0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Я колко хора мерели водата, пък аз за първи път чувам за такова нещо. Просто ползвам малко по-хладка. Имам едно пате, ня което дъното му пише че е горещо, ама то това пате от съвсем малко показва и въобше не му вярвам.


  
*
Аз мерех водата докато не се счупи термометъра- жаба. Оттогава го даваме едно на гьотору - кога с лакът, кога с пръст, и така  :lol:


*
И аз като Лиса не съм ползвала никога термометър.Преценявам с лакът,тъй като моя термометър който ми бяха подарили го открих преди месец също подреден :D.

*
докторе, нищо ни й правя на бебето, събирам "материал", заради мъжа ми, той и той е доктор и трудно се излиза на глава с него.

можем да им запишем звуците и да намерим някой да направи саунтрак на зачатие :wink:
аз се отказах от термометрите на третия път, показваха, че трябва да къпя със студена вода. ако й е топла тя си казва и я разреждам.

пп онзи ден каза Ауч и казва Айде  :D
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
 От любопитвство- колко градуса казват, че трябва да е водата?


  
*
37-38 градуса
А на моя термометър (който ползвах само веднъж от любопитство) пише,че нормалната температура за водата е 31 градуса 8O
Аз също меря с лакът.Ако почти не усещам водата,значи е около телесната температура и е нормална за къпане на бебка.Пък нашия тати даже и с лакът не мери.Не знам как,но всеки път успява да я нагласи :)
« Последна редакция: Март 03, 2012, 20:10:45 pm от krasi(ahiito) »
[/url]
*
Елена, нашата мома така ръмжеше, че съседите от долу я чуваха и знаеха кога е станала.
Правеше го по цял ден, отваря очи и започва и така до вечерното лягане. Не ми правеше впечатление да й е неприятно.
Беше период, който си отмина, сега издава други звуци.
Водата приготвям без термометър :D

*
При нас имаше писъци и смях след това. Не съм се впечатлявала, да не му стане интересно и спря след 1-2 дни  :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Момичета (и аз в това число), оспамихме хубаво темата и я обърнахме на чат. Нека за вълненията около отглеждането на децата използваме седмичните теми а тези да си останат наистина за взаимопомощ при болни деца.

Дано няма кой да пише в тях разбира се:)
*
И аз само да довърша - къде са тези седмични теми?


*
Здравейте момичета и Др. Бърди,
имаме голям проблем, нашата бебка не иска да яде!
Тя е на 2 месеца и половина и всъщност още откакто се роди яде по мъничко, но сега от около седмица насам, стана съвсем зле.
Нито кърмата ми иска, нито АМ. Сменихме всички марки шишета, биберони и правим какво ли не, но не яде и това е. Изпива най много 30 мл дори и тях с голямо съпротивление. Около очите и около устата и стана синкаво на цвят. Още в момента който я вземем на ръце и я нагласим в поза за ядене започва да реве неутешимо, рита безспирно с крачета и се превива напред. Цялата се изпотява като се съпротивлява, незная вече какво да направим, направо се побъркваме, че нещо не е както трябва и не е така бяла както беше.
По колко мл е добре да изяжда за да е добре ?
Сега за 24 часа едва успява 400 мл да поеме, това дали е достатъчно и какво да направя за да прояде ?
Моля ви дайте идеи, кой каквито има, че сме наистина зле вече...
Благодаря


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
И аз само да довърша - къде са тези седмични теми?


:)Заповядай:)

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47683.msg915469#msg915469
*
Здравейте Д-р Бърди. Моето момченце е на 2м. и 3 седмици. Преди 2 седмици по едната му бузка се появи обрив и го заведохме на лекар. Педиатърката му ни предписа някакво кремче, което ни го приготвиха в аптеката и каза че най-вероятно причината е омекотител за дрехи. Махнах омекотителя и намалих и праха за пране, който слагах в неговото пране, но подобрение няма, дори обрива се разпространи и по другата бузка, по вратлето му и зад ушичките. Утре пак ще се обадя за час за преглед, но може ли да погледнете, снимката която прилагам, за да си кажете и вашето мнение.


*
Да не е от студа в комбинация с омекотителя? Моят син имаше като екзема преди 2 г., но не помня дали беше зачервено. Мазах с крем, изписан от педиатърката, спрях омекотителя, студът свърши и оттогава не сме имали проблеми.

*
lolly как наддава? как се държи извън яденето - плаче ли, или е спокоен и ви радва?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #196 -: Март 05, 2012, 11:59:19 am »
Здравейте отново,
Искам да попитам доктор Бърди,
Дъщеря ми е с грип, http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47393.480 писах в другата тема,за бебето на 7 м лекарката изписа Инфлуцид таблетки, по една на ден,за повишаване на имунитета и за да не се зарази от каката.Двамата стоят в отделни помещения но ги обслужвам и двамата.Той вече е 5,2кг.Да му давам ли таблетка Инфлуцид?
Утре сме на консултация и ще започваме ваксините,до сега педиатърката изчакваше да стане 5 кг.Да изчакаме ли още седмица, за да видим дали ще се разболее и той?
« Последна редакция: Март 05, 2012, 12:12:10 pm от arwin »

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Здравейте момичета и Др. Бърди,
имаме голям проблем, нашата бебка не иска да яде!
Тя е на 2 месеца и половина и всъщност още откакто се роди яде по мъничко, но сега от около седмица насам, стана съвсем зле.
Нито кърмата ми иска, нито АМ. Сменихме всички марки шишета, биберони и правим какво ли не, но не яде и това е. Изпива най много 30 мл дори и тях с голямо съпротивление. Около очите и около устата и стана синкаво на цвят. Още в момента който я вземем на ръце и я нагласим в поза за ядене започва да реве неутешимо, рита безспирно с крачета и се превива напред. Цялата се изпотява като се съпротивлява, незная вече какво да направим, направо се побъркваме, че нещо не е както трябва и не е така бяла както беше.
По колко мл е добре да изяжда за да е добре ?
Сега за 24 часа едва успява 400 мл да поеме, това дали е достатъчно и какво да направя за да прояде ?
Моля ви дайте идеи, кой каквито има, че сме наистина зле вече...
Благодаря

Същия проблем започна и при нас, но някъде на 3 месеца и малко. Педиатъра ми каза - кърмаческа стачка - ще отмине, но все още сме с проблемно хранене, а сме на 4 месеца и половина. Всъщност при нас положението е такова, че малкия суче само когато е сънен - пробвай и ти да я кърмиш когато е сънена, ние така правиме 2/3 безпроблемни хранения (едното, от които е нощното). Оттам нататък се започва мъката, както казваш ти - суче 3/4 минути, изпива около 40/50мл и после се огъва назад, дърпа се, плаче и не иска да се върне на гърда. Понякога изобщо не иска да засуче, щом види гърда и започва да реве. Шише също много трудно приема, но пък има страхотен интерес към лъжицата. Затова започнах захранване - първо няколко дни сгъстявах АМ с оризово брашно, а от днес започнах да му давам пюре от тиква смесено с кърма и си хапва доста добре. Вие обаче сте много малки за захранване.
При нас не помогна нито раздалечаване на храненията, нито по-честото предлагане. Хранила съм го с лъжичка, със спринцовката на панадола, с чаша... така съм додавала  кърма/АМ, много е бавно и цапащо, но като няма друг начин. Пробвайте да го храни таткото с шише. При нас пиенето от шише върви ако му показвам някакви играчки около шишето и то пак е за кратко.
Успех! Дано се справите по-бързо с проблема.
*
Здравейте, д-р Бърди, дъщеря ми е с хрема.
Не кашля, няма температура, храни се и е весела.
Днес я водих при педиатъра, гърло спокойно, гърдите също.
До момента съм давала 2 пъти(вчера и днес) сироп Ериус. Като секрета вече не е бистър и не тече. Сгъсти се.
Каза да продължа с физиологичен разтвор и ако до 3 дни не мине да капя капки Торбин. Някъде по стари теми е писано, че капки за очи не е добре да се слагат в носа, но не намирам темата.
Въпроса ми е да капя ли Торбина? :oops:

Ники, аз съм слагала на моят син капки за очи по съвет на д-р Бърди, но след като последвах друг негов съвет- да направя посявка, при която се изолира бактерия и беше направена антибиограма. Идеята на твоя педиатър може би е, че хремата от настинка би трябвало да мине за около 2-3 дни само с промивки и ако това не се случи, най-вероятно тя се причинява точно от бактерия, която всички знаем се лекува с аб. Дано все пак се оправите и не се наложи аб, но аз бих направила посявки за да знам какво лекувам.