когато яде пюре ако се забавя с някоя лъжица веднага пъха палеца в уста.
Другото предназначение на палеца е за приспиване - аз слагам биберона, но той го вади и пак си пъха палеца. Иначе когато е сит и не му се спи не се сеща за този навик, та не знам дали да опитвам сега да го отказвам от това, струва ми се, че ако го намажа с нещо горчиво ще плаче.