0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
lolly как наддава? как се държи извън яденето - плаче ли, или е спокоен и ви радва?
Днес е 5,410 кг, на 2ри беше 5,470.
Извън яденето също е неспокойна, събужда се и като почнем да я храним  почва да реве, изяжда най- много 40 мл и то с рев, дърпане и голямо мрънкане. Като спрем яденето, пак продължава с мрънкането като и проплаква доста често. Тя не се огъва назад, а напред и така почва да реве, че става вир вода. Вече има синкаво около очите, устата и ръчичките и.
Доктора казва, че всичко и било наред и че трябвало да прояде, но до ден днешен не прояде и това си е. Вече незнам какво да правя...Моля, дайте ми съвет.
Благодаря

Миси, тя от гърда, досега е сукала може би десетина дена, аз се помпя денонощно и и давам с шише, досега ми изпиваше така по 60 мл на 4 часа, което си е малко вече за нея, но пак бяха добре, щото сега вече и толкова не изпива. Вчера след много насилвания, едва успяхме 400 мл да и дадем, това е за денонощие!
Аз също съм опитала и с раздалечаване и със сближаване  на храненията. Леглото и е повдигнато под наклон, уригваме я на всеки 20 мл. Досега не съм и давала вода, педиатъра и казва да не и даваме, но вече смятам да и дам, че само се обезводнява.
Вие по колко изпивате и как?






« Последна редакция: Март 05, 2012, 20:20:45 pm от lolly »


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
lolly как наддава? как се държи извън яденето - плаче ли, или е спокоен и ви радва?
Днес е 5,410 кг, на 2ри беше 5,470.
Извън яденето също е неспокойна, събужда се и като почнем да я храним  почва да реве, изяжда най- много 40 мл и то с рев, дърпане и голямо мрънкане. Като спрем яденето, пак продължава с мрънкането като и проплаква доста често. Тя не се огъва назад, а напред и така почва да реве, че става вир вода. Вече има синкаво около очите, устата и ръчичките и.
Доктора казва, че всичко и било наред и че трябвало да прояде, но до ден днешен не прояде и това си е. Вече незнам какво да правя...
Моля, дайте ми съвет.
Благодаря

Лоли, а пробвали ли сте с АР АМ?


  
*

Лоли, а пробвали ли сте с АР АМ?

Боби, какво е това?
Досега сме опитали с кърмаAptamil PreAptamil HA PreAptamil ComfortHipp Bio 1  и  Humana HA PRE.

Тя е родена 3,600кг и 52 см чрез цезарово сечение, ако това е от значение.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!

Лоли, а пробвали ли сте с АР АМ?

Боби, какво е това?
Досега сме опитали с кърмаAptamil PreAptamil HA PreAptamil ComfortHipp Bio 1  и  Humana HA PRE.

Тя е родена 3,600кг и 52 см чрез цезарово сечение, ако това е от значение.
Не ги знам марките в България, но някой вид адаптирано мляко, което е за рефлукс. Обикновено са означени с АР след името.


  
*

Лоли, а пробвали ли сте с АР АМ?

Боби, какво е това?
Досега сме опитали с кърмаAptamil PreAptamil HA PreAptamil ComfortHipp Bio 1  и  Humana HA PRE.

Тя е родена 3,600кг и 52 см чрез цезарово сечение, ако това е от значение.
Не ги знам марките в България, но някой вид адаптирано мляко, което е за рефлукс. Обикновено са означени с АР след името.
В Германия сме.


*
lolly, на твое място бих потърсила помощ от друг педиатър.
Каквато и да е системата в Германия, в частната практика на друг, препоръчан лекар, може да получиш различно мнение.

[/quote]
В Германия сме.
[/quote]

Вземи Хумана АР, там поне я има и знам, че е добро антирефлуксно мляко.
*
Да не е от студа в комбинация с омекотителя? Моят син имаше като екзема преди 2 г., но не помня дали беше зачервено. Мазах с крем, изписан от педиатърката, спрях омекотителя, студът свърши и оттогава не сме имали проблеми.
Когато бяха големите студове, гледах да не излизам с него навън или ако сме излизали е било до най-близкия магазин за десетина минути и му мажех лицето с крем на Nivea за студ и вятър. Утре ще видим какво ще ни кажат отново. Толкова е раздразнен и вечер се буди в съня си чешейки се.


*
lolly, има ли там където живеете консултант по кърменето? аз бих потърсила помощ и от тях. ла лече лига не може да няма в германия. стискам  палци
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
lolly,
моят син също не наддава - за две седмици все си е 5800 (мерен е на различни везни), но пък е пораснал на сантиметри. Това с АР (антирефлуксно мляко) е решение, поне при нас има ефект. Когато видяхме, че не наддава аз започнах да му правя добавка Аптамил Комфорт - с такова беше захранен в болницата, защото родих секцио, но той го отказа категорично.
Взех Аптамил АР и с него успявам да го накарам да изпие 30/50мл (като преди това съм му дала гърда и е изпил толкова и от нея), даже тази вечер изпи всичките 90мл (но преди това категорично отказа гърда), та му правих допълнително АР. То е по-гъсто и лепкаво и понякога, когато откаже да го пие от шише му го давам с лъжичка.
А като не иска да яде има ли изхождания?
Следи и дали са й мокри памперсите.
Все пак опитай да я нахраниш когато е сънена, например като видиш, че се събужда, но не е съвсем будна й напъхай шишето в уста, при нас това действа.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Аз се консултирах и с Лалече и с нац.асоциация по кърмен.
Съветите, които ми дадоха бяха да кърмя в тиха и тъмна стая - например в банята. Да сложа шал или гердан, който да му привлича вниманието. Да кърмя права, в бънджи или кенгуру, да сменям позите, например той да е легнал върху мен. При мен нищо не подейства.
Но доколкото разбрах lolly не кърми, а дава кърмата от шише, така че това отпада.
lolly, a защо не опиташ да я кърмиш или и гърдата отказва.
*
миси, идеята ми е, че освен "техники на кърменето" те вероятно могат да помогнат и с идеи за това какво се случва с бебето, защо отказва да яде.

лоли, и друго се питах - храниш когато е гладна или на режим?
*
миси, идеята ми е, че освен "техники на кърменето" те вероятно могат да помогнат и с идеи за това какво се случва с бебето, защо отказва да яде.

лоли, и друго се питах - храниш когато е гладна или на режим?

Там е проблема, че тя никога не е гладна. Оставяла съм я пробно от 23 часа, до сутринта 7 и пак не е гладна когато се събуди. Тогава ми изяжда едни 30 мл без опъване и после пак опъване рев, върти глава на една срана рита.
Консултирах се разбира се и с консултантки по кърмене, препоръчаха ми кърмене в поза фудболна топка и да съм я разсъбличала гола преди да я кърмя, за да не заспива. Нито един от съветите не ни помогна досега. Затова и се помпя вече почти 3 месеца, писна ми, поне това което изпомпвах да го изпиваше, а то какво, само си помпя като бясна денонощно, побърквам се...
лека нощ, че пак ще помпя :balk_144:


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
миси, идеята ми е, че освен "техники на кърменето" те вероятно могат да помогнат и с идеи за това какво се случва с бебето, защо отказва да яде.

лоли, и друго се питах - храниш когато е гладна или на режим?

Там е проблема, че тя никога не е гладна. Оставяла съм я пробно от 23 часа, до сутринта 7 и пак не е гладна когато се събуди. Тогава ми изяжда едни 30 мл без опъване и после пак опъване рев, върти глава на една срана рита.
Консултирах се разбира се и с консултантки по кърмене, препоръчаха ми кърмене в поза фудболна топка и да съм я разсъбличала гола преди да я кърмя, за да не заспива. Нито един от съветите не ни помогна досега. Затова и се помпя вече почти 3 месеца, писна ми, поне това което изпомпвах да го изпиваше, а то какво, само си помпя като бясна денонощно, побърквам се...
лека нощ, че пак ще помпя :balk_144:
Дайте урина за общо изследване и посявка.
Огледайте детето за къса юздичка на езика.
Направете един пакет изследвания с венозна кръв.
Огледайте за отит.

Ставащото не е нормално поведение за едно кърмаче. Още повече за 3 дена да спада на тегло с 60 грама!
Тоест, погледнете на ставащото като на "липса на апетит", а не като на "трудности с храненето".

Във всички случаи, спадането с 60 грама ,ако везната не е развалена, е проблем.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 01:25:06 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте Д-р Бърди. Моето момченце е на 2м. и 3 седмици. Преди 2 седмици по едната му бузка се появи обрив и го заведохме на лекар. Педиатърката му ни предписа някакво кремче, което ни го приготвиха в аптеката и каза че най-вероятно причината е омекотител за дрехи. Махнах омекотителя и намалих и праха за пране, който слагах в неговото пране, но подобрение няма, дори обрива се разпространи и по другата бузка, по вратлето му и зад ушичките. Утре пак ще се обадя за час за преглед, но може ли да погледнете, снимката която прилагам, за да си кажете и вашето мнение.
Това е кожна инфекция ( на база на АД?).
Нужно е да се третира - локален/системен АБ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 Лоли, д-р Бърди ти е отговорил, по най-точния начин, но и аз да кажа, така, както го описваш, аз бих си помислила, че бебето има друг дискомфорт, който го кара да не яде.
 Акате ли, ама предполагам не, щом и не ядете... Сещам се да му прегледате и коремчето /дебелото черво/...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Момичета, какви памперси ползвате?

На четири месеца е малкия, на Памперс 3 сме, на 15.02. беше 6.800, в момента е предполагам под 7.500, а ми се струва, че му пристягат на крачетата ластиците.

Какви са вашите памперси, кой номер и колко тежат бебчетата ви?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Силванче, миналия месец ползвахме Pampers New Baby, сега ползнам Pampers Active Baby ( №3 4-9 kg). Дани трябва да е почти 6 кг. Много съм доволна! Купувах Pampers Sleep and Play (№3 4-9 kg), но нямат ластична лента и не ми харесват, Либеро също, но ги намирам за малко твърди между крачетата му, Хъгис не ги коментирам- много съм разочарована, при все че търсихме да не са турските, от Pampers Premium Care също не съм доволна, тази тънка мрежичка(горния слой) му залепваше по дупенцето. Пуфисите държат добре, но да ми се струват малко дебели.
« Последна редакция: Март 06, 2012, 14:05:59 pm от Мишле82 »

lolly, не искам да те плаша, но послушай др. Бърди и хуквайте веднага на изследвания и прегледи, за да разберете на какво се дължи липсата на апетит и ненаддаването на бебето.
Моята дъщеря се роди под нормалното тегло в началото на декември, заради коледните празници и почивки загубих 20 ценни дни у дома мъчейки се да я храня и кърмя, а тя не наддаде и грам, а неонатолозите твърдяха че и няма нищо :x. При нея се оказа проблем с ларинкса, който се острани оперативно, но с недохранването се борихме много месеци след това.
*
Браво Silvanche, :) :) :) - под 7500 и си мислиш, че не наддава.Ние сме 7050 а сме на 6 месеца. Доки каза, че сме добре. Преборили сте се с неяденето. :eating: :balk_47:
Аз също ползвам памперс 4-9 кг. Мисля да ги сменя като станем към 8 кг. Отбелязват му се леко ластичетата, но пък отгоре му стигат до картинките. Нали сме с тънка талия :lol: