0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
ninkata1, м-и ,благодаря за съдействието.


*
mgstra, понякога недоносените имат проблеми с дишането и затова попитах.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Цитат
Публикувана от: Smaraidi

mgstra, понякога недоносените имат проблеми с дишането и затова попитах.
 

Явно е така, защото и в педиатрията ни питаха, а след това и невроложката, с която разговарях първо ме попита колко килограма е роден.
Ще ходим при д-р Литвиненко в крайна сметка и се надявам всичко да е било инцидентно и да се е задавил с кърма.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #163 -: Март 02, 2012, 01:31:10 am »
Ние ходихме при д-р Летвиненко с малкия,наистина е много добър избор.Малко е трудно с записването на номер,трябва да се отиде наистина много рано сутринта около 2-3 часа ,но и да не успеете почти никого не връща.Ще те посъветвам да си запишеш предварително въпросите,които те интересуват,за да не пропуснеш нещо.Знам от опит ,че когато човек е притеснен за детето си,понякога забравя важни неща.Пожелавам ти да излезеш усмихната от кабинета на лекаря :wink:
« Последна редакция: Март 02, 2012, 01:32:58 am от arwin »

*
mgstra, успех, дано се окаже изолиран инцидент.

малко баласт, но да ви питам - девойката ми ръмки като бенгалски тигър. съвсем сериозно, седи си играе си и си ръмжи, не е да е ядосана или недоволна. аз като цяло я оставям, но мъжа ми обяснява как ще си нарани гърлото или гласните струни (наистина звука е такъв, че се чудиш как не я заболява гърлото от това). та се питам вашите 8-9 месечни правят ли така?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма мир за  тези деца... защо не оставите детето на спокойствие?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
малко баласт, но да ви питам - девойката ми ръмки като бенгалски тигър. съвсем сериозно, седи си играе си и си ръмжи, не е да е ядосана или недоволна. аз като цяло я оставям, но мъжа ми обяснява как ще си нарани гърлото или гласните струни (наистина звука е такъв, че се чудиш как не я заболява гърлото от това). та се питам вашите 8-9 месечни правят ли така?
Охоо, още колко странни звуци ше изсмиля.. :-) моята цвърчи като Ум белият делфин, а  Ивана като беше бебе ръмжеше така и измисляше възможно най-кофтите звуци да прави. Един ден в чакалнята на педиатърката започна да прави нещо като гърлено съскане към една жена, ама все едно от някой филм за зомбита, такива звуци правеше. Хем ми стана смешно,хем неудобно :-)


  
Елена,ние сме по-малки и нашето не е като ръмжене на тигър,но е едно дране,направо чудо.Чак мен ме заболява гърлото само да я слушам.Но на нея й е интересно.Еми то ако й пречи и ако я боли гърлото,няма да прави така.Поне аз си мисля така.
На моменти имам чувството,че си имам извънземно с всички тези странни звуци ;)
[/url]
*
 :lol:
Нашият змей крещи толкова силно-фалцет направо, че на мен ми вибрират тъпанчетата и ме заболяват.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
 ООООО даааа, Еленка, Калоян прави точно така :))))))
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Ей тия мъже за нищо не стават  :bonk: .

Къпахме днес малкия, и помолих таткото да отиде да донесе в нещо чиста вода, да можем да го изплакнем накрая.И нашия да вземе да не провери водата с термометъра, както винаги го прави, та докато го видя, изми лицето на златото с гореща вода.
Като се разпищя милия и като пипнах водата, лелеееееее, какво последва  osi_7 .

Стана преди малко от сън сладкия бонбон, играе си, смее се, почти нищо му няма, но на веждички и над тях е зачервено повече, точно като малко изгорено.

С какво да мажа?Не смея и на личната да се обадя, ще каже какви са тия родители нескопосани  :( .
« Последна редакция: Март 02, 2012, 16:18:47 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Овлажняващо кремче може би е добре да мажеш. Друго за което се сещам е Арника /нея я дават и за изгаряния/, но не знам дали е подходящо за толкова малко дете. Някой по-вещ може би ще каже...


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Силве, обаждай се на педиатъра. Те са виждали и срещали какви ли не случки. А и колко още такива (дано безопастни) ще имате. И на теб ще ти се случва и на съпруга ти. Това са "нормални" неща. Не сме се родили родители и се учим всеки ден.

Много вряла ли беше водата или "просто гореща". Нека наистина и по-запознати кажат но ако е само леко зачервено и детето не е различно сърдитно от по принцип аз бих го оставила и не бих мазала. Ако пък се притесняваш много го заведете да го види лекарката.

Дано е добре малкия.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
За пищенето,крясъците и какви ли там звуци в нас е пълна лудница единия се дере и после си се смее,другия пищи по съвсем друг начин като в зоопарк са :lol:
Страшно беше когато единия викне другия се плашеше и плачеш беше страшно чудо сека поне си се надвикват и им е весело :D
Лиско сигурно много добре знае за какво иде реч
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Много вряла ли беше водата или "просто гореща". Нека наистина и по-запознати кажат но ако е само леко зачервено и детето не е различно сърдитно от по принцип аз бих го оставила и не бих мазала.
Дано е добре малкия.

Не беше вряла, на пипане не толкова за голям човек, но добре знам каква е водата, когато му мия дупето, но винаги с термометър приготвяме, и веднага спряхме поливането.Само се радвам, че не му изсипа топлата вода върху главичката  :? .

А малкия си играе, смее се, не е сърдит, наспа се хубаво след банята, само на веждичките си е по-зачервено от преди.Намазах крем себа мед, това имам, и като че ли не чак толкова зачервено вече.

Знам и, че е човешко да сбъркаме, и аз миналата седмица го порязах  :x , докато му режа ноктите на ръцете, но като приготви топло мляко, и сега това, направо ми иде да се разкрещя на тая му отвеяност.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Цитат
Публикувана от: Smaraidi

mgstra, понякога недоносените имат проблеми с дишането и затова попитах.
 

Явно е така, защото и в педиатрията ни питаха, а след това и невроложката, с която разговарях първо ме попита колко килограма е роден.
Ще ходим при д-р Литвиненко в крайна сметка и се надявам всичко да е било инцидентно и да се е задавил с кърма.

Хич не ми е приятен доцента. Един такъв надут и дистанциран, като питах нещо с такава досада ми е отговарял. ЕЕГ се заплаща при него, последно беше 40 лв., нищо че се поема от касата. Но когато ние ходихме, той нямал договор за такава дейност.
Една от сестрите, които прави ЕЕГ - няма такъв звяр. Така крещеше на детето ми да спре да реве, че й писнало от ревящи деца, докато придъвкваше дъвка. Вторият път като ходихме се бях разтреперала да не се паднем отново при нея.  
Освен при него, ходихме и при д-р Попова, в частен медицински център. Много мила и внимателна, направи ЕЕГ и обстановката беше далеч по-спокойна и по-малко стресираща за детето ми.
http://www.sanus2000.com/?gg=3&hh=3&ii=151&jj=1&ll=0&mm=151&nn=0
Ако намериш повече мнения, Попова също е добър избор, направлението покрива и ЕЕГ, тоест не плащате нищо.
« Последна редакция: Март 02, 2012, 17:39:28 pm от *vera »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
А аз си признавам, че нито веднъж не съм ползвала термометър за вода (имах 3 подарени и все забравях къде съм ги прибрала-разбирайте подредила):) И понеже обичам да се поливам с много гореща и вряла вода за децата вибаги приготвях маалко по-хладка от тази, която ми харесва на мен. Дори не зная колко градуса трябва да е водата в която се къпят :oops:

Силве, радвам се, че е добре Жорко:)

Хор странни звуци май ще имаме докато станат на по 20:)
*
за децата вибаги приготвях маалко по-хладка от тази, която ми харесва на мен. Дори не зная колко градуса трябва да е водата в която се къпят

Следвам правилото да топя лакът вместо пръст, когато преценявам температурата на водата.

Усещането за температура и допир е съвсем различно, защото пръстите имат много повече нервни окончания.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Аз не мога да преценя и с лакът, все с термометър.
Поуспокоих се, не му е толкова зачервено вече  :) .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
 Нашият татко, понеже Коко го изплакваме направо под душа, винаги пробва водата на лицето си. Това според мен е много добър подход. Горещо ли ти е на лицето, значи е топла. Иначе докато пълня коритото, ползвам термометър. Когато мия дупето на чешмата, винаги я правя така, че да ми е добре на мен